بهترین لپ تاپ برای یک معمار

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
من برا این گفتم دل بگیر چون نسبت به قیمتی که داره کیفیت خوبی داره سونی قیمت بالای داره بله سی پیو با سی پی یو فرقی نداره اما وقتی cpu داخل یک لب تاپ هست که زود گرم میکنه و کارای پایین تری نسبت به همون مدل در پی سی داره
اگه منظورت از جمله لب تاپ ضعیفتر رندر سریع تر ---- من پی سی رو گفتم کامپیوتر خانگی - یعنی اگه سیستم خانگی با لب تاپ قدرت اسمی یکسانی داشته باشه این پی سی هست که کارایی بهتری در رندر گرفتن داره

این یه مورد فقط در مورد لپتاپ های دل صدق میکنه....

بازم میگم دنبال دل نرین... داغ میکنه مشکل داره، مشکل داره.... گول قیمتشو نخورین....

دل اصل هیچ وقت تو ایران نمیاد... همه دل های موجود تو ایران تقلبین :razz:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من برا این گفتم دل بگیر چون نسبت به قیمتی که داره کیفیت خوبی داره سونی قیمت بالای داره بله سی پیو با سی پی یو فرقی نداره اما وقتی cpu داخل یک لب تاپ هست که زود گرم میکنه و کارای پایین تری نسبت به همون مدل در پی سی داره
اگه منظورت از جمله لب تاپ ضعیفتر رندر سریع تر ---- من پی سی رو گفتم کامپیوتر خانگی - یعنی اگه سیستم خانگی با لب تاپ قدرت اسمی یکسانی داشته باشه این پی سی هست که کارایی بهتری در رندر گرفتن داره

شما دقیقا مارکی رو گفتی که سی پی یو توش خیلی داغ میکنه . طوری که من از گرمای لپ تاپ دوستم که 1520 هست برای گرم کردن دستام استفاده میکنم ولی مارک های دیگه که میبینم مثل ایسوز و ایسر هوای خیلی معمولی رو دارند

rahim.k

عضو جدید
نظرتون درباره لپ تاب دل مدل 5010 با سی پی یو آی 7 چیه ؟ قیمت گرفتم در حدود یک تومنه

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما دقیقا مارکی رو گفتی که سی پی یو توش خیلی داغ میکنه . طوری که من از گرمای لپ تاپ دوستم که 1520 هست برای گرم کردن دستام استفاده میکنم ولی مارک های دیگه که میبینم مثل ایسوز و ایسر هوای خیلی معمولی رو دارند

دقیقا ;)

amin_architect22

عضو جدید
من تازگی یه لپ تاپ خریدم نسبت به قیمتش خیلی هم ازش راضیم
dell 5010
intel corei3 2.40
ram 4.00gb
graphic ati 1g
hard 320gb
8300000 rial

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سی پی آی 3 برای رندر خوبه ولی تا وقتی آی 7 720 هست چرا آدم بره آی3 بگیره . به نظر من دل مدل 1557 از نظر قیمت و سیستم قیمت خوبی داره . ;)

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
ببین یه لپ تاپ بهت میگم ماه. یه چی میگم یه چی میشنوی!!!!!!!
HP pavilion dv6-3052nr
CPU: core i7
Cache: 6MG
RAM: 6GB DDRIII
Graphic: 1GB up to 4GB
جنس بدنه الومینیوم و به علاوه ی کلی مزایای دیگه......!!!!!!!!

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی بچاها نظرتون راجع به لپ تاپ پیشنهادیه من چیه؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!
;)

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مریم جان ، منم با معمار باشی عزیز کاملا موافقم . اگه واقعا برای کاربری قراره دستگاه بخری حتما اصل هزینه رو بذار واسه PC . لپ تاپی که واقعا کار عالی گرافیک بکنه تا حدود 4 تومن می شه روش قیمت گذاشت . ولی یه چیز متوسط حداقل 2 تومن هست .
در حال حاضر با 2 میلیون میشه یه سوپر PC بست که هیچ چیزی کم نداشته باشه و بهترین کارها رو هم بشه باهاش انجام داد . انجمنهای مختلفی هستن که توش حتی سرعت رندر دستگاههای مختلف با مشخصات متفاوت مورد مقایسه و بررسی قرار گرفته .
PC هر وسیله ایش که خراب بشه به سادگی قابل تعویضه و هزینه خیلی زیادی نداره .ولی لپ تاپ به خاطر کوچیک بودنش هم ضعیفه و هم با کارهای سنگین خیلی زود از پا درمیاد .
قطعات نوت بوک حدودا متوسط 4 تا 8 برابر PC قیمت دارن و بعضا گیر هم نمیاد .
به خاطر کارهای پردازش بالایی که CPU باید انجام بده نا خودآگاه گرمای سیستم بالا میره و قطعات نوت بوک به خاطر پیوستگی بیش از حد به سرعت آسیب می بینن . و تمام این مشکلات توی یک PC قابل پیش بینی و حله .
موضوع مهم اینه که لپ تاپ یه وسیله است واسه پرزانته و کارراه انداز که واقعا پول زیاد خرج کردن واسش برای بچه های معماری اشتباهه . یه دستگاه با دو گیگ رم و مونیتور 15.4 (4MB کش ) و گارانتی و اصلی بودنش هر چی باشه درست نگهداریش کنی برات یه عمر کار می کنه .
توی نوت بوکها هم دل از همه قدرتمند تره به لحاظ استقامت . سونی از همه زیباتره و سبک تر .

با عرض پوزش با هیچ کدوم از حرفات موافق نیستم!!!!!
اولا که لپ تاپی که من معرفی کردم رو ببین با قیمتش و امکاناتش. هیچ کدوم از حرفات و اون 2میلیون و 4 میلیونت درست نیست!!!!!!
ثانیا بهترین لپ تاپ دنیا اچ-پی هستش و بعد اسوس. چون این دو شرکت کمترین تعداد خرابیهارو تو لپ تاپ دارن. نه دل و سونی!!!!

امید.ف

عضو جدید
ببخشید که من نظر میدم ولی توی لب تاب برای کار کردن هیچ کدام دل نمیشه البته زیر 2 تومان.

nahayat

عضو جدید
سلام.
ببین یه لپ تاپ بهت میگم ماه. یه چی میگم یه چی میشنوی!!!!!!!
HP pavilion dv6-3052nr
CPU: core i7
Cache: 6MG
RAM: 6GB DDRIII
Graphic: 1GB up to 4GB
جنس بدنه الومینیوم و به علاوه ی کلی مزایای دیگه......!!!!!!!!

قيمتش خيلى مناسبه اكه كارشم خوب باشه كه حرف نداره
من خودم الان دل دارم ولى به درد v ray , animation نميخوره ميخوام نو بخرم ولى نميدونم زياد با hp حال نميكنم
نظرت درباره sony جييه؟
سونى با رام 4 كيك 2,400$ البته مزاياى ديكهشو نميدونم

raha

مدیر بازنشسته
با عرض پوزش با هیچ کدوم از حرفات موافق نیستم!!!!!
اولا که لپ تاپی که من معرفی کردم رو ببین با قیمتش و امکاناتش. هیچ کدوم از حرفات و اون 2میلیون و 4 میلیونت درست نیست!!!!!!
ثانیا بهترین لپ تاپ دنیا اچ-پی هستش و بعد اسوس. چون این دو شرکت کمترین تعداد خرابیهارو تو لپ تاپ دارن. نه دل و سونی!!!!

من اچ پی TX2000 داشتم. خیلی زود خراب شد.. یکسال و نیم بیشتر کار نکرد!

جاییم که برده بودم واسه تعمیر میگفتش که بیشتر خرابیهایی که واسه ما میارن اچ پی و سونی هست

کدخدا

مدیر بازنشسته
دوستان لپ تاپ هایی که از مارک های hp و dell و sony توی ایران یافت می شه اکثرا لپ تاپ هیی که به کارخونه باز پس فرستاده شده و با رفع مشکل دوباره به بازار وارد شده
از نظر خرابی لپ تاپ های hp در صدر هستن و بیشترین خرابی رو توی ایران دارن و بعد از اون لپ تاپ های dell هستن.

erezaei

عضو جدید
راستی بچاها نظرتون راجع به لپ تاپ پیشنهادیه من چیه؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!
;)
دوست عزیز من هم میخواستم همین مدل رو بگیرم.ولی از چند نفر پرسیدم از لحاظ گارانتی و خدای نکرده در صورت خرابی بدجور تو دردسر می افتی.

samane.genious

عضو جدید
من که نفهمیدم چه مارکی بهتره؟ نظرم روی دل 1558
می خوام یه چیزی باشه که زود خراب نشه راحتم بشه باهاش مکسو انجام داد و رندر گرفت لطفا اگه مدل بهتری میشناسید بگین نظرتون رو هم راجع به این مدل بگین بخصوص اونایی که باهاش کار کردن مرسی.

erezaei

عضو جدید
راستی خودم میخواستم N82jq -Asusبگیرم ("14 و هم چنین وزن 2.2 کیلو) البته Core i7-720 که توی پایتخت با گارانتی الماس خاورمیانه و Core i7-740 قیمتش 1.430 بود ولی به دلیل بالاتر بودن گرافیک آخر سر رفتم Lenovo Y560 با گارانتی سازگار ارقام گرفتم ازش هم راضی هستم.توضیحاتش اینجا هست .
این دو مدل به همراه N61jq -Asus به نظر من و بعد 2ماه تحقیق فشرده جزء بهترین هاست.

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اچ پی TX2000 داشتم. خیلی زود خراب شد.. یکسال و نیم بیشتر کار نکرد!

جاییم که برده بودم واسه تعمیر میگفتش که بیشتر خرابیهایی که واسه ما میارن اچ پی و سونی هست

من این مطلب رو از خودم نگفتم ک!!!! نظرسنجی سایت ویکیپدیا بوه!!! متاسفانه ندارمش که واستون بذارم

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
قيمتش خيلى مناسبه اكه كارشم خوب باشه كه حرف نداره
من خودم الان دل دارم ولى به درد v ray , animation نميخوره ميخوام نو بخرم ولى نميدونم زياد با hp حال نميكنم
نظرت درباره sony جييه؟
سونى با رام 4 كيك 2,400$ البته مزاياى ديكهشو نميدونم

ببین هرکی یه سلیقه و نظری داره. من خودم حتما این لپ تاپی که معرفی کردم رو میخرم. تو هم فکر نکنم 2.400 پول یه لپ تاپ با رم 4گیگ رو بدی!!!

erezaei

عضو جدید
به نظر من تو رنج قیمت 1.400 این سه مدلی که گفتم خوبه. هم از نظر گرافیک،هم از نظر CPU و همینطور رم خصوصاً اینکه رم بیشتر از 4 گیگ خیلی ضروری نیست.
مهمترین بخش کش 6مگ هست که صرفاً سری Core i7 رو شامل میشه که باعث میشه استفاده بهینه از CPU صورت بگیره.امیدوارم توضیحاتم به درد بخوره.
خصوصاً N82jq به این دلیل که USB3 داره که نسبت به USB2 سرعت انتقال غیر قابل مقایسه ای داره!همچنین وزن و صفحه تصویر "14 و همچنین از نظر ظاهر بیرونی جالب و به نظرم زیباتر و بهتره.
به دیدنش میارزه! :)

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکبار ASUS بخرین یک عمر خیالتون راحت باشه :)

اینم عکس های مدل N61jq :

واقعا از لحاظ زیبایی هم ایسوس چیزی کم نداره...

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. دوستان در مورد اون لپ تاپ اچ-پی ک معرفی کردم فقط ضایعمون کردن!!!!!!!!:( منم دیروز رفتم پاساژ رضا!!! یه لپ تاپ دیدم باقلوا!!! هلو!!! با لباتون بازی میکنه!!!!:D البته اگه دوباره ضایع نشم!!!!:(

DELL XPS501
CPU core i7
Cache 6MG
RAM 6GB DDRIII
HDD 640
15.6 LED
Graphic 2GB up to 4GB

PRICE 1.400.000 T

ایشال که دیگه سر این حرف و حدیثی نباشه!!!!

erezaei

عضو جدید
سلام. دوستان در مورد اون لپ تاپ اچ-پی ک معرفی کردم ........
[/B][/COLOR][/SIZE]
CPU: Intel Core i7 740QM(1.73GHz) / CACHE:6.0 MB / FSB: 1066
RAM: 6GB DDR3
HDD: 640++ GB SATA
LCD: 15.6" LED
DRIVE: DVD+RW DoubleLayer
VGA: GEFORCE GT 435 - 2GB Dedicated
PORTS: LAN + WiFi + i-LINK + CARD READER + Bluetooth+ WebCam + HDMI
2.7 Kg / WIN7 / 9CEL
تو یه فروم دیگه یکی اینو معرفی کرده بود ولی قیمت یه نموره بیشتر بود البته گارانتیش رو نگفته بود!(1.480.000)

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
CPU: Intel Core i7 740QM(1.73GHz) / CACHE:6.0 MB / FSB: 1066
RAM: 6GB DDR3
HDD: 640++ GB SATA
LCD: 15.6" LED
DRIVE: DVD+RW DoubleLayer
VGA: GEFORCE GT 435 - 2GB Dedicated
PORTS: LAN + WiFi + i-LINK + CARD READER + Bluetooth+ WebCam + HDMI
2.7 Kg / WIN7 / 9CEL
تو یه فروم دیگه یکی اینو معرفی کرده بود ولی قیمت یه نموره بیشتر بود البته گارانتیش رو نگفته بود!(1.480.000)

قیمتش همینی ک گفتم درسته!!!

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من می خوام اپل بگیرم راهنمایی کنید تا قیمت 2ملیون

بالا