به نظرتون یک مهندس برق موفق چه خصوصیاتی داره؟

ab2reza1360

عضو جدید
دوست عزيز من چند سال كه مشاور يه سازمان دولتيم با گرايش مخابرات. يه مهندس برق بايد تحليل مدار رو خوب بدونه، اين خيلي مهمه. اگه واقعا مي خواي تو كارت حرفه اي باشي بايد خيلي مسلط باشي رو اين قسمت. در ضمن دروس تخصصيه گرايشتو حسابي بفهم و فقط به كتابهاي درسيت اكتفا نكن. اطلاعات عمومي برقيتو ببر بالا.پيروز باشي

sadegh-elc

عضو جدید
سلام

سلام

عزیزم همین که شما برق می خونی خودش یه موفقیت بزرگ
اما اگر می خوای تو بازار موفق بشی باید تجربی و عملی کار کنی
باید بار فنیتم بالا باشه;)

• Like
واکنش ها: aoma

daneshpajooh

عضو جدید
1. ديد مهندسي داشته باشه !
2. يه نرم افزار رو خوب بلد باشه !
3. درساشو خوب خونده باشه !

• Like
واکنش ها: aoma

saeidbaye

عضو جدید
مهندس برق

مهندس برق

لطفا راهنماییم کنین:smile:
سلام:gol:
از اینکه این سئوال به ذهنتان رسیده بشما تبریک می گویم! بعنوان کسی که بیش از بیست سال در یکی از پیشرفته ترین صنایع ممکن در کشور (و دنیا) کار کرده ام و می توانم به جرئت بگویم که در تمامی زمینه های مهندسی برق و همچنین تمامی زمینه های مدیریتی مربوط به یک صنعت پیشرفته کار کرده ام و حداقل تجربه همکاری با بیش از بیست ملیت مختلف را دارم که تمامی آنها دارای تجربیات ارزنده و همچنیین کشورهای صاحب تکنولوژی بوده اند دارم و اکنون نیز به امر تدریس در دانشگاه مشغولم باید بگویم، یک مهندس خوب باید در یک دستش قلم و در دست دیگرش آچار باشد به عبارت دیگر علاوه بر تسلط کامل بر مطالب علمی و فنی که پایه آن در دانشگاه گذاشته می شود باید فردی آچار بدست باشد. کسی باشد که همواره در حال یادگیری باشد اگر و فقط اگر شش ماه یادگیری و آموزش را کنار بگذارد دیگر فاتحه آن خوانده شده است. علاوه بر این باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشد بخوبی از کامپیوتر استفاده کند و مهمتر از همه اینها مدیر خوبی هم باشد ( در زمینه مدیریت نیز مطالعه نماید) چون هر مهندسی پس از مدت کوتاهی که مشغول بکار شد باید بر عده ای مدیریت نماید. پس از آنکه در هر کاری دارای تجربه و مهارت شد بلافاصله آنرا به دیگران آموزش بدهد. البته این فقط پاسخی بود که می شد آنرا در یک تاپیک کوتاه قرار داد وگرنه حدیث آن مفصل است.
موفق باشید

بالا