تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

polikujm

عضو جدید

saeedfaa

عضو جدید
خیلی‌ ممنونم دوست من
فقط ۱ سوال دیگه ، چجوری می‌تونم از حالت انیمیشن یک رکورد داشته باشم و ویدئو رو سیو کنم ؟

در مدول ویژوالیزیشن می تونید نوع خروجی(تنش، جابجایی و....) را تعیین کنید. بعد از منوی Animation>save را بزنید و فیلم با خروجی avi یا سایر فرمت ها تهیه کنید. پس از اتمام کار به پوشه temp برنامه بروید و به دنبال ویدئوی ساخته شده بگردید.

iuthosseini

عضو جدید
فایل آموزشی مدل کردن مواد FGM در نرم افزار آباکوس

فایل آموزشی مدل کردن مواد FGM در نرم افزار آباکوس

با عرض سلام
از دوستان کسی هست یه فایل آموزشی در زمینه چگونه مدل کردن و شبیه سازی مواد FGM در نرم افزار آباکوس داشته باشه
(به شدت نیازمند کمک شما هستم)

12*12

عضو جدید
با عرض سلام
از دوستان کسی هست یه فایل آموزشی در زمینه چگونه مدل کردن و شبیه سازی مواد FGM در نرم افزار آباکوس داشته باشه
(به شدت نیازمند کمک شما هستم)
تو یوتوب بگردی پیدا میکنی....
من چندتا پیدا کردم ولی زبونشون انگلیسی نبود...

______

اینو هم ببین شاید خوشت بیاد:
http://www.youtube.com/watch?v=3rr0jEmyUG8

shahram2009

عضو جدید
سلام دوستان
سوالی در مورد مدل کردن در ABAQUS داشتم

بنده برای پروژه پایانی ارشد شناسایی و انتخاب مواد ( یکی از گرایش های ارشد مهندسی مواد و متالورژی ) می خوام کامپوزیتی رو در بازه های زمانی مختلف در محیط رطوبتی مانند آب قرار بدم و پس از اینکه آب در کامپوزیت نفوذ کرد ( در بازه 1 ماهه و 2 ماهه ) به وسیله دستگاه ، تست bending رو برای این کامپوزیت انجام بدم و تنش یا در واقع استحکام bending همینطور کرنش bending رو پس از اینکه در محیط رطوبت قرار گرفت بدست بیارم و این کار شبیه سازی لوله هایی است که در صنعت نفت و گاز قرار دارند .

و مدل کردن این کار در ABAQUS تایید کار Experimental من هست . من می تونم برای این کار در ماژول step از mass diffiusion استفاده کنم و برای تست خمش در ماژول load بار وارد کنم و شرایط مرزی تعریف کنم ، اما از اونجایی که در تحلیل mass diffiusion در منوی Create field output خروجی مورد نظر من یعنی تنش و کرنش وجود نداره پیشنهاد و نظر شما برای مدل کردن این مسئله چیست ؟ البته روش من هم ممکنه اشتباه باشه.

قبلا از پاسخ شما تشکر می کنم.

موفق باشید

Amirhamze2013

عضو جدید
سلام
از دوستان تقاضا دارم این مشکل را بررسی و حل نمایند :
Too many attempts
[FONT=arial, sans-serif] made for this increment
[/FONT][FONT=arial, sans-serif]خیلی گرفتارم کرده ، برای پروژه برخورد دو قطعه احتیاج دارم[/FONT][FONT=arial, sans-serif][/FONT]

12*12

عضو جدید
سلام
Too many attempts
made for this increment
خیلی گرفتارم کرده ، برای پروژه برخورد دو قطعه احتیاج دارم

این ایراد بخاطر اینه که تو ماژول Load شرایط مرزی و نیرو هات رو بد تعریف کردی...

احتمالا داده هایی که به نرم افزار توی ماژول Property دادی برای خواسته هات کافی کافی نیست...

mohammad6692

عضو جدید
سلام
از دوستان کسی اگه میشه راجع به باگذاری سیکلی با یه امپلیتود توضیح بده. منظورم تنظیمات ماژول های مختلف برای اعمال بارگذاری سیکلی روی یک قطعه است
خیلی ممنونم

ali_ta66

عضو جدید
سلام
Too many attempts
made for this increment
خیلی گرفتارم کرده ، برای پروژه برخورد دو قطعه احتیاج دارم

خیلی خلاصه بخخواهم بگم اینکه:
این مشکل به علت همگرا نشدن جوابهاست. علت این امر میتونه اشکال در تعریف بارگذاری، شراط مرزی و تعریف تماس باشه.
و همچنین میتونه اشکالش در بزرگ بودن increment باشه.

saeedfaa

عضو جدید
سلام
از دوستان کسی اگه میشه راجع به باگذاری سیکلی با یه امپلیتود توضیح بده. منظورم تنظیمات ماژول های مختلف برای اعمال بارگذاری سیکلی روی یک قطعه است
خیلی ممنونم

سلام
از نمودار درختی سمت چپ برنامه آباکوس amplitude را پیدا کنید و دو بار روی ان کلیک کنید در پنجره باز شده بارگذاری سیکلی خود را در زمان های مختلف در جدول وارد کنید. سپس در مدول لود در هنگام ساختن یک بار گذاری جدید در قسمت امپلیتیود ، امپلیتیود مورد نظر خودتان که ساخته اید را انتخاب کنید. تمام

saeedfaa

عضو جدید
سلام
از نمودار درختی سمت چپ برنامه آباکوس amplitude را پیدا کنید و دو بار روی ان کلیک کنید در پنجره باز شده بارگذاری سیکلی خود را در زمان های مختلف در جدول وارد کنید. سپس در مدول لود در هنگام ساختن یک بار گذاری جدید در قسمت امپلیتیود ، امپلیتیود مورد نظر خودتان که ساخته اید را انتخاب کنید. تمام

در هنگام ساختن امپلیتیود نوع آن را tabular انتخاب کنید.;)

yasser2222

عضو جدید
میخام سختی فنر رو در بیارم . نمیشه. یکی لطف کنه ببینه مشکل کجاس؟ ممنون
اباکوس 12 هستش.

پیوست ها

• fanar.rar
    135.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

alio942

عضو جدید
سلام کسی میدونه این خطا برا چیه؟
Stress-displacement elements or other elements without temperature degree of freedom are not allowed in a heat transfer analysis
مرسی

ali_ta66

عضو جدید
سلام کسی میدونه این خطا برا چیه؟
Stress-displacement elements or other elements without temperature degree of freedom are not allowed in a heat transfer analysis
مرسی

به نظرم شما قصد دارید آنالیز کوپل مکانیکی-حرارتی انجام بدید. درسته؟
برای این کار نمیتونید از آنالیز heat transfer استفاده کنید.این آنالیز صرفا برای بدست آوردن توزیع دماست و اطلاعاتی در مورد تنش ها و کرنش ها به شما نمیدهد.
برای آنالیز مکانیکی-حرارتی باید از آنالیز coupled temp-displacement استفاده کنید.

yones66

عضو جدید
علت نصب نشدن آباکوس در ویندوز 8 ؟؟؟؟؟

علت نصب نشدن آباکوس در ویندوز 8 ؟؟؟؟؟

دوستان من آیاکوس رو می خوام روی ویندوز 8 اکتیو شده نصب کنم. تاریخ رو هم دستکاری کردم ولی تغییری نکرد. نت 3.5 و 4.5 هم فعال شده تو ویندوز. اوایل نصب وقتی می خواد بره تو نصب لایسنس یهو بسته میشه کادر نصب و یک فایل متنی روی دسکتاپم میفته. فایل رو میذارم. دوستان اگه غیر از عوض کردن ویندوز راهی هست بگید
دوستان اگه میشه زودتر کمکم کنید.

مشاهده پیوست Abaqus_6.12-1_InstallLog.rar

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی خلاصه بخخواهم بگم اینکه:
این مشکل به علت همگرا نشدن جوابهاست. علت این امر میتونه اشکال در تعریف بارگذاری، شراط مرزی و تعریف تماس باشه.
و همچنین میتونه اشکالش در بزرگ بودن increment باشه.

پاسخ بسیار خوبی بود.
جزو معدود پاسخهای منطقی و قابل قبول توی این تاپیک بود.

میشه لطف کنید و راههای حل این ارور رو بگید؟

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این ایراد بخاطر اینه که تو ماژول Load شرایط مرزی و نیرو هات رو بد تعریف کردی...

احتمالا داده هایی که به نرم افزار توی ماژول Property دادی برای خواسته هات کافی کافی نیست...

پاسخ شما فوق العاده غلطه !!!

Amirhamze2013

عضو جدید
دوستان من آیاکوس رو می خوام روی ویندوز 8 اکتیو شده نصب کنم. تاریخ رو هم دستکاری کردم ولی تغییری نکرد. نت 3.5 و 4.5 هم فعال شده تو ویندوز. اوایل نصب وقتی می خواد بره تو نصب لایسنس یهو بسته میشه کادر نصب و یک فایل متنی روی دسکتاپم میفته. فایل رو میذارم. دوستان اگه غیر از عوض کردن ویندوز راهی هست بگید
دوستان اگه میشه زودتر کمکم کنید.

مشاهده پیوست 172396
دوست عزیز شما باید از این طریق پیش برید :
برای نصب نرم افزار در ویندوز هایی که به مشکل برخورد می کنید نباید از طریق Autorun اقدام به نصب برنامه کنید .
اگر از DVD استفاده می کنید به مسیری مشابه مسیر زیر برید :
I:\Abaqusx64\win86_64\license\Windows\Disk1\InstData\VM
که درایو I مثلا دی وی دی رام هست . از این طریق برای نصب لایسنس و از مسیری مشابه مسیر زیر برای نصب خود برنامه یعنی Product اقدام کنید :
I:\Abaqusx64\win86_64\product\Windows\Disk1\InstData\VM
منم همین مشکل رو داشتم که اینطوری خودم پیدا کردم قضیه از چه قراره ! الان دارم از ویندوز 8 استفاده می کنم .
سوالی داشتی بپرس داداش .

ali_ta66

عضو جدید
پاسخ بسیار خوبی بود.
جزو معدود پاسخهای منطقی و قابل قبول توی این تاپیک بود.

میشه لطف کنید و راههای حل این ارور رو بگید؟

دوست عزیز
این ارور یک ارور کلی هست و همون طور که گفتم علت های مختلفی میتونه داشته باشه. باید مسئله رو دید تا بشه گفت کجاش ایراد داره.
یکی از شایع ترین علت هایی که میتونه این مشکل رو ایجاد کنه وجود rigid body motion در جسم هست. به این معنا که یکی از اجسما شما به خوبی مهار نشده (حداقل در یکی از جهات) ومیتونه آزادانه حرکت کنه. همین مسئله میتونه سبب بشه که مسئله همگرا نشه.
البته همونطور که گفتم علت های زیادی واسه این ارور وجود داره. این فقط یکی از علت هاش میتونه باشه.
اگه مسئله ی خاصی مد نظرتون هست فایلش رو بذارید شاید بتونم کمکتون کنم.

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز
این ارور یک ارور کلی هست و همون طور که گفتم علت های مختلفی میتونه داشته باشه. باید مسئله رو دید تا بشه گفت کجاش ایراد داره.
یکی از شایع ترین علت هایی که میتونه این مشکل رو ایجاد کنه وجود rigid body motion در جسم هست. به این معنا که یکی از اجسما شما به خوبی مهار نشده (حداقل در یکی از جهات) ومیتونه آزادانه حرکت کنه. همین مسئله میتونه سبب بشه که مسئله همگرا نشه.
البته همونطور که گفتم علت های زیادی واسه این ارور وجود داره. این فقط یکی از علت هاش میتونه باشه.
اگه مسئله ی خاصی مد نظرتون هست فایلش رو بذارید شاید بتونم کمکتون کنم.

افرین
واقعا خوشحالم که پاسخهای شما نشان از پختگی و تجربه داره و نه مثل برخی از دوستان صرفا جوابهای روتین و حفظی !!!

آیا می توان در ماژول با اعمال تغییرات به همگرا شدن کمک کرد ؟

ali_ta66

عضو جدید
افرین
واقعا خوشحالم که پاسخهای شما نشان از پختگی و تجربه داره و نه مثل برخی از دوستان صرفا جوابهای روتین و حفظی !!!

آیا می توان در ماژول با اعمال تغییرات به همگرا شدن کمک کرد ؟

لطف داری دوست عزیز. من اونقدرها که شما میگی هم پخته نیستم.
ماسفانه متوجه سوالت نشدم. منظورت کدوم ماژول هست؟

= nAviD =

عضو جدید
سلام من میخوام یک کامپوزیت frp رو در مورد یک مخزن جدارنازک فلزی استفاده کنم ... ئر مورد قیدی که باید استفاده کنم و در واقع سطح تماس این دوتا باید چیکار کنم.. آیا باید چسب رو مدل کنم؟؟ چه قیدی بین frp و سطح فلزی باید بذارم ممنون لطفا جواب منو بدید
کامپوزیتی که میخوام مدل کنم CFRP هست اگر مشخصات و PROPERTY از این کامپوزیت دارید لطفا بگید ممنون.
aghamohamadi.amir@gmail.com

yasser2222

عضو جدید
فونت آباکوس رو چطور بزرگ کنیم تا دیگه کوچیک نشه!!!
هر بار هی باید بزرگ کنم. از کجا از ریشه عوضش کنم؟!!آ خه 8 شد اندازه فونت؟!!!

yasser2222

عضو جدید
اگه فهمیدی به منم بگو دوست عزیز!!
فهمیدم یه قسمتو:
برید به این آدرس C:\simulia\6.12-1\SMA\site و فایل abaqus_v6.env رو با نوت پد باز کنید. و عبارات زیر رو به آخرش اضافه کنید.و سپس سیو.این فونت legend ,title,state رو بزرگ میکنه. تو دستور نوشته 120 که همون فونت 12 هستش .میتونید بزرگتر کنید. من گذاشتم 140 .
اینجا پیست کردم دستورات جابجا میشد. لینک صفحه رو میزارم خودتون ببینید.
http://info.firehole.com/blog/bid/2...ment-File-To-Increase-Abaqus-Viewer-Font-Size

برا فونت نمودارها هم اگه پیدا بشه عالی میشه

آخرین ویرایش: