تازه ترین الگوریتم فراابتکاری - الگوریتم فاخته - Cuckoo search

keeyarash

عضو جدید
تازه ترین الگوریتم فراابتکاری - الگوریتم فاخته - Cuckoo search
توی انجمن های ایرانی توی دوران 30 ، 40 سال پیش سیر می کنند بیشتر.
محض اطلاع اگر می خواهید کار علمی کنید با ابزار های نوین دست بکار بشید
الگوریتم فاخته تازه ترین الگوریتم هست.
ژنتیک واسه سال 1965 است ولی فاخته واسه سال 2009.
حالا خودتون قضاوت کنید.

Cuckoo search
Cuckoo search (CS) is an optimization algorithm developed by Xin-She Yang and Suash Deb in 2009.
The pseudo-code can be summarized as:
Objective function:
Generate an initial population of n host nests;
While (t<MaxGeneration) or (stop criterion)
Get a cuckoo randomly (say, i) and replace its solution by performing Lévy flights;
Evaluate its quality/fitness Fi
[For maximization, ];
Choose a nest among n (say, j) randomly;
if (Fi > Fj),
Replace j by the new solution;
end if
A fraction (pa) of the worse nests are abandoned and new ones are built;
Keep the best solutions/nests;
Rank the solutions/nests and find the current best;
Pass the current best to the next generation;
end while
Post-processing the results and visualization​
;

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
دست شما درد نکنه.
اما یک نکته ای به ذهنم رسید که باید عرض کنم. شما نمی تونید بگید ژنتيک مربوط به دوره قدیم هست. هنوز در دانشگاه های معتبر دنیا تدریس میشود و از همه مهمتر اینکه اگر ژنتيک نبود این الگوريتم هم نبود. اگر خوب دقت کنید این الگوریتم کاملاً شبیه به دسته الگوریتم های تکاملی است و بخش هایی مانند انتخاب بازماندگان آن تغييراتی داشته که بسیار شبیه به بخش های چند هدفه و ... می باشد.

باز هم از اطلاعات خوب شما ممنون.

keeyarash

عضو جدید
دست شما درد نکنه.
اما یک نکته ای به ذهنم رسید که باید عرض کنم. شما نمی تونید بگید ژنتيک مربوط به دوره قدیم هست. هنوز در دانشگاه های معتبر دنیا تدریس میشود و از همه مهمتر اینکه اگر ژنتيک نبود این الگوريتم هم نبود. اگر خوب دقت کنید این الگوریتم کاملاً شبیه به دسته الگوریتم های تکاملی است و بخش هایی مانند انتخاب بازماندگان آن تغييراتی داشته که بسیار شبیه به بخش های چند هدفه و ... می باشد.

باز هم از اطلاعات خوب شما ممنون.
سخن شما متین است ولی منظور من رو فکر کنم نگرفتید
پایه این الگوریتم های تصادفی ژنتیک است. بزرگ مرد تاریخ آقای داروین.. ولی تولید علم باید داشته باشیم نه تولید مثل.
دانشجو وقت صرف می کنه واسه کد نویسی چرا تکراری؟
استاد خودمون (مهدی زاده دانشگاه باراجین قزوین) اومده ژنتیک ویدیو داده بیرون. بهتر از ژنتیک پایه . این درسته ولی استفاده از همون پایه و عدم تغییر کمی تنبلیه که ما بهش معتادیم.
مثل خودم اومدم ژنتیک که پایه بوده رو کد کردم و الگوریتم رقابت استعماری رو به سنجش گذاشتم الگوریتیمی که خیلی تازه تر از ژنتیک است و دوتاشونه عدد صحیح کردم.