بهترين کتابي‌ که به تازگي خوانده‌ايد؟

mahtab.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميشه لطف كنيد بگيد نويسنده كتاب ايران هميشه جاويد كيست؟
كتاب سرزمين جاويد رو خوندم ولي اين رو نه :smile:
ادامه سرزمین جاوید (1): قبل از سکوت مدائن بهرام افراسیابی امیدوارم شما هم بخونین و لذت ببرین:gol:

mahtab.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب کوروش،البرشاندور،ترجمه محمدقاضی

کتاب کوروش،البرشاندور،ترجمه محمدقاضی

این زمین که اینک برآن گام می نهی وبرآن زندگی می کنی راخدای بزرگ هم زمان با آفرینش هستی آفرید.
قبل از تو بسیاری براین خاک زیسته اند وآنگاه رفته اند.
پس این را بدان که تونه اولینی و نه آخرین ونه ماندگار براین زمین.
(( کوروش :heart: درذهن آدمیان نه تنهاخاطره ی یک سلطان بسیار بزرگ و مقتدر، بلکه یاد یک پادشاه خوب وعادل رابرجاگذاشته است.افتخاراو وقتی بادرنظرگرفتن دوهزارسال قدمت ، منصفانه درباره ی آن قضاوت شود،هیچ گاه به لوث آن بی رحمی ها وقساوت ها که تاریخ فراوان شاهد وناظر آن بوده،آلوده نشده است.عزمت وحرمتش به هیچ وجه به سلطه جویی های معمول از طریق زور ووحشت بستگی ندارد.کوروش:heart: به راستی یکی از شریف ترین چهره های عهد باستان است که همه به طیب خاطراو را پدر ملت می نامیدند.))
کتاب کوروش،البرشاندور،ترجمه محمدقاضی،ص406

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادامه سرزمین جاوید (1): قبل از سکوت مدائن بهرام افراسیابی امیدوارم شما هم بخونین و لذت ببرین:gol:

پس خيلي نميشه گفت ادامه سرزمين جاويده ( تاليف و گردآورنده: ذبيح الله منصور):smile:
از بهرام افراسيابي كتاب خوندم،

مرسي دوست عزيز از معرفي اين كتاب;)
:gol:

آخرین ویرایش:

mojtaba_81

عضو جدید
کتاب خوبی که جدیدا خوندم و توصیه اش هم می کنم کتاب بار هستی از کوندرا است. کلا کتابای خوبی که الان تو ذهنمه که خوندم جنایات و مکافات داستایوسکی، بیگانه کامو، خداحافظ گاری کوپر رومن گاری، بوف کور هدایت، دیوار و دستهای آلوده سارتر و ... است. دیگه الان یادم نیست...

با همش موافقم ...
اگه بار هستی رو پسندیدین ، جاودانگی رو هم بخونین (از همون کوندرا)...
واااااای... خداحافظ گاری کوپر... محشره...
جدیدا هم سالهای ویرجینیا وولف رو خوندم... خوبه

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عنوان بحث روشن است. هر کتاب حامل تجربه‌اي بشري است که آن‌را به ديگران منتقل مي‌کند. درهايي از درستي يا نادرستي(علم)، خوبي يا بدي(اخلاق) و زشتي يا زيبايي(هنر) به روي ما مي‌گشايد. شما با کدامين تجربه مکتوب مأنوس بوده‌ايد که آثار "سودمند"اش در ذهن و دل شما مستحکم برجاي مانده است؟
از شما دوست فرهيخته‌ام سپاس‌گزارم که ما را از آن‌چه خود مطالعه کرده‌ايد و راه‌هايي که طي‌ کرده‌ايد، آگاه و سهيم مي‌کنيد تا ما نيز در راه باشيم. :gol:

"زندگی را به رقص آور " نوشته " مسیحا برزگر "
داره بهم راه مقابله و شاید سازگاری با موضوعاتی که اذیتم میکنن رو نشون میده

mahtab.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس خيلي نميشه گفت ادامه سرزمين جاويده ( تاليف و گردآورنده: ذبيح الله منصور):smile:
از بهرام افراسيابي كتاب خوندم،

مرسي دوست عزيز از معرفي اين كتاب;)
:gol:

آره دوستم ذبیح الله منصوری که کارش خیلی درسته ! اما در همه جای این کتاب اشاره می کنه به اینکه ادامه سرزمین جاویده ، بعدش هم میخوام کتاب ممنوعه عایشه بعد از پیامبر رو بخونم اون هم ترجمه ذبیح الله منصوری با همون نثر معرکه است :gol::smile:

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا چند وقت پيش از آقاي منصوري كتاب ميخوندم، شايد 70 ، 80 درصد كتاب هاي تو بازار ترجمه ايشون رو خونده باشم. نثرش فوق العاده به تمام معنا است.
الان چند سالي هست كه از ايشون چيزي نخوندم .

ikilo666

عضو جدید
اصلا شخصیت آقای منصوری خاص خودشونه... اما از کتاب هایی که ترجمه کردند یه رمان تاریخی هست دزیره خیلی قشنگه...من ترجمه های مختلفو ورق زدم اما هیچ کدام خوب نیستند... خلاصه من این کتابو دوست داشتم...

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
در دفاع از روشنفكران- ژان پل سارتر

در اين كتاب خواهيد خواند:

1. روشن فكر و جامعه- فرانسوا شاتله
  2. ارزش هاي روشن فكري- مصطفي رحيمي
  3. در دفاع از روشن فكران- ژان پل سارتر=>

• سخنراني اول: روشن فكر كيست؟
  • سخنراني دوم: وظيفه روشنفكر
  • سخنراني سوم: آيا نويسنده روشن فكر است
4. من متهم مي كنم- اميل زولا

گلابتون

مدیر بازنشسته
آره دوستم ذبیح الله منصوری که کارش خیلی درسته ! اما در همه جای این کتاب اشاره می کنه به اینکه ادامه سرزمین جاویده ، بعدش هم میخوام کتاب ممنوعه عایشه بعد از پیامبر رو بخونم اون هم ترجمه ذبیح الله منصوری با همون نثر معرکه است :gol::smile:

سلام دوست خوبم
من كتاب عايشه بعد از پيامبر رو سالها قبل خوندم...ميخواستم بدونم منظورتون از اينكه نوشتيد ممنوعه چيه..؟؟ مگه اين كتاب نشرش ممنوع شده؟؟:w20:

گلابتون

مدیر بازنشسته
دوستان عزيز محبت كنيد نام هر كتابي رو كه مينويسيد خلاصه ايي هم در حد دو يا سه خط از برداشت خودتون از اون كتاب و يا آموزه هايي كه دريافت كرديد رو هم بنويسيد.
تا هم دوستان ديگر مشتاق و علاقه مند به خواندن كتاب شوند و هم انگيزه هاي اجتماعيمون بالا برود.

شاد و تندرست و خوانا باشيد

mojtaba_81

عضو جدید
دوستان عزيز محبت كنيد نام هر كتابي رو كه مينويسيد خلاصه ايي هم در حد دو يا سه خط از برداشت خودتون از اون كتاب و يا آموزه هايي كه دريافت كرديد رو هم بنويسيد.
تا هم دوستان ديگر مشتاق و علاقه مند به خواندن كتاب شوند و هم انگيزه هاي اجتماعيمون بالا برود.

شاد و تندرست و خوانا باشيد

من هم با نظر سرکار گلابتون کاملا موافقم...
برای همین دوس دارم توضیح مختصری راجع به کتاب قول بدم...
شاید کمتر کسی با رمان های دورنمات آشنا باشه ... ولی نمایشنامه های ایشون، یعنی دیدار بانوی سالخورده و فیزیکدانان و ازدواج آقای می سی سی پی شناخته شدن...
در داستان قول یکی از کارآگاهان پلیس سوئیس در پی قاتلی روانیست و برای دستگیر کردن او نقشه ای شیطانی طرح میکنه...
فریدریش دورنمات ، نویسنده ی سو ئیسی، در این رمان، شاهکاری از نظر کشش و دلهره و تحلیل فلسفی و روانی آفریده که خواننده را بر جا میخکوب می کنه... کتاب قول، قدرت دورنمات در طرح مسائل فلسفی و اخلاقی رو آشکار میکنه ...
10 صفحه ی اول رو که بخونین شاید دیگه مایل نباشین ادامه بدین ولی اگه یه کم حوصله به خرج بدین تا آخرش دیگه کتاب رو زمین نمیذارین...

آخرین ویرایش:

ikilo666

عضو جدید
راستش من به توصیه شما قول را خوندم اما....:surprised::(نمی دونم .... خوب بود اما نه در اون حد:Dفکر کنم البته....اما بازم ممنون:gol::gol:

mojtaba_81

عضو جدید
راستش من به توصیه شما قول را خوندم اما....:surprised::(نمی دونم .... خوب بود اما نه در اون حد:Dفکر کنم البته....اما بازم ممنون:gol::gol:

بالاخره سلیقست دیگه... :smile:
به نظر من نویسنده خیلی حرفه ای خواننده رو معلق نگه میداره...
اقداماتی که کاراگاه میکنه واسه دستگیریه قاتل ...
اتفاقاتی که میفته و احتمال وقوعش خیلی کم بوده وباعث میشه قاتل دستگیر نشه...
حتی به جایی میرسه که خواننده فکر میکنه قاتلی در کار نیست...
داستان الآن درست یادم نیست... ولی مضمون فلسفی و روان شناختی که این داستان داره باعث شد من این کتاب رو به عنوان یکی از بهترین کتابایی که خوندم بدونم...
ممنون که به پیشنهاد من این کتاب رو خوندی... :gol::gol:

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دنبال کتابی هستم شبیه سینوهه.کسی کتابی دراین سبک سراغ داره.لطفا لینک را بزاره

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
من دنبال کتابی هستم شبیه سینوهه.کسی کتابی دراین سبک سراغ داره.لطفا لینک را بزاره
خب کتابای تاریخی مثل این کتاب زیاده.
مثلا "غرش طوفان" اثر الکساندر دوما. وقایع پیش از انقلاب کبیر فرانسه رو نشون میده.البته یه مقادیر متنابعی زیاده:7 جلد- هر جلد حدودا 400-500 صفحه!

mahtab.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب کنیز ملکه مصر( زندگینامه کلوپاترا ) و بهترین کتاب های تاریخی برای تاریخ خودمونه دوستم : ایران همیشه جاوید (تاریخیه) و سرزمین جاوید (تاریخیه و جنبه داستانی داره) ;)

گلابتون

مدیر بازنشسته
من دنبال کتابی هستم شبیه سینوهه.کسی کتابی دراین سبک سراغ داره.لطفا لینک را بزاره[/
quote]

منم ميخواستم كنيز ملكه مصر رو توصيه كنم...واقعا جالبه...همين كتاب عايشه بعد از پيامبر هم واقعا خواندني هست...البته ظاهرا نشرش ممنوع شده نميدونم چرا.:surprised:
بله دوستم ، ممنوع شده:razz:

ميدونيد علتش چيه عزيز؟:surprised:

spow

اخراجی موقت
من دنبال کتابی هستم شبیه سینوهه.کسی کتابی دراین سبک سراغ داره.لطفا لینک را بزاره[/
quote]

منم ميخواستم كنيز ملكه مصر رو توصيه كنم...واقعا جالبه...همين كتاب عايشه بعد از پيامبر هم واقعا خواندني هست...البته ظاهرا نشرش ممنوع شده نميدونم چرا.:surprised:

ميدونيد علتش چيه عزيز؟:surprised:

علتش شناخت ابعادی دیگر از دینه:D:gol:

sezar1

عضو جدید
كتاب انسان از منظري ديگر 100 بار هم كمه خوندنش

نويسنده:محمد علي طاهري:gol::gol:

spow

اخراجی موقت
تازگیا هیچی نمیخونم
اما کتابی که خیلی دوست دارم وارزش چندین بار خونده شدن رو داره
کوری اثر خوزه ساراماگو نویسنده پرتغالیه
داستانش هم شناخت واقعیت انسانهاست
توی کوری شما کور نمیشید بلکه همه چی رو نور میبینید
اینبار خدایان با نور به جنگ ابوالبشر اومدن
ذات پراز نقصان انسانها وتعالی قدرتهای نفسانی توی این داستان به زیبایی هرچه تمامتر به نمایش در اومدن
بقیش هم خودتون برید بخونید
ولی از این هم بهتر
به شرط داشتن حوصله ودقت وافر
ورود به دنیای داستایوفسکیه
دنیای واقعیت ووحشت

کتاب کوری رو تو کتابخونه گذاشتم اگه لازمتونه
موفق باشید

گلابتون

مدیر بازنشسته
تازگیا هیچی نمیخونم
اما کتابی که خیلی دوست دارم وارزش چندین بار خونده شدن رو داره
کوری اثر خوزه ساراماگو نویسنده پرتغالیه
داستانش هم شناخت واقعیت انسانهاست
توی کوری شما کور نمیشید بلکه همه چی رو نور میبینید
اینبار خدایان با نور به جنگ ابوالبشر اومدن
ذات پراز نقصان انسانها وتعالی قدرتهای نفسانی توی این داستان به زیبایی هرچه تمامتر به نمایش در اومدن
بقیش هم خودتون برید بخونید
ولی از این هم بهتر
به شرط داشتن حوصله ودقت وافر
ورود به دنیای داستایوفسکیه
دنیای واقعیت ووحشت

کتاب کوری رو تو کتابخونه گذاشتم اگه لازمتونه
موفق باشید

منم ميخوام اين كتاب رو به كتابخوانان خوندنش رو چندين برابر توصيه كنم
واقعا محشره
ممنونم اسپاو جان..
:redface::gol:
توي اين كتاب بر اثر يك اتفاق همه كور ميشوند و فقط همسر يه دكتر هست كه كور نيست اما از ترس كورهاي ديگه مجبوره كه خودش رو به كوري بزنه...بقيه داستان رو هم خودتون بخونيد كه واقعا جاي تحسين داره.

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان من میخواستم بنویسم دیدم نوشتی کتابش عالیه من 7 ساله پیش خوندم اونم 4 بار

• Like
واکنش ها: spow

گلابتون

مدیر بازنشسته
كتاب انسان از منظري ديگر 100 بار هم كمه خوندنش

نويسنده:محمد علي طاهري:gol::gol:

ترس و لرز
"سورن کی یر کگور"

دوستان شما نميخواهيد يه شمه ايي از كتاب رو در حد دو سه خط براي دوستان تشريح كنيد؟؟؟
ممنونم ميشم اگه چند خطي رو برامون بنويسيد.
:redface::gol::heart:

بالا