به نظر شما وقتی مردم دنیا اسم ایران را میشنوند یاد چی می افتند؟

aliashnavar

عضو جدید
ياد يه آدم بي معرفت مي افتن كه تاپيك مي زنه و به دشمناي قديمي و دوستاي امروزيشون خبر نمي دن مي گن بابا اي ول :biggrin:

saba jo00on

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی یه نفر که خیلی ادعای روشن فکریشم میشه میاد تو تاپیک والیبال میگه کیف کردم امریکا ایرانو برد روی ایران کم شد. بعد خودشم ادم منطقی جلوه میده همه جا هم میاد نظر میده

به نظر تو اخه همچین فردی ارزش ایرانی بودن داره
وقتی خودمون دوست داریم خوار و خفیف شیم چه انتظاری از بیگانه می دونیم داشته باشیم

وقتی یکی میاد با اب تاب از تجهیزات برتر نظامی امریکا صحبت می کنه و می گه امریکه اگه بخواد ایرانو یه ساعته نابود می کنه چی میشه بهش گفت

در مورد این افارد واژه ای که تو ذهنم تداعی میشه وطن فروش
مگه ما 8سال جنگ با همه نجنگیدیم اگر می خواستند بجنگند چرا فقط حرف می زنند جلو نمی یان
هنوزم خیلی ها هستند که غیرت ایرانی و ارق ملی دارندآمریکا از همین می ترسه

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشتباه نکنید
کسی نمیگه ایران کشور بدی یا مردم بدی داره_من اونجا بودم هیچ وقت از ایران بد نگفتم بر عکس 4تا از دوستامو آوردم اصفهانو تبریزو شیرازو زنجانو نشون دادم بهشون
اتفاقا خیلیم از ایران خوششون اومد.هر سال اکیپی میان ایرانو میگردنو میرن.
بحث اینجاست که جایگاهی که الان ایران داره این نیست
با این همه بار علمیو صنعت و ذخایر
کاش درست اداره میشد
دوست عزیز سوء تفاهم نشه من منظورم شما نبودین !

به کسایی گفتم که کشوریو که توش زندگی میکنن با توصیفات بی بی سی از اون میشناسن !
خب شما خودتون میگید دوستاتون اول ایرانو یا نمیشناختن یا یه چهره بدی پیششون داشت ... ولی وقتی اومدن از نزدیک دیدن خوششون اومده و چندبار دیگه هم اومدن !

خب میگم وقتی یه خارجی قبول میکنه اوضاع این کشور اونجوریا هم که توصیفش میکنن بد نیست چرا منی که یه عمر توش زندگی میکنم و وطنمه چشامو بستم و میگم هر چی امریکا و انگلیس راجب ایران بگن درسته؟
حرفای شما کاملا منطقیه و ایرادهایی رو میگین درسته که باید رفع بشه ولی عده ای میان به وطنشون تهمت میزنن و توهین میکنن ... چون بی بی سی و صدای امریکا گفته و اگه اینام تکرار کنن میشن باکلاس و روشنفکر ...

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز سوء تفاهم نشه من منظورم شما نبودین !

به کسایی گفتم که کشوریو که توش زندگی میکنن با توصیفات بی بی سی از اون میشناسن !
خب شما خودتون میگید دوستاتون اول ایرانو یا نمیشناختن یا یه چهره بدی پیششون داشت ... ولی وقتی اومدن از نزدیک دیدن خوششون اومده و چندبار دیگه هم اومدن !

خب میگم وقتی یه خارجی قبول میکنه اوضاع این کشور اونجوریا هم که توصیفش میکنن بد نیست چرا منی که یه عمر توش زندگی میکنم و وطنمه چشامو بستم و میگم هر چی امریکا و انگلیس راجب ایران بگن درسته؟
حرفای شما کاملا منطقیه و ایرادهایی رو میگین درسته که باید رفع بشه ولی عده ای میان به وطنشون تهمت میزنن و توهین میکنن ... چون بی بی سی و صدای امریکا گفته و اگه اینام تکرار کنن میشن باکلاس و روشنفکر ...

تشكر :D
بازم تشكرام رو تمومش كردم

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه ما 8سال جنگ با همه نجنگیدیم اگر می خواستند بجنگند چرا فقط حرف می زنند جلو نمی یان
هنوزم خیلی ها هستند که غیرت ایرانی و ارق ملی دارندآمریکا از همین می ترسه

درسته عزيزم;)
تشكرام تموم شده

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچکس نیست که از وطنش بیزار باشه ودلش بخواد کشورش نابود بشه
واقعیت رو باید پذیرفت
لطفا از واژه های بی معنی مث وطن فروش و امثالش استفاده نکنید

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیشاپیش پوزش میخوام که توی این تاپیک مجبورم جواب بعضی ها رو بدم . . . پوزش از صاحب تاپیک . . .
جنگ های امروزی دیگه شمشیر و نیزه نیست که هر طرف جنگ که بیشترین فدایی و بیشترین سرباز رو داشت برنده بشه .
فقط همین کافیه که بدونید اگر در فروردین 1360 عملیات H3 انجام نمیشد و تلفات
۳ فروند هواپیما آنتونوف-۱۲
۱ فروند بمب‌افکن توپولف-۱۶
۵ فروند سوخو-۱۷
۴ فروند میگ-۲۱
۸ فروند میگ-۲۳
۲ فروند داسو میراژ اف‌۱
۴ فروند هلیکوپتر
به نیروی هوایی عراق وارد نمیشد
دیری نمیگذشت که به صدام میگفتید خان دایی
ایران با عراق 8 سال جنگ کرد
آمریکا عراق در 10 روزه گرفت
من نمیدونم اصرار بعضی ها برای برابر نشون دادن قدرت ایران و آمریکا ناشی از چیه ؟ از کمبود ؟
آمریکا مگه زورش به کره شمالی نمیرسه ؟ مگه زورش به سوریه و فلسطین و لبنان نمیرسه ؟ زورش مگه به چین و روسیه نمیرسه ؟ پس چرا حمله نمیکنه که خودش بشه هیتلر قرن بیست و یک ؟

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیشاپیش پوزش میخوام که توی این تاپیک مجبورم جواب بعضی ها رو بدم . . . پوزش از صاحب تاپیک . . .
جنگ های امروزی دیگه شمشیر و نیزه نیست که هر طرف جنگ که بیشترین فدایی و بیشترین سرباز رو داشت برنده بشه .
۵ فروند سوخو-۱۷
۴ فروند میگ-۲۱
۸ فروند میگ-۲۳
۲ فروند داسو میراژ اف‌۱
۴ فروند هلیکوپتر
من نمیدونم اصرار بعضی ها برای برابر نشون دادن قدرت ایران و آمریکا ناشی از چیه ؟ از کمبود ؟
آمریکا مگه زورش به کره شمالی نمیرسه ؟ مگه زورش به سوریه و فلسطین و لبنان نمیرسه ؟ زورش مگه به چین و روسیه نمیرسه ؟ پس چرا حمله نمیکنه که خودش بشه هیتلر قرن بیست و یک ؟

نه اینکه مث بعضیا بیایم هی خودمونو گول بزنیم

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه زمانی رسم بود که همه فکر میکردن اگه ایرانی ها نباشن،نصف دنیا لنگ میمونه و همه میگفتن بابا فلانی لیسانس هم نداشت،رفت خارج!! بردنش شد رئیس فلان شرکت و .....
چه بسا افراد ساده ای هم با این افکار،خونه زندگی رو ول کردن رفتن اونور......
کشور ها هم من دو دسته میدونم:
1- کشورهایی که نون شبشون رو هم ایران میده!! مثل فلسطینی ها یا لبنانی ها!! اینا به نظر من،باید ایرانی ها رو بپرستن....اگه غیر از این باشه،دیگه خیلی بیشعوریشون رو میرسونه!!!
2-سایر کشورهای جهان!! که یه دید تروریستی دارن نسبت به ماها.....بنده برای سلیمانیه ی عراق میخواستم مهاجرت کنم،مدارک کامل (لیسانس،زبان مناسب هم کردی،هم انگلیسی) پول و همه چیز،تازه به اونجا رسیده بود که ضامن ببرم و اینا.... در نهایت،کشور ما،بعد از این همه سال،هنوز کشوریه که به سفارت خونه ها حمله میکنه!

واقع بینانه اینه که دید ها رو بسنجیم!! مثلا،هنری ها، ایران رو به هنرمنداش میشناسن، طراحاش به طراح های ایرانی،سیاسیون،به سیاسیون ایرانی!(فک کنم احمقانه ترین دید به ایران هم نسبت به همین گروه باشه!)

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
تنها چیزی که می تونم در جواب یه عده که هر چی می گی بازم حرف خودشونو میزنن اینکه

ره اورد گفتگو با نادان دو چیز است : نخست از دست دادن بخشی از عمر و دیگری گرفتار شدن به افکار پوچ و بی ارزش

[FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

masoomeh.bnv

عضو جدید
تنها چیزی که می تونم در جواب یه عده که هر چی می گی بازم حرف خودشونو میزنن اینکه

ره اورد گفتگو با نادان دو چیز است : نخست از دست دادن بخشی از عمر و دیگری گرفتار شدن به افکار پوچ و بی ارزش

مرسی مرسی مرسی
دمت گرم!!! خیلی با حرفت حال کردم !!! خیلی دندون شکن بود:biggrin:

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیداست که در خانواده ای بزرگ شدید که بی فرهنگی و بی ادبی ریشه دارد . . .
بی ادبی به دلیل توهین
بی فرهنگی به دلیل عدم توانایی پذیرش حرف منطقی
برید و خوش باشید از ایرانی هر چه یاد کنند از شما به بی ادب و بی فرهنگ یاد خواهند کرد . . .

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی مرسی مرسی
دمت گرم!!! خیلی با حرفت حال کردم !!! خیلی دندون شکن بود:biggrin:
شما که با توهین کردن یک نفر این همه خوشحال میشید برید تو استادیوم های فوتبال تا انواع فحش های خانوادگی رو از نزدیک گوش بدید شاید اون موقع کف و سوت هم همراه خوشحالتان پدیدار بشه
شنیدید میگن ادب از که آموختی ؟
من هم به شما میگم : فرهنگ از که آموختید . . .

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
فكر كنم ياد آدمهايي ميفتن كه كلي تمدن دارن اما تو فقر فرهنگي به سر ميبرن..........

Mkvisual

عضو جدید
۵ فروند سوخو-۱۷
۴ فروند میگ-۲۱
۸ فروند میگ-۲۳
۲ فروند داسو میراژ اف‌۱
۴ فروند هلیکوپتر

در جواب حرف شما فقط یک مورد رو میگم ...
جنگ 33 روزه ؛
اسرائیل و پشتیبانش آمریکا ؛ حزب الله و پشتیانش ایران .
در بعضی موارد روی کاغذ و واقعیت با هم خیلی فرق دارند ...
در ضمن شما میتونی بگی که صدام اسلحه هاش رو از کی میگرفت ؟؟؟ خود اون کشور اومد و بهش حمله کرد ...
یه چیزه دیگه هم این که الان به نظر شما آمریکا تونسته عراق رو به طور کامل به قول معروف اشغال کنه ؟ یا بعد از 10 سال عراق که هیچ هنوز افغانستان رو نتونسته با ثبات کنه ... جالبه جمع کل جمعیت افغانستان و عراق نصف ایران هم نیست و اینها پشتیبانهایی مثل حزب الله و حماس و موشک های دور برد و و و نداشتند ...

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی کشور‌های مهاجر پذیر کسی‌ با ایرانی‌ بودن
آدم کاری نداره
ولی‌ وقتی‌ ۲ تا ایرانی‌ همو می‌بینن بیشتر از هم دیگه فرار می‌کنن
و سعی‌ می‌کنن اصلا هیچ ارتباطی‌ با هم نداشته باشن ،،،

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم ايران زماني ايران ميشه كه برگرده به گذشتش
به زمان كوروش و داريوش
عدالت زماني عدالته كه مردم بگن
ايران زماني ايرانه كه دنيا بگه
ما فقط و فقط از خودمون تعريف ميكنيم
تعريفهي پوچي كه خودمونم ميدونيم واقعيت ندارن ولي بازم تعريف ميكنيم و فكر عمل كردن نيستيم

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بلي دوست عزيز هميطور كه ميگي چون ايران حامي كشورهاي مظلوم جهان

دوست عزيز نبايد هم داشته باشن چون تازه از نوكريشون ازاد شديم

جالب بود چرا برگشتي ايران

اين كه مهم نيست ميخايي همين الان من چند نفر جمع كنم بريم جلو سفارت افغانستان چن شعار دست اول بديم
مگر تو هر كشور جلو سفارت جمع بشن ان كشور عقب مونده است

اما جواب خود بنده

از وقتي كه خواستيم روي پاي خودمون بيستيم هزاران فتنه را بر ما تحميل كردند
امام موفق نشدند
سپس هشت سال جنگ را بر ما تحميل كردند چرا چون خودشون نميخان
ما پيشرفت كنيم دوستان ، امريكا - اسرائيل و كشور هاي خودفروخته اروپايي
هيچ وقت نميخان ما پيشرفت كنيم اون وقت شما هم شديد دهن انها و از طرف انها به
طور ناخواسته حرف مي زنيد - خيلي بي انصافيد
وقتي اسم ايران ميايد
انسان را به ياد خدا - شهادت - عزت و پايداري و استقامت
به ياد امام حسين ع به ياد قيامت مي اندازد

بابعضی قسمت های این متن قرمزی که نوشتی مخالفم.

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منی که مثلا یه کشورو از نزدیک ندیدم اون کشورو اونجوری که تو تی وی و روزنامه و ... کشورم توصیف میکنن میشناسم . افغانستان با مواد مخدر میشناسم و عراقو با ناارامی و انگلیس رو با سیاست ضد ایرانیش ...

بقیه جاها هم همینجوره مارو اونطوری میشناسن که سران کشوراشون میخان
... نمیگم اونا قصد دارن ما رو بد جلوه بدن و همه این تصویرسازی هارو از خودشون سرهم میکنن نه ! ولی میگم اگه یه نکته مثبت داشته باشه و یه منفی تو خیلی از کشورا فقط اون وجه منفی رو نشون میدن و روش زوم میکنن....

مثلا الان به گزارش Newscientist، «تولید علم در ایران، یازده برابر میانگین جهان است.»
از یه طرف هم داریم که به خاطر تحریم و چی و چی از خیلی از کشورای اروپایی و امریکایی عقبیم ...

منی که اینجام میدونم هر دوش درسته هم اینکه عقب موندیم و هم اینکه داریم پیشرفت میکنیم ... ولی اونا هیچ وقت نمیان بگن ایران از لحاظ عهلمی پیشرفت کرده بلکه میگن ایران یه کشور عقب مانده هست ...

خب مردمشون حق دارن ایرانو یه کشور عقب مانده بشناسن ...ولی این دلیل نمیشه منی که الان اینجام به حرفای اونا بیشتر از چشمای خودم اطمینان کنم !!!

(البته حساب من با اونایی که چشاشونو بستن و میگن نمیبینیم جداست)

جواب تیکه هایی که قرمز کردم را میدم: اگر اینطوره که فرمودی خوب توی کشور ما هم از آمریکا بد گفته میشه ولی چه بسیار جوانانی که اونجا را دوست دارن و چه بسیار مردمانی ایرانی که اونجا ساکن هستن.
دوست عزیز کاش میانگین دانش آموزانی که ترک تحصیل کردن را هم قید میکردی.