بهترين کتابي‌ که به تازگي خوانده‌ايد؟

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
عنوان بحث روشن است. هر کتاب حامل تجربه‌اي بشري است که آن‌را به ديگران منتقل مي‌کند. درهايي از درستي يا نادرستي(علم)، خوبي يا بدي(اخلاق) و زشتي يا زيبايي(هنر) به روي ما مي‌گشايد. شما با کدامين تجربه مکتوب مأنوس بوده‌ايد که آثار "سودمند"اش در ذهن و دل شما مستحکم برجاي مانده است؟
از شما دوست فرهيخته‌ام سپاس‌گزارم که ما را از آن‌چه خود مطالعه کرده‌ايد و راه‌هايي که طي‌ کرده‌ايد، آگاه و سهيم مي‌کنيد تا ما نيز در راه باشيم. :gol:
کتاب زمین سوخته اثر احمد محمود .گمونم همه ما از دست دفاع مقدس و جنگ تحمیلی کلافه شده باشیم و یا مث من چیز زیادی ندونید ولی واقعا" اگر می خواهید درک و لمس کنید این کتاب را از زبان ساکنان شهر ش بخونید هم حس خوبی داره هم از عذاب وجدانتون کم می کند.:w11:

m_azar

عضو جدید
سری کتابهای:
سه تفنگدار
قبل از طوفان
ژوزف بالسامو
غرش طوفان
اثرهای همیشه ماندنی الکساندر دوما که توصیه می کنم حتما به ترتیب نوشته شده خوانده شوند و تاریخ زیبای فرانسه رو به صورتی بسیار دوست داشتنی و رمان گونه در ذهنتون حک نمایید.

ebbi

عضو جدید
سری کتابهای:
سه تفنگدار
قبل از طوفان
ژوزف بالسامو
غرش طوفان
اثرهای همیشه ماندنی الکساندر دوما که توصیه می کنم حتما به ترتیب نوشته شده خوانده شوند و تاریخ زیبای فرانسه رو به صورتی بسیار دوست داشتنی و رمان گونه در ذهنتون حک نمایید.
انشاء الله خداوند عمري عنايت كنه بايد خوانده بشه. ولي تعداد ترسناك جلدهاي اين كتابهاي عزيز يك مقداري تكان دهنده است .
به هر حال دوماي عزيز به جز نوشتن به چيزي بها نمي داد.:D

آخرین ویرایش:

m_azar

عضو جدید
انشاء الله خداوند عمري عنايت كنه بايد خوانده بشه. ولي تعداد ترسناك جلدهاي اين كتابهاي عزيز يك مقداري تكان دهنده است .
به هر حال دوماي عزيز به جز نوشتن به چيزي بها نمي داد.:D
دوست من،بستگی داره با چه دیدگاهی به کتاب نگاه کنیم. من شخصا هر چی جلد کتاب بیشتر باشه ذوق خوندنش هم برام بیشتر خواهد بود . در مورد این کتابها هم که حدود 30 جلد کتاب میشه باید بگم انقــــــــــــــــــــــــــــــــــــدر مجذوب کننده هستند که صفحه آخر جلد آخر رو با حسرت خواهید بست.
خیلی از کتابها که به نام دوما نوشته شده، حقیقتا مال اون نیست و حتی بسیاری از کتابهاش بیان داستان از دوما و نوشته از شاگردانش بوده. اما مطمئن باشید این سری کتابها دست نوشته های مستقیم دوماست.
ما هم به نوشته های دوما بها میدیم و نه چیز دیگری.;)

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
نمايشنامه كاليگولا اثر آلبر كامو.
ارباب حلقه ها رو نيمه خونده گذاشتم كنار. بايد سيميلاريون رو قبلش بخونم بعد برم سراغ ارباب حلقه ها!
دنياي سوفي هم كماكان داره مخمو تيليت ميكنه. محشره اين كتاب.

ebbi

عضو جدید
:gol:
دوست من،بستگی داره با چه دیدگاهی به کتاب نگاه کنیم. من شخصا هر چی جلد کتاب بیشتر باشه ذوق خوندنش هم برام بیشتر خواهد بود . در مورد این کتابها هم که حدود 30 جلد کتاب میشه باید بگم انقــــــــــــــــــــــــــــــــــــدر مجذوب کننده هستند که صفحه آخر جلد آخر رو با حسرت خواهید بست.
خیلی از کتابها که به نام دوما نوشته شده، حقیقتا مال اون نیست و حتی بسیاری از کتابهاش بیان داستان از دوما و نوشته از شاگردانش بوده. اما مطمئن باشید این سری کتابها دست نوشته های مستقیم دوماست.
ما هم به نوشته های دوما بها میدیم و نه چیز دیگری.;)

من كه چيزي نگفتم، من فقط مي گم شايد، يعني شايد، احتمالن، ممكنه كه 30 جلد يه مقداري، فقط يك مقداري زياد باشه . فقط همين. :D
گذشته از شوخي، اين شاهكارهاي ادبي مطمئنن آثار بسيار جذابي هستند. و چه بهتر كه همچين اثر گيرايي اينقدر هم طولاني باشه و تموم نشه. در واقع يك تن طلا هميشه بهتر از 10 كيلو طلا يا 100 كيلوئه. اينو همه مي دونن عزيزم. ;) :gol:

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
سری کتابهای:
سه تفنگدار
قبل از طوفان
ژوزف بالسامو
غرش طوفان
من دو تا آخری ها رو خیلی وقت پیش خوندم.با اینکه کتابهای فرانسوی رو دوست ندارم ولی اصلا از خوندن اونا ناراحت نشدم.واقعا جالب بود.BLONY دستت درد نکنه.پیشنهاد خوبی بود.:gol:
روی ماه خدا رو ببوس رو چندین سالی هست که اسمشو شنیدم ولی قسمت نشده تهیه ش کنم. ازش خیلی تعریف شنیدم.:gol:
کامران دستت درد نکنه من حتما دنیای صوفی رو تهیه می کنم.:gol:

کتابی که من پیشنهاد می کنم (سمیرا و سمیر) است.کتاب در مورد دختری افغانی است که در شب تولد پسر معرفی میشه و ماجراهاش!!در واقع یه جور زندگی ملموس افغان ها رو گفته و به کنه رسوماتشون پرداخته.ماجرای هیجان انگیزی نداره ولی ریز نکاتش عالیه.

russell

مدیر بازنشسته
شازده کوچولو رو بالاخره خوندم ... یعنی گوش دادم با صدای احمد شاملو :smile:
می دونم خیلی دیر بود اما مهم اینه که حالا ...

قبلا دانلود کرده بودم اما این سری که رفته بودم خونه تو mp3 پلیرم کپی شون کردم و شب ها
گوش کردم ...
راستی تشکر من از ماتریکس عزیز هم به خاطر قرار دادنه اونها در سایت فراموش نشه :gol:

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
كاليگولا:
.... تو صاحب فهم و فراستي و فراست يا بهاي خود را به گزاف مي پردازد و يا خود را انكار مي كند،من بهاي آن را مي پردازم،ولي تو،براي چه نه آنرا انكار مي كني و نه مي خواهي كه آنرا بپردازي؟

كرآس:
براي اينكه من ميل دارم كه زندگي كنم و خوشبخت باشم و تصور مي كنم كه با استدلال و استنتاجي كه بر پايه پوچي و بيهودگي قرار گرفته باشد نه مي توان زندگي كرد و نه مي توان خوشبخت شد.من هم مثل همه مردم هستم...اما من فكر مي كنم خيالات واهي واجد اهميت نيستند.اگر همه مردم در صدد تحقق بخشيدن به آنها بر مي آمدند،ما نه مي توانستيم زندگي كنيم و نه اينكه خوشبخت باشيم. باز هم مي گويم،همين است كه براي من اهميت دارد.

كاليگولا:از قرار معلوم تو بايد به آرمان عاليتري معتقد باشي؟

كرآس:من عقيده دارم كه بعضي اعمال،زيباتر از بعضي ديگرند.

كاليگولا:من تصور مي كنم كه همه با هم يكسانند.

كرآس:من مي دانم،كايوس. و براي همين است كه از تو بيزار نيستم.ولي تو باعث آزار و زحمتي و بايد از ميان بروي....

*درون مايه اين كتاب من رو به ياد بيگانه مي اندازد. باز هم توصيه به خواندنش مي كنم.

niyaz_sepas

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کتابهایی که امروز صفحات اخرش رو تموم کردم 3 گانه های براون بود
بسیار جالب !!
فرشتگان و شیاطین که اولین بخش این کتابه الان رنگه دیگه ای به خودش میگیره
با عنوان کلید سلیمان خودنمای میکنه
اما از همه جالب تر همون کد داوینچی که تو همون بهبوهه چاپش ممنوع الچاپ شد هیچ حتی فروشم یه زمانی ممنوع بود
که حول تئوریی خاص حول محور تاریخ مسیحیت و خیلی جالبه
ضمنا اکیدا توصیه میکنم این کتاب رو به زمان اصلی بخونین که ترجمه اش چنگی به دل نمیزنه

mehrdad67

عضو جدید
آثار و احیا رشید الدین فضل الله همدانی که در علم کشاورزی است و مجموعه آثار پنج جلدی عباس اقبال آشتیانی ،هم چنین دانشنامه در علم پزشکی از حکیم میسری قرن چهارم که اولین کتابیه که دارو ها و درمان بیماری ها رو به صورت شعر بیان می کنه .چون یه کتابفروشی دارم و اونجا کار می کنم معمولا روزی 4 الی 5 جلد کتاب رو می خونم

ف_حسینی

عضو جدید
بهترین کتابی که من تو این مدت خوندم و واقعا تو زندگیم تاثیر گذاشت یکی از دولت عشق بود ویکی هم لطفا گوسفند نباشید.به شما هم پیشنهاد می کنم که اگه این کتابها رو نخوندید یه نگاه بکنید.می دونم خوشتون میاد.:smoke:

artemiss

عضو جدید
کاربر ممتاز
"باران بی امان عشق"----------مسیحا برزگر

کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم----------پائولو کوئیلو

ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد-------------پائولو کوئیلو

artemiss

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمايشنامه كاليگولا اثر آلبر كامو.
ارباب حلقه ها رو نيمه خونده گذاشتم كنار. بايد سيميلاريون رو قبلش بخونم بعد برم سراغ ارباب حلقه ها!
دنياي سوفي هم كماكان داره مخمو تيليت ميكنه. محشره اين كتاب.
منم ارباب حلقه هارو تا وسطای جلد 2 خوندم گذاشتمش کنار
چرا باید قبلش سیمیلاریون رو بخونین بعد اونو؟؟!

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
منم ارباب حلقه هارو تا وسطای جلد 2 خوندم گذاشتمش کنار
چرا باید قبلش سیمیلاریون رو بخونین بعد اونو؟؟!

سیمیلاریون از آغاز پيدايش هستيه تا تشكيل حلقه هاي قدرت! يه سري نكاتي هست توش كه بهتره قبلا باهاشئن برخورد داشته باشي! از اينا گذشته آدم كتاب تاريخو بايد از اول بخونه،نه نصفه و نيمه!

*اين دوبليني ها كماكان تموم بشو نيست! ايضا دنياي سوفي! (دومي رو كه مدتيه گذاشتم كنار!متاسفانه:()

artemiss

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیمیلاریون از آغاز پيدايش هستيه تا تشكيل حلقه هاي قدرت! يه سري نكاتي هست توش كه بهتره قبلا باهاشئن برخورد داشته باشي! از اينا گذشته آدم كتاب تاريخو بايد از اول بخونه،نه نصفه و نيمه!

*اين دوبليني ها كماكان تموم بشو نيست! ايضا دنياي سوفي! (دومي رو كه مدتيه گذاشتم كنار!متاسفانه:()
جالب شد! آغاز پيدايش هستی تا تشكيل حلقه های قدرت!
امیدوارم یه وقتی پیدا بشه که بتونم بخونمش
فکر نکنم حالا حالاها از این فرصتا پیدا شه:cry:
ممنون از توضیحتون

baroonearamesh

عضو جدید
کاربر ممتاز
روانشناس

روانشناس

اين کتاب را به تازگي نخوانده‌ام! اما آن را به عنوان يکي از نيک‌ترين تجربه مطالعاتي‌ام مي‌شناسم. داستاني از تقابل خير و شر، احترام به کرامت انسان، مبارزه و حماسه در راه آزادي و آزادگي و بالاخره درد و رنج‌هاي آدميان: "بي‌نوايان"
پس از انس با کتاب، مولفش را به پدري معنوي برگزيده‌ام و همواره در قلب خود جاي داده‌ام. نامش با نام اثر جاويدش، زنده و پاينده است: ويکتور هوگو

سلام عید مبارک.

قشنگترین رمانی که چند بار خوندمش : سووشون از خانم سیمین دانشور

کتاب های خانم عرفان نظر آهاری هم قشنگه.

و کتاب های روانشناسی آقای آنتونی رابینز بی نظیره.

saeedeh_sh40

عضو جدید
سلام
كتاب عقايد يك دلقك از هاينريش بل قشنگه
واسه آشنايي با فلسفه هم كتاب دنياي سوفي يوستين گردر خيلي جالبه!

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دارم منطق الطیر میخونم
گاهی باهاش با اون سی مرغ بال میگیرم و به سمت سیمرغ میرم
اما ناراحتم چون بال هام زیاد وسیع نیشتند
انگار به پام وزنه آویزون کردند
می خونمش
ولی هضمش واسم سخته
کلا" من کسی نیستم که روی کتاب شیخ فرید الدین عطار اشکال و یا حتی نظره عمومی بدم
اما بال ندارم همین..........

tanha990

عضو جدید
در حال خواندن کتاب کلیدر هستم ... بالاخره به جلد چهارم اخرین جلد رسیدم )

و دیدم انسانها ی دور و برم را در این کتاب ... زنی که با وجود نامزد دل به دیگری بست ... مردی که زنش را به تاراج بردند و کلاه دیوثی بر سرش گذاشتند ...
اه که چه تلخ است زندگی مردمانی که از سر تنگ دستی مجبور به کشتن شدند ...
شاید گاهی به انان نفرنین میفرستادم ... به زنی که دوستش داشتم و حال از او بیزرا برای خود فروشی برای زن نبودن ....

farizin

عضو جدید
من کتابهای "سیدنی شلدون" رو خیلی دوست دارم و یکی از بهترین کتابهاش استاد بازی (Master of Game) هست...چند روز پیش کتاب توطئه روز رستا خیز رو میخوندم که درباره آدمهای فضایی و سرپوش بعضی دولتها برای انکار اون هست...
از بین رمانهای ایرانی هم کتابهای خانوم تکین حمزه لو رو خونده ام ..مخصوصا کتاب "مهر و مهتابش"
از بین کتابهای روانشناسی اجتماعی هم کتابهای پرفسور دی آنجلیس جالب هست.
و همچنین کتابهای مایکل کرایتون خدا بیامرز ..مخصوصا " دنیای گمشده" و " Time Line "
-----------------------------

بالا