بررسی سوالات آزمون هنر های ساخت ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها مطمئنید اینا سینا شریفی جواب داده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مطمئنید دفترچش b هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:cry::w22::w22::w22::w22:

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها مطمئنید اینا سینا شریفی جواب داده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مطمئنید دفترچش b هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:cry::w22::w22::w22::w22:

جوابا 95 درصدش تو کتابا هست از روی کتاب پیدا کنید این جوابا هم غلط داره. در ثانی فقط خود طراحان میدونن منظورشون از طرح یک سوال چی بوده.
هیچ یک از اساتید دقیق نمیدونن.

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
جوابا 95 درصدش تو کتابا هست از روی کتاب پیدا کنید این جوابا هم غلط داره. در ثانی فقط خود طراحان میدونن منظورشون از طرح یک سوال چی بوده.
هیچ یک از اساتید دقیق نمیدونن.

سلام
می شه بگید چند درصد سوالات را این پاسخنامه غلط زده
آخه من خیلی نا امید شدم فکر کنم با این پاسخنامه که فرستادند مجاز هم نشم:confused::confused:

arc_saba

عضو جدید
سوال 50 مطمئنن گزینه طره ای میشه دقیقا زیرنویس این شکل در ساختمانهای بلنده گرچه آقای سروش نیا عزیز گفته معلق و منم با ایشون موافقم و به نظرم معلق درسته چون اگه شکل رو دقت کنید در نماهای بغل عناصر ممتد ولی در سیستم طره ای نما باید آزاد باشه و منم اشتباه زدم اینو

در کل کنکور ما طبق کتابهای گلابچی سنجیده میشه و درست و غلطشو دیگه نمیدونم:(
یعنی تو کتاب گلابچی نوشته طره ای و تو جزوه سروش نیا نوشته معلق؟!!من کتابو ندیدم. آخه معلق هم هست چون دور تا دور پلان ستون داره.

arc_saba

عضو جدید
157 گزینه 4 نمیشه؟ اول مهاربند بعد تیر بعد ستون؟ درسته تو کتاب طراحی لرزه ای نوشته مفصل باید دوسر تیر ایجاد بشه اما دیگه نه اینکه زودتر از مهاربند گسیخته بشه.بالاخره تیر مهم تر از مهاربنده!!!!

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی تو کتاب گلابچی نوشته طره ای و تو جزوه سروش نیا نوشته معلق؟!!من کتابو ندیدم. آخه معلق هم هست چون دور تا دور پلان ستون داره.

منم سر همین قضیه شک کردم و سوال رو نزدم ولی اونا احتمالا ستون نیست و یک جور کابل و عوض کششیه که طبقات رو نگه داشته البته منم خودم همین 1 ساعت پیش اینو فهمیدم چون دقت کنید ستون ها توی نما دیده نمیشن که نیرو رو به زمین منتقل کنن

157 گزینه 4 نمیشه؟ اول مهاربند بعد تیر بعد ستون؟ درسته تو کتاب طراحی لرزه ای نوشته مفصل باید دوسر تیر ایجاد بشه اما دیگه نه اینکه زودتر از مهاربند گسیخته بشه.بالاخره تیر مهم تر از مهاربنده!!!!

به نظر من هم اول مهار بند باید خراب شه . اگه قرار باشه تیر خراب شه که سقف میاد رو سر همه ، پرس میشن :biggrin:

arc_saba

عضو جدید
منم سر همین قضیه شک کردم و سوال رو نزدم ولی اونا احتمالا ستون نیست و یک جور کابل و عوض کششیه که طبقات رو نگه داشته البته منم خودم همین 1 ساعت پیش اینو فهمیدم چون دقت کنید ستون ها توی نما دیده نمیشن که نیرو رو به زمین منتقل کنن
فرق نداره.همین که این کابلا هستن و هسته تنها نیست یعنی معلقه. میترسم کلید سازمان سنجش هم خیلی غلط داشته باشه.بعضی وقتا اینطوری میشه و گزینه های غلط مبنا قرار میگیرن:(

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فرق نداره.همین که این کابلا هستن و هسته تنها نیست یعنی معلقه. میترسم کلید سازمان سنجش هم خیلی غلط داشته باشه.بعضی وقتا اینطوری میشه و گزینه های غلط مبنا قرار میگیرن:(

خوب مگه من گفتم که معلق نیست . اگه من سر جلسه اون ستون های دور رو عضو کششی فرض میکردم معلق رو میزدم دیگه اصلا تئوریش اینه که طبقات از یه سری عضو کششی معلق باشن و نیرو رو به هسته برشی مرکری انتقال بدن و هسته نیرو رو به زمین منتقل کنه

آخرین ویرایش:

kelly25

عضو جدید

جواب سوال 50 صفحه 179 مبانی طراحی ساختمانهای بلند گلابچی: تیرهای طره ای، چند هسته

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب سوال 50 صفحه 179 مبانی طراحی ساختمانهای بلند گلابچی: تیرهای طره ای، چند هسته

دوستا من خیلی دارید خودتون را اذیت میکنید. اولا معلق خودش نوعی طره محسوب میشه به هر حال البته تو دابره لغات ما. دوما تو کتاب گفته از عکس 119 تا 128 سیستمهای معلق با تکیه گاههای متفاوت را نشان میدن. من خودم سر جلسه یک ساعت داشتم فکر میکردم که آیا این شکل جزو شکلهای مربوط به معلق بود یا نه؟

kelly25

عضو جدید
دوستا من خیلی دارید خودتون را اذیت میکنید. اولا معلق خودش نوعی طره محسوب میشه به هر حال البته تو دابره لغات ما. دوما تو کتاب گفته از عکس 119 تا 128 سیستمهای معلق با تکیه گاههای متفاوت را نشان میدن. من خودم سر جلسه یک ساعت داشتم فکر میکردم که آیا این شکل جزو شکلهای مربوط به معلق بود یا نه؟

من آخرش نفهمیدم چی شد ص 178 کتاب طراحی ساختمانهای بلند: در بیشتر ساختمانهای معلق امروزی از سیستم هسته صلب استفاده میشود. هسته یا هسته ها تمام وزن ساختمان را تحمل می کنند و نیروهای باد یا زلزله را به صورت خمش طره ای تحمل می نمایند. در تصاویر 3-119 تا 3-128 (که شکل سوال 50 میشه 3-124) انواع سیستم های هسته ای نشان داده شده است که در آن کف های طبقات از هسته نگهدارنده آویزان می باشند. بعد زیر عکس نوشته تیرهای طره ای، چند هسته

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من 52-4 و 53-3 زدم

اونی رو که شما 4 زدی من خیلی شک کردم که نکنه 4 باشه ولی رفتم کتابخونه و طراحی لرزه ای رو نگاه کردم . یه پلان کشیده بود که دیوار های برشیش دقیقا وسط نبود مثل همون . یعنی نوشته بود مرکز سختی و مرکز جرم روی هم منطبق نیست . تو این شکل هم مرکز جرم وسطه ولی مرکز سختی کمی به چپه .. هنوزم شک دارم نمیدونم کدومه

arc_saba

عضو جدید
اونی رو که شما 4 زدی من خیلی شک کردم که نکنه 4 باشه ولی رفتم کتابخونه و طراحی لرزه ای رو نگاه کردم . یه پلان کشیده بود که دیوار های برشیش دقیقا وسط نبود مثل همون . یعنی نوشته بود مرکز سختی و مرکز جرم روی هم منطبق نیست ... هنوزم شک دارم نمیدونم کدومه
عین همین تصویر هم توکتاب هست. الان کتاب همرام نیست که شماره صفحشو بگم. تقریبا مطمئنم ولی باز به نظر طراح بستگی داره:smile:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته تو پایداریش شکی نیستا . تو پیچشش شک کردم ... این ساختمون به نظر من کمی پیچش داره

arc_saba

عضو جدید
اون سوال (برای کاهش خطر برش سوراخ کننده در فونداسیون چه باید کرد)، جوابش چی میشه؟!

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون سوال (برای کاهش خطر برش سوراخ کننده در فونداسیون چه باید کرد)، جوابش چی میشه؟!

اون سوال رو من زدم بیشتر کردن میلهای مهار . چون با این کار نیروی ستون رو میشه بهتر به cage یا همون قفس درون فنداسون بتنی انتقال داره و میلگردها هم نیرو رو به بتن . گزینه های دیگه احساس کردم خیلی پرت هستن . مثلا دوبرابر کردن ستون چه ربطی داره بیشتر کردن عرض و طول فنداسیون که کارو بد تر میکنه !!!

arc_saba

عضو جدید
اون سوال رو من زدم بیشتر کردن میلهای مهار . چون با این کار نیروی ستون رو میشه بهتر به cage یا همون قفس درون فنداسون بتنی انتقال داره و میلگردها هم نیرو رو به بتن . گزینه های دیگه احساس کردم خیلی پرت هستن . مثلا دوبرابر کردن ستون چه ربطی داره بیشتر کردن عرض و طول فنداسیون که کارو بد تر میکنه !!!
آفرین. منم همینو زدم. ولی نمی دونم این سینا شریفی رو چه حساب میگه افزایش ارتفاع؟!

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آفرین. منم همینو زدم. ولی نمی دونم این سینا شریفی رو چه حساب میگه افزایش ارتفاع؟!

آخه راحت میشه اینو آزمایش کرد . شما یه میل بافتی رو بزار روی یه تیکه کاغذ ببین سوراخی که درست میکنه چقدره حالا بیا یه میل بافتی دو برابر قبلی بزار روی همون کاغذ خوب معلوم سوراخ بیشتری درست میشه . حالا بیا همین کارو با بیشتر کردن ابعاد کاغذ انجام بده ... تغییرات کاملا واضحه

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعد اون سوال فرودگاه دنور چی؟ سوال 113

سوال دنور رو من اونی که درباره دیرکهای عمودی بود رو زدم . البته اونی هم که درباره رانش داخلی توسط فرم طنابی هم بود شک بزانگیزه ولی دیرک بیشتر بهش میخورد

arc_saba

عضو جدید
سوال دنور رو من اونی که درباره دیرکهای عمودی بود رو زدم . البته اونی هم که درباره رانش داخلی توسط فرم طنابی هم بود شک بزانگیزه ولی دیرک بیشتر بهش میخورد
من هم دیرکو زدم. چون رانش با ادامه دادن کابل از روی دیرک و مهارش به زمین خنثی میشه نه با فرم پارچه. البته پاسخنامه زده فرم طنابی واسه همین شک دارم...

وضعیت
موضوع بسته شده است.