تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

tha.co.com@gmail

عضو جدید
اولین pdf آموزشی نرم افزار آباکوس

اولین pdf آموزشی نرم افزار آباکوس

از اونجایی که تو انجمن های مهندسی مشاهده کردم برخی دوستان واسه انجام تحلیل های نسبتا سخت خودشون و کمی البته حرفه ای یک سری سوالاته ساده می پرسیدن که این بر می گشت به این که دوستان مسائل ابتدایی رو درست یاد نگرفته بودن و این نرم افزار رو هنوز حس نکردن بر آن شدیم که به کمک مهندسان یک سری آموزش هایی را در قالب کتاب الکترونیک به صورت هفتگی برای دوستان تهیه کنیم و تصمیم بر آن شد طی یک سال آموزش ها را تکمیل نماییم لازمه یادآور بشم اکثر سوالات دوستان از ماژول های نرم افزار داخل آموزش ها قابل جوابن!

اولین آموزش:pdf آموزش تحلیل تیر یک سر گیر دار(دانلود از اینجا)

tha.co.com@gmail

عضو جدید
راهنمای نصب 6.11

راهنمای نصب 6.11

برای دوستان امروز کاملترین راهنمای نصب ورژن 6.11 این محصول رو آماده کردم
این راهنما به صورت گام به گام و تصویری و به زبان فارسی است که در قالب پی دی اف گردآوری شده است
این راهنما در حالتی تهیه شده است که چندین بار توسط مدیران ما تست شده است و قابلیت پشتیبانی از نسخه های 32 و 64 بیتی است
امیدواریم اینبار مهندسین بدون دغدغه افدام به ارتقاء نرم افزار خود نمایند

لینک دانلود

raminbabak

اخراجی موقت
این راهنما به صورت گام به گام و تصویری و به زبان فارسی است که در قالب پی دی اف گردآوری شده است
این راهنما در حالتی تهیه شده است که چندین بار توسط مدیران ما تست شده است و قابلیت پشتیبانی از نسخه های 32 و 64 بیتی است

لینک دانلود
خيلي ببخشين .. با هزينه پست چيزي حدوده 8 تومن بيشتر فقط نرم افزار از اب در مياد در حاليكه اينجا نرم افزار قيمتش همراه با آموزش فارسيش به صورت اينتر اكتيو كلا 11 تومنه ..
و خوده نرم افزار 2500 تومن هسش ..گرون نمي دين؟

behrouz-mech

عضو جدید

لینک دانلود

این آقا فکر می کنن ما از پشت کوه اومدیم! آخه 5 هزار تومان فقط برای روش نصب! اونم به اضافه 3 هزار تومان هزینه پست!

آقای عزیز نرم افزار به همراه نصبش رو می خوای 5000 تومان برات بفرستم!

من که خودم همیشه از امیر کبیر می گیرم، هزینش همیشه خیلی کمه مثلا نسخه 6.10 رو گرفتم 5 هزار تومان، روش نصب تصویری هم داشت که من خیلی باهاش راحت بودم.

شما یه بار هم یه مثال ساده هم تبلیغات می کردید 50 هزار تومان نه!
ما که موندیم با این قیمتاتون!!!!!!

در ضمن به جای لینک دانلود بنویسید لینک خرید!!!!!!!!!!!!

bndsms

عضو جدید
توی مثال ها توی قسمت استاتیک برو بخش سوم اون forming کلا مثالهای شکل دهیه.
آقا من تازه کارم هر کاری کردم نتونستم بخش مثال ها و مثال های فرمینگ رو پیدا کنم اگه میشه روشن تر برای یک مبتدی راهنمایی کنی ممنون میشم:D

behrouz-mech

عضو جدید
Abaqus Example Problems Manual
1 Static Stress/Displacement Analyses
1.3 Forming analyses

دوست عزیز به ترتیب نوشتم که کدوم قسمت بری.

tha.co.com@gmail

عضو جدید
خدا راضی باشه

خدا راضی باشه

از اینکه انجمن جنجالی و خوبی دارین متشکرم
وقت پاسخ ندارم ولی مجبورم عرض کنم ما یکسال مهمان دوستان هستیم پس تا میتونید حاشیه بسازید

قیمت نرم افزار ارسالی نه 11 نه 8 و نه از همه زشت تر قیمت آموزش 5 هزار تومنه
لینک دانلود آموزش رایگان که در بالا قرار داده شده پس چرا از پشت کوه ....

هزینه ذکر شده برای نسخه 6.11 پنج هزار تومان به اضافه هزینه های پستی است یعنی کلا قیمت نرم افزار دو هزار تومان است لینک آموزش رایگان برای همه به صورت رایگان در تاپیک های قبلی ذکر شد دوستانی که در نصب مشکل دارن با یک عضویت رایگان در اینجا می توانند پی دی اف مربوط را دانلود نمایند.

tha.co.com@gmail

عضو جدید
آموزش سوم

آموزش سوم

لینک دانلود پی دی اف آموزش انتقال-حرارت-در-آباکوس از اینجا

به کمک ایزد ممنان بر آن شدیم برای مهندسانی که توانایی هزینه های گزاف آموزشی کلاس های این نرم افزار را ندارند در طی یک سال یک دوره آموزشی از راه دور در قالب فایل پی دی اف برای دوستان آماده کنیم و در پایان سال شاهد پیشرفت سیل عظیم آباکوس کاران عزیز و مندسین ایرانمان باشیم.
این آموزش ها به صورت رایگان ارائه خواهند شد و لینک دانلود به ازای عضویت در سامانه طهاکو دات کام در خدمت عزیزان قرار می گیرد تا تعامل بین ما و مهندسین قطع نشود.
لینک های آموزشی همزمان برای 6 انجمن مهندسی بزرگ ایران ارسال خواهد شد.در اینجا پیشاپیش از همکارانمان در انجمن های علمی به خاطر همکاریشان تشکر می نماییم.
از آنجایی که وب سایت ما در حال به روز رسانی است لینک مستقیم غیر معقول به نظر می آید .پس از منوی باز شوی بالای صفحه ی ما پیگیر باشید.

medusa

عضو جدید
سلام کسی فایل لایسنس این ورژن رو داره . چون فایل مربوط به کرک چیزی توش نیست .

اگه کسی داره لطفا برای دانلود قرار بده

medusa

عضو جدید
سلام
کسی فایل لایسنس ورژن 6.11 رو داره .

اگه کسی داره لطفا برای دانلود قرار بده

irdkh

عضو جدید
سلام در قسمت Property وقتی گزینه Plastic رو انتخاب می کنی مقدار تنش رو وارد کن و مقدار کرنش رو صفر قرار بده این ماده رو به عنوان Perfect Plastic می شناسه

shafagh_mb

عضو جدید
می شه توی آباکوس اجسامی مثل طناب یا نخ رو هم مدل کرد؟ کلاً نرم افزاری برای اینکار داریم؟ می خوام یه نخ رو تو دستگاه ریسندگی مدل کنم
نخی که به چند تکیه گاه تکیه داده شده یکم سخت نمی شه؟

s.mehrabiani

عضو جدید
در ماژول property بعد از زدن create property قسمت plastic را انتخاب کنید. در سطر اول تنش تسلیم و عدد صفر (به عنوان کرنش پلاستیک) و در سطر دوم همان تنش تسلیم و کرنش پلاستیک نهایی

اگه سوالی دز هر مورد از مدلسازی در آباکوس داشتید در خدمتم s.mehrabiani@gmail.com

s.mehrabiani

عضو جدید
فکر نکنم همچین چیزی به صورت فایل آموزشی وجود داشته باشه. بهتر اینه که روی یکی از مسائل help که سه بعدیه کار کنید شاید بتونید حلش کنید.
اما اگه مشکلتون رو بگید شاید بتونم کمکتون کنم.

من چند تا مثال دارم که خودم انجام دادم. هر کسی میخواد به ایمیلم بهم خبر بده. s.mehrabiani@gmail.com

mohammad_mech

عضو جدید
سلام. میخام تو اباکوس یک شار حرارتی یا دمای ثابت که با یک سرعت ثابت مشخص در طول یک لوله حرکت می کند را مدل کنم؟ چطور امکان پذیره تو اباکوس؟ بسیار ممنونم از شما

mohammad_mech

عضو جدید
سلام. میخام تو اباکوس یک شار حرارتی یا دمای ثابت که با یک سرعت ثابت مشخص در طول یک لوله حرکت می کند را مدل کنم؟ چطور امکان پذیره تو اباکوس؟ بسیار ممنونم از شما

ali_ta66

عضو جدید
آیا مدل کردن تماس دو جسم تخت یا دو جسم کروی در آباکوس متفاوت است؟ من تماس دو جسم تخت رو مدل کردم و جواب هم گرفتم اما وقتی دو جسم کروی یا یک کره با یک صفحه تخت رو مدل میکنم، جوابها همگرا نمیشود و در واقع مسئله حل نمیشود. همچنین در قسمت warning نیز پیام زیر ظاهر میشود که علت آنرا متوجه نمیشوم.
There are 2 unconnected regions in the model.
ممنون

behrouz-mech

عضو جدید

اگه شار حرارتیت به زمان وابسته هستش (مانند حالت جوش) لازمه که حتما براش سابروتین بنویسی.

behrouz-mech

عضو جدید
آیا مدل کردن تماس دو جسم تخت یا دو جسم کروی در آباکوس متفاوت است؟ من تماس دو جسم تخت رو مدل کردم و جواب هم گرفتم اما وقتی دو جسم کروی یا یک کره با یک صفحه تخت رو مدل میکنم، جوابها همگرا نمیشود و در واقع مسئله حل نمیشود. همچنین در قسمت warning نیز پیام زیر ظاهر میشود که علت آنرا متوجه نمیشوم.
There are 2 unconnected regions in the model.
ممنون
همگرا کردن تماس دو کره مشکل تره و نیاز به مش بندی دقیق تری داره چون دو کره تماس اولیه اونها فقط توی یک گره هستش. اما دو ورق خیلی ساده تر تماسشون تعریف میشه.

mohammad_mech

عضو جدید
نه مقدار شار حرارتي نسبت به زمان ثابت است و لي نسبت به زمان با سرعت مشخصي در طول لوله حركت مي كند. لطفا راهنماييم كنيد

mohammad_mech

عضو جدید
اگه شار حرارتیت به زمان وابسته هستش (مانند حالت جوش) لازمه که حتما براش سابروتین بنویسی.

نه مقدار شار حرارتي نسبت به زمان ثابت است و لي نسبت به زمان با سرعت مشخصي در طول لوله حركت مي كند. لطفا راهنماييم كنيد

ali_ta66

عضو جدید
همگرا کردن تماس دو کره مشکل تره و نیاز به مش بندی دقیق تری داره چون دو کره تماس اولیه اونها فقط توی یک گره هستش. اما دو ورق خیلی ساده تر تماسشون تعریف میشه.

کار خاصی باید انجام بدیم تا همگرا شه؟
میشه راهنمایی کنید؟
کره رو چطور مش بزنم؟