تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

دوستان همه میدونیم که در آباکوس واحدها تعریف نشده اند و خودمون باید تعریف کنیم
حالا من یه سوال برام پیش اومده
من میخام یه مسئله ای حل کنم مثلا میخام مدول الاستیک رو بدم 100 مگاپاسکال...حالا با فرض اینکه ابعادم به میلیمتر باشه همین 100 رو وارد کنم درسته؟
تکلیف اون واحد نیوتن تو صورت (100 N/mm^2) چی میشه چون مسئله Explicit هست دانسیته رو باید بدم ... الان سوالم اینجاست که نیوتن توی صورت نباید به کیلوگرم تبدیل بشه که با دانسیته همخانی داشته باشه
این صورت ساده اش بود البته یه مساله پیچیده دارم همه واحد ها با هم قاطی شده گیج شدم
لطفا راهنمایی کنید
آقا اولا احتمالا اون چیزی که گذاشتی باید در هزار ضرب بشه. چون مدول الاستیسته معمولا از گیگا پاسکاله نه مگا پاسکال
در ضمن توهمون اولش توی داکیومنتیشن گفته باید چکار کنی.

nikmohammad

عضو جدید
آقا اولا احتمالا اون چیزی که گذاشتی باید در هزار ضرب بشه. چون مدول الاستیسته معمولا از گیگا پاسکاله نه مگا پاسکال
در ضمن توهمون اولش توی داکیومنتیشن گفته باید چکار کنی.

عدد رو فرضی دادم ... ممنون...
یک جستجویی میکنم

ممنون
براتون ایمیل کردم

درضمن ازلینک های زیرهم میتونید استفاده کنید

http://uplod.ir/420nfzl0no34/ABAQUS_ahmadnejad1364.rar.htm

http://uploadtak.com/images/p6242_ABAQUS_ahmadnejad136.rar
آقا حل شدش.
دیگه مشکلی نداره. فقط شما نباید ممان رو به یک نقطه وارد کنید. باید ابتدا یک نقطه صلب تعریف کنید و ممان رو به اون وارد کنید. حالا اگر خواستید بازم توضیح میدم. زنگ بزن بهم اگر خواستی. ولی بعضی از تحلیل گرا میان به جای ممان دوتانیروی نزدیک هم میذارن که دیگه به اینتراکشن نیاز نباشه. ولی اگر ممان رو تنها بخوای وارد کنی باید یه جسم صلب هم تعریف کنی وممان رو روی اون تعریف کنی

ahmadnejad1364

عضو جدید
آقا حل شدش.
دیگه مشکلی نداره. فقط شما نباید ممان رو به یک نقطه وارد کنید. باید ابتدا یک نقطه صلب تعریف کنید و ممان رو به اون وارد کنید. حالا اگر خواستید بازم توضیح میدم. زنگ بزن بهم اگر خواستی. ولی بعضی از تحلیل گرا میان به جای ممان دوتانیروی نزدیک هم میذارن که دیگه به اینتراکشن نیاز نباشه. ولی اگر ممان رو تنها بخوای وارد کنی باید یه جسم صلب هم تعریف کنی وممان رو روی اون تعریف کنی

دمت گرم
دوباره مسئله رااینطوری که گفتی حل می کنم

ahmadnejad1364

عضو جدید
دوستان همه میدونیم که در آباکوس واحدها تعریف نشده اند و خودمون باید تعریف کنیم
حالا من یه سوال برام پیش اومده
من میخام یه مسئله ای حل کنم مثلا میخام مدول الاستیک رو بدم 100 مگاپاسکال...حالا با فرض اینکه ابعادم به میلیمتر باشه همین 100 رو وارد کنم درسته؟
تکلیف اون واحد نیوتن تو صورت (100 N/mm^2) چی میشه چون مسئله Explicit هست دانسیته رو باید بدم ... الان سوالم اینجاست که نیوتن توی صورت نباید به کیلوگرم تبدیل بشه که با دانسیته همخانی داشته باشه
این صورت ساده اش بود البته یه مساله پیچیده دارم همه واحد ها با هم قاطی شده گیج شدم
لطفا راهنمایی کنید

پیشنهادمیکنم ازجدول زیرکمک بگیرید

Consistent units
Quantity
SI
SI (mm)

طول
Length
m
mm
1m = 100cm =1000 mm
نیرو
Force
N (kg.m/s²)
N
1KN = 1000 N
جرم
Mass
kg
Tonne (10[SUP]3[/SUP] kg)
1 kg =1000 g /1t=1000kg
زمان
Time
s
s
60S =1 min
تنش
Stress
Pa (N/m[SUP]2[/SUP])
MPa (N/mm[SUP]2[/SUP])
1Mpa=1,000,000Pa
انرژی
Energy
J (N × m)
mJ (10[SUP]−3[/SUP] J)
1000mj=1j
چگالی
Density
kg/m[SUP]3[/SUP]
tonne/mm[SUP]3[/SUP]
1kg/m3=1E-12 tonne/mm3
ahmadnjad@yahoo.com

ahmadnejad1364

عضو جدید
این هم عکس جدول واحدها

nikmohammad

عضو جدید
پیشنهادمیکنم ازجدول زیرکمک بگیرید

Consistent units
QuantitySISI (mm)
طولLengthmmm1m = 100cm =1000 mm
نیروForceN (kg.m/s²)N1KN = 1000 N
جرمMasskgTonne (10[SUP]3[/SUP] kg)1 kg =1000 g /1t=1000kg
زمانTimess60S =1 min
تنشStressPa (N/m[SUP]2[/SUP])MPa (N/mm[SUP]2[/SUP])1Mpa=1,000,000Pa
انرژیEnergyJ (N × m)mJ (10[SUP]−3[/SUP] J)1000mj=1j
چگالیDensitykg/m[SUP]3[/SUP]tonne/mm[SUP]3[/SUP]1kg/m3=1E-12 tonne/mm3
ahmadnjad@yahoo.com

:gol::gol::gol:
ممنون

nikmohammad

عضو جدید
سلام
ممنون از راهنمایی های قبلیتون
یک سوال دارم
میخوام یه بار ذوزنقه ای مثل شکلی که گذاشتم رو وارد کنم
پیشنهادتون چیه؟
مشاهده پیوست 146932
ممنون
:gol:

جواب خودمو پیدا کردم باید از Distributed load استفاده میکردم فقط الان نمیدونم چط.ر میشه ادیتش کرد!!!!
اینو کمک کنید

سلام
ممنون از راهنمایی های قبلیتون
یک سوال دارم
میخوام یه بار ذوزنقه ای مثل شکلی که گذاشتم رو وارد کنم
پیشنهادتون چیه؟
مشاهده پیوست 146932
ممنون
:gol:
سلام علیکم. آقا شما تو قسمتی که میخوای بار رو تعریف کنی باید ابتدا در روبروی uniform گزینه ی f(x) v رو وارد کنید و سپس معادله ی یک ذوزنقه رو بدید. اگر نیرو دارید باید اونو به صورت فشار تقسیم کنید تا بتونید سطح رو انتخاب کنید و در سطح پخشش کنید. و در غیر اینصورت باید بار لبه ای رو انتخاب کنید و برای خودتون اونو تعریف کنید.
بازم اگر متوجه نشدی بگو برات بگم

nikmohammad

عضو جدید
سلام علیکم. آقا شما تو قسمتی که میخوای بار رو تعریف کنی باید ابتدا در روبروی uniform گزینه ی f(x) v رو وارد کنید و سپس معادله ی یک ذوزنقه رو بدید. اگر نیرو دارید باید اونو به صورت فشار تقسیم کنید تا بتونید سطح رو انتخاب کنید و در سطح پخشش کنید. و در غیر اینصورت باید بار لبه ای رو انتخاب کنید و برای خودتون اونو تعریف کنید.
بازم اگر متوجه نشدی بگو برات بگم

ممنون
فهمیدم
حالا چطور ادیتش کنم
مثلا Amplitiude پنجره مدیریتی برای ادیت کردن کاری که کردیم داره...برای این قسمت هر کاری میکنم تابع قبلی که تعریف کردم رو نمیتونم ادیت کنم

ممنون
فهمیدم
حالا چطور ادیتش کنم
مثلا Amplitiude پنجره مدیریتی برای ادیت کردن کاری که کردیم داره...برای این قسمت هر کاری میکنم تابع قبلی که تعریف کردم رو نمیتونم ادیت کنم
آقا شما یه حرکتی که میزنی همون بالاتر یه گزینه است که میتونید اون باری که ساختید رو درستش کنیدو ادیت کنید

مشاهده پیوست 147010
منظورمو نفهمیدی
نمیخام بار رو ادیت کنم
میخام distribution ای که ساختم رو ادیت کنم
متوجه عرضم نشدید. شما فرض کنید یک دیستریبیوشن ساختید. در واقع شما یک analytical field ساختید که میخواید اونو ویرایش کنید. طبق عکسی که گذاشتم توی قسمت field میتونید روش دبل کلیک کنید و اونو تغییر بدید. فکر کنم همین باشه. من که اینطوری جواب میگیرم

سلام
من مي‌خواهم پساكمانش يك ستون تحت بارگذاري سيكلي را مدل كنم، با استفاده از آناليز buckl مقادير eigen رو بدست آوردم و از طريق keyword به عنوان نقص اوليه براي مدل بعدي كه يك آناليز "استاتيك جنرال" بود، تعريف كردم و آناليز بخوبي انجام شد و مدل كمانش مي‌كرد. حال بدلايلي مجبورم اين آناليز رو بصورت explicit انجام بدم، ولي مشاهده ميكنم كه تغيير شكل ستون فقط محوري است و مطابق به گفته‌ي يكي از دوستانم كه Imperfection* در آناليز صريح كار نمي‌كنه !! با مشكل مواجه شدم ؟؟ حال دو راه برام مونده كه يكي‌اش import كردن شرايط مدل (بدون بارگزاري) و داراي نقص اوليه از مدل تحليل شده static-general است!! كه مال من error ميده : The following file(s) could not be located: Job36.res
يك راه‌حل ديگه : تعريف نقص بصورت شرايط اوليه است، يعني مثلانقطه‌اي وسط ستون رو از طريق BC>displacment در گام initial خواستم بهش تغيير‌مكان بدم! ولي نميشه و قبول نميكنه ! و اصلا نميدونم اينجوري درسته يا نه ??
لطفا راهنمايي بفرماييد

سلام
من مي‌خواهم پساكمانش يك ستون تحت بارگذاري سيكلي را مدل كنم، با استفاده از آناليز buckl مقادير eigen رو بدست آوردم و از طريق keyword به عنوان نقص اوليه براي مدل بعدي كه يك آناليز "استاتيك جنرال" بود، تعريف كردم و آناليز بخوبي انجام شد و مدل كمانش مي‌كرد. حال بدلايلي مجبورم اين آناليز رو بصورت explicit انجام بدم، ولي مشاهده ميكنم كه تغيير شكل ستون فقط محوري است و مطابق به گفته‌ي يكي از دوستانم كه Imperfection* در آناليز صريح كار نمي‌كنه !! با مشكل مواجه شدم ؟؟ حال دو راه برام مونده كه يكي‌اش import كردن شرايط مدل (بدون بارگزاري) و داراي نقص اوليه از مدل تحليل شده static-general است!! كه مال من error ميده : The following file(s) could not be located: Job36.res
يك راه‌حل ديگه : تعريف نقص بصورت شرايط اوليه است، يعني مثلانقطه‌اي وسط ستون رو از طريق BC>displacment در گام initial خواستم بهش تغيير‌مكان بدم! ولي نميشه و قبول نميكنه ! و اصلا نميدونم اينجوري درسته يا نه ??
لطفا راهنمايي بفرماييد
سلام. آقا برای حالت دینامیکی همچین چیزی تعریف نمیشه. چون تمام ماتریس های سختی عوض میشه و دمپینگ هم وارد قضیه میشه. در ضمن نوع بارگذاری هم باید دوباره مشخص شه که چطوری وارد میشه. نمیشه اینکارو کرد. اصلا باکلینگ برای حالت استاتیکی و اون همدر ناحیه ی الاستیک تعریف میشه. در ضمن معادلات نیز باماتریس سختی بدون دمپینگ نوشته میشن. برای همین این چیزی که میگید نمیشه. البته برای حالت استاتیک این میتونه اتفاق بیفته

nikmohammad

عضو جدید
مشاهده پیوست 147010
متوجه عرضم نشدید. شما فرض کنید یک دیستریبیوشن ساختید. در واقع شما یک analytical field ساختید که میخواید اونو ویرایش کنید. طبق عکسی که گذاشتم توی قسمت field میتونید روش دبل کلیک کنید و اونو تغییر بدید. فکر کنم همین باشه. من که اینطوری جواب میگیرم

اوکی
ممنون
فهمیدم

تیدر

عضو جدید
با سلام
میخواستم بدونم کسی از دوستان رو مبحث خمکاری لوله در آباکوس کار کرده

hamedoo

عضو جدید
سلام
آقا کسی آباکوس رو روی لینوکس نصب کرده؟ اصلا امکانش هست؟
با تشکر

mech1810

عضو جدید
با سلام به همه دوستان عزیز!
من در حال انجام یک پروژه شکل دهی با روش اکستروژن در آباکوس هستم. این پروژه حتما باید از طریق حلگر Fully Coupled Temperature-Displacementحل شه. من از طریق فایل inp موجود در Documentation آباکوس تا حدودی تونستم به برخی از جنبه های مدلسازی مسئله خودم پی ببرم ولی هنوز یک سری ایرادهای اساسی دارم که به شرح زیر است. خوشحال میشم اگر کسی اطلاعی داره کمکم کنه:
1- در Documentation هنگام حل مسئله ذکر کرده قالب را Analytical Rigid فرض می کنیم در حالی که در فایل inp قالب را مش بندی کرده. چطور؟
2- در فایل inp در مدول assembly یک سری Set هایی تعریف کرده که نوعشون از نوع Node+Element هست، چطور میشه چنین Set ای تعریف کرد؟
3- خواسته اصلی من تغییر شکل قالب در این مسئله و گرفتن یک Run موفق از مدل ایجاد شده هست.
اگر کسی بتونه کمکم کنه خوشحال میشم و اگر امکان داره فایل Cae. که دارم را براش میفرستم. ممنون از همه شما پیشاپیش...:)

scorpion09

عضو جدید
ترک

ترک

سلام
من روی گسترش ترک کار میکنم. می خواستم بدونم چجوری طول ترک رو بر حسب زمان میشه بدست اورد؟
ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه.

با تشکر

yasser2222

عضو جدید
سلام. میخام یه انفجار بین دو صفحه ایجاد کنم و فشار وارد بر دو صفه رو اندازه بگیرم. چجوری انفجار رو مدل کنم؟ کجا؟ ممنون

bemosite

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان

وقتی برنامه رو run میکنم با این خطا مواجه میشم

the independent variables must be arranged in ascending order

لطفا اگه اطلاع دارید راهنمایی بفرمایید.
خیلی ضروریه
ممنون

با سلام خدمت دوستان

وقتی برنامه رو run میکنم با این خطا مواجه میشم

the independent variables must be arranged in ascending order

لطفا اگه اطلاع دارید راهنمایی بفرمایید.
خیلی ضروریه
ممنون
اول data check رو بزن. اگر بدون ارور بود احتمالا از field out put و یا Step خواهد بود

ehsan-inventor

عضو جدید
سلام
من می خوام پل یه جرثقیل سقفی رو تحلیل تنش کنم. این پل بعد از دو سال کارکرد به اندازه 4 میلیمتر خیز برداشته. حالا می خوام ببینم این خیز تاثیری روی سازه میذاره یا خیر؟
چطوری باید پیش برم، 1 یا 2 ؟
1.یه بار پل رو بدون خیز مدل کنم و بعد تحلیل تنش و یه بار هم پل رو با خیز مدل کنم و بعد هم تحلیل تنش و در آخر این دو رو مقایسه کنم ؟ (مدل کردن پل بدون خیز خیلی برام راحته چون نقشه مقطع رو می کشم و بعد برای هر قسمت اکسترود می کنم، اینم نقشه مقطع ):

2.فقط یه بار مدل سازی انجام شه ولی تو نرم افزار از وسط به پل خیز بدم و بعد نیروها رو اعمال کنم و دو حالت بدون خیز و با خیز پل رو بعد از اعمال نیرو مقایسه کنم...
حالت دو امکان انجامش با abaqus هست؟ یعنی میشه به وسط پل با تمام محتویاتش یعنی ورق های جانبی و نبشی ها و استیفینر ها(طبق عکس) خیز داد ؟ احیانا با displacement میشه چنین کاری کرد؟
ممنون میشم راهنمایی کنین.

aydogan

عضو جدید
[FONT=&quot]همانطور که نرم افزار تخصصی درس کنترل مطلب هست.آباکوس نرم افزار تخصصی چه دروسی می تواند باشد؟[/FONT]​
[FONT=&quot]یعنی در کدام دروس آباکوس به کار می آید؟[/FONT]​