تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

vahid 1987

عضو جدید
سلام دوست عزیز. خسته نباشی. اگر میخواید من تایه حدی میتونم کمک کنم. احتمالا اشکال از جاب نیستش فقط. امکان داره این خطا بخاطر چیز دیگه ای باشه. ولی اگر میخواید فایلو به من میل بزنید تا یه نگاهی بندازم بهش. شاید بتونم کاری کنم.
hr.azarshab@gmail.com

سلام
ممنون از شما دوست عزیز
من این مشکلم حل شد ایراد از استپ بود. اما اگه امکانش هست در این مورد کمکم کنید؟

برای مدلسازی قسمت بتنی روی تیر فولادی در تیر کامپوزیت که نمودار رفتار آن به صورت شکل است متریال بتن رو به چه صورت باید تعریف کنم؟ منظورم concrete smeared crack یا concrete damaged plasticity یا.... هست.
معلومات من مقاومت فشاری بتن و کرنش 0 و کرنش 1 معادل نمودار هست.
چه اعدادی باید در قسمت تعریف متریال وارد کنم؟

یه سوال دیگه اینکه وقتی آرماتورهای طولی و عرضی رو به صورت پارت shell با سکشن membrane یا surface در داخل پارت دال embed میکنم موقع آنالیز ارور میده.

Hossein_b5717

عضو جدید
سلام
کسی میدونه چطوری از مدلای سخت شوندگی مثل سینماتیکی میشه استفاده کرد؟ نحوه تعریفش منظورمه
نسبت به حالت پبش فرض که ایزوتروپیک هست چه پارامترای دیگه ای رو باید وارد کرد؟

سلام
ممنون از شما دوست عزیز
من این مشکلم حل شد ایراد از استپ بود. اما اگه امکانش هست در این مورد کمکم کنید؟

برای مدلسازی قسمت بتنی روی تیر فولادی در تیر کامپوزیت که نمودار رفتار آن به صورت شکل است متریال بتن رو به چه صورت باید تعریف کنم؟ منظورم concrete smeared crack یا concrete damaged plasticity یا.... هست.
معلومات من مقاومت فشاری بتن و کرنش 0 و کرنش 1 معادل نمودار هست.
چه اعدادی باید در قسمت تعریف متریال وارد کنم؟

یه سوال دیگه اینکه وقتی آرماتورهای طولی و عرضی رو به صورت پارت shell با سکشن membrane یا surface در داخل پارت دال embed میکنم موقع آنالیز ارور میده.
سلام بر دوست عزیزم. آقا برای شما به میلتون هم زدم. فایلتون رو حل کردم دوباره. اشکال از المانیه که انتخاب کردید. المانی که انتخاب میکنید در مورد آرماتورها باید surface باشه تا جواب بگیرید. باقی مساله که انحام دادید درسته.
ایشالاکه موفق باشید!

mrnd67

عضو جدید
سلام
کسی میدونه چطوری از مدلای سخت شوندگی مثل سینماتیکی میشه استفاده کرد؟ نحوه تعریفش منظورمه
نسبت به حالت پبش فرض که ایزوتروپیک هست چه پارامترای دیگه ای رو باید وارد کرد؟

توی ماژول پراپرتیز موقعی رفتار پلاستیک رو تعریف می کنی.
ایزوترپیک رو به سینماتیک تغییر بده و دو نقطه از هاردنینگ روبده.

من یک ماده رو میخوام به نرم افزار بدم که فقط میدونم تنش تسلیمش 250E9 هست و F.S=2
چطور میتونم این کار رو بکنم؟!
سلام علیکم. خسته نباشید دوست عزیز. نمیشه همچین کاری رو انجام داد. اگر تحلیلی داشته باشید که استرس وجود داشته باشه حتماباید Poisson's ratio و ضریب پواسون رو داشته باشید

mrnd67

عضو جدید
سلام علیکم. خسته نباشید دوست عزیز. نمیشه همچین کاری رو انجام داد. اگر تحلیلی داشته باشید که استرس وجود داشته باشه حتماباید Poisson's ratio و ضریب پواسون رو داشته باشید

سلام دوست عزیز من تعجب میکنم چه فولادی است که تنش تسلیم اون 250e9 است فولادهایی که من میشناسم ساختمانی ها که از 240e6 شروع میشه تا 1200e6
همانطور که دوست دیگه گفتن باید مدول یانگ و ضریب پواسون رو داشته باشید که برای فولادها حدود 200e9 است. ضریب پواسون هم 0.3 است

xparandx

عضو جدید
سلام دوستان،

من زمان import کردن فايل .inp به cae اين خطا رو ميبينيم

'' the keyword is misplaced''

که اين خطا مربوط به قسمت **user element هست ولی نميدونم اين قسمت رو کجای
فايل .inp تعريف کنم؟!

inp فايل تو لينک پايين آپلود شده..ممنون ميشم کمکم کنيد که بتونم با .cae باز کنم فايلم رو

http://www.4shared.com/file/waXE8ayB/hydro.html?

سلام دوست عزیز من تعجب میکنم چه فولادی است که تنش تسلیم اون 250e9 است فولادهایی که من میشناسم ساختمانی ها که از 240e6 شروع میشه تا 1200e6
همانطور که دوست دیگه گفتن باید مدول یانگ و ضریب پواسون رو داشته باشید که برای فولادها حدود 200e9 است. ضریب پواسون هم 0.3 است
آره. اگر اینطور باشه میتونید کارتون رو راه بندازی. تا اندازه ی پلاستیک میتونید برید. البته مدل ساده ای از مواد رو دارید در این صورت.
آره اگر اونطور بشه میشه. در مورد مدول یانگ هم حرف شما درسته. معمولا مدول یانگ از اردر ده به توان 9 هستش. احتمالا شما مدول یانگ رو دارید

vahid 1987

عضو جدید
سلام دوستان
کسی در مورد نحوه تعریف مصالح FRP در آباکوس اطلاعی داره؟
یه گزینه در تعریف متریال هست بنامhashin damage که در قسمت mechanical>damage for fiber reinforced compozites هست که مقاومت های برشی، کششی و فشاری رو در جهات طولی و عرضی میخواد.
از اونجایی که مدول الاستیسیته و ضریب پواسون در این حالت تعریف نمیشه به نظر بنده این تعریف کافی نیست یا شاید هم..... نمیدونم. من مشخصاتی که از این مصالح دارم :مدول الاستیسیته ، ضریب پواسون، مقاومت تسلیم کششی در جهت الیاف و کرنش در نقطه تسلیم هست.
ممنون میشم کمکم کنید.

سلام دوستان
کسی در مورد نحوه تعریف مصالح FRP در آباکوس اطلاعی داره؟
یه گزینه در تعریف متریال هست بنامhashin damage که در قسمت mechanical>damage for fiber reinforced compozites هست که مقاومت های برشی، کششی و فشاری رو در جهات طولی و عرضی میخواد.
از اونجایی که مدول الاستیسیته و ضریب پواسون در این حالت تعریف نمیشه به نظر بنده این تعریف کافی نیست یا شاید هم..... نمیدونم. من مشخصاتی که از این مصالح دارم :مدول الاستیسیته ، ضریب پواسون، مقاومت تسلیم کششی در جهت الیاف و کرنش در نقطه تسلیم هست.
ممنون میشم کمکم کنید.
اگر میخوایدdamage رو برای یک کامپوزیت در نظر بگیرید چون کرنش پلاستیک خیلی کویک در نظر گرفته میشه اصلا نیازی به کرنش پلاستیک ندارید. بقیش رو علاوه بر حالتی که گفتی حالت anisotropic رو هم تعریف کنید احتمالا. ولی برای بررسی کار باید حتما ببینم کارو

hossein21

عضو جدید
سلام
چراآباکوس من تحلیل cfd رو انجام نمیده؟

2-اگربخوام یک کمک فنر رو مدل کنم چطوری باید هم سیال وهم پیستونش رو توی یک محیط تحلیل کنم؟
مرسی

آخرین ویرایش:
سلام
چراآباکوس من تحلیل cfd رو انجام نمیده؟

2-اگربخوام یک کمک فنر رو مدل کنم چطوری باید هم سیال وهم پیستونش رو توی یک محیط تحلیل کنم؟
مرسی
سوال شما مثل اینکه بگید میخواید یه پل معلق بسازید. و من باید جواب بدم چطوری
کامل تر. ولی به طور کلی میشه در آباکوس ثابت دمپینگ رو بدید و یجورایی کارو راحت تر کنید
البته آّباکوس با فلوئنت تو این مورد لینک میشه که اگر واقعا این باشه درحد ارشده

nikmohammad

عضو جدید
سلام دوستان
یک راهنما برای لینک کردن آباکوس با فرترن گذاشتم
خودم ازش استفاده می کنم و چند جا نصب کردن بدون مشکل جواب میده

فقط باید همون نسخه از نرم افزارها رو تهیه کنید و ضمنا مراحل رو به دقت انجام بدهید
موفق باشید
مشاهده پیوست 146017
:gol::gol::gol:

hossein21

عضو جدید
سوال شما مثل اینکه بگید میخواید یه پل معلق بسازید. و من باید جواب بدم چطوری
کامل تر. ولی به طور کلی میشه در آباکوس ثابت دمپینگ رو بدید و یجورایی کارو راحت تر کنید
البته آّباکوس با فلوئنت تو این مورد لینک میشه که اگر واقعا این باشه درحد ارشده

آخییییییییییش خیالم راحت شد
انگار شهر ارواح شده بود یه مدت
ممنون از جوابتون
شما میدونید چطوری میشه فلوینت رو به آباکوس لینک کرد؟
واما سوالی دیگر

*میخوام یک حرکت سقوط آزاد رو مدل کنم برام مسیر حرکت هوا اطراف جسمم مهم نیست
فقط ارتعاشات القایی وارد شده به جسم و تنش های اون مهم هستند میتونید ایده ای بدید که کمکم کنه؟
مرسییییییییییییییییییییییییییی

آخییییییییییش خیالم راحت شد
انگار شهر ارواح شده بود یه مدت
ممنون از جوابتون
شما میدونید چطوری میشه فلوینت رو به آباکوس لینک کرد؟
واما سوالی دیگر

*میخوام یک حرکت سقوط آزاد رو مدل کنم برام مسیر حرکت هوا اطراف جسمم مهم نیست
فقط ارتعاشات القایی وارد شده به جسم و تنش های اون مهم هستند میتونید ایده ای بدید که کمکم کنه؟
مرسییییییییییییییییییییییییییی
من قبلا یک مساله ای رو با فلوئنت لینک کردم. توی داکیومنتیشنش سرچ کن. در منورد اون یکی هم میشه اینو بررسی کرد.
میشه این کارو کرد. یه فلو تعریف میکنید باید شتاب زمین رو بدیدو احتمالا دوتا سابروتین لود و اینا نیاز داره.

hamedoo

عضو جدید
سلام دوستانمن به یه مشکل برخوردم امیدوارم بتونید کمک کنیدحل مسئله من توی یه اtotal time میمونه مثلا به 1 که میرسه داره اجرا میشه ولی روی 1 ثابته ولی increment جلو میره

maryam_areiana

عضو جدید
سلام .
سابروتین کجا می نویسن؟ میدونم تو help کد هاش هست ولی کجا باید کپی و بعد اصلاح کرد؟

ahmadnejad1364

عضو جدید
سلام
من یک تیرساده بامقطع دایره ای
ازیک طرف ثابت کرده ام
ازطرف دیگرمی خواهم یک گشتاورپیچشی اعمال کنمmoment
حالاهرکاری می کنم بازآباکوس خطا می دهد ومسئله را حل نمی کند

فکرمیکنم مشکل درنحوه تعریف شرایط مرزی هست

ولی نمی دونم شرایط مرزی برای همچین تیرساده ای چی می تونه باشه

ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه

سلام
من یک تیرساده بامقطع دایره ای
ازیک طرف ثابت کرده ام
ازطرف دیگرمی خواهم یک گشتاورپیچشی اعمال کنمmoment
حالاهرکاری می کنم بازآباکوس خطا می دهد ومسئله را حل نمی کند

فکرمیکنم مشکل درنحوه تعریف شرایط مرزی هست

ولی نمی دونم شرایط مرزی برای همچین تیرساده ای چی می تونه باشه

ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه
برو تو قسمت boundry conditoun و گزینه ی دوم رو انتخاب کن تو mechanical : axycimetri/... بعدش هم آخری رو انتخاب کن. حله قضه بعدش

ahmadnejad1364

عضو جدید
برو تو قسمت boundry conditoun و گزینه ی دوم رو انتخاب کن تو mechanical : axycimetri/... بعدش هم آخری رو انتخاب کن. حله قضه بعدش

سلام

داخل Boundary Condition'گزینه Symmetry/Antisymmetry/Encastreرا انتخاب می کنم

بعداش هم سطح انتهای تیرراانتخاب می کنم وگزینه آخریعنی ENCASTREراانتخاب میکنم

ولی وقتی بارmoment در هرکدام از جهت های CM1,CM2,CM3که واردمی کنم

بازهم مسئله حل نمیشه!!!

سلام

داخل Boundary Condition'گزینه Symmetry/Antisymmetry/Encastreرا انتخاب می کنم

بعداش هم سطح انتهای تیرراانتخاب می کنم وگزینه آخریعنی ENCASTREراانتخاب میکنم

ولی وقتی بارmoment در هرکدام از جهت های CM1,CM2,CM3که واردمی کنم

بازهم مسئله حل نمیشه!!!
سلام. بفرست برام ببینم چشه.
hr.azarshab@gmail.com

hossein21

عضو جدید
سلام
میشه توی آباکوس مسئله ای رو به صورت کوپل سیال و جامد انجام داد
توی صفحه قبل سوالم هست؟
مرسی

nikmohammad

عضو جدید
دوستان همه میدونیم که در آباکوس واحدها تعریف نشده اند و خودمون باید تعریف کنیم
حالا من یه سوال برام پیش اومده
من میخام یه مسئله ای حل کنم مثلا میخام مدول الاستیک رو بدم 100 مگاپاسکال...حالا با فرض اینکه ابعادم به میلیمتر باشه همین 100 رو وارد کنم درسته؟
تکلیف اون واحد نیوتن تو صورت (100 N/mm^2) چی میشه چون مسئله Explicit هست دانسیته رو باید بدم ... الان سوالم اینجاست که نیوتن توی صورت نباید به کیلوگرم تبدیل بشه که با دانسیته همخانی داشته باشه
این صورت ساده اش بود البته یه مساله پیچیده دارم همه واحد ها با هم قاطی شده گیج شدم
لطفا راهنمایی کنید