بچه های مکانیک(پشت کنکوری ارشد)لطفا نظر بدن

وضعیت
موضوع بسته شده است.

tanha60

عضو جدید
خداوندا آرامشی عطا فرما تا :
بپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم
شهامتی تا تغییر دهم آنچه را که میتوانم
ودانشی که تفاوت این دو را بدانم
با سلام.
هدف از نوشتن این تا یپیک اینه که توی اون بچه ها وضعیت درس خوندنشونو بیان کنن تا بچه های تنبلی مثل من از خواب غفلت بیدار بشن واگه تا الان شروع به خوندن نکردن مشغول شن و بدونن کجای کارن.اول از منابع خوب و مفید شروع میکنیم.(از چه درسهایی شروع کنیم و چی بخونیم)
بسم الله

tanha60

عضو جدید
سلام دوستان
چند نکته درباره مطالعه ی مناسب:
1)سحر خیز باشید و در فاصله ساعت 11 شب تا 3.5صبح مطالعه نکنید.چون دراین فاصله ی زمانی بازده مغز 70 درصد کاهش پیدا میکنه.
2)درطول مطالعه ازآب ومایعات زیاد استفاده کنید.در هنگام مطالعه سموم بدن باعث ایجاد خستگی میشن با نوشیدن آب به دفع سموم کمک میکنیم
3)حتما در طی فرآیند مطالعه از شیرینی جات استفاده کنید تا بازده مغز کاهش پیدا نکنه
4)در یک روز یک درسو مطالعه نکنید تا دچار خستگی وبی میلی نشید.مثلا مقاومتو با ریاضی بخونید.وقتی از خوندن مقاومت خسته شدید بعد از ده دقیقه استراحت برید سراغ ریاضی تا هم از یکنواختی جلو گیری بشه هم تو حس و حال درس خوندن باشید
5)حتما هر 1ساعت 10 دقیقه استراحت کنید.این 10 دقیقه زمانیه که شما به مغز میدید تا چیزایی رو که مطالعه کردید به حافضه ی کوتاه مدت بفرسته
6)بعداز خوندن یک درس حتما 12 ساعت بعد مرور کنید تا اطلاعات آماده بشه برای رفتن به حافضه ی بلند مدت وفراموشی کمتر صورت بگیره
7)خلاصه نویسی فرامش نشه

پروردگارا:
خود را تقدیم تو میدارم.با من کن و از من ساز آنچه خود اراده کنی.از اسارت نفس رهایم کن تا انجام اراده ات را بهتر توانم

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا