تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

behrouz-mech

عضو جدید
خودش به صورت پیش فرض روی حالت middle surface هست. من میخام ورق رو از بالا تحت بار قرار بدم. روی همین گزینه باشه یا بیارمش روی top surface؟
ممنون

توی بار معمولی فرقی نداره ولی توی تماس فرق می کنه. اینجا نیازی نیست.

ali_ta66

عضو جدید
توی بار تماسی در هر صورت باید هواست به ضخامت shell باشه.

منظورتون رو میشه با یه مثال بگید. مثلا اگه ورق من 2 سانتمتر ضخامت داشته باشه و 4 لایه مساوی داشته باشه و بخواهم سطح بالایی اون رو صفحه xy باشه باید کدومگزینه رو انتخاب کنم؟

behrouz-mech

عضو جدید
منظورتون رو میشه با یه مثال بگید. مثلا اگه ورق من 2 سانتمتر ضخامت داشته باشه و 4 لایه مساوی داشته باشه و بخواهم سطح بالایی اون رو صفحه xy باشه باید کدومگزینه رو انتخاب کنم؟

یعنی اگه از shell استفاده میکنی و سطح shell رو middle در نظر گرفتی باید سطح اون جسمی که در تماسه باهاش 1 سانت با سطح شل فاصله داشته باشه.

Albatros

عضو جدید
کمک در مورد نرم افزار آباکوس

کمک در مورد نرم افزار آباکوس

سلام.خسته نباشید.
1)میشه تو نرم افزار اباکوس یه صفحه تعریف کرد و روی اون بارگذاری کرد؟
2)میشه یه توضیحی در مورد تعیین خروجی های مورد نظر بهم بدین؟
لطفا کمکم کنید.

bahman2

عضو جدید
سلام.خسته نباشید.
1)میشه تو نرم افزار اباکوس یه صفحه تعریف کرد و روی اون بارگذاری کرد؟
2)میشه یه توضیحی در مورد تعیین خروجی های مورد نظر بهم بدین؟
لطفا کمکم کنید.

سلام
شدنش که میشه:razz:
ولی به نوع مسئله شما هم بستگی داره در مورد خروجیها به شما مربوط میشه که دنبال چه خروجیهایی هستید.

ali_ta66

عضو جدید
سلام
چطور میشه خروجی (مثلا تنش) رو بر جسب مختصات گره ها گرفت؟
در حالت هادی خروجی بر اساس شماره گره هست.
جایی هست که بشه لیست مختصات همه نقاط و شماره آنها رو دید؟

behrouz-mech

عضو جدید
سلام
چطور میشه خروجی (مثلا تنش) رو بر جسب مختصات گره ها گرفت؟
در حالت هادی خروجی بر اساس شماره گره هست.
جایی هست که بشه لیست مختصات همه نقاط و شماره آنها رو دید؟

مسیر tools->query رو بزرن. probe value رو انتخاب کن. اونجا می تونی نتایج رو هم بر حسب مختصات هم بر حسب شماره گره ببینی

ali_ta66

عضو جدید
ضمن تشکر بابت سوال قبلی.
یه سوال دیگه داشتم.
برای ایجاد یک ورق چند لایه بهتره اون رو یک تکه بسازم و با استفاده از partition اون رو به چند لایه تقسیم کنم یا اینکه چند لایه ورق بسازو و با استفاده از tie اونها رو به هم بچسبانم. (شبیه کاری که با انسیس با دستور glue انجام میدیم.)

behrouz-mech

عضو جدید
ضمن تشکر بابت سوال قبلی.
یه سوال دیگه داشتم.
برای ایجاد یک ورق چند لایه بهتره اون رو یک تکه بسازم و با استفاده از partition اون رو به چند لایه تقسیم کنم یا اینکه چند لایه ورق بسازو و با استفاده از tie اونها رو به هم بچسبانم. (شبیه کاری که با انسیس با دستور glue انجام میدیم.)

خوب مشخصه اگر شما پارتیشین بندی کنید چون گره ها رو هم میوفتن جواباتون هم بهتر میشه

ali_ta66

عضو جدید
مسیر tools->query رو بزرن. probe value رو انتخاب کن. اونجا می تونی نتایج رو هم بر حسب مختصات هم بر حسب شماره گره ببینی

من این مسیری که گفتید رو رفتم ولی نفهمیدم کجاش رو باید دست بزنم. میشه لطفا یه عکس بذارید؟

?Why

عضو جدید
آقا به نظرتون نتایجِ این مثال درستِ؟

آخه هر کار کنی ، GPa نمیشه در آورد .
این درآورده :
2.359e11

یه حساب سر انگشتی کردم یک هزارم اینم نشد !
با سالید هم اینقد در نمیاد !

کجایِ کار سوتی دادم یا دادن ؟

mrnd67

عضو جدید
سلام تو سایت زیر یه تعداد فایل آموزشی برای آباکوس هست شاید یدردتون بخوره
www.mr-nezamdost.blogfa.com

?Why

عضو جدید

این درآورده :
2.359e11

آقا یه هلپی ، نظری ، حرکتی ، چیزی ....

tha.co.com@gmail

عضو جدید
ویرایش

ویرایش

-------------------------------------------------------------------------------------------

به دلیل به روز رسانی سایت لینک ها تغییر کردند
teha-co.com
در منوی باز شو لینک آموزش کامل رو گذاشتم فقط نیاز به یک عضویت ساده دارید
شاد باشین

behrouz-mech

عضو جدید

این درآورده :
2.359e11

آقا یه هلپی ، نظری ، حرکتی ، چیزی ....

مثال جالبی نیست کسی حالشو نداره نگاه کنه اینه که کسی جواب نمی ده. اما به نظر نمی یاد مشکلی داشته باشه.

در ضمن ما از کجا بدونیم جنابعالی کجا سوتی دادی;)

هرچند فکر می کنم ابعاد و میلیمتری وارد کردی بقیه رو مشابه مسئله رفتی. اینه که جوابت یک هزارم شده.
جواب این فایلم با اون مشی که زده اصلا درست نیست.

• Like
واکنش ها: ?Why

?Why

عضو جدید
مثال جالبی نیست کسی حالشو نداره نگاه کنه اینه که کسی جواب نمی ده. اما به نظر نمی یاد مشکلی داشته باشه.

در ضمن ما از کجا بدونیم جنابعالی کجا سوتی دادی;)

هرچند فکر می کنم ابعاد و میلیمتری وارد کردی بقیه رو مشابه مسئله رفتی. اینه که جوابت یک هزارم شده.
جواب این فایلم با اون مشی که زده اصلا درست نیست.

بزرگوار ، حالا حساب کتابِ من هیچ .
آخه تنش تسلیم تیتانیومش ماکسیمم 1GPa هستش!
235GPa بخدا عددِ خیلی گنده ایِ .
بعد اگه میلمتری وارد میکردم که جوابم باید هزار برابرِ جوابِ مثال میشد !:surprised:
این مشکل که دیگه گذشت ، یه سالاری یه تمرین میخواست بده به استادش منم از رو تنبلی اینو بش دادم ، بعد از اینکه تمرینو داد برگشت گفت حل دستی هم میخواد و دستِ مارو گذاشت تو پوست گردو !
به هر حال ممنون که توجه کردی .

آخرین ویرایش:

behrouz-mech

عضو جدید

بزرگوار ، حالا حساب کتابِ من هیچ .
آخه تنش تسلیم تیتانیومش ماکسیمم 1GPa هستش!
235GPa بخدا عددِ خیلی گنده ایِ .
این مشکل که دیگه گذشت ، یه سالاری یه تمرین میخواست بده به استادش منم از رو تنبلی اینو بش دادم ، بعد از اینکه تمرینو داد برگشت گفت حل دستی هم میخواد و دستِ مارو گذاشت تو پوست گردو !
به هر حال ممنون که توجه کردی .

خوب وقتی تو براش تنش تسلیم تعریف نکرده ای نرم افزار از کجا بفهمه که این ماده کجا تسلیم میشه! تو حلت الاستیک بوده بنابراین تنش تا بی نهایت هم می تونه زیاد شه.
در ضمن توی این مثال نقطه سینگولار وجود داره بنابراین بر اساس حل دستی هم برای حالت الاستیک تنشت بی نهایت میشه

• Like

?Why

عضو جدید
خوب وقتی تو براش تنش تسلیم تعریف نکرده ای نرم افزار از کجا بفهمه که این ماده کجا تسلیم میشه! تو حلت الاستیک بوده بنابراین تنش تا بی نهایت هم می تونه زیاد شه.
در ضمن توی این مثال نقطه سینگولار وجود داره بنابراین بر اساس حل دستی هم برای حالت الاستیک تنشت بی نهایت میشه

درستِ عزیز ، اینو از این جهت گفتم که بگم ، کسی که مثال رو مینوشته ، زیاد اعداد و ارقام واسش مهم نبوده و احتمالاً ، اصلاً به بزرگیِ جوابِ آخرش توجه نکرده !
بازم ممنون .

behrouz-mech

عضو جدید
درستِ عزیز ، اینو از این جهت گفتم که بگم ، کسی که مثال رو مینوشته ، زیاد اعداد و ارقام واسش مهم نبوده و احتمالاً ، اصلاً به بزرگیِ جوابِ آخرش توجه نکرده !
بازم ممنون .

دقیقا این مشکل خیلی از کتابهای موجود تو بازارم هستش. یا مثالشون ترجمه ست یا براشون هیچ فرقی ندارشته عددی که به دست اومده 1 یا یک ملیون!
همین جوری فقط یه چیزی نوشتن که هیچ مفهوم فیزیکی نداره.

• Like

ali_ta66

عضو جدید
من این مسیری که گفتید رو رفتم ولی نفهمیدم کجاش رو باید دست بزنم. میشه لطفا یه عکس بذارید؟

bndsms

عضو جدید
سلام دوستان من دنبال یک مثال از تحلیل کشش عمیق در نرم افزار آباکوس هستم البته سه بعدی باشه . همه کتابها دو بعدی حل کردن
ممنون

behrouz-mech

عضو جدید
سلام دوستان من دنبال یک مثال از تحلیل کشش عمیق در نرم افزار آباکوس هستم البته سه بعدی باشه . همه کتابها دو بعدی حل کردن
ممنون

فکر نکنم همچین چیزی به صورت فایل آموزشی وجود داشته باشه. بهتر اینه که روی یکی از مسائل help که سه بعدیه کار کنید شاید بتونید حلش کنید.
اما اگه مشکلتون رو بگید شاید بتونم کمکتون کنم.

bndsms

عضو جدید
فکر نکنم همچین چیزی به صورت فایل آموزشی وجود داشته باشه. بهتر اینه که روی یکی از مسائل help که سه بعدیه کار کنید شاید بتونید حلش کنید.
اما اگه مشکلتون رو بگید شاید بتونم کمکتون کنم.
یه سوال
چگونه می شه از هلپ برنامه استفاده کرد
آخه من هر چی deep drawing یا 3d deep drawing سرچ می کنم میگه چیزی یافت نشد:que:

hamidrta

عضو جدید
ُلام دوستان خسته نباشید

من میخوام تو قطعه رو تو خالی کنم چیکار کنم؟!

برای مش بندی می خوام تو خالی کنم!!!

بهم گفتند گزنیه remove cells ولی هر چی می گردم پیدا نمی کنم این گزینه رو لطف کنید کسی می دونه بگه کارم گیره مرسی!:(:(