بزرگترین همه پرسی باشگاه مهندسان ایران (بسیار مهم)

بزرگترین همه پرسی باشگاه مهندسان ایران (بسیار مهم)

• مجموع رای دهندگان
    116
وضعیت
موضوع بسته شده است.

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
امیدوارم بشه و ادمین هم موافقت کلی و بکنه
به امید روزی که این باشگاه از این جو در بیاد و کمکای زیادی به همه ی دانشجو ها و بقیه ی عضو ها بشه
من که امیدوارم
میشه گفت با یه طرح راهبردی میشه این کار و کرد.
ممنون حامد جان

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود
با اينكه قرار بود فقط در تالار موسسه فعاليت كنم
اما....
در مورد تالار رشته ي خودم يعني مكانيك حرف مي زنم
بجز 2-3 نفر همه دنبال اين هستند كه يك مطلب صاف و پوست كنده بدهند دستشون و ايشان به مسابه ي هلو نوش جان كنند و حتي دريغ مي ورزند از يك امتيار نا قابل
اگر در راستاي هدف مند سازي تالار ها گام بر مي داريد از براي اعضا پرو‍ه تعريف كنيد
مثالي مي زنم
اگر اعضاي تالار مكانيك را در بدو ورود درگير كار با يك نرم افزار تخصصي كرد و از آنها خواست كه در حد آموخته هاي خويش پرو‍ژه را پيش ببرند هم كمك در ترويج نرم افزار ها كرديم و هم كلكسيون تالار از كارهاي داخلي انباشته مي شوند
اما همه در حال حاضر منتظر هستند كه كسي همچون آيدين و يا من و يا ديگري كه كار با نرم افزار ها را بلد است يك اطلاعيه بدهيم كه در آن ذكر شده باشد "محض خاطر خدا پروژه هاي شما را انجام مي دهيم"
آنگاه سيل در خواست است كه سرازير شود
ما همگان تبديل شده ايم به نوشخوار كنندگان علم
و اين آفت نه در اين فروم كه در كل جامعه ي علمي تبديل به مرضي مسري گشته
امیر جان موافق هستم تمامی بخشهای علمی ما از دبستان تا دانشگاه و پژوهشکده ها بیشتر به تکثیر علم مشغولند تا تولید علم.........در بعضی از تالارهای مهندسی این فروم گاه 1 عضو هم داخل آن نمی شود.

نظر شخصی من این است که در این وهله ی زمانی استفاده از copy-paste امریست بسیار اشتباه (منظور در به چالش کشاندن مباحث علمی) من به شخصه 3 مقاله در داخل بخش مهندسی مواد گذاشتم که یکی از آنها با نام "شناخت فولادهایی که در صنایع سیمان استفاده می شوند" و دیگری "متدی جدید جهت دسته بندی عیوب ریختگی" و دیگری هم به خاطر نیاز بچه ها مجبور شدم از آرشیو دانشگاه به طور عینی استفاده کنم(جوشکاری چدن ها)،و همچنین دو مقاله ی اول مستقیما" از کتاب بنده هست که تا پایان امسال به چاپ می رسد و حاصل آزمایشات 3 ساله ی بنده بوده.....که هیچ شخصی برای مطالعه ی اونها وارد تاپیک ها هم نشد!

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز به نظر من شما بحث رو به یه سمتی ببر ، خیلی داره کلی گویی میشه . . .
اشکان جان من نامه ی اصلی رو برای جناب ادمین فرستادم ولی ایشون هنوز وارد سایت نشدند......حالا اگر شما موافق هستید......من زیر بخشهای مربوط به این تالار رو بگم.......ولی بنده دوست داشتم که جناب ادمین نظر اصلی رو می گفتند بعد این پست رو بدم
حالا هر جور شما مایلید؟!

• Like
واکنش ها: vida

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
میشه قسمتایی و هم فعال کرد که کاملا گروهی باشه و همه ی بچه ها از هر رشته ای واردش بشه
گفت و گوی آزاد تخصصی
خلاصه باید یه فعالیتی بشه که همه ی اعضا رو درگیر کنه "تا فعال تر بشن
هم تو تالارای تخصصی """و هم تو سایر تالار ها (دقت کنید:سایر تالارها)

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه قسمتایی و هم فعال کرد که کاملا گروهی باشه و همه ی بچه ها از هر رشته ای واردش بشه
گفت و گوی آزاد تخصصی
خلاصه باید یه فعالیتی بشه که همه ی اعضا رو درگیر کنه "تا فعال تر بشن
هم تو تالارای تخصصی """و هم تو سایر تالار ها (دقت کنید:سایر تالارها)
از پیشنهادتون ممنونم.

برای تقسیم وظایف توی این تالار قسمتهای مختلفی رو طراحی کرده ام که به نظر من ایده ای جدید و بسیار مناسب به شرایط علمی تالار هست.که اونو در صورت موافقت اولیه ی جناب ادمین اعلام می کنم.

ایرانیکا

عضو جدید
سلام عزیزان،
به نظر من تا مسئله نیروی متخصص که به آن اشاره کردم کاملا روشن نشود ایجاد تالارهای جدید مشکلی را حل نمی کند. چند سال پیش برنامه ای را در شبکه بی بی سی می دیدم که یک کشور خیلی فقیر آفریقایی ( یادم نیست کجا بود) را نشان می داد که باکمکهای سازمان ملل که برای بهبود وضع اقتصادی این کشور شده بود فرودگاه بسیار مجللی را ساخته بود که نظیر آن در کشورهای اروپایی هم کمتر یافت می شود اما بعد که آمار گیری کردند دیدند که تعداد کارکنان این فرودگاه از تعداد مسافران بیشتر است:eek:. مصداق همان ضرب المثل خودمان آفتابه لگن هفت دست، شام و نهار هیچی!​
من فکر می کنم اگر قرار است طرح آزمایشی هم انجام شود ابتدا در بین یکی از تالارها که از همه فعالتر است(مثل معماری یا...)این کار انجام گیرد. برای انجام این کارها لزوما نیازی به ایجاد تالارهای جدید نیست. کما اینکه در برخی از سایتها یک پروژه در یک تاپیک انجام می شود و اعضای تیم پستهای خود را به آن تاپیک می فرستند. اگر حجم کار آننقدر زیاد بود که پیدا کردن تاپیکها دشوار بود. آنوقت می شود یک تالار یا منو درست کرد که وارد آن بخش شد. اینکه چند نفر برای انجام یک پروژه لازم است بستگی به پیچیدگی پروژه، تخصص افراد، زمانی که برای آن در نظر گرفته می شود و زمانی که هر یک از اعضا می توانند اختصاص دهند دارد بهرحال به نظر من نباید لقمه بزرگتر از دهن برداشت و گرنه هیچ کاری انجام نمی شود.​
[FONT=&quot]در مورد مطلبی که دوستمان ماتریکس گفتند که مدرک نشاندهنده سواد نیست من کاملا با آن موافقم. منظور من از لیسانس به بالا سواد در حد لیسانس بود نه کاغذ مدرک.

شاد باشید.
[/FONT]

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت تمامی 31 عضوی که در این نظر سنجی تا کنون شرکت کرده اند،به یقین رسیدم که این همه پرسی جزء یکی از بزرکترین همه پرسی های هدفمند با شگاه تا کنون بوده است.

امروز با چکیده کردن نظرات شما دوستان عزیز و تکمیل برنامه های بلند مدت و به صورت جزیی خود "تاپیکی با نام"آخرین اطلاعیه ها در خصوص روند تاسیس تالار مبتکران و مخترعان"که شامل ریز برنامه های بنده و همچنین نامه های ارسالی من و مدیرت سایت در خصوص تاسیس چنین تشکلی را در تالار گفتگوی آزاد ارائه نموده ام. ..و امیدوارم در این تاپیک ، این پیشنهاد به یک ماه عسل پایانی برسد:)

با تشکر!

archi_arch

مدیر بازنشسته
اقا حامد فکر نمیکنین یه کم دارین عجله میکنین؟
حقیقتش من هنوزم با این گفته ی اقای ایرانیکا موافقم و روش تاکید دارم.
یک پروژه در یک تاپیک انجام می شود و اعضای تیم پستهای خود را به آن تاپیک می فرستند. اگر حجم کار آننقدر زیاد بود که پیدا کردن تاپیکها دشوار بود. آنوقت می شود یک تالار یا منو درست کرد که وارد آن بخش شد. اینکه چند نفر برای انجام یک پروژه لازم است بستگی به پیچیدگی پروژه، تخصص افراد، زمانی که برای آن در نظر گرفته می شود و زمانی که هر یک از اعضا می توانند اختصاص دهند
به نظرم منم بهتره این ایده رو از یه تاپیک شروع کنین و وقتی اعضا جذب شدن و تعداد افراد شرکت کننده و فعالیتشون به حد نصاب قابل قبولی رسید و خط مشی مشخصی پیدا کرد انوقت یه تالار جدا بهش اختصاص داده بشه.(مثل موسسه خیریه) در غیر اینصورت نه تنها بازده نداره بلکه ممکنه با مشاهده ی یه تالاری ایچنینی ولی سوت و کور انگیزه ی کاربرا هم برای فعالیت تو سایت کمتر بشه!
یه مرتبه قدم بزرگ برداشتن فکر نمیکنم نشونه ی خوبی باشه و من به شخصه برداشت ناپختگی و ظاهر فریبنده رو ازش دارم! که البته امیدوارم اشتباه کرده باشم!
موفق باشید.

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا حامد فکر نمیکنین یه کم دارین عجله میکنین؟
حقیقتش من هنوزم با این گفته ی اقای ایرانیکا موافقم و روش تاکید دارم.
به نظرم منم بهتره این ایده رو از یه تاپیک شروع کنین و وقتی اعضا جذب شدن و تعداد افراد شرکت کننده و فعالیتشون به حد نصاب قابل قبولی رسید و خط مشی مشخصی پیدا کرد انوقت یه تالار جدا بهش اختصاص داده بشه.(مثل موسسه خیریه) در غیر اینصورت نه تنها بازده نداره بلکه ممکنه با مشاهده ی یه تالاری ایچنینی ولی سوت و کور انگیزه ی کاربرا هم برای فعالیت تو سایت کمتر بشه!
یه مرتبه قدم بزرگ برداشتن فکر نمیکنم نشونه ی خوبی باشه و من به شخصه برداشت ناپختگی و ظاهر فریبنده رو ازش دارم! که البته امیدوارم اشتباه کرده باشم!
موفق باشید.
همواره بنده روی راهنمایی شما عزیزان مدیر حسابهای کلانی باز کرده ام ولی همونجوری که توی تاپیک جدید مشاهده خواهید کرد ..این موضوع کاملا" واضح توضیح داده،و صحبتهای من و جناب ادمین هم به جاهای نسبتا" خوبی رسیده طبق یک اطلاع رسانی دو طرفه بنده مسئله ی استفاده از نیروی فعال علمی رو تضمین کردم(مدیر سایت در جریان هستند).ولی روی پیشت نهاد شما هم حتما" فکر می کنم.
باتشکر!

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در ضمن اهداف این تالار فقط صرفا" اجرای یک پروژه نیست ؛چون این هدف پتانسیل به تنهایی انجام شدن در تالارهای داخلیرو داره.......بلکه این تالار اهداف مهمتری رو در کنار پیشنهادی که شما دوستان دادیدو دنبال می کنه.

nino

مدیر بازنشسته
سلام خدمت تمامیه دوستان عزیز و حامد عزیز :)
البته من خیلی دیر رسیدم . و شرمنده نتونستم نظرات همه رو بخونم :redface:
راستش شاید این فکر خیلی عجولانه ، ....... به نظر بیاد ولی جایه تحسین داره که چنین افرادی در این سایت هستند . من خودم واقعا این خلا رو در سایت احساس میکنم . شاید داشتن چنین انجمنی خیلی راحت نیست و نیازمند زمان . نیرو . هزینه ، افراد متخصص ، ..... هست ولی میتوان قدم ها رو کوچکتر کرد و گامها رو آرامتر برداشت . لزومی ندارد که ما کاره خارق العاده ای انجام بدیم یا هر چی ولی در حد توان خودمون میتونیم گامی برداریم . ما که تقریبا از تخصصی تا حدی برخوردار هستیم و زمان زیادی رو اینجا میگذرونیم چرا نباید حاصل و نتیجه گیری از فعالیتهامون بگیریم ؟
من باز هم رویه یک مجله اینترنتی تاکید میکنم که حداقل بتونیم مقالات و کارهای مفیدی در این زمینه انجام بدیم و سپس فعالیتمون رو گسترش بدیم . لزومی نداره که حتما مبتکر یا ... باشیم .
در کل من اعتقاد دارم که اگر زمانی صرف میکنیم در آخر حاصل و میوه ای داشته باشیم تا از فعالیتمون خرسند باشیم .
اگر نتیجه کار رو نبینیم قطعا باعث دلسردی ما خواهد شد و ما رو از ادامه باز خواهد داشت

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت تمامیه دوستان عزیز و حامد عزیز :)
البته من خیلی دیر رسیدم . و شرمنده نتونستم نظرات همه رو بخونم :redface:
راستش شاید این فکر خیلی عجولانه ، ....... به نظر بیاد ولی جایه تحسین داره که چنین افرادی در این سایت هستند . من خودم واقعا این خلا رو در سایت احساس میکنم . شاید داشتن چنین انجمنی خیلی راحت نیست و نیازمند زمان . نیرو . هزینه ، افراد متخصص ، ..... هست ولی میتوان قدم ها رو کوچکتر کرد و گامها رو آرامتر برداشت . لزومی ندارد که ما کاره خارق العاده ای انجام بدیم یا هر چی ولی در حد توان خودمون میتونیم گامی برداریم . ما که تقریبا از تخصصی تا حدی برخوردار هستیم و زمان زیادی رو اینجا میگذرونیم چرا نباید حاصل و نتیجه گیری از فعالیتهامون بگیریم ؟
من باز هم رویه یک مجله اینترنتی تاکید میکنم که حداقل بتونیم مقالات و کارهای مفیدی در این زمینه انجام بدیم و سپس فعالیتمون رو گسترش بدیم . لزومی نداره که حتما مبتکر یا ... باشیم .
در کل من اعتقاد دارم که اگر زمانی صرف میکنیم در آخر حاصل و میوه ای داشته باشیم تا از فعالیتمون خرسند باشیم .
اگر نتیجه کار رو نبینیم قطعا باعث دلسردی ما خواهد شد و ما رو از ادامه باز خواهد داشت
نینا جان ممنون..:gol:

نظراتتون کاملا" مهمه:
بعد از کسب سمت مدیریت و صرف تمامی وقت من در تالار مهندسی مواد و متالورژی ، کمی از سیر تکمیل این تالار دور شدم ،همچنین یکی از دلایلشم این هست که به آخرین مهلت ارسال طرحها برای جشنواره ی خوارزمی یک ماه فرصت دارم و همزمان روی سه طرح دارم کار می کنم.

تنها راه ادغام صحبتهای شما و پیشنهاد من طی مقاله ای است که در تالار تست ارائهخواهد شد و آن هم "مدیریت ماتریسی باشگاه" هست..........

این مدیریت در برگیرنده ی سیستم مدیریتی فعلی و مجموعه ای از فعالیتهای علمی جدید با سازماندهی مشخص هست.

با تشکر:gol:

mohammad3947

عضو جدید
من موفقم رو زدم ولی الان کاملا مخالفم
توی تاپيک برق رو عرض ميکنم و به بقيه کاری ندارم
اکثر سوالاتی که تو این تاپيک (برق) مطرح ميشه واسه انجام تکاليف
دانشجويانيه که از زير کارشون در ميرن يا حوصله فکر کردن ندارن
اونوقت شما ميخواين از اینا مخترع در بيارين
اینا حتی به خودشون زحمت ترجمه کردن هم نميدن
اگه خوب نگاه کنيد متوجه ميشيد مطالبی که به صورت زبان اصلی
اونجا قرار داره تقريبا بازديد کننده داره ولی کسی نيس که نظری داده بشه
يعنی اون مطلب رو حتی نگاه هم نکرده
من خودم جزو کسانی بودم که وقتی دنبال يک مطلب علمی ميگشتم
با اینجا اشنا شدم
ولی فکر ميکنم دارم به جرگه اونايی ميپيوندم که واسه خوش
گذرونی وارد اینجا شدن
واسه همينم قصد ندارم که به زودی ها بيام
تا مدت های طولانی
خدا يار و ياور همتون باشه

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام.ايده وفكرت خوب هست اما،شما كه خودت توي جشنواره خوارزمي هستي آيا كسي هست اختراع وابتكارش رو بياره توي سايت وبه مشاركت با بقيه بذاره.وقتي طرف توي خونه،آزمايشگاه،دانشگاه بايد دنبال تحقيقاتش باشه ممكنه بياد براي اينجا وقت بذاره.از بچه هاي خودمونم (البته از اونهايي كه قصد غرض ندارند عذر ميخوام)چند تاشون ميان اگه اختراعي رو دارند قبل از ثبت و براي تكميل شدنش به مشاركت بذارند.اصلا كسي اينجا مخترع هست؟من خودم دنبال تحقيق براي يكي از همكارام بودم با اينجا آشنا شدم ولي ميبينم توي هر ساعت از شبانه روز شلوغ ترين تاپيكا مال بخش عمومي وتفريحاته.فكر ميكنم اگه بتوني بايه تغييراتي كاري بكني تا فقط كسيايي كه دنبال اين جور چيزا هستن بيان موفق تر بشي.منكر تفريح نيستم ولي هرچيزي حدي داره:warn:البته شما چون دست اندر كاري حتما بهتر از من ميدوني پس بابت جسارتم عذر خواهي ميكنم.
يادمون نره كسي بدون گندم به آسياب نمي رود.پاينده باشيد.;):gol::heart:

Imaginary

عضو جدید
موافقم 120 درصد حیف این همه مخترع که اینجا علاف می گردن بابا یه کاری بدید دستشون که ول نگردن خوب:)

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز به دلیل اینکه وقت ندارم در مورد تمامی صحبتها نقل قول کنم.... ولی تا این حد بگم که مشکلات و نقات ضعف و یا قوت سایت رو توی این تاپیک تداخل ندید... حرف بنده چیزه دیگه ای بود!

felor

عضو جدید
salam.ahaye forutan to ro khoda komak !:cry:man khodamo koshtam ta tu talare u ozv sham ama natunestam:cry: mishe komakam konid? id man:m_fateme.zangeneh@yahoo.com

ayhann

اخراجی موقت
واقعا با اعلام نظرتون منو خوشحال کردید و بیشتر از این خرسندم که پستی کامل رو برای بنده ارسال نمودید.
با تک تک صحبتهای شما موافقم.اما هدف من از ارائه چنین پیشنهادی:

1-هماهنگ کردن بسیجعلمی سایت با هر نوع نگرش و یا مقطع تحصیلی
2-استارت اصلی در افزایش بعد علمی سایت
3-آشنا ساختن افراد مستعد به انجام پژوهشات خارج از پروسه ی درسی
4-اطلاع رسانی در خصوص دستاوردهای مهم علمی فرزندان این مرز و بوم
5-هدف مند کردن تالارهای فنی و مهندسی با خواسته های صنعتی و به روز
6-و........

امیدوارم دوستان با توجه به صحبتهای بالا به اهداف ارائه ی چنین پیشنهادی پی برده اند..............باتشکر:)

جون من بسیج رو وارد نکن.:D

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کلنگشرو بزنید ما موافقیم !!! مهندسان یا راهی میسازن یا راهی پیدا می کنن

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز صبحتون بخیر

خوب الیته شما که تاریخ عضویتتون مربوط به این دورانه هنوز یاد نگرفتید قبل از جواب به تاپیک اول تاریخ تاسیس و اخرین پستشو نگاه کنید ...

بهرته تشریف ببرید به بقیه خوابتون برسید

وضعیت
موضوع بسته شده است.