بزرگترین همه پرسی باشگاه مهندسان ایران (بسیار مهم)

بزرگترین همه پرسی باشگاه مهندسان ایران (بسیار مهم)

• مجموع رای دهندگان
    116
وضعیت
موضوع بسته شده است.

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت تمامی دوستان ارجمند در باشگاه مهندسان ایران:gol:

نظر به اهداف علمی باشگاه مهندسان ایران و پیرو تاپیک"اتاقی برای متفکران" ایده و طرحی در روزهای اخیر به ذهن بنده خطور کرد.

در چنین جمعیت فعال علمی-مهندسی همواره جای یک انجمن و تالار در خصوص مجموعه ی فعالیت ها، افتخارات مخترعان ، مکتشفان ، مبتکران ، طراحان ، مولفان ، پژوهشگران و صاحب نظران در خصوص پروژه های وسیع علمی خالی بود و این فضای خالی همواره احساس می شود.

مطمئنا" طی چنین همه پرسی گاه اظهار نظرهایی کارشناسی و گاه غیر کارشناسی صورت می پذیرد و همواره گوشها و دیدگان من در خصوص شنیدن و دیدن نظرات مثبت و منفی جهت
"تاسیس انجمن(خانه) مبتکران و مخترعان باشگاه مهندسان ایران "
شنوا است.
لذا از تمامی مدیران و اعضای محترم باشگاه خواستارم در این راه دشوار با اعلام نظر شخصی خود در خصوص این درخواست مرا در چنین راه دشواری یاری کرده،تا بتوانیم بخش فعال و منسجمی دیگری را با حضور شما فعالان علمی این مرز و بوم افتتاح نماییم.
با سپاس فراوان:حامد سرلکی>>>>k.m.r.c

Matrix

عضو جدید
دوست عزيز عنوان تاپيك مشكل داره !

"بزرگترين همه پرسي باشگاه" : اولا" كه شما چجطور محاسبه كرديد كه شد بزرگترين ؟
دوما" آيا اصلا" همچين چيزي رو با مديران در جريان گذاشتيد و تاييد كردند كه شما داريد اين رو به نام باشگاه مهندسان سند مي زنيد!؟

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دوما" آيا اصلا" همچين چيزي رو با مديران در جريان گذاشتيد و تاييد كردند كه شما داريد اين رو به نام باشگاه مهندسان سند مي زنيد!؟
ماتریکس عزیز اولا" خیلی خوشحالم که اولین شخصی که وارد تاپیک شدند شما بودید.

در ضمن برای ارائه ی چنین پیشنهادی بنده فکر کردم تا بتونم اونو توی یک پروسه ی مشخص و منطقی پیش ببرم
ابتدا آشنا شدن با بچه های منفکر باشگاه در تاپیک اتاقی برا ی متفکران
سپس جذب آراء،نظرات در خصوص میل و رغبت دوستان عزیز در خصوص چنین تشکلی
سپس ارجاع نتایج به دست اومده به مدیریت محترم سایت
در صورت پذیرفته شدن این ایده که حرفی نیست.اما در صورت پذیرفته نشدن ، هیچ خرده ای به شما و جناب ادمین نمیتونم بگیرم ، چون سابقه ی مدیریت و دید وسیع شما مدیران در درجه ی اول قرار داره.
بنده این جور استنباط کردم که این روال بسیار منطقی تا اینکه این پیشنهاد رو به صورت اتفاقی و بدون برنامه ریزی به شما عزیزان ارائه بدم.

در خصوصو نام نهادن این تاپیک به عنوان مهم ترین همه پرسی،تمامی همه پرسی های باشگاه در خصوص مطالبه متوسطی بود و به نظر من چنین امری جزو مهمترین رفراندومهای باشگاه هست و دیگر دلیللش تشویق اعضاء به حضور در این تاپیک می باشد.............از حضورتون ممنونم.:)

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

در ضمن به نظر من و به اصطلاح شما سند نهادن چنین چیزی به نام باشگاه مهندسان جای بسی افتخار هست.هم از طرف اعضای مبتکر هم از سوی مدیران واعضاء محترم سایت.

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در ضمن دوستانی که نظر مثبت دارند اگر پیشنهادی دارند اعلام کنند
ودوستانی که نظر منفی دارن حتما" علت منفی بودن نظرشون رو بیان کنند،تااگر مشکلی هست اون رو حل کنیم:)

mahdicoming

عضو جدید
k.m.r.c جان نظر خوبیه ولی به نظر من عملی نیست چون تو این دوره زمونه که هرکی کار اون یکی رو میدزده و به نام خودش ثبت میکنه و یه بطری آب هم روش :surprised:
و ماتریکس جان هم راست میگه باید اول با همکاری مسعولین باشه(ماتریکس جون پاچه خواریو حال کردی؟ پس امتیاز بده دیگه)

ایرانیکا

عضو جدید
سلام دوست عزیز،
من هنوز در این رای گیری شرکت نکردم. میخواستم چند نکته را عرض کنم و بیشتر موضوع روشن شود. اولا که اصل موضوع مسئله بسیار خوب و پسندیده ای است و چه بهتر که مهندسان ایرانی با کمک همدیگر مشکلات مهندسی را رفع کنند تا شاید بتوانند گامی در جهت پیشرفت ایران عزیز بردارند. مسئله این است که چقدر این موضوع قابلیت تحقق دارد.

1- درصد بالایی از کاربران این سایت افرادی هستند که هنوز لیسانس خود را نگرفته اند. طبعا این افراد نمی توانند در مسائل علمی سطح بالا درگیر شوند. جو سایت هم طوری است که اکثر کاربران در بیشتر تالارها بیشتر برای تفریح و وقت گذرانی می آیند نه برای تبادل نظر علمی. البته برخی از تالارها علمی تر هستند و کاربران مباحث جدیتری را مطرح می کنند(مثل تالار معماری). اما یک نگاهی به این تالار زنگ تفریح بفرمائید. منظور من این نیست که زنگ تفریح نباید باشد. خیلی هم خوب است گاهی جوکهای سالم و عکسهای خنده دار برای تفریح آنجا باشد. اما می بینید که درصد زیادی از کاربران درگیر مباحث عبثی می شوند(حدس می زنی نفر بعدی کی ؟ :surprised:)
مثلا در تالار برق معدود سئوالات علمی جدی مطرح می شود. بیشتر دانشجویانی هستند که می خواهند تکلیف شب آنها توسط کس دیگری برایشان بصورت لقمه گرفته شود و در دهان مبارکشان گذاشته شوند تا قورتش دهند. در فرومهای خارجی تخصصی که من عضو هستم هیچ کس به این افراد کمکی نمی کند. چون کمک به این افراد یعنی خیانت به آنها. یعنی آنها مطلب را یاد نگیرند و نمره بگیرند. یعنی یاد نگیرند چطوری خودشان مسئله حل کنند و در آینده کاری دچار مشکل شوند.
پس مسئله اصلی اینجا جذب افراد متخصص است. لیسانس به بالا و ترجیحا با تجربه کاری

2- در فرومهای تخصصی خارجی معمولا برای سایت یک یا چند پروژه خیلی جدی طرح می شود. این پروژه کاملا تعریف می شود. کاربران متخصص جمع آوری اطلاعات را انجام می دهند. در مورد نحوه انجام پروژه طراحی ها انجام می گیرد. پروژه به بخشهای کوچکتری تقسیم می گردد. هر کاربر بسته به توانایی خود قسمتی را انجام می هد. مدیر پروژه دارد و بعد از مدت یک پروژه کاملا جدی توسط اعضای فروم انجام می گیرد.
پس مسئله دوم سازماندهی نیروی متخصص است.

3- اگر مسئله فقط تبادل نظر باشد که خوب اینکار در تالارهای تخصصی فعلی انجام می گیرد که اکثرا هم سوت و کور هستند پس چه نیازی به ایجاد یک تالار جدید است؟

در هر صورت من شخصا اگر بتوانم کمکی هر چند کوچک در راه پیشرفت کشوری که به آن عشق می ورزم بکنم با جان و دل حاضرم!

شاد باشید.

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
k.m.r.c جان نظر خوبیه ولی به نظر من عملی نیست چون تو این دوره زمونه که هرکی کار اون یکی رو میدزده و به نام خودش ثبت میکنه و یه بطری آب هم روش :surprised:
و ماتریکس جان هم راست میگه باید اول با همکاری مسعولین باشه(ماتریکس جون پاچه خواریو حال کردی؟ پس امتیاز بده دیگه)
به نظر من شما نظره کلیتون رو بدید بعدش من اهداف تالار رو خدمت جناب ادمین میفرستم.;)

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز،
من هنوز در این رای گیری شرکت نکردم. میخواستم چند نکته را عرض کنم و بیشتر موضوع روشن شود. اولا که اصل موضوع مسئله بسیار خوب و پسندیده ای است و چه بهتر که مهندسان ایرانی با کمک همدیگر مشکلات مهندسی را رفع کنند تا شاید بتوانند گامی در جهت پیشرفت ایران عزیز بردارند. مسئله این است که چقدر این موضوع قابلیت تحقق دارد.

1- درصد بالایی از کاربران این سایت افرادی هستند که هنوز لیسانس خود را نگرفته اند. طبعا این افراد نمی توانند در مسائل علمی سطح بالا درگیر شوند. جو سایت هم طوری است که اکثر کاربران در بیشتر تالارها بیشتر برای تفریح و وقت گذرانی می آیند نه برای تبادل نظر علمی. البته برخی از تالارها علمی تر هستند و کاربران مباحث جدیتری را مطرح می کنند(مثل تالار معماری). اما یک نگاهی به این تالار زنگ تفریح بفرمائید. منظور من این نیست که زنگ تفریح نباید باشد. خیلی هم خوب است گاهی جوکهای سالم و عکسهای خنده دار برای تفریح آنجا باشد. اما می بینید که درصد زیادی از کاربران درگیر مباحث عبثی می شوند(حدس می زنی نفر بعدی کی ؟ :surprised:)
مثلا در تالار برق معدود سئوالات علمی جدی مطرح می شود. بیشتر دانشجویانی هستند که می خواهند تکلیف شب آنها توسط کس دیگری برایشان بصورت لقمه گرفته شود و در دهان مبارکشان گذاشته شوند تا قورتش دهند. در فرومهای خارجی تخصصی که من عضو هستم هیچ کس به این افراد کمکی نمی کند. چون کمک به این افراد یعنی خیانت به آنها. یعنی آنها مطلب را یاد نگیرند و نمره بگیرند. یعنی یاد نگیرند چطوری خودشان مسئله حل کنند و در آینده کاری دچار مشکل شوند.

2- در فرومهای تخصصی خارجی معمولا برای سایت یک یا چند پروژه خیلی جدی طرح می شود. این پروژه کاملا تعریف می شود. کاربران متخصص جمع آوری اطلاعات را انجام می دهند. در مورد نحوه انجام پروژه طراحی ها انجام می گیرد. پروژه به بخشهای کوچکتری تقسیم می گردد. هر کاربر بسته به توانایی خود قسمتی را انجام می هد. مدیر پروژه دارد و بعد از مدت یک پروژه کاملا جدی توسط اعضای فروم انجام می گیرد.

3- اگر مسئله فقط تبادل نظر باشد که خوب اینکار در تالارهای تخصصی فعلی انجام می گیرد که اکثرا هم سوت و کور هستند پس چه نیازی به ایجاد یک تالار جدید است؟

در هر صورت من شخصا اگر بتوانم کمکی هر چند کوچک در راه پیشرفت کشوری که به آن عشق می ورزم بکنم با جان و دل حاضرم!

شاد باشید.
واقعا با اعلام نظرتون منو خوشحال کردید و بیشتر از این خرسندم که پستی کامل رو برای بنده ارسال نمودید.
با تک تک صحبتهای شما موافقم.اما هدف من از ارائه چنین پیشنهادی:

1-هماهنگ کردن بسیج علمی سایت با هر نوع نگرش و یا مقطع تحصیلی
2-استارت اصلی در افزایش بعد علمی سایت
3-آشنا ساختن افراد مستعد به انجام پژوهشات خارج از پروسه ی درسی
4-اطلاع رسانی در خصوص دستاوردهای مهم علمی فرزندان این مرز و بوم
5-هدف مند کردن تالارهای فنی و مهندسی با خواسته های صنعتی و به روز
6-و........

امیدوارم دوستان با توجه به صحبتهای بالا به اهداف ارائه ی چنین پیشنهادی پی برده اند..............باتشکر:)

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیدونم چی بگم .............دو نفر از اعضایی که رای منفی دادند هنوز من ازشون 3 تا پست ندیدم و این افراد قصد تخریب برنامه های بلند مدت بنده رو دارن:mad:

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیزانی که رای منفی دادن خواهش می کنم نظراتشون بنویسند......

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
من موافقم ولی متاسفانه اشتباها مخالف زدم یعنی از تعداد مخلف ها کم کنید و به موافق ها اضافه کنید:D
در ضمن چرا که نه ؟؟؟!!! همچنین اتاقی به نظر من لازمه چیزی که این روزا تو کشورمون هم کم انجام میدن همین فکر نکردن درست و بجاست
من موافقم

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من موافقم ولی متاسفانه اشتباها مخالف زدم یعنی از تعداد مخلف ها کم کنید و به موافق ها اضافه کنید:D
در ضمن چرا که نه ؟؟؟!!! همچنین اتاقی به نظر من لازمه چیزی که این روزا تو کشورمون هم کم انجام میدن همین فکر نکردن درست و بجاست
من موافقم
از حضورتون خیلی متشکرم.................

البته در آینده در ابعادی وسیع تر از یک اتاق انجام خواهد شد.............انشاالله!

تاپیک خوبی میشه ولی بنظر من تعداد افرادی که توی این سایت عضون و اثر دادن از خودشون مث شما خیلی کمه ! حتی کمتر از نصف انگشتان یک دست منهای 5/1، که میشه همون خودت تنها!!
ولی اگه تعداد افراد زیاد باشه ما هم خوشحال میشیم ازتون یه چیزایی یاد بگیریم

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
نصف بیشتر کاربرای اینجا محصل هستند بقیه هم که ترم های اول دانشگاه . که دوستمون توضیح مبسوطی دادن در مورد نحوه عضویتشون. تنها چند تالار از صنعت مدرن copy-past در امان باقی موندن از جمله صنایع و گاهاً معماری که بحث هفتگی دارن .در کل نظر خوبیه .باید اجرا بشه تا بفهمیم میشه تدارم داشته باشه یا نه . :gol:

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
با سلام خدمت تمامی دوستان ارجمند در باشگاه مهندسان ایران:gol:

نظر به اهداف علمی باشگاه مهندسان ایران و پیرو تاپیک"اتاقی برای متفکران" ایده و طرحی در روزهای اخیر به ذهن بنده خطور کرد.

در چنین جمعیت فعال علمی-مهندسی همواره جای یک انجمن و تالار در خصوص مجموعه ی فعالیت ها، افتخارات مخترعان ، مکتشفان ، مبتکران ، طراحان ، مولفان ، پژوهشگران و صاحب نظران در خصوص پروژه های وسیع علمی خالی بود و این فضای خالی همواره احساس می شود.

مطمئنا" طی چنین همه پرسی گاه اظهار نظرهایی کارشناسی و گاه غیر کارشناسی صورت می پذیرد و همواره گوشها و دیدگان من در خصوص شنیدن و دیدن نظرات مثبت و منفی جهت
"تاسیس انجمن(خانه) مبتکران و مخترعان باشگاه مهندسان ایران "
شنوا است.
لذا از تمامی مدیران و اعضای محترم باشگاه خواستارم در این راه دشوار با اعلام نظر شخصی خود در خصوص این درخواست مرا در چنین راه دشواری یاری کرده،تا بتوانیم بخش فعال و منسجمی دیگری را با حضور شما فعالان علمی این مرز و بوم افتتاح نماییم.
با سپاس فراوان:حامد سرلکی>>>>k.m.r.c

با سلام و تشكر از توجه شما
اول عرض كنم كه نيازي نيست براي جلب توجه كاربران عناوين تاپيك هاتون رو مثل اين انتخاب كنيد. عادي هم باشه مطمئن باشيد بهش توجه ميشه.
در مورد اين پيشنهاد، همونطور كه خودتون هم ميدونيد پيشنهاد خيلي كليي هست. قبلا هم از اين نوع پيشنهادات داشتيم مثل پيشنهاد استفاده از تخصص كاربران، كه احتياج به بررسي داشت و بنده هم خدمت كاربر محترمي كه اون پيشنهاد رو داده بود عرض كردم كه پيشنهادشون خام هست و لازمه كه همه جوانبش بررسي بشه.

صرف تشكيل چنين انجمني دردي دوا نميكنه. لازمه كه برنامه ها و مشكلات فرارو در حد وسيع بررسي بشه و ببينيم آيا اين تشكيل اين انجمن سودي داره؟ وظيفه ش چيه؟ چطور ميخواد بار علمي سايت رو بالا ببره؟
توضيحات آقاي ایرانیکا جالب هستند:

سلام دوست عزیز،

شاد باشید.

1- هر چند اينجا كاربراني هستند كه فقط براي تفريح ميان ولي با ايجاد انگيزه شايد بشه تالارهاي تخصصي رو هم به همون اندازه جذاب كرد.

2- انجام پروژه ها به صورت گروهي پيشنهاد جالبي هست اما جواب دادنش مسئله س. من شخصا زياد اميدوار به موفقيت آميز بودن اين طرح نيستم اما موافقم كه اين بار امتحانش كنيم. البته اين هم بايد بررسي بشه و برنامه ريزي خوبي داشته باشه. مثلا اول پروژه و هدف تعريف بشه بعد كاربراني كه مايل به شركت در پروژه هستند اعلام آمادگي كنند. فردي به عنوان مدير پروژه انتخاب بشه و برنامه ريزي توسط اون فرد انجام بپذيره. همه مراحل پروژه تو يه تاپيك (يا چند تا) شرح داده ميشه و پيش ميره تا به نتيجه برسه. بعد از پايان پروژه اكثر افرادي كه تو اين پروژه كار كردند مثل اينه كه خوشون پروژه روانجام دادن و تجربه خوبي كسب كردن. پروژه هايي كه به نتيجه ميرسه تو باشگاه ثبت ميشه و از شركت كنندگان تقدير به عمل مياد.

اين يه مثال بود از طرح هايي كه شايد جواب بده، اما بايد پخته تر بشه.

3- همونطور كه آقاي ايرانيكا توضيح دادند اگه قراره صرف تبادل نظر باشه تشكيل اين انجمن يه كار بي نتيجه س.

فكر ميكنم تشكيل گروه هاي كاري براي انجام پروژه ها اميد موفقيتش بيشتر باشه و اينطوري بهتر بشه از تخصص كاربران استفاده كرد.

Matrix

عضو جدید
حرف های ماتریکس منطقیه ، ولی سروش جان نزن توی ذوق بچه ها و بذار پیشنهاداتشون رو بگن . . .

آخه من وقت نداشتم . اول وظيفه ي مديريتي رو انجام دادم .

حالام در ادامه بخونم و نظر شخصيم رو بگم.

ماتریکس عزیز اولا" خیلی خوشحالم که اولین شخصی که وارد تاپیک شدند شما بودید.

در ضمن برای ارائه ی چنین پیشنهادی بنده فکر کردم تا بتونم اونو توی یک پروسه ی مشخص و منطقی پیش ببرم
ابتدا آشنا شدن با بچه های منفکر باشگاه در تاپیک اتاقی برا ی متفکران
سپس جذب آراء،نظرات در خصوص میل و رغبت دوستان عزیز در خصوص چنین تشکلی
سپس ارجاع نتایج به دست اومده به مدیریت محترم سایت
در صورت پذیرفته شدن این ایده که حرفی نیست.اما در صورت پذیرفته نشدن ، هیچ خرده ای به شما و جناب ادمین نمیتونم بگیرم ، چون سابقه ی مدیریت و دید وسیع شما مدیران در درجه ی اول قرار داره.
بنده این جور استنباط کردم که این روال بسیار منطقی تا اینکه این پیشنهاد رو به صورت اتفاقی و بدون برنامه ریزی به شما عزیزان ارائه بدم.

در خصوصو نام نهادن این تاپیک به عنوان مهم ترین همه پرسی،تمامی همه پرسی های باشگاه در خصوص مطالبه متوسطی بود و به نظر من چنین امری جزو مهمترین رفراندومهای باشگاه هست و دیگر دلیللش تشویق اعضاء به حضور در این تاپیک می باشد.............از حضورتون ممنونم.:)

خوب ، با اين توضيحات ، بله يك روال منطقي هست . منتها فكر ميكنم منطقي تر بود اگر قبلش مثلا" به ادمين ميگفتيد كه آيا همچين قسمتي (با يك مفهوم كلي) رو امكانش هست كه اضافه كنند يا خير ! يعني شايد از پايه مشكل مي داشت !

به هر حال ، فكر نميكنم مشكلي داشته باشه اگر كاربران زيادي درخواست بدند و با برنامه باشه! منتها روال منطقي'ش اونجوري بود.

سلام دوست عزیز،

شاد باشید.

در حالت كلي با نظرات شما موافقم !

منتها فكر ميكنم ايده گرفتن از فرومهاي خارجي وقتي ميسر هست كه به قبل از اجراي اون ايده مراجعه كنيم ! خيلي از ايده ها وقتي كه به مرحله ي اجرا ميرسند واقعا" زيبا هستند ! اما واسه الگو برداري ، ديدن ايده ي اجراشده كافي نيست !

اين ايده ي استفاده ي بهينه از تخصص هم ، مسلما" خيلي ايده ي خوبي هست ! اما بايد بحث در اين مورد بشه و نظرات داده بشه كه چطور ميتونيم همچين ايده رو عملي كنيم !؟

اون فروم خارجي چه بسترهايي داشته ؟ چقدر روش كار شده ؟ چندتا عضو داشته ؟ چند سال از راه اندازي'ش ميگذشته ؟ و ....

خوب منتظر نظرات سازنده ي شما هستم!

-----

اما با اين مسئله كه تخصص رو با مدرك بسنجيم ، به شخصه موافق نيستم !
ميدونيد كه تو خود كشور ما يك اختلاف سطح علمي باورنكردني بين بهترين دانشگاههاي كشور (شريف ، تهران ، اميركبير و..) با دانشگاههاي حتي متوسط وجود داره ! چه بسا شخصي كه سال دوم هست تو يكي از دانشگاههاي برتر ، تخصص و سوادش دهها برابر يك ليسانسه دانشگاههاي متوسط باشه!

حتي احتمالات ديگه اي هم وجود داره ! شايد كسي با ديپلم حتي اونقدر زحمت كشيده باشه و دنبال كرده باشه كه ...!

در كل حرف من اين هست كه به جاي گزينش از افرادي كه ليسانسشون رو گرفتن ، گزينش رو از افراد متخصص (با هر مدركي) انجام بدين!

كه بازم اين مسئله خودش به كلي وقت و .. نياز داره ! افراد متخصص چه بحثهايي رو بايد ببينند كه اونها هم تحريك بشن به اعلام نظر خودشون ؟ مسلما" حداقل چيزي كه لازمه بحثهاي تخصصي و فعالانه است!

خلاصه براي اجرايي كردن همچين ايده هايي بايد خيلي با برنامه ، دقيق ، با پشتكار ، مصرانه و ... پيش رفت ! كه اميدواريم به كمك شماها بشه همچين ايده اي رو پياده كرد.

واقعا با اعلام نظرتون منو خوشحال کردید و بیشتر از این خرسندم که پستی کامل رو برای بنده ارسال نمودید.
با تک تک صحبتهای شما موافقم.اما هدف من از ارائه چنین پیشنهادی:

1-هماهنگ کردن بسیج علمی سایت با هر نوع نگرش و یا مقطع تحصیلی
2-استارت اصلی در افزایش بعد علمی سایت
3-آشنا ساختن افراد مستعد به انجام پژوهشات خارج از پروسه ی درسی
4-اطلاع رسانی در خصوص دستاوردهای مهم علمی فرزندان این مرز و بوم
5-هدف مند کردن تالارهای فنی و مهندسی با خواسته های صنعتی و به روز
6-و........

امیدوارم دوستان با توجه به صحبتهای بالا به اهداف ارائه ی چنین پیشنهادی پی برده اند..............باتشکر

خوب . موارد 3 و 4 كه تحققشون چندان سخت نيست ! سوم كه با كمك گرفتن از همون صنعت كپي پيست و نظرات تكميلي افراد متخصص و ... امكان پذير هست !

و چهارم هم اصولا" همون كپي پست هست ! (از اخبار)

ولي در بقيه ي موارد من فكر ميكنم همون ايده ي بالايي رو به اجرا برسونيم ، كامل تر باشه و اينها رو هم در بر بگيره!

نمیدونم چی بگم .............دو نفر از اعضایی که رای منفی دادند هنوز من ازشون 3 تا پست ندیدم و این افراد قصد تخریب برنامه های بلند مدت بنده رو دارن:mad:

دوست عزيز ، همونطوري كه خيلي از نظرات مثبت بي دليل هست و به هر حال يك راي مثبت موجب شادي شما ميشه ، بايد قبول كني كه بعضي از راي هاي منفي هم اينگونه باشه ! و نبايد به كسي خرده گرفت !
ضمن اينكه نظر سنجي عمومي هست و قابل مشاهده كه چه كساني موافق و مخالف بودند ، پس زياد نميخواد جدي بگيري.

نصف بیشتر کاربرای اینجا محصل هستند بقیه هم که ترم های اول دانشگاه . که دوستمون توضیح مبسوطی دادن در مورد نحوه عضویتشون. تنها چند تالار از صنعت مدرن copy-past در امان باقی موندن از جمله صنایع و گاهاً معماری که بحث هفتگی دارن .در کل نظر خوبیه .باید اجرا بشه تا بفهمیم میشه تدارم داشته باشه یا نه . :gol:

البته صنعت مدرن copy - Paste (با ذكر منبع) هم در جاي خودش خيلي لازمه و كاربرد داره ! قرار نيست كه هميشه و همه چيز رو خود انسان بدست بياره ! بايد از دست آوردهاي ديگران هم استفاده ي لازم رو ببره ! وگرنه كه اگه من بخوام دوباره با كلي سعي و تلاش به همون چيزي برسم كه قبلا" وجود داشته ، كار من واسه جامعه و سايرين ارزشي نداره !

اين صنعت مدرن واقعا" خوب هست ! اما يك شرط داره! اونم اينه كه همه چيز رو محدود به كپي پيست نكنيم ! و اگر يه مطلبي كپي پيست ميشه ، مثلا" ده تا نظر هم بيان اون مطلب رو نقد و بررسي كنن تا به نتايج بعضا" بهتري برسند ! كه متاسفانه اين شرط چندان عملي نيست ! و اكثرا" بدون اينكه بخوان اون رو به طور تخصصي بررسي كنن ، صرفا" تاييد ميكنن!

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تاپیک خوبی میشه ولی بنظر من تعداد افرادی که توی این سایت عضون و اثر دادن از خودشون مث شما خیلی کمه ! حتی کمتر از نصف انگشتان یک دست منهای 5/1، که میشه همون خودت تنها!!
ولی اگه تعداد افراد زیاد باشه ما هم خوشحال میشیم ازتون یه چیزایی یاد بگیریم
همونجور که گفتم اصل اول تاسیس چنین تالاری آشنا ساختن افراد مستعد به روال پژوهش است.درسته خیلی خوشحال تر می شدم که تعداد زیادی از دوستان به عنوان مخترع و ... در تاپیکها شرکت کنند،اما همواره استارت و حرکت آغازین چنین محفلهایی باعث جذب دوستان دیگر به امر تولید علم می شود.............با تشکر از حضورتون.:)

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سروش جان(ماتریکس)
تا الان دادن 18 رای مثبت یک واقعیت هست،و اطلاق کردن ناآگاهی از پس این رای دادن یک توهین به افراد شرکت کننده.بر اساس ابعاد دموکراتیک ذهن من و طی پستهای اخیر از دوستانی که چه رای مثبت و چه را ی منفی داده اند لازم دانستم از آنها درخواست اظهار نظر کنم و صرفا" با یک کلیک کردن وظیفه را از سر خود نگذرانند،جای افسوس دارد که امثال آقای ایرانیکا بسیار معدود هستند.
خیلی بهتر بودن بجای اعمال تنش به جو هدفمند تاپیک ،اون رو به فضایی علمی خواسته ی افراد رای داده تبدیل کنیم،و گرنه نه بنده آرزوی تاسیس چنین تشکلی را دارم و نه شما وقت گذاشتن پستهای بی شمار.

Matrix

عضو جدید
سروش جان(ماتریکس)
تا الان دادن 18 رای مثبت یک واقعیت هست،و اطلاق کردن ناآگاهی از پس این رای دادن یک توهین به افراد شرکت کننده.بر اساس ابعاد دموکراتیک ذهن من و طی پستهای اخیر از دوستانی که چه رای مثبت و چه را ی منفی داده اند لازم دانستم از آنها درخواست اظهار نظر کنم و صرفا" با یک کلیک کردن وظیفه را از سر خود نگذرانند،جای افسوس دارد که امثال آقای ایرانیکا بسیار معدود هستند.
خیلی بهتر بودن بجای اعمال تنش به جو هدفمند تاپیک ،اون رو به فضایی علمی خواسته ی افراد رای داده تبدیل کنیم،و گرنه نه بنده آرزوی تاسیس چنین تشکلی را دارم و نه شما وقت گذاشتن پستهای بی شمار.

دوست من من نگفتم از روي نا آگاهي ... بلكه منظورم اين بود كه به هر حال هستند كساني كه بدون پرسش در مورد جوانب كار و ... صرفا" با ديدن عنوان راي ميدن . كه اين شامل هم آراي مثبت و هم منفي ميشه .

و دقيقا" افسوس كه كم هستند امثال آقاي ايرانيكا!

ضمن اينكه من از اون شكلي كه آخر پست قرار دادي اينطوري برداشت كردم كه يه جورايي عصباني هستي . و واسه همين اين توضيحات رو دادم . وگر نه بسيار كار پسنديده اي هست كه از هر كس واسه راي'ش دليل خواست!

واقعا" شما آرزوي تاسيس چنين تشكلي رو نداري ؟ متاسفانه يا خوشبختانه بايد بگم كه تاسيس چنين تشكلي آرزوي شخص من هست !

و نظر من هم در اين باره كاملا" مثبت هست!

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم حامد جان با این تفکر به کارم تو این باشگاه ادامه دادم
ولی وقتی کم فعالیتی اعضای اینجا رو دیدم خودمم نسبت به این قضیه نا امید شدم و فقط به عنوان یه سرگرمی و کم و بیش استفاده از اطلاعات شخصی افراد اینجا موندگار شدم.
به نظر من اعضا قدر این باشگاه و ندونستن
برای همین خیلی از افراد حتی شایسته هم که عضو این باشگاه شدن با دیدن این وضع باشگاه به فعالیتشون ادامه ندادن
تقریبا میشه گفت که اینجا به صورت یه کلوپ دور هم بودن و گپ زدن تبدیل شده و جای تاسف داره
میشه این باشگاه و با این نظرات متحول کردو افراد با استعداد و بیشتری و جذب این باشگاه کرد.
و همین طور اعضای فعلی اینجا هم از این شکل فعالیت در بیان و به صورت علمی از این سایت استفاده بشه
در فعال کردن همه ی افراد و دانشجوهای عضو شده
نظر ایرانیکای عزیز واقعا در خور تحسین بود.
ولی مشکل اساسی نبودن کاربران زیاد و با استعداد و خلاقه
و باید هم فعالیتی صورت بگیره که این باشگاه و از این جوی که داره بیرونش کرد.
تا به همه ی اعضا کمک بشه "از همه لحاظ
تا هر روز این جوونا موفق تر و با استعداد تر بشن

آخرین ویرایش:

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست من من نگفتم از روي نا آگاهي ... بلكه منظورم اين بود كه به هر حال هستند كساني كه بدون پرسش در مورد جوانب كار و ... صرفا" با ديدن عنوان راي ميدن . كه اين شامل هم آراي مثبت و هم منفي ميشه .

و دقيقا" افسوس كه كم هستند امثال آقاي ايرانيكا!

ضمن اينكه من از اون شكلي كه آخر پست قرار دادي اينطوري برداشت كردم كه يه جورايي عصباني هستي . و واسه همين اين توضيحات رو دادم . وگر نه بسيار كار پسنديده اي هست كه از هر كس واسه راي'ش دليل خواست!

واقعا" شما آرزوي تاسيس چنين تشكلي رو نداري ؟ متاسفانه يا خوشبختانه بايد بگم كه تاسيس چنين تشكلي آرزوي شخص من هست !

و نظر من هم در اين باره كاملا" مثبت هست!
با سپاس فراوان!

amirgb

اخراجی موقت
درود
با اينكه قرار بود فقط در تالار موسسه فعاليت كنم
اما....
در مورد تالار رشته ي خودم يعني مكانيك حرف مي زنم
بجز 2-3 نفر همه دنبال اين هستند كه يك مطلب صاف و پوست كنده بدهند دستشون و ايشان به مسابه ي هلو نوش جان كنند و حتي دريغ مي ورزند از يك امتيار نا قابل
اگر در راستاي هدف مند سازي تالار ها گام بر مي داريد از براي اعضا پرو‍ه تعريف كنيد
مثالي مي زنم
اگر اعضاي تالار مكانيك را در بدو ورود درگير كار با يك نرم افزار تخصصي كرد و از آنها خواست كه در حد آموخته هاي خويش پرو‍ژه را پيش ببرند هم كمك در ترويج نرم افزار ها كرديم و هم كلكسيون تالار از كارهاي داخلي انباشته مي شوند
اما همه در حال حاضر منتظر هستند كه كسي همچون آيدين و يا من و يا ديگري كه كار با نرم افزار ها را بلد است يك اطلاعيه بدهيم كه در آن ذكر شده باشد "محض خاطر خدا پروژه هاي شما را انجام مي دهيم"
آنگاه سيل در خواست است كه سرازير شود
ما همگان تبديل شده ايم به نوشخوار كنندگان علم
و اين آفت نه در اين فروم كه در كل جامعه ي علمي تبديل به مرضي مسري گشته

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم حامد جان با این تفکر به کارم تو این باشگاه ادامه دادم
ولی وقتی کم فعالیتی اعضای اینجا رو دیدم خودمم نسبت به این قضیه نا امید شدم و فقط به عنوان یه سرگرمی و کم و بیش استفاده از اطلاعات شخصی افراد اینجا موندگار شدم.
به نظر من اعضا قدر این باشگاه و ندونستن
برای همین خیلی از افراد حتی شایسته هم که عضو این باشگاه شدن با دیدن این وضع باشگاه به فعالیتشون ادامه ندادن
تقریبا میشه گفت که اینجا به صورت یه کلوپ دور هم بودن و گپ زدن تبدیل شده و جای تاسف داره
میشه این باشگاه و با این نظرات متحول کردو افراد با استعداد و بیشتری و جذب این باشگاه کرد.
و همین طور اعضای فعلی اینجا هم از این شکل فعالیت در بیان و به صورت علمی از این سایت استفاده بشه
در فعال کردن همه ی افراد و دانشجوهای عضو شده
نظر ایرانیکای عزیز واقعا در خور تحسین بود.
ولی مشکل اساسی نبودن کاربران زیاد و با استعداد و خلاقه
و باید هم فعالیتی صورت بگیره که این باشگاه و از این جوی که داره بیرونش کرد.
تا به همه ی اعضا کمک بشه "از همه لحاظ
تا هر روز این جوونا موفق تر و با استعداد تر بشن
حرفهای شما، دوست عزیز کاملا" صحیحه.....بنده هم در یک رنج زمانی خاص ،میل و رغبتی برای ادامه حضور در این سایت رو نداشتم و به دلیل وجدان علمی خودم ،توی سایت موندم تا فعالیتهامو از سر بگیرم.

فکر کنم مدیران هم به این واقعیت پی برده اند که مسئله ی تزریق افراد فعال در بخش علمی سایت امریست بسیار دشوار ،اما برنامه ی مرحله دوم من پس از ثبت این تاپیک ،تزریق نیروی علمی به سایت می باشد،بنده به عنوان سرپرست و موسس مرکز پژوهشهای متالورژی خوارزمی (k.m.r.c) ,که شامل 18 عضو ثابت مجمع سالانه ی مرکز که شامل افراد طراز اول علمی کشور و همچنین بنیاد ملی نخبگان ایران،پژوهشکده ی اینترنتی تکنولوژی نوین و سایر صنایع طرف قرار داد مرکز پژوهشهای متالورژی خوارزمی گامی محکم و مقبول در عضویت اعضای متفکر بردارم......مممنون:)

وضعیت
موضوع بسته شده است.