به نظر شما وقتی مردم دنیا اسم ایران را میشنوند یاد چی می افتند؟

legend.68

اخراجی موقت
سلام دوستان برام جالبه بدونم نظر شما راجع به این سوال چیه؟؟؟

به نظر شما وقتی مردم دنیا اسم
ایران را میشنوند یاد چی می افتند؟
سوال جالبی پرسیدی ، واقعیت اینه که ما الان بااکثر کشورهای دنیا رابطه ی خوبی نداریم پس طبیعیه که اونا بخوان تو کشور خودشون ازمایه هیولا بسازن
و کشور ایرانو یه کشور عقب افتاده بامردمی بی فرهنگ جلوه بدن، مایه فامیلی داریم که خیلی وقته المان زندگی میکنه و زنشم المانیه ،تصمیم گرفت که بیاد
ایران یه سر به خونوادش بزنه وقتی به زنش گفت که تو هم بیا اون جواب داد که من میترسم از ایرانیا، وحشی هستن..........
به نظرم که دید اکثرمردم دنیا همینطوریه نسبت به ما درصورتی که تاریخی که کشور ماداره هیچ کشوری نداره و این جای تاسف داره.......

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب حالا من سوال می کنم مملکت ما داغون خراب اصلا منهدم عقب افتاده
به نظرت بیگانه باید درستش کنه یا خودمون ؟

اگه خودمون نتونیم بیگانه میاد میگیرتش درست کردنو نکردن هم براش مهم نیست.

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوال جالبی پرسیدی ، واقعیت اینه که ما الان بااکثر کشورهای دنیا رابطه ی خوبی نداریم پس طبیعیه که اونا بخوان تو کشور خودشون ازمایه هیولا بسازن
و کشور ایرانو یه کشور عقب افتاده بامردمی بی فرهنگ جلوه بدن، مایه فامیلی داریم که خیلی وقته المان زندگی میکنه و زنشم المانیه ،تصمیم گرفت که بیاد
ایران یه سر به خونوادش بزنه وقتی به زنش گفت که تو هم بیا اون جواب داد که من میترسم از ایرانیا، وحشی هستن..........
به نظرم که دید اکثرمردم دنیا همینطوریه نسبت به ما درصورتی که تاریخی که کشور ماداره هیچ کشوری نداره و این جای تاسف داره.......

ممنون دوست خوبم هم از شما هم از همه عزیزان چون تشکر ها فعال نبود که ازشون تشکر کنم. با شما موافقم.
درسته من هم شنیدم که به ما میگن اقوام وحشی

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئنا اگر یک آمریکایی بیاد ایران و من باهاش در ارتباط باشم اگر وحشی بازی در بیاره چون اولین دیدار نزدیک من با یک آمریکایی هست میگم همه آمریکایی ها وحشی هستند . . .
ایرانیها هم همین کار رو کردند توی ژاپن خیلی ها به دزدی روی آوردن
توی مالزی خیلی ها به مواد فروشی
ولی مطمئنن هر کدوم از بچه های باشگاه برن توی کشور دیگه خاطره ای خوش توی ذهن اجنبی ها به جای میگذارن چون با فرهنگ تر هستند ( البته به غیر از من )

شادی خانوم

عضو جدید
خوب حالا من سوال می کنم مملکت ما داغون خراب اصلا منهدم عقب افتاده
به نظرت بیگانه باید درستش کنه یا خودمون ؟

استفهام انکاری به کار می برید.
خیلی خوشحالم که یک نظر منطقی خوندم.

مطمئنا خودمون. چون بیگانگان دلسوز ما نیستند.

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایران امروز ما چه بخواهیم قبول کنیم چه نکینیم به کشوری خود کامه تبدیل گشته که هیچ چیزبراش به جز منافعه به ظاهر پرسود اهمیت نداره, پافشاری بر روی انرژی ای که تا امروز حتی یک لامپ هم ازفعالیت های انجام شدش روشن نشده- وامروزه به خاطر سیاست های غلط کانون توجه دنیا قرار گرفته نه بخاطر افتخارات گذشته و شاید امروزی.
حتما همه شما دوست و اقوامی درخارج از کشور دارید و چه بسا خود شماخارج کشور هستید و دیدید و شنیدید که چندین بار ایرانی هارا توی فرودگاه و ... مورد بازرسی بدنی قرار میدهند و چه بسیار توهین هایی که به اونها روا داشتن. علت اینهمه توهین به ماها چیه ؟آیا ما مستحق این همه خفت و خاری هستیم نمیشه گفت درکشورمون را به روی همه میبندیم خودمون کشورو میسازیم به غیر هم نیاز نداریم و ....درست برعکس سیاست بدین معنی هست که از بیگانه به نفع کشور بیگاری کشیده بشه. ما داریم با مردم زندگی میکنیم دنیا باید ما را بشناسه نباید برای اینکه کشوری حامیه ما باشه بهش باج بدیم میراث باستانیمون را بدیم چرا باید ایران را بدیم که ایران را داشته باشیم چرا؟؟؟؟
حتما خبر دارید که ویزا هم دیگه نمیشه از کشور خودمون بگیریم باید از طریق ترکیه و ایالات عربی اقدام کنیم.افسوس...

شادی خانوم

عضو جدید
من ترکیه زندگی کردم وقتی میشنون یاد اعدام و جبرو حجاب اجباری میوفتن و ....(نمیشه گفت)
وقتی به ی سوئدی گفتم ایرانیم ی مدلی شد مثه نگاه ما به ی افغانی تو دلم گفتم کاش نمی گفتم
حیف که نمیشه آزادانه حرف زد اما ب قول دوستمون چیزی از ایران نمونده که

چرا نمی شه آزادانه صحبت کرد؟ الان که کرسی های آزاد اندیشی راه افتاده و بیش از پیش آزادی بیان وجود داره.

masoomeh.bnv

عضو جدید
شما که با توهین کردن یک نفر این همه خوشحال میشید برید تو استادیوم های فوتبال تا انواع فحش های خانوادگی رو از نزدیک گوش بدید شاید اون موقع کف و سوت هم همراه خوشحالتان پدیدار بشه
شنیدید میگن ادب از که آموختی ؟
من هم به شما میگم : فرهنگ از که آموختید . . .
از بی ادبان که شما باشید!!!!!!!!!!!!! من اصلا با جنابعالی کاری ندارم که بخوام توهین کنم!!!! در ضمن حرف شهرام درست بود!!!! من به متنی که نوشت اعتقاد دارم قبولش دارم و اصلا کاری ندارم که منظورش کی بود چون به من ربطی نداره!!!
شما هم چشمتو نبند و دهنتو باز نکن هرچی دلت خواست بگی!!!!:mad::mad::mad:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا کلا ایران رو نمیشناسن. یا فکر میکنن ایران هم یه کشور عربیه. یا فکر میکنن ایرانی ها تروریستن.

کانادا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا نمی شه آزادانه صحبت کرد؟ الان که کرسی های آزاد اندیشی راه افتاده و بیش از پیش آزادی بیان وجود داره.

تنها کرسی آزاد اندیشانه ای که وجود داره ومیتونه آزادانه نظرت را بگی پشت دره دستشویی های عمومیه .
شما هم لطفا فقط از یک نام کاربری استفاده کنید و نظروتون را بدبد . ممنون

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایرانو با نام بزرگانش نظیر شاعران متعددش میشناسن منابع غنی که داره مناطق بکر موجود ولی متاسفانه برا معرفیش تلاشای لازم صورت نمیگیره ضعف از کجاس نمکیشه گفت

ديدن نيمه پر ليوان به اين ميگن
افرين
تحت تاثير قرار گرفتيم

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من شخصا،دو تا گروه میبینم،یکی اونی که برای گفتن حرفش،کتک میخوره،میره زندان و دردسر اخراج از دانشگاه یا شغلش رو تحمل میکنه، و دیگری کسی که برای گفتن حرفش،علاوه بر مقادیری اضافه حقوق،جوان پاک نامیده شدن،عگس روی صفحه ی اول روزنامه های فردا شدن،مقادیری هم اب معدنی خنک،ساندیس و نقل و کلوچه دریافت میکنه.....
بین این دو گروه،شخصا گروه اول رو انتخاب میکنم که پای حرفش وایساده!! نمیدونم شما چطور دومی رو میبینی که اصلا پای حرفش وایساده یا نه!!اخه موقعیتش پیش نیومده!!به هر حال،به خود شما مربوطه!!.....

شما رو نمیدونم،ولی من از اینکه میرم تو یه سایتی اعلام میکنم که ماشینمو نیم ساعته تحویل گرفتم و به جز خراب بودن در داشبورد،بد جا افتادن سیستم پخش،خراب بودن تجهیزات صندلی،خراب بودن موتور شیشه بالا بر از ماشین 0 17 میلیونی ام راضی هستم، ناراحتم......
شما رو نمیدونم!! ولی وقتی برای خریدن کتاب مورد نظرم،به مشکل "نبود/ممنوع بودن کتاب در کشورم "مواجه میشم، ناراحتم....
شخصا از اینکه بهترین و با سواد ترین استاد استان محل زندگی ام،در سال 2011 من رو به استفاده از محصول سال 2008 راهنمایی میکنه،ناراضیم!! از اینکه استاد هام،لااقل 4 سال عقبن......
شخصا از اینکه شخصی با لیسانس ابیاری گیاهان دریایی،مسئول سازمانی هست که به کارشناس رشته ی مدیریت احتیاج داره و اون کارشناس مدیریت،داره سر میدون 22 بهمن سیگار می فروشه، ناراضیم( من هر روز ازش سیگار میخرم،ولی هیچقوت سیگار نکشیدم!)
شخصا از اینکه برای ورود به 90 سایت های اینترنتی مورد نظرم،با مشکل روبرو هستم و باید دست به دامان چیز پی ان بشم،ناراضی ام!!
شخصا از اینکه سرعت اینترنتم،برابر با سرعت اینترنت 4 سال پیش دوستم از عراق هستش،ناراضی هستم.....

فکر نمیکنم چیزایی که من ازشون ناراضی هستم،زیاد افراطانه باشن و من بخوام بخاطرش دولتم رو بکوبم!!وقتی بدون هیچ دلیلی،همه چیز دولتیه و دولت هم همه چیز رو فقط به سمت عقب میبره،من باید خوشحالی بکنم که نکنه کسی بفهمه کشور من در سال 2011،داره با قوانین و تفکرات سال 400 میلادی اداره میشه؟و اخرین تکنولوژی موجود در اون،برای سال 2003 هستش؟

دوست عزیزم بی نهایت از حرفایی که زدی لذت بردم و ازت تشکر میکنم اینها دردایی هستن که شنیدنش گاهی آدم را به وجد میاره شادی ای که غمی نهفته درآن کمین کرده ودلیل وجدوشادیش چشمان باز تو و امثال توست. اگر حضوری این صحبتها را ازت میشنیدم با افتخار بلند میشدم و برات کف میزدم.:gol:

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان باز هم متذکر میشم به همدیگه توهین نکنید اجازه بدید تاپیک پیش بره.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئنا اگر یک آمریکایی بیاد ایران و من باهاش در ارتباط باشم اگر وحشی بازی در بیاره چون اولین دیدار نزدیک من با یک آمریکایی هست میگم همه آمریکایی ها وحشی هستند . . .
ایرانیها هم همین کار رو کردند توی ژاپن خیلی ها به دزدی روی آوردن
توی مالزی خیلی ها به مواد فروشی

ولی مطمئنن هر کدوم از بچه های باشگاه برن توی کشور دیگه خاطره ای خوش توی ذهن اجنبی ها به جای میگذارن چون با فرهنگ تر هستند ( البته به غیر از من )
بهتره نظراتو نگه داری واسه خودت چون اصلا معلوم نیست از کجا میاد.یا نکنه این کارو آشناهای شما کردن که خبرش به شما رسیده؟!؟
(اونکه صددر100)

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
یاد ریشوهایی که به سفارت خونه ها حمله میکنند و میانگین سنیشون 50 ساله و اسمشون هم دانشجو هست:razz:
اگه همین ریشوها تو جنگ هشت ساله نبودن الان میتونستی به این راحتی و با این پیشرفت بشینی پشت نتو این چرندیاتو بنویسی .درست صحبت کن.
خوب کردن حمله کردن ،سفارت آمریکا که دنیا میدونه لانه جاسوسی بود،اینم انگلیس که باید ادب میشد.(دیدی اون بقیه هم که جیم کرده بودن دیدن راهی ندارن فرداش برگشتن،شما ترسویی که فک میکنی اگه اونا قهر کننو ناراحت بشن چه بلایی سرتون میاد.ترسو.)
کی گفته میانگین سنیشون 50سال بوده؟؟؟

Viniz

اخراجی موقت
اگه همین ریشوها تو جنگ هشت ساله نبودن الان میتونستی به این راحتی و با این پیشرفت بشینی پشت نتو این چرندیاتو بنویسی .درست صحبت کن.
خوب کردن حمله کردن ،سفارت آمریکا که دنیا میدونه لانه جاسوسی بود،اینم انگلیس که باید ادب میشد.(دیدی اون بقیه هم که جیم کرده بودن دیدن راهی ندارن فرداش برگشتن،شما ترسویی که فک میکنی اگه اونا قهر کننو ناراحت بشن چه بلایی سرتون میاد.ترسو.)
کی گفته میانگین سنیشون 50سال بوده؟؟؟
ساندیث خور :smile:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان باز هم متذکر میشم به همدیگه توهین نکنید اجازه بدید تاپیک پیش بره.
شما که بعد اون توهینی که کردی و بعدا مجبورشدی که ویرایشش کنی خوب قصر در رفتی.حالا فرهنگت زده بالا؟!؟هاه؟؟؟؟
البته نمیدونم شاید مجبورت کردن که ویرایشش کنی.شانس آوردی اونجا چیزی بهت نگفتم.

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون که پستمو خوندین .
برا حرف اولتون دو جور جواب میدم :
اولا اینکه اینجا از سیاست امریکا بد میگن نه از ملت و پیشرفتشون
یه مثال میزنم : تو فیلمای ایران تحصیلکرده ترین و پولدارترین افراد مقیم امریکا هستن و دانشجوهای نخبه برا ادامه تحصیل میرن امریکا و ... (داریم صراحتا میگیم اونجا یه کشور پیشرفته و با امکانات عالیه ) ولی اونا میان منو تو رو با فیلمی مث 300 به مردمشون معرفی میکنن.

دومم اینکه الان خیلی از ایرانیا فامیل ، دوستی اشنایی اونجا دارن یا اصلا خوشون اونجارو از نزدیک دیدن ... پس اگه اینجا از امریکا بد بگن اکثرا میفهمن دروغه ولی اونجا چی؟ چند درصد امریکایی ها ایرانو از نزدیک دیدن که شناختی که دارن بهشون تلقین میکنن رو بیان بهش شک کنن؟

کاملا حرفتونو قبول دارم
یه خودی خیلی بیشتر از خارجی تو سود و ضرر رسوندن به کشورش موثره ! در گذشته هم اتفاق افتاده
یه نفر خودی با یه امضا تو یه دقیقه نصف کشورو داده به غریبه ( معاهده هایی مث 1881 و ترکمنچای و ...) ولی وقتی داخل همه خوب بودن خارجیا با انواع سلاح ها نتونستن تو 8 سال یه وجبم بگیرن.

من اگه حرفی زدم به کسایی گفتم که حالا که میبینن کشورشون از لحاظ تکنولوژی و ... عقبه به جای کمک به پیشرفتش دارن پیشرفت بقیه کشورارو به سرش میکوبن و اونارو به کشور خودشون ترجیح میدن و فراموش کردن که : وطن يعني گذشته ، حال ، فردا……… تمام سهم يك ملت ز دنيا......... وطن يعني چه آباد و چه ويران ……وطن يعني همين جا ، يعني ايران
منم اینو بگم که ایران 8ماهه داره نفت مجانی به هند میده ;)