تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

polikujm

عضو جدید
بله درسته.
بعد از ساخت سکشن باید اونها رو به اعضا اختصاص داد. به این منظور روی assign section کلیک کنید . قطعه یا قطعات مورد نظر را انتخاب کنید و مقطع را به آن ها اختصاص دهید. اگر درست عمل کرده باشید رنگ قطعات سبز می شود. مدول property هم تمام شد....

انجام شد.... :)

polikujm

عضو جدید
در قسمت اسمبل هم مدل رو فراخوانی کردم

)Dependent (mesh on part

الان در پارت استپ هستم...

saeedfaa

عضو جدید
در قسمت اسمبل هم مدل رو فراخوانی کردم

)Dependent (mesh on part

الان در پارت استپ هستم...

خوب ظاهرا در قسمت اسمبلی قطعه رو اضافه کردید.
در مدول استپ step>create step>static general بروید و در سربرگ Incrementation مقدار increment size initial=0.01 وارد کنید و اکی را بزنید
در ایکون پایین تر یعنی create field بروید و گزینه های زیر را تیک بزنید که همان خروجی های تحلیل هست:
displacement>U
Stresses>S
Forces>RF
مدول استپ هم تمام شد....

saeedfaa

عضو جدید
اگر هدفتون یادگیری است مساحت رو تقریبی وارد کنید که واحدش اینچ مربع است.

راستی چگالی مصالح رو هم در قسمت property باید وارد کنید. وارد property manager شوید و روی مصالحی که قبلا ساخته اید بروید و edit را بزنید. بعد از general>density را بزنید و مقدار چگالی طبق واحد های قبلی را وارد کنید.

polikujm

عضو جدید
خوب ظاهرا در قسمت اسمبلی قطعه رو اضافه کردید.
در مدول استپ step>create step>static general بروید و در سربرگ Incrementation مقدار increment size initial=0.01 وارد کنید و اکی را بزنید
در ایکون پایین تر یعنی create field بروید و گزینه های زیر را تیک بزنید که همان خروجی های تحلیل هست:
displacement>U
Stresses>S
Forces>RF
مدول استپ هم تمام شد....

ممنون انجام شد در مدول اینترکشن هستم....

polikujm

عضو جدید
راستی چگالی مصالح رو هم در قسمت property باید وارد کنید. وارد property manager شوید و روی مصالحی که قبلا ساخته اید بروید و edit را بزنید. بعد از general>density را بزنید و مقدار چگالی طبق واحد های قبلی را وارد کنید.

انجام شد
0.28
وارد کردم
Un3titled-1.jpgUnits+abaqus2.jpg

saeedfaa

عضو جدید

saeedfaa

عضو جدید
ممنون انجام شد در مدول اینترکشن هستم....

در این مثال هیچ تماسی وجود ندارد. پس به مدول load می رویم
load>create load>step1>concentrated force>ok
نقطه بارگذاری انتخاب شود و done زده شود. سپس در پنجره بعدی با توجه به جهت های xyz محور مختصات برنامه ، مقدار نیرو در کادر مورد نظر با علامت مثبت یا منفی وارد می شود. CF1 در جهت ایکس و CF2 در جهت وای و CF3 در جهت زد است. شما دو نیرو دارید. فقط به مثبت یا منفی بودن آن ها دقت کنید.

polikujm

عضو جدید
نکته مهم : طبق جدول واحد ها عدد شما باید در شتاب گرانش در واحد in/s2 ضرب شود و سپس در محل چگالی وارد شود. یعنی باید در 386/06 اینچ بر مجذور ثانیه ضرب شود بعد وارد برنامه شود.

یعنی‌ ۰.۲۸ باید در ۳۸۶.۰۶ ضرب شود ؟
من در جدول تبدیل آحاد می‌گشتم تا از lb/in[SUP]3[/SUP] به lb-sec[SUP]2[/SUP]/in[SUP]4[/SUP] برسم اما عدد‌هایی‌ که به دست آوردم خیلی‌ متفاوت بود !!
تواین قسمت تبدیل واحد‌ها مشکل دارم !!!!!

باید عدد وارد شده 108.0968 باشد ؟

polikujm

عضو جدید
در این مثال هیچ تماسی وجود ندارد. پس به مدول load می رویم
load>create load>step1>concentrated force>ok
نقطه بارگذاری انتخاب شود و done زده شود. سپس در پنجره بعدی با توجه به جهت های xyz محور مختصات برنامه ، مقدار نیرو در کادر مورد نظر با علامت مثبت یا منفی وارد می شود. CF1 در جهت ایکس و CF2 در جهت وای و CF3 در جهت زد است. شما دو نیرو دارید. فقط به مثبت یا منفی بودن آن ها دقت کنید.

نیاز هست برای این مدل امپلیتود تعریف شود ؟

saeedfaa

عضو جدید
برای تعریف شرایط تکیه گاهی مراحل زیر را دنبال کنید:
create boundary condition>symmetry...>pinned(u1=u2=0 و نقطه مورد نظر را انتخاب کنید و در نهایت done را بزنید. در این مسئله باید برای نقاط 1،3و4 شرایط تکیه گاه مفصلی تعریف شود. مدول load هم تمام شد.....

saeedfaa

عضو جدید
یعنی‌ ۰.۲۸ باید در ۳۸۶.۰۶ ضرب شود ؟
من در جدول تبدیل آحاد می‌گشتم تا از lb/in[SUP]3[/SUP] به lb-sec[SUP]2[/SUP]/in[SUP]4[/SUP] برسم اما عدد‌هایی‌ که به دست آوردم خیلی‌ متفاوت بود !!
تواین قسمت تبدیل واحد‌ها مشکل دارم !!!!!

باید عدد وارد شده 108.0968 باشد ؟

ببینید می دانیم شتاب گرانش 32/17ft/s2 است و هر فوت 12 اینچ است. پس 32/17 را در 12 ضرب میکنیم می شود 386/04 اینچ بر مجذور ثانیه که با دقت بالاتر همان 386/06 می شود.

polikujm

عضو جدید
برای تعریف شرایط تکیه گاهی مراحل زیر را دنبال کنید:
create boundary condition>symmetry...>pinned(u1=u2=0 و نقطه مورد نظر را انتخاب کنید و در نهایت done را بزنید. در این مسئله باید برای نقاط 1،3و4 شرایط تکیه گاه مفصلی تعریف شود. مدول load هم تمام شد.....

انجام شد...

saeedfaa

عضو جدید
اگر دقت کنید وقتی واحد چگای شما را در in/s2 ضرب کنیم و ساده کنیم دقیقا همان واحد مورد نظر برنامه بدست میاد. یعنی چگالی می شود 0/284x386.06=109.64

polikujm

عضو جدید
ببینید می دانیم شتاب گرانش 32/17ft/s2 است و هر فوت 12 اینچ است. پس 32/17 را در 12 ضرب میکنیم می شود 386/04 اینچ بر مجذور ثانیه که با دقت بالاتر همان 386/06 می شود.

الان گیج شدم
من در قسمت cross section area در پراپرتی که گفتید مساحت را ۳۰ وارد کردم و دانسیته ماتریال من ۰.۲۸ هست با توجه به عددی که شما گفتید ۳۸۶.۰۶ برای قسمت دانسیته چه عددی رو باید وارد کنم ؟

عددی که به دست آوردم کمی‌ غیر واقعی‌ هست واسهٔ همین شک دارم !!!

saeedfaa

عضو جدید
وارد مدول mesh می شویم.
نکته: اعضای خرپایی باید به گونه ای مش بندی شوند که فقط در محل اتصالات دانه داشته باشیم و هر عضو یک قطعه باشد.
mesh>local seeed>By Number>number of element=1 >ok
assign element type>Family>TRUSS>OK
mesh part>yes
پس از طی کردن این مراحل رنگ قطعه باید آبی شود که نشان از صحت عملیات است. مدول مش هم تمام شد....

saeedfaa

عضو جدید
الان گیج شدم
من در قسمت cross section area در پراپرتی که گفتید مساحت را ۳۰ وارد کردم و دانسیته ماتریال من ۰.۲۸ هست با توجه به عددی که شما گفتید ۳۸۶.۰۶ برای قسمت دانسیته چه عددی رو باید وارد کنم ؟

عددی که به دست آوردم کمی‌ غیر واقعی‌ هست واسهٔ همین شک دارم !!!

دوست عزیز گیج نشو. مساحت منطقی هست. ولی برای چگالی 109/64 رو وارد کنید. شک نکنید. واقعی یا غیر واقعی بودن عدد در جواب ها معلوم میشه....

saeedfaa

عضو جدید
وارد مدول jobمی شویم
job>job manager>create> ok
job manager>Submit
پس از زدن سابمیت برنامه شروع به تحلیل می کند. برای دیدن روند تحلیل روی monitor کلیک کنید. وقتی زمان برنامه 1 شد و در قسمت پایین صفحه 3تا succesfull دیدید یعنی تحلیل با موفقیت تمام شده و می تونید مراحل زیر رو برای دیدن جواب ها طی کنید:
job manager>results>plot contureson deformed shape
در بالای صفحه می توانید پارامتر u که تغییر مکان هست رو بزنید و نتایج مشاهده نمایید.
بالاخره تمام شد..................................:D

polikujm

عضو جدید
وارد مدول jobمی شویم
job>job manager>create> ok
job manager>Submit
پس از زدن سابمیت برنامه شروع به تحلیل می کند. برای دیدن روند تحلیل روی monitor کلیک کنید. وقتی زمان برنامه 1 شد و در قسمت پایین صفحه 3تا succesfull دیدید یعنی تحلیل با موفقیت تمام شده و می تونید مراحل زیر رو برای دیدن جواب ها طی کنید:
job manager>results>plot contureson deformed shape
در بالای صفحه می توانید پارامتر u که تغییر مکان هست رو بزنید و نتایج مشاهده نمایید.
بالاخره تمام شد..................................:D

خیلی ممنونم از وقتی‌ که گذاشتید نمیدونم چجوری تشکر کنم

وارد مدول جاب شدم و سابمیت رو زدم اما ارور داد ظاهراً جایی‌ رو اشتباه کردم و داده هارو کامل ندادم

این ارور رو میگیرم !!

The elset or tracer set parameter is required on the *element output option for this output database history request

saeedfaa

عضو جدید
خیلی ممنونم از وقتی‌ که گذاشتید نمیدونم چجوری تشکر کنم

وارد مدول جاب شدم و سابمیت رو زدم اما ارور داد ظاهراً جایی‌ رو اشتباه کردم و داده هارو کامل ندادم

این ارور رو میگیرم !!

The elset or tracer set parameter is required on the *element output option for this output database history request

خواهش می کنم. دعای خیر شما بهترین تشکره.
فکر می کنم مربوط به قسمت field output در مدول step هست. کنترل کنید شاید اشتباهی شده باشه. اگر باز هم ارور داد فایل با پسوند .cae که در پوشه temp ذخیره کردید آپلود کنید تا مشکلش پیدا ر رفع بشه. موفق باشید......

polikujm

عضو جدید
خواهش می کنم. دعای خیر شما بهترین تشکره.
فکر می کنم مربوط به قسمت field output در مدول step هست. کنترل کنید شاید اشتباهی شده باشه. اگر باز هم ارور داد فایل با پسوند .cae که در پوشه temp ذخیره کردید آپلود کنید تا مشکلش پیدا ر رفع بشه. موفق باشید......

خیلی‌ ممنون از محبت شما ، نسخهٔ نهایی‌ به این شکل در اومد
واقعا ممنونم

http://www.fileconvoy.com/dfl.php?id=g4cb01420f23b1d5e9993627531ea0f8d4c40df851