بهترین سرزمینی که می شه تصور کرد چطور جاییه؟؟

یعنی دغدغه فقط آدمهان؟
شاید با اصلاح نفس آدما خیلی شرایط ازینی که هست بهتر بشه اما به نظرم این یه جور محدود کردن شرایطه.
وگرنه در تبدیل شدن به یه جامعه آرمانی به طبیعت و محیط زیست. و خیلی چیزای دیگه هم نیازمندیم.
و البته به یه رهبر.
اما واقعاً چه کسی می تونه بدون اسیر شدن مجدد به غرایزی چون قدرت طلبی و ثروت طلبی و ... رهبری این جامعه رو بر عهده بگیره؟

جز امام زمان(عج) کسی نیست که بتونه همچین رهبری رو داشته باشه. اما شما بیا و نگاه کن!!! آیا طبیعت به خودی خود رو به آرمانی خاص خواهد رفت اگر انسان ها هیچ دخالتی نداشته باشن؟! خیر! اگر هم قراره که محیط پیرامونی محیطی آرمانی باشه باز هم دست انسان باید در اونجا دخالت داشته باشه. حال اگر انسان، به معنای واقعی کلمه آرمانی باشه، آیا محیط پیرامون نمی تونه محیطی آرمانی باشه؟!

mahsamah110

عضو جدید
یه کتاب میخوندم توش میگفت دنیای همه آدما با هم فرق داره، و این دنیا تنها تصور ماست، پس ما 7میلیارد جهان داریم، یعنی بستگی به خودت داره که دنیات رو چطور بسازی و چطور ببینی.تا حدی میشه حرفش رو قبول کرد.

اینم یه جمله از همون کتابه:
جهان را زیبا، دادگر، بی طرف و کامل تصور کن، سپس از یک چیز مطمئن باش، آن وجود ، آنرا بسیار بهتر از آنچه تو تصور میکنی، تصور کرده است.
راستی یادم رفت بگم، اسم کتاب پندار بود.

اوهام_ریچارد باخ؟

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب مترجمای مختلف با اسمای مختلف ترجمه میکنن دیگه! شما تو نت بگردی راحت پیدا میکنی، بخوای بخری هم که کتاب فروشیا خودشون میدونن.

خب مترجمای مختلف با اسمای مختلف ترجمه میکنن دیگه! شما تو نت بگردی راحت پیدا میکنی، بخوای بخری هم که کتاب فروشیا خودشون میدونن.

آخه دو تا کلمه اوهام و پندار تو فارسی فاصله معنایی زیادی دارن گفتم شاید اشتباهی رخ داده.

وحيد اسماعيلي

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظر من همچين جايي وجود نداره ولي خيلي ساده مي تونه وجود داشته باشه و به وجود بياد اصلا ما آدما اومديم روي زمين تا تو اونجور جايي

زندگي كنيم . به نظر من اگه ما آدما فقط يكمي حواسمون باشه اون ايجاد مي شه . اما اين كه حواسمون به چي باشه خيلي مهمه . ما هميشه

احساسسي زندگي كردن رو دوست داريم اما تا زماني كه احساسات با عقل اجين نشه معمولا دشمن انسانه چون بيشتر تحت كنترل هوس و

غرايزه. براي همين ما نمي تونيم به هر قيمتي احساساتي باشيم چون احساساتمون مي تونه خيلي وقتا به بقيه آسيب برسونه و احساسات اونارو خراب كنه كه اين هم متقابله يعني اگه اونها هم مثل ما باشن نا خودآگاه دنيا مي شه مثل ايني كه هست

ما فقط كافيه يه قدم از احساس بياييم بالاتر تا ببينيم اين احساسمون هدفش چيه و منشا درونيش چيه يعني اون چيه كه توي وجود ماست و

داره اون احساس رو درست مي كنه . زياد سرتونو درد نيارم به نظر من بزرگترين مشكل بشر مخصوصا ايران اينه كه خيلي از اخلاق بد ديگه خيلي عادي شده مثل حسادت شهوت جنسي بي بندو باري دروغ بي ملاحضه گي و ...

كه اصلي ترين اينا حسادته و شهوت جنسي اگه آدما بتونن جلوي اين احساسات رو بگيرن و كنترلشون كنن يعني نگن چرا فلاني فلان ماشين رو خريد و من عقب موندم اينطوري فكر كنن كه چون فلاني حالا يه ماشين داره ممكنه فردا به يه درد من هم بخوره يا حداقل ديگه نياد ماشين منو قرض بگيره و .....

در مورد شهوت جنسي هم اگه واقعا اين رو باور كنيم كه همه دخترا و خانم هايي كه تو خيابون مي بينيم بالاخره كس و كاري داريم و خودمون

هم خواهر و مادر داريم كه اگه خواهر نداشته باشيم حتما مادر كه داريم و اينو واقعا باور كنيم كه چون خودمون خوشمون نمي ياد كسي به

ناموسمون چپ نگاه كنه پس به اونا بد نگاه حتي نكنيم و اين حق رو اول به خودمون بديم كه چون براي خودمون همچين چيزي رو نمي خواييم

پس براي ديگران هم رعايت كنيم همه چي حل مي شه

به نظر من بيشتر از 90درصد مشكلات ما رو اين دو تا مشكل اساسي كه ديگه داره نهادينه مي شه در زندگي ها يعني ديگه خيلي طبيعيه كه

كسي بهت حسودي كنه وقتي مي شنوه موفق شدي كم مي مونه بتركه و اينو ديگه رك داره مي گه عوض اين كه سعي كنه كه حسودي نكنه وضع مي شه هميني كه هست

مرسي بابت تاپيك زيباتون....

هميشه موفق موفق موفق باشيد.....

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
این شعر هم به این موضوع میاد:

تصور کن اگه حتی تصور کردنش سخته
جهانی که هرانسانی تو اون خوشبخته خوشبخته
جهانی که تو اون پول ونژادو قدرت ارزش نیست
جواب هم‌صدایی‌ها پلیس ضِد شورش نیست
نه بمب هسته‌ای داره، نه بمب‌افکن نه خمپاره
دیگه هیچ بچه‌ای پاشو روی مین جا نمی‌زاره
همه آزاده آزادن، همه بی‌درد بی‌دردن
تو روزنامه نمی‌خونی، نهنگا خودکشی کردن
جهانی را تصور کن، بدون نفرت و باروت
بدون ظلم خود کامه، بدون وحشت و تابوت
جهانی را تصور کن، پر از لبخند و آزادی
لبالب از گل و بوسه، پر از تکرار آبادی
تصور کن اگه حتی تصور کردنش جرمه
اگه با بردن اسمش گلو پر میشه از سرمه
تصور کن جهانی را که توش زندان یه افسانه‌س
تمام جنگ‌های دنیا، شدن مشمول آتش‌بس
کسی آقای عالم نیست، برابر با هم‌اند مردم
دیگه سهم هر انسانِ تن هر دونه‌ی گندم
بدون مرزو محدوده، وطن یعنی همه دنیا
تصور کن تو می‌تونی بشی تعبیر این رویا
فوق العاده زیبا... واقعا بهترین دنیا همینه...
ممنون از شما ;)
و از سیاوش قمیشی :D

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سرزمين رويايي من اون دنياست. جايي كه از فقر و بدبختي و دروغ و ريا خبري نيست. تكليف همه هم مشخصه.

ARC2000

عضو جدید
سلام.. آخه كسي كه دوسش داشتم اونجا رفت.. هر جايي كه باشه واسه من آزادشهره..:redface::(