به نظر شما دليل اين قانون چيه؟

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
گویا شما هم برای هر استدلالی فقط تمسخر میتونید بکنید:warn: استدلال رو با استدلال جواب می دن نه با تمسخر، استدلال نداری لطفا بگذار کسانی که استدلال دارند بر خلاف حرف من،صحبت کنند و شما فقط گوش کن. استدلال هم داری بسم الله...
بهانه هم نیست، دلیل بودن این قانونه.

اولا این خطبه مربوط به بعد از جنگ جمل هستش. جنگ جمل جنگی است که عایشه همسر پیامبر در مقابل حضرت علی ایستادند. ماجرا مفصله (این خلاصه داستانه: http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%D9%86%DA%AF_%D8%AC%D9%85%D9%84)
در این جنگ همسر پیامبر رو گول زدند تا بر علیه علی (ع) بجنگه به خونخواهی عثمان، این خطبه در مذمت گول خوردن همسر پیامبر بود که اینگونه از عقل و خصوصیات او و زنان سخن گفتند حضرت علی.
یعنی شما واقعا فکر می کنید حضرت فاطمه با یک همچین مردی که همچین توصیفی از زن داره زندگی می کردند؟ یعنی حضرت فاطمه رو شما در این حد خوار میدونید؟ این خطبه تحت شرایطی خاص گفته شده. شما همسرداری حضرت علی رو نمیدونید؟ رفتارش با حضرت فاطمه رو نمیدونید؟ اگر واقعا نمیدونید برید و مطالعه کنید، و اگر میدانید لطفا اونها رو پشت گوش نندازید و این مطلب رو که در شرایط خاصی گفته شده علم کنید.

حضرت علي (عليه السلام) زن را امانت الهي مي داند كه همچون امانتهاي ديگر خداوند ارزشمند و قابل اكرام و احترام مي باشد و بايد آنچنانكه شايسته امانت گذار است از او محافظت و نگهداري شود. زيرا در قيامت خداوند متعال از امانتهاي خود سؤال مي فرمايد كه با آنها چگونه رفتار كرديد. آيا حق امانتداري را به جا آورديد؟!

«انهن امانة الله عندكم فلا تضاروهن و لا تعضلوهن»
زنان امانت خدا بر شما هستند به ايشان زيان نرسانيد و بر ايشان سخت نگيريد.

امام (عليه السلام) دو جمله را از آيات 6 سوره طلاق و 232 سوره بقره و 19 سوره نساء اقتباس فرموده است.

به همين جهت است كه وقتي حضرت، فاطمه (عليها السلام) را به خاك مي سپارند، مي فرمايند: «امانت خدا از دست من گرفته شد.»

يك بررسي اجمالي در سيره حضرت ثابت مي كند كه آن حضرت عليرغم سنت جاهليت به شخصيت و مقام زن احترام بسيار مي گذاشته است. او نه تنها در خانه شريك زندگي همسر خود بوده است بلكه مردان را نيز به پاسداري از حرمت و حقوق زنان توصيه كرده و كوششهاي ايشان را در اداره خانه و تربيت فرزندان ارج نهاده است. در بيان كرامت و منزلت زن همين بس كه او را مظهر جمال و عطوفت الهي معرفي نموده و مي فرمايد:

«المراة ريحانه و ليست بقهرمانه»
«زن گل خوشبوي زندگي است و نبايد كارهاي دشوار را بر او تحميل كرد».

در كلامي ديگر از زن به عنوان امانت الهي ياد شده است كه همچون امانتهاي ديگر خداوند ارزشمند و قابل احترام مي باشد و بايد آنچنانكه شايسته امانت گذار است از او محافظت و نگهداري شود.

امام علي (عليه السلام) پيش از هر مكتب مادي طرفدار زن، مدارا با زنان را تحت هر شرايطي حتي در صورت بد رفتاري و اهانت لازم و ضروري دانسته و خشونت و تعرض به او را محكوم نموده است.

«فداروهن علي كل حال»

این است علی(ع) دوست من.

حضرت علی عليه السلام بعد از شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها خطاب به ايشان فرمودند: « بِمَنِ العَزاء‌ يا بِنتِ مُحمد؟ كنت بِكِ اتعزی فَفيم العَزاء من بعدك؟ »؛

به چه چيزی آرامش يابم ای دختر محمد؟ من به وسيله تو تسكين می‌يافتم؛ بعد از تو به چه چيزی آرامش يابم؟

منظور؟

شهادت دادن به نظر من حق نیست، تکلیفیه روی دوش آدم.
ضمن آنکه تمام دانشمندان ناف آمریکا هم معتقدند زنان زودتر از مردان به تکامل میرسند.

همین حرف و پیشنهاد شما بدترین توهین به مقام زن هستش، یعنی چی بذارنش یک اتاق دیگه؟!!! فکر کنم این پیشنهاد شما اگه عملی شه بدتر صدای زنان در میاد که ای بابا مگه ما چمونه که حتی توی دادگاه هم نمیتونیم بیایم! این پیشنهاد شبیه همون قضیه است که می گفت زن باید توی پستوی خونه باشه!!!
چرا اتفاقا نقل همین حرفهاست;)

شما اونجا بودید و از نزدیک همسر داری علی را از نزدیک دیدی که اینجوری مطمئنی ؟؟؟؟

kazimoto

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما اونجا بودید و از نزدیک همسر داری علی را از نزدیک دیدی که اینجوری مطمئنی ؟؟؟؟
ای دهانتو طلا بگیرند.
بعد از اینکه طایفه بنی قریظه بو سیله سپاه اسلام قلع و قمح شد به علت اینکه غنائم زیادی به دست مسلمونا افتاد زنهای پیامبر تقاضای نفقه بیشتر کردند. پیامبر بهشون گفت : نفقه خبری نیست. هر کی نمیخواد طلاق!!!!

Anahita.pb

عضو جدید
اون قسمت قرمز با قسمت سبز که مشخص کردم تناقض داره، اگر نمیتونه کنترل کنه پس برابر نیستندو اگر میتونه کنترل کنه برابرند. اصل موضوع همینه که خانمها بیشتر تحت تاثیر احساساتشون قرار میگیرن. من نمیدونم شما چرا این قضیه رو به عنوان نقص در نظر میگیرید. زن و مرد دو جنس مختلف هستند با روحیات مختلف و علایق مختلف و ویژگی های مختلف، نمیدونم چه اصراریه یکی رو برتر بدونید یکی رو پایین تر. زن احساساتش بیشتره، این رو دیگه همه می دونند، زن عاطفی تره، زن ذاتا نرم تر از مرده توی عواطف، دیگه این جزو بدیهیاته من تعجب می کنم چرا می خواهید انکارش کنید:surprised:
جواب سوالتون:
زنها احساساتی هستند ولی اینکه غیر منطقی باشن رو شما اضافه کردید، من هیچ جا همچین حرفی نزدم. زن و مرد هردو درصدی از احساس و منطق در وجودشونه در یکی کمتر در یکی بیشتر، باز هم این جزو بدیهیاته. زنها بیشتر درگیر احساسشونن و مردها راحت تر احساسشون رو فراموش می کنند و یه جورایی سیب زمینی اند تو این مورد:redface:
در اون شرایط اگه دو تا زن شهادت بدن قبول میشه کی گفته نمیشه به شهادتشون استناد کرد؟
نخیر اینکه زنها هیچ جا شهادت ندهند هم فقط بر مشکلات و اعتراض ها اضافه میکنه.

من تناقضی نمیبینم..منظوره من این بود که "چه زن چه مرد" احساسات دارن و چه مرد چه زن ممکنه تا حدی توانایی کنترله احساساتشونو داشته باشن! به نظر شما میشه این صفت احساساتی و بی احساس بودن رو به همه زن ها و مردها تعمیم داد؟! بله قبول که زن ها از مردها نرم ترن اونم به علت فیزیک بدن و بعضی هورمون هایی که ماهانه تو بدنششون ترشح میشه..اما فک نمیکنم انقدر در عقل و منطقه زن تاثیر بذاره که تا این حد و تو خیلی موارد 2 زن اندازه یک مرد دونسته شه:surprised:
شما نگفتی..اما از مجموعه احکام دین میشه این رو استنباط کرد و این فقط در مورده اسلام نیست به نظره من تمام ادیان تا حدودی ضد زن هستتن

elahe84

عضو جدید
به طور کامل و 100% با حرفتون موافقم و توانایی های زن رو بیشتر از این حرف ها میدونم.
تربیت و آموزش بله خیلی تاثیر داره، ولی خوب تربیت باید متناسب با روحیات هر فرد باشه، در خارج زنان توی معدن هم کار می کنند خیلی جاهای دیگه هم کار می کنند، ولی حقوق کمتری بهشون میدن. فکر نکنم تربیتی که منجر به این مساله بشه که زن هرکاری رو انجام بده ولی حقوقش رو هم کمتر بدن منصفانه باشه، این پایمال کردن حقوق زنانه. اگر قراره کاری انجام بشه زن و مرد باید مساوی حقوق دریافت کنند به شرطی که مساوی کار کنند و مردان رو هم باید به گونه ای تربیت کرد که حقوق زنان رو پایمال نکنند.

منظور من از مشاركت زنان اين نيست كه هركاري انجام بدن ، منظورم اينه كه ما توانايي هاي زنو باور نداريم و تا زماني كه به زن به عنوان يك پرستار مهربون نگاه كنيم همينه وضعيت و هيچ توقعي نميشه از زن داشت .
همه جاي دنيا حقوق زن پايمال ميشه اما نسبتش فرق ميكنه ، ولي در مقايسه با بعضي كشورها ما هنوز خيلي عقب هستيم .

farzan001

عضو جدید
بابا این حرفا چیه؟اینا ماله قرن ها پیشه.بابا یعنی این همه دکتر مهندس خانم ناقص العقلن.بیخیال بابا این دین مگه نگفتن مال همه مکان ها و همه زمان هاست؟
پس چرا فقهای ما اینا حرفارو عوض نمی کنن.جالب اینجاست که فقط زن های مسلمون احساس دارن و دین های دیگه بی احساسن.!تو خارج از ایران زن قاضی میشه زن خلبان میشه و...اونا احساس ندارن؟
جمع کنین بابا این حرفا چیه.اینا همش دورانش تموم شده.مگه خواهر،مادرای ما دوران عرب جاهل زندگی می کنن که بهشون بگیم ناقص العقل؟
مگه اسلام ماله همه ی زمان ها نیست؟مگه این وظیفه فقها نیست که با توجه به زمان فتواهای خود رو تغییر بدن؟پس چرا ما هنوز تو زمان عرب جاهل موندیم؟
یه کمی به عقل خودتون رجوع کنین می بینین اینا همش حرفه.خود خدا هم می گه من به شما عقل دادم تا ببینید و بیندیشید نه این که وایسین هرچی میگن بگیم درسته.

Anahita.pb

عضو جدید
منظور من از مشاركت زنان اين نيست كه هركاري انجام بدن ، منظورم اينه كه ما توانايي هاي زنو باور نداريم و تا زماني كه به زن به عنوان يك پرستار مهربون نگاه كنيم همينه وضعيت و هيچ توقعي نميشه از زن داشت .
همه جاي دنيا حقوق زن پايمال ميشه اما نسبتش فرق ميكنه ، ولي در مقايسه با بعضي كشورها ما هنوز خيلي عقب هستيم .

دقیقا!! ممنون از شما;)
مشکل ااز طرز فکر ماست.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

با این حرف شما کل تاریخ ایران و جهان هم زیر سواله، شما اونجا بودی ببینی کوروش مثلا چی کار کرد؟
منطقت من یکی رو کشت:surprised:

ای دهانتو طلا بگیرند.
بعد از اینکه طایفه بنی قریظه بو سیله سپاه اسلام قلع و قمح شد به علت اینکه غنائم زیادی به دست مسلمونا افتاد زنهای پیامبر تقاضای نفقه بیشتر کردند. پیامبر بهشون گفت : نفقه خبری نیست. هر کی نمیخواد طلاق!!!!

سند؟
من هم هر داستانی رو هرجوری بخوام میتونم تعریف کنم که هزار جور برداشت ازش بشه. همین داستان رو میتونم جوری تعریف کنم که فقط زیاده خواهی زنان پیامبر ازش برداشت بشه، مثل شما که جوری تعریف کردی که ظلم پیامبر به زنان برداشت شده.
یک منبع معرفی کن که این داستان رو نقل کرده باشه تا ببینیم اصل داستان چی بوده تا بعدا روش بحث کنیم البته اگه مایل بودید.

من تناقضی نمیبینم..منظوره من این بود که "چه زن چه مرد" احساسات دارن و چه مرد چه زن ممکنه تا حدی توانایی کنترله احساساتشونو داشته باشن! به نظر شما میشه این صفت احساساتی و بی احساس بودن رو به همه زن ها و مردها تعمیم داد؟! بله قبول که زن ها از مردها نرم ترن اونم به علت فیزیک بدن و بعضی هورمون هایی که ماهانه تو بدنششون ترشح میشه..اما فک نمیکنم انقدر در عقل و منطقه زن تاثیر بذاره که تا این حد و تو خیلی موارد 2 زن اندازه یک مرد دونسته شه:surprised:
شما نگفتی..اما از مجموعه احکام دین میشه این رو استنباط کرد و این فقط در مورده اسلام نیست به نظره من تمام ادیان تا حدودی ضد زن هستتن

فکر کنم ترشح همون هورمونها در طی یک دوران خاص خیلی تاثیر میذاره روی رفتار زن و کلا از این رو به اون رو میشه. این ضعف نیست یک ویژگی زنان است.
تمام روانشناسان هم ثابت کردند که احساسات زنان ثبات نداره و مثل موجی سینوسیه و در تلاطمه، یک زمان پراحساس و یک زمان بی احساس. کتاب دختران ونوسی پسران مریخی رو نخوندید؟

درست هم زن هم مرد احساسات دارن ولی به طور کلی زنان خوب احساساتی ترن و مردان نسبت به زنان کمتر احساس دارن، این استثنا هم داره مردی هست که بگی بالا چشت ابروهه گریه اش بگیره زنی هم هست که با صد نفر سر و کله میزنه و خم به ابروش نمیاره و خیلی محکمه. من نمیگم اینها نیستند، من میگم به طور کلی زنان پراحساس ترند و این قوانین بر این اساسه، جاهایی هم هست که شهادت یک زن کافی باشه مثل شهادت در مورد شوهرش یا در مورد بعضی مسایل مالی.

بلاخره پس تفاوت داره، حالا حد این تفاوت چقدره، شما میگید در حد 2 تا نیست، خوب در حد چندتاس؟ 1.5 که نمیشه، یکی هم که باز برمیگردیم سر نقطه اول بحث. خوب کمترین حد تفاوت همون 2 تاس دیگه!

استنباط من از مجموعه احکام دین این هستش که مسوولیت های مرد بیشتر از زنه و اتفاقا اتفاقا در حق مرد ظلم شده چون سنگین ترین مسوولیت ها و بازخواست ها ازش میشه و زن نه در حد مرد.
ببینید من هم موافقم که زنان خیلی کارها میتونند بکنند و در جامعه ایران و جهان داره بهشون ظلم میشه ولی اگر اسلام واقعی رو بخوایم ببینیم ظلمی به زن نشده.

البته یک مسئله ای هم هست و اون اینکه شاید اساسا پایه فکریمون با هم فرق کنه و تعاریفمون از ظلم و عدالت متفاوت باشه که اون بحث مفصلی میشه!

اگر در کشور ما حق زنان هم پایمال میشه (که قبول دارم) دیگه شعار آزادی زنان و حقوق بشر نمیدیم و زن رو گول نمیزنیم در حد اون کشورها و کمپین و جنبش و ngo و اینجور چیزا راه نمیندازیم.
در همون بعضی کشورها که فرمودید زن شده ابزار تبلیغات، کمتر تبلیغی هست که زن توش نباشه، کمتر جایی هست که برای تزیینش از عکس زن و زیبایی هاش استفاده نشه، همون قضیه حقوق ها هم سر جای خودش هست، تمام شبکه های تلویزیونی رقابت دارن که مجری ای زنشون از نظر زیبایی درجه یک باشند، آیا این استفاده ابزاری نیست، اینه آزادی زن؟ زن رو از خونه کشوندن بیرون به عنوان ابزار کار ارزان، بعد شما میگید ما عقبیم؟
به نظر من ما عقبیم ولی نسبت به اسلام واقعی، وگرنه نسبت به غرب خیلی جلوییم تو این زمینه.
فرآیدن پیشرفت فرهنگی ما 50 سال از اروپا و آمریکا عقب تره. این حرف ها و ایده ها که الآن در ایران مطرح میشه، 50 سال پیش بحث روز جامعه اروپا بود و الآن دارن میرسن به اینکه اشتباه بوده و اینگونه آزادی دادن های ظاهری خیلی چیزها رو نابود کرده.

بابا این حرفا چیه؟اینا ماله قرن ها پیشه.بابا یعنی این همه دکتر مهندس خانم ناقص العقلن.بیخیال بابا این دین مگه نگفتن مال همه مکان ها و همه زمان هاست؟
پس چرا فقهای ما اینا حرفارو عوض نمی کنن.جالب اینجاست که فقط زن های مسلمون احساس دارن و دین های دیگه بی احساسن.!تو خارج از ایران زن قاضی میشه زن خلبان میشه و...اونا احساس ندارن؟
جمع کنین بابا این حرفا چیه.اینا همش دورانش تموم شده.مگه خواهر،مادرای ما دوران عرب جاهل زندگی می کنن که بهشون بگیم ناقص العقل؟
مگه اسلام ماله همه ی زمان ها نیست؟مگه این وظیفه فقها نیست که با توجه به زمان فتواهای خود رو تغییر بدن؟پس چرا ما هنوز تو زمان عرب جاهل موندیم؟
یه کمی به عقل خودتون رجوع کنین می بینین اینا همش حرفه.خود خدا هم می گه من به شما عقل دادم تا ببینید و بیندیشید نه این که وایسین هرچی میگن بگیم درسته.

امیدوارم در تمام زمینه ها از عقل خودتون فقط کمک بگیرید من جمله وقتی مریض میشید، خدا بهتون عقل داده برید خودتون بفهمید چتونه و دوای دردتون چیه!
نمیدونم چرا سر دین که میرسه نیازی به متخصص دینی نداریم و همگی عاقلیم در این زمینه!
اگر هم مطلبی از فتواهای فقها قرار باشه رد بشه یا عوض بشه، یک فقیه باید ردش کنه دقیقا مثل پزشکی که حرف پزشک رو رد میکنه، من و شما نمیتونیم به این راحتی چیزی رو رد کنیم. البته از روی شکم حرف زدن کاری نداره و زدن زیر همه چی خیلی آسونه اما اگه درست بخوایم چیزی رو رد کنیم یک متخصص در سطح همون فردی که این حرف رو زده باید ردش کنه نه یک انسان عادی با معلومات متوسط مثل من وشما.

البته شاید شما علمتون در حد یک فقیه باشه که به این راحتی رد میکنید، الله اعلم!
دقیقا!! ممنون از شما;)
مشکل ااز طرز فکر ماست.
دقیقا موافقم با این حرف، مشکل از طرز فکر ماست نه اسلام.

آخرین ویرایش:

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این حرف شما کل تاریخ ایران و جهان هم زیر سواله، شما اونجا بودی ببینی کوروش مثلا چی کار کرد؟

سند؟
من هم هر داستانی رو هرجوری بخوام میتونم تعریف کنم که هزار جور برداشت ازش بشه. همین داستان رو میتونم جوری تعریف کنم که فقط زیاده خواهی زنان پیامبر ازش برداشت بشه، مثل شما که جوری تعریف کردی که ظلم پیامبر به زنان برداشت شده.
یک منبع معرفی کن که این داستان رو نقل کرده باشه تا ببینیم اصل داستان چی بوده تا بعدا روش بحث کنیم البته اگه مایل بودید.

فکر کنم ترشح همون هورمونها در طی یک دوران خاص خیلی تاثیر میذاره روی رفتار زن و کلا از این رو به اون رو میشه. این ضعف نیست یک ویژگی زنان است.
تمام روانشناسان هم ثابت کردند که احساسات زنان ثبات نداره و مثل موجی سینوسیه و در تلاطمه، یک زمان پراحساس و یک زمان بی احساس. کتاب دختران ونوسی پسران مریخی رو نخوندید؟

درست هم زن هم مرد احساسات دارن ولی به طور کلی زنان خوب احساساتی ترن و مردان نسبت به زنان کمتر احساس دارن، این استثنا هم داره مردی هست که بگی بالا چشت ابروهه گریه اش بگیره زنی هم هست که با صد نفر سر و کله میزنه و خم به ابروش نمیاره و خیلی محکمه. من نمیگم اینها نیستند، من میگم به طور کلی زنان پراحساس ترند و این قوانین بر این اساسه، جاهایی هم هست که شهادت یک زن کافی باشه مثل شهادت در مورد شوهرش یا در مورد بعضی مسایل مالی.

بلاخره پس تفاوت داره، حالا حد این تفاوت چقدره، شما میگید در حد 2 تا نیست، خوب در حد چندتاس؟ 1.5 که نمیشه، یکی هم که باز برمیگردیم سر نقطه اول بحث. خوب کمترین حد تفاوت همون 2 تاس دیگه!

استنباط من از مجموعه احکام دین این هستش که مسوولیت های مرد بیشتر از زنه و اتفاقا اتفاقا در حق مرد ظلم شده چون سنگین ترین مسوولیت ها و بازخواست ها ازش میشه و زن نه در حد مرد.
ببینید من هم موافقم که زنان خیلی کارها میتونند بکنند و در جامعه ایران و جهان داره بهشون ظلم میشه ولی اگر اسلام واقعی رو بخوایم ببینیم ظلمی به زن نشده.

البته یک مسئله ای هم هست و اون اینکه شاید اساسا پایه فکریمون با هم فرق کنه و تعاریفمون از ظلم و عدالت متفاوت باشه که اون بحث مفصلی میشه!

اگر در کشور ما حق زنان هم پایمال میشه (که قبول دارم) دیگه شعار آزادی زنان و حقوق بشر نمیدیم و زن رو گول نمیزنیم در حد اون کشورها و کمپین و جنبش و ngo و اینجور چیزا راه نمیندازیم.
در همون بعضی کشورها که فرمودید زن شده ابزار تبلیغات، کمتر تبلیغی هست که زن توش نباشه، کمتر جایی هست که برای تزیینش از عکس زن و زیبایی هاش استفاده نشه، همون قضیه حقوق ها هم سر جای خودش هست، تمام شبکه های تلویزیونی رقابت دارن که مجری ای زنشون از نظر زیبایی درجه یک باشند، آیا این استفاده ابزاری نیست، اینه آزادی زن؟ زن رو از خونه کشوندن بیرون به عنوان ابزار کار ارزان، بعد شما میگید ما عقبیم؟
به نظر من ما عقبیم ولی نسبت به اسلام واقعی، وگرنه نسبت به غرب خیلی جلوییم تو این زمینه.
فرآیدن پیشرفت فرهنگی ما 50 سال از اروپا و آمریکا عقب تره. این حرف ها و ایده ها که الآن در ایران مطرح میشه، 50 سال پیش بحث روز جامعه اروپا بود و الآن دارن میرسن به اینکه اشتباه بوده و اینگونه آزادی دادن های ظاهری خیلی چیزها رو نابود کرده.

امیدوارم در تمام زمینه ها از عقل خودتون فقط کمک بگیرید من جمله وقتی مریض میشید، خدا بهتون عقل داده برید خودتون بفهمید چتونه و دوای دردتون چیه!
نمیدونم چرا سر دین که میرسه نیازی به متخصص دینی نداریم و همگی عاقلیم در این زمینه!

بر اساس شواهد تاریخ بیان میشه.مهمترین بازمانده از کوروش منشورش هست و مهمترین بازمانده از علی نهج البلاغه هست.
وقتی تو نهج البلاغه میخونی که زن ها ناقص ال عقل هستند.پس ...............
ببین.یک بهانه ای اوردی که ادم شاخ در می اره.میگی این گفته برای یک زمان خاص بوده.
من یک مثال میزنم.مثل این میمونه که یکی بگه ایرانی ها دزدند .بعدش تو بری بگی برای چی این حرف را زدی.طرف بگه این برای یک زمان خاص بود و چون اون ایرانی دزدی کرد.من گفتم ایرانی دزد هست.خودت دلیلی که اوردی با این مثال من چک کن .ببین فرقشون چیه؟؟؟
خود تو نمیای بگی .خجالت بکش.چرا به جای گفتن ایرانی دزد هست.اسم طرف را نیاوردی.
خودتو نمیگی؟؟؟؟؟

• Like
واکنش ها: YuMi

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثل بقیه قوانین اسلام!تکیه و تاکید بر مرد سالاری در اسلام.قوانینی که مختص 1400 سال پیش وضع شدن ولی متاسفانه هنوز هم پابرجا هستن!

farshid992006

عضو جدید
ای دهانتو طلا بگیرند.
در اون برهه ی زمانی هنوز هم عده ای از مهاجرا تو خونه ی انصار با هم زندگی میکردن و کلن وضع معیشتی شون خوب نبوده (این غنائمی هم که گفتید که نمی تونه خونه زندگی برا کسی درست کنه) تو این شرایط پیغمبر نمی خواسته از اکثر مسلمونا مرفهتر زندگی کنه دلیل زیاد تر نکردن نفقه این بوده راجبه این که گفتید هر کی نخواست طلاق
گمون نکنم این درست باشه چون کلن طلاق عمل مذمومی هست و از پیغمبر 1 چنین کاری بعیده

Anahita.pb

عضو جدید

:eek: یعنی چون زن ها و مردها تفاوت هایی در هورمون های بدن دارن منطقیه که زن نصفه مرد آدم حساب شه؟ منطقیه که دیه زن نصف مرد باشه؟ آیا این ظلم آشکار به زن نیست؟ احکام اینجوری خیلی زیادن که عملا ارزش زن رو پایین اوردن و حتی زن رو "وسیله " ای برای ارامش مرد میدونن
شما میگی تو حق مرد جفا شده چون تکالیفش بیشتره..خوب مسلما از کسانی که عقل و ارزش بیشتر دارن بیشتر هم انتظار میره نه؟!!! منطقی نیست؟!

مشکل از 2تاست!! چرا نباید دینمون رو مطابق با زمانه بکنیم؟ این احکام به درد 1500 ساله پیش میخوره..ایا توانایی ها و ارزش زن در جامعه ایران ما با ارزش زنانه اعرابه جاهلیت یکیه؟ :eek: که همون قوانین در موردشون اجرا شه؟

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه اتفاقا سوالش درست بود. خب استدلالی که میکنند این هستش که زنها دچار احساسات هستند. و ممکنه چیزی رو که ببینند خودشون تجزیه و تحلیل کنند و از اونجایی که ناقص العقلند نتیجه چیزی غیر از واقعایت از اب در بیاد. ( البته از خانومهای سایت عذرخواهی میکنم . این استدلال کار من نیست )

در زمان جاهلیت زنها جز ما یملک اقایون بودند به طوری که یک زن مثل اموال یک شخص بعد از مرگ به وارث میرسید. بعد از اسلام در اعراب با اینکه اسلام خیلی از عادات ناشایست رو اصلاح کرد ولی خب بعضیارو دیگه نمیشد کاریشون کرد. هر چی باشه موضوع مال هزار و چهارصد سال پیشه و اون موقع شاید موجب طغیان همه میشد. به همین خاطر یکسری محدودیتها برای زنها همچنان باقی موند.
اما تعجب اینه که در قرن بیست یکم چرا باید همچنان اینجوری باشه؟؟؟؟؟؟؟

زنا ناقص العقلن ؟؟؟؟
اتفاقا یه حاجاقایی داشت میگفت برعکس زنا خیلی هم عقل دارن و ناقص العقل نیستن
البته من جواب این سوال رو نمی دونم شاید به خاطر خیلی احساساتی بودن خانم هاست
اشتباه نکنید اسلام اگه این رسم رو تصحیح نکرد به خاطر این نبوده که موجب طغیان بشه
چون مردها هستن که خانواده رو اداره میکنن به خاطر همین ارثی که به اونها میرسه بیشتره در عوض همه مخارج زن بر دوش شوهرشه حتی تا وسایل ارایش زن رو مرد باید تهیه کنه و پولش رو پرداخت کنه
درضمن اسلامی دینی که برای همه قرون فرستاده شده

farzan001

عضو جدید
اسلام خیلی مرد سالاری داره این اصلا توی این دوره و زمونه درست نیست.عقل من اینو میگه.کجاست اون حرفی که قرآن میگه هیچ تفاوتی بین انسان ها نیست مگر تفاوت در ایمانشان.این همه تفاوت بین مرد و زن به خاطر چیه؟
چرا مرد 2 برابر زن ارث می بره؟ لابد به خاطر احساسی بودن زنه
چراشهادت 2 تا زن برابر 1 مرده؟ چون زن حساسه؟
چرا زن نمی تونه قاضی باشه؟ لابد احساس داره
چرا زنی که بچه رو با زحمت به دنیا می آره نمی تونه به راحتی حضانت بچه اش رو بگیره؟
بازم لابد زن توانایی نداره
چرا زن واسه طلاق گرفتن باید 1001 دلیل داشته باشه و به راحتی طلاقشو نمی دن مگه این که آخر سر نفقشو ببخشه و مهرشو حلال کنه؟
چرا چرا چرا.............

جواب همه ی اینا یا اینه که زن احساس داره یا زن توانایی نداره یا جوابایی از این قبیل.تو این دوره زمونه اینا جوابی نیست که یه آدم عاقل رو قانع کنه.
حداقل من با این چیزا قانع بشو نیستم.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بر اساس شواهد تاریخ بیان میشه.مهمترین بازمانده از کوروش منشورش هست و مهمترین بازمانده از علی نهج البلاغه هست.
وقتی تو نهج البلاغه میخونی که زن ها ناقص ال عقل هستند.پس ...............
ببین.یک بهانه ای اوردی که ادم شاخ در می اره.میگی این گفته برای یک زمان خاص بوده.
من یک مثال میزنم.مثل این میمونه که یکی بگه ایرانی ها دزدند .بعدش تو بری بگی برای چی این حرف را زدی.طرف بگه این برای یک زمان خاص بود و چون اون ایرانی دزدی کرد.من گفتم ایرانی دزد هست.خودت دلیلی که اوردی با این مثال من چک کن .ببین فرقشون چیه؟؟؟
خود تو نمیای بگی .خجالت بکش.چرا به جای گفتن ایرانی دزد هست.اسم طرف را نیاوردی.
خودتو نمیگی؟؟؟؟؟

منشور کوروش قبول و نهج البلاغه هم قبول...
لطف کن خطبه های زیر رو هم بخون که در مورد جنگ جمل است:
خطبه 13 http://www.parset.com/culture/Nahj/ShowContent/?ID=13
می فرماید شما سپاهیان آن زن بودید...
امیدوارم این خطبه رو زیر سبیلی رد نکنید و ندید بگیرید.

خطبه 14 http://www.parset.com/culture/Nahj/ShowContent/?ID=14
در مذمت اهل بصره

خطبه 22 http://www.parset.com/culture/Nahj/ShowContent/?ID=22
خطبه 168 http://www.parset.com/culture/Nahj/ShowContent/?ID=168

ضمنا این هم توصیف حضرت علی درباره فاطمه و احساس ایشون نسبت به حضرت فاطمه
خطبه 193 http://www.parset.com/culture/Nahj/ShowContent/?ID=193

و این هم از فضایل اون حضرت
خطبه 215 http://www.parset.com/culture/Nahj/ShowContent/?ID=215

شما اگر حضرت علی رو به امام شیعیان قبول داشته باشید و فضایل و برتری های ایشون رو قبول داشته باشید قبول خواهید کرد که این حرف تحت شرایط خاصی گفته شده و روش و منش اون حضرت در قبال زنان این نبوده. حسم بهم میگه مطمئنم اگر این مسئله و شبهه هم حل بشه، شبهه دیگری جهت انکار اسلام و بزرگانش جور خواهید کرد.

فکر کنم با همون خطبه 13 جواب مثالتون داده شد.

elahe84

عضو جدید

سند؟

اگر هم مطلبی از فتواهای فقها قرار باشه رد بشه یا عوض بشه، یک فقیه باید ردش کنه دقیقا مثل پزشکی که حرف پزشک رو رد میکنه، من و شما نمیتونیم به این راحتی چیزی رو رد کنیم. البته از روی شکم حرف زدن کاری نداره و زدن زیر همه چی خیلی آسونه اما اگه درست بخوایم چیزی رو رد کنیم یک متخصص در سطح همون فردی که این حرف رو زده باید ردش کنه نه یک انسان عادی با معلومات متوسط مثل من وشما.

البته شاید شما علمتون در حد یک فقیه باشه که به این راحتی رد میکنید، الله اعلم!

دوست عزيز در اون كشورها زن حقوقي داره و اون حقوق رعايت ميشه اما در كشور ما زن به تنهاييي به عنوان يك فرد به حساب نمياد و بايد يا به پدر وابسته باشه و يا به شوهر

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:eek: یعنی چون زن ها و مردها تفاوت هایی در هورمون های بدن دارن منطقیه که زن نصفه مرد آدم حساب شه؟ منطقیه که دیه زن نصف مرد باشه؟ آیا این ظلم آشکار به زن نیست؟ احکام اینجوری خیلی زیادن که عملا ارزش زن رو پایین اوردن و حتی زن رو "وسیله " ای برای ارامش مرد میدونن
شما میگی تو حق مرد جفا شده چون تکالیفش بیشتره..خوب مسلما از کسانی که عقل و ارزش بیشتر دارن بیشتر هم انتظار میره نه؟!!! منطقی نیست؟!

مشکل از 2تاست!! چرا نباید دینمون رو مطابق با زمانه بکنیم؟ این احکام به درد 1500 ساله پیش میخوره..ایا توانایی ها و ارزش زن در جامعه ایران ما با ارزش زنانه اعرابه جاهلیت یکیه؟ :eek: که همون قوانین در موردشون اجرا شه؟

آدم حساب شدن رو به این میدونید که مثل هم شهادت بدهند؟ فراموش کردید که میگن: مرد از دامن زن به معراج می رود؟ این دو جنس تفاوتهایی دارند و حقوق و تکالیفشون فرق میکنه. به هرکس متناسب با خودش باید تکلیف داد. در صورت اجرا شدن تئوری تساوی کامل زن و مرد، زن هم باید مثل مرد کار کند از همه نظر، جسمی فکری و .... مطمئنا اینجا نمیتونید قبول کنید زن مثل مرد کار کنه و همه کاری هم بکنه (مردان تقریبا همه کار می کنند) ولی از نظر مسایل مورد بحث، تساوی رو میطلبید؟!
ارزش زن رو واقعا با پول میسنجید؟ دیه اش نصفه پس ارزشش کمه! دیه مرد اگه دوهزار تومن باشه این دیه به زن میرسه. اگر زن بمیره دیه اش هزار تومنه میرسه به مرد، به کی بیشتر میرسه؟
قوانین زمان اسلام اگه می خواست در مورد زنان امروز اجرا بشه معلوم نبود الآن چه واکنش هایی میشد، تغییر کرده بعضی از قوانین متناسب با روز.

تا اونجایی که من یادم میاد در قرآن فرموده : و من آیاته ان خلق لکم ازواجا لتسکنوا الیها
هیچ بحثی از اینکه فقط زن مایه آرامش مرد باشه نیست، گفته ازواجاً یعنی زوج ها نه زوج یا زوجه.
هرکس جز این بگه نگاهش یک طرفه است چون آیه صریح قرآنه که هردو مایه آرامش هم هستند.

دوست عزيز در اون كشورها زن حقوقي داره و اون حقوق رعايت ميشه اما در كشور ما زن به تنهاييي به عنوان يك فرد به حساب نمياد و بايد يا به پدر وابسته باشه و يا به شوهر

زن حقوقش رعایت میشه ولی اونجوری ازش استفاده میشه، دقیقا مثل شرایطی که به کسی پول میدن ولی هرجور دوست دارند ازش استفاده می کنند.. جدا اگه شما به اون شرایط راضی هستید (چون فرمودید ما عقبیم) مشکلی نیست. دیگه بحثی نمیمونه.

ولی نظر من اینه که نه اونجا کامل حقوق زن رعایت میشه نه اینجا. اینجا حداقل سر زنان رو با شعار گول نمیمالن، ظاهر و باطن همینه. فکر کنم کثیفترین حقه رو اون ور آب دارن میزنن و اینجا دارن آرزوی شرایط اون طرف رو می کنند.
فکر کنم اگه اول مردان ما اسلامی بشن (با اخلاق اسلامی) و زنان هم همینطور بهترین شرایط هم برای زنان میشه هم برای مردان البته این یک آرمانه و تا آمدن حضرت مهدی نخواهد شد.

نتیجه آزاد گذاردن پسر و دختر و وابسته (به زعم شما) نبودن به این و آن، اون طرف شده بچه های نامشروع که باباش معلوم نیست کیه و دختر 16-17 ساله حامله میشه، این هم از نتایج آزادی است به سبک اون طرف که باید قبول کرد، میتونید قبول کنید این رو؟
ضمنا در اون طرف زن تا به همسری مردی در می آد دیگه از اصلش و پدر و مادرش قطع میشه و نام فامیلش مطابق فامیل شوهرش میشه. به نظر شما این مشکلی نداره؟ اونجا که با این کار اساسا زن رو و سابقه اش رو و ریشه و خانواده اش رو به هیچ می گیرن و به راحتی فامیلش رو عوض می کنن. شما دوست دارید این جوری بشه؟

آخرین ویرایش:

elahe84

عضو جدید
زن حقوقش رعایت میشه ولی اونجوری ازش استفاده میشه، دقیقا مثل شرایطی که به کسی پول میدن ولی هرجور دوست دارند ازش استفاده می کنند.. جدا اگه شما به اون شرایط راضی هستید (چون فرمودید ما عقبیم) مشکلی نیست. دیگه بحثی نمیمونه.

ولی نظر من اینه که نه اونجا کامل حقوق زن رعایت میشه نه اینجا. اینجا حداقل سر زنان رو با شعار گول نمیمالن، ظاهر و باطن همینه. فکر کنم کثیفترین حقه رو اون ور آب دارن میزنن و اینجا دارن آرزوی شرایط اون طرف رو می کنند.

منظور من از حقوق زن فقط پول نيست ، فقط امكانات نيست ، زندگي هر آدمي دست خودشه اونا حق دارن طريقه زندگي خودشونو انتخاب كنن نه اينكه همه چي تحميل بشه ، حداقل زن در اجتماع احساس امنيت داره

mina3265

عضو جدید
هروقت جواب دادی معنی غسل جنابت چیه منم اینو میگم..;)

خوب بگن دوش بگیرن ملت دیگه...یعنی چی اول سر بعر راست....

اینا همش بدعته..مثل ولایت فقیه

آخرین ویرایش:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظور من از حقوق زن فقط پول نيست ، فقط امكانات نيست ، زندگي هر آدمي دست خودشه اونا حق دارن طريقه زندگي خودشونو انتخاب كنن نه اينكه همه چي تحميل بشه ، حداقل زن در اجتماع احساس امنيت داره

نظر قبلیم ادیت شد لطفا مطالعه کنید.
واقعا فکر میکنید اونجا طریقه زندگیشون رو خودشون انتخاب می کنند؟ اونجا هم مثل اینجا چاره ای جز اینجوری زندگی کردن (دادن حقوق و سوء استفاده هایی که از جنس زن میشه به طور کل) ندارند، اونجا زنانشون میترسند نکنه شوهرشون شبها با یکی دیگه بخوابه (چون به راحتی گیر میاد) و مردان هم به نوعی دیگر، اینجا هم هست ولی نه به شدت اونجا...
در فرانسه، مهد تمدن و آزادی زنان مسلمان بخوان برن مدرسه یا دانشگاه باید حجاب رو بر دارند، این چه نوع آزادی در انتخاب طریقه زندگی است؟؟؟
این مثالهایی که میزنم به خاطر اینه که بگم اونجا هم به نوع دیگه ای حقوق تضییع میشه منتها به صورت شیک و پیک و اتو کشیده که کسی نفهمه! اینجا ظاهر و باطن همینه...

تعریفتون از امنیت چیه؟

فقط زنان مسلمان گناه کرده اند که امنیت ندارند ولی بقیه زنان امنیت دارن. زنان مسلمان جزو بشر محسوب نمیشن!!!
ازادی اون طرف پوچ و توخالیه. تا زمانی آزادی که منافع یک عده سرمایه دار گردن کلفت رو به خطر نندازی، پاتو از گلیمت دراز تر کردی به بدترین شکل ممکن نابودت می کنن.

آخرین ویرایش:

elahe84

عضو جدید
نظر قبلیم ادیت شد لطفا مطالعه کنید.
واقعا فکر میکنید اونجا طریقه زندگیشون رو خودشون انتخاب می کنند؟ اونجا هم مثل اینجا چاره ای جز اینجوری زندگی کردن (دادن حقوق و سوء استفاده هایی که از جنس زن میشه به طور کل) ندارند، اونجا زنانشون میترسند نکنه شوهرشون شبها با یکی دیگه بخوابه (چون به راحتی گیر میاد) و مردان هم به نوعی دیگر، اینجا هم هست ولی نه به شدت اونجا...
تعریفتون از امنیت چیه؟

منظور من اينه كه اونجا يك زن در اجتماع به عنوان يك فرد مستقل قابل احترام هست و حقوقش رعايت ميشه اما اينجا يك زن تنها در اجتماع هيچ جايگاهي نداره( اينو نميتونيم انكار كنيم ) ، و زن مجبوره كه هميشه وابسته به يك مرد باشه .
واقعا شما فسادو در اجتماع ما نميبيني؟ اتفاقا اينجا زنها نگراني بيشتري دارند چون شوهر براحتي آب خوردن ميتونه هركاري بكنه اما زن حرفش به جايي نميرسه و فقط بايد سكوت اختياركنه

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظور من اينه كه اونجا يك زن در اجتماع به عنوان يك فرد مستقل قابل احترام هست و حقوقش رعايت ميشه اما اينجا يك زن تنها در اجتماع هيچ جايگاهي نداره( اينو نميتونيم انكار كنيم ) ، و زن مجبوره كه هميشه وابسته به يك مرد باشه .
واقعا شما فسادو در اجتماع ما نميبيني؟ اتفاقا اينجا زنها نگراني بيشتري دارند چون شوهر براحتي آب خوردن ميتونه هركاري بكنه اما زن حرفش به جايي نميرسه و فقط بايد سكوت اختياركنه

چرا میبینم، جامعه ما هم کم کم داره فاسد میشه و بوی اروپایی شدن میاد، گفتم از نظر پیشرفت ما 50 سال از اروپا عقبیم و بحث های داغ الآن 50 سال پیش در اروپا بود.
این رو هم قبول دارم که در اونجا زن به شخصه مستقل تر از اینجاست، اینجا هم همه چیز رو سیاه نبینیم، واقعا نسبت به 40-50 سال پیش خیلی بهتر شده و گریزی هم از این مسئله نیست و بهتر هم میشه.
ضمن اینکه قدیم ها رو اگه مرور کنیم، میبینیم ارزش های مذهبی و تقیدات و اعتقادات مردم خیلی بهتر از الآن بود (البته با اشکالاتی که بهش بود و بعضی جاها از اسلام هم جلو میزدن) ولی این هم قابل انکار نیست که تقید مردم به اسلام و احکامش خیلی بیشتر بود و نگرانی زنان هم از اینکه شوهرش هرکار بخواد بکنه، خیلی خیلی کمتر بود. ولی هرچقدر اومدیم جلو و دین کمرنگ و کمرنگ شد و تقید مردم به طور کلی به دین کمتر شد، مشکلات بیشتر شد.
گفتم اون زمان هم اشکالات داشت ولی الآن هم اشکالات هست منتها چند برابر قبل و در غرب هم که مدل آزادی رو اجرا کرده اند مشکلات صدها برابر اینجاست.. این رو قبول دارید؟

بحث من اینه که در غرب نتیجه اش شده اینی که الآن میبینیم، ما نباید اون راه رو بریم و کپی برداری کنیم از اونها چون عاقبتش میشه همینی که الآن در غربه (البته خیلی ها از الآنِ غرب هم خیلی خوششون میاد و مدینه فاضله شون پاریس و لس آنجلس و اینهاست). اگر اشکالات غرب رو بگیریم، اشکالات خودمون رو هم بگیریم و با یک معیار درست بسنجیم که راه صحیح چیه میتونیم همه این مسائل رو حل کنیم. منتها مشکل سر همین راه صحیحه که من اسلام رو راه صحیحی میدونم عده ای تئوری های جامعه شناسان و مکاتب غربی رو. بحث اصلی اینجاست.

آخرین ویرایش:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
کلا تو اسلام از این جور قانون ها زیاده.

اخه تو اسلام بین زن ومرد خیلی اختلاف وجود داره . مثلا حق انتخاب نوع پوشش.این چیزا مربوط میشه به عقب موندگی اعراب، اخه اون ها که مردم متمدنی نبودند.
یعنی شما میگید زن و مرد هیچ فرقی با هم ندارن؟؟؟؟

fatima881035

عضو جدید
واقعا متاسفم براي مردم به ظاهر متمدني! كه تمدن رو توي لخت شدن خانم ها و عدم پوشش ميدونن.
اگه اين طوره جنگل و حيووناي اون بايد متمدن ترين افراد باشن!!!!!

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده قبلادرسایت نخبگان جوان ازتفکراسلامی ودینی که درموردزن وجودداردسخن گفته ام وسخنانم راباردیگردراینجاتکرارمی کنم:

تصورمی کنم اگربخواهیم ازدید اسلامی ودینی به موضوع نگاه کنیم زن دارای خلفتی ناقص می باشد.توجه داشته باشیدکه بسیاری ازاحکام ازجمله حکم شهادت زن،ارث بردن او رفتاری که شوهرمجازاست باهمسرش بکندو...که مفصل است درموردزنهاوجوددارد.حضرت علی درمورد زنان درنامه ای به امام حسن درنهج البلاغه می گوید:

درامورسیاسی کشورازمشورت بازنان بپرهیز که رای آنان زودسست می شود وتصمیم آنان ناپایداراست. درپرده حجاب نگاهشان دار تانامحرمان راننگرند.بیرون رفتن رنان بدترازاین نیست که افرادغیرصالح رامیانشان آوری واگربتوانی به گونه ای زندگی کنی که غیرتورانشناسندچنین کن! کاری که برترازتوانایی زن است به اووامگذارکه زن گل بهاری است نه پهلوان سخت کوش. مبادا درگرامی داشتن زن زیاده روی کنی که اورابه طمع ورزی کشانده برای دیگران به نارواشفاعت می کند...

البته باتوجه به جامعه مردسالارعربستان شنیدن چنین سخنانی چندان جای تعجبی ندارد.حضرت علی صراحتامشورت بازنان درامورسیاسی رانهی می کندوحتی می گویدکه به گونه ای زندگی کن که غیرتورانشناسند! به گونه ای درموردزنان سخن گفته است که زنان موجوداتی ناقص الخلقه هستندوباید جوری باهاش برخوردکردکه یه وقت پررونشود! توجه داریدکه حضرت علی هیچ گونه اماواگری باقی نمی گذاردوصراحتاهمه زنان راموردخطاب قرارمی دهدونه فقط عده ای ازآنان را.
به هرحال اگردوستان ما(به خصوص خانوم های محترم سایت)نمی دانستندکه این سخنان ازچه کسی است وجملات بالارامی خواندنددرموردکسی که این سخنان راگفته است چه نظری داشتند؟! قضاوت باخودتان.
البته بدیهی است که وقتی درقرآن ودرکلام ورفتارامامان ماشاهدچنین برخوردی بازنان هستیم وحتی زن ازمرددرست شده است وزن عامل سقوط وگناه مرددربهشت می باشدطبیعتاباچنین پیش زمینه ای که علمادارندعجیب نیست که گاهی اوقات سخنان عجیب وحیرت انگیزی راازآنهابخوانیم.البته این دوستان معمولاسعی می کنندکه حرمت کلام راحفظ کننداماگاهی اوقات برای بیان حقیقت(!)دلیلی به اینکارنمی بینندوصراحتاتفکراتشان رابیان می کنند.آقای صدرالمتالهین درکتابش اسفاراربعه سخنی زشت درموردزنان داردوآقای ملاهادی سبزواری درحاشیه نوشته است که بله ایشان زنان رادرعداد حیوانات آورده است وبرای اینکه زنان ازجنس حیوانات هستندوفقط صورت انسان به آنهاداده شده است تامردان ازآنان مشمئزنشوندودرنکاح باآنان رغبت کنند.زنان به دلیل ضعف عقل وادراک جزییات ومیل به زیورهای دنیا،حقاوعدلا درحکم حیوانات زبان بسته اندولی به آنهاصورت انسان داده شده است تامردان ازمصاحبت باآنان متنفرنشوندودرنکاح باآنان رغبت ورزندوبه همین دلیل درشرع مطهر مردان رادرکثیری اراحکام مثل طلاق ونشوز و...برزنان چیرگی داده اند...

همانگونه که می بینیداززنان تصویری حیوانی،پست وفقط ابزاری دردرست مردبرای نکاح وادامه دادن نسل خودساخته شده است ومردبایدهمانگونه که ازطفل خودمراقبت می کندمواظبش باشدوهمواره افساراوراددردست داشته باشدکه مباداازحدخودبگذاردوبایداو رراحتی الامکان درخانه نگاه داردتایک وقت به خاطرضعف عقلش گمراه نشود.

حالاشماواقعاانتظاردارید باچنین نگرشی که اسلام وامام وعلمابه زن داردسخن یک زن به اندازه فقط یک مردموردقبول باشد؟! بدیهی است که زن ناقص العقل سخنش به اندازه مردعاقل موردقبول نیست.البته اگربه زن اجازه خروج ازخانه داده شودکه برود دادگاه شهادت دهد!

آخرین ویرایش:
بالا