بررسی | سوالات آزمون هــنر های ساخت ارشد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.
اون سواله وادار میشد یا بایو؟
در ضمن امکان گسترش اینده هم جزو مزایای سیستم معلق هستش
غشا با خیز زیاد هم در مقابل باد بهتر مقاومت میکنه
خب ، مزایای سازه ای که در میون باشه ، فرار از کمانش خیلی مهم می شه ، منم شک کردم ، ولی بنظرم فرار از کمانش خیلی با ارزش تره...
(صفحات 176 و 177 کتاب سازه های بلند دکتر گلابچی رو بخونین ، اماکن گسترش رو تو معماری آورده و کمانش رو تو سازه ، بنظرم سازه مهم تره اینجا)

غشا با خیز کم بهتره ، ص 61 کتاب سازه های پارچه ای کششی ، زیر عکس 63 ، خط دوم نوشته : "وی با این کار از یک مزیت یک اصل آیرودینامیکی بهره گرفت : سقف های کم شیب تنها در معرض نیروی رو به بالای باد هستن (مکش)..." در حالیکه وقتی خیز زیاد باشه احتمال واژگونی داریم...

آخرین ویرایش:

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
در مورد طراحی فنی خیلی بد زدم خودم ، این رو می ذارم فقط برای جمع و جور شدن قضیه :

136.نزدم (من عمرانی بودم ، در این موارد تعطیل م)
137.چهارنقطه (البته می دونم که مشکوکه)
138.ورق فولادی فوقانی (مشخور به کله گاوی ، چک شده با کتاب فولادی)(نبشی جان و نبشی بالا و پایین مفصلی هستند و سخت کننده باید روی ستون باشه)
139.سه مد نخست
140.مشبک (سوراخ داره)
141.چاربخش (من غلط زدم و البته به سوال اعتراض خواهم داد ، این نجوه آجرچینی نیست ، اسم تاق هست)
142.کششی
143.اون گزینه که توش 6 داره!!!
144.چوب مورق
145.پنجاه متر (متن کتاب فناوری نوین)
146.اونیکه بازه و خط چین داره
147.کاهش وزن (ص33 کتاب مشبک گلابچی)
148.بین علما اختلافه (من زدم بائو) (شاید غلط باشه به احتمال زیاد ، البته معلوم نکرده افقی یا عمودی)
149.نزدم ، بچه ها برسونن...
150.طبق متن نشریه 55 حداقل 200 هست ، من زدم 200 تا 250...
151.من غلط زدم ، جواب درستش عمق و ارتفاعه احتمالا...
152.بنظرم اینهمه اسم خفن ویژگی خوبی مث دهنه بزرگ رو داره و ویژگی های بدی مث جمع شدگی ، عدم مقاومت و عدم بازیافت رو نه!
153.برنامه ریزی ریسک (البته دوستان مدیریتی نظر بدن بهرته ، ولی این دید من بود)
154.عمود خارج شدن در 4 طبقه که تو کتاب اومده...
155.وسط دیوار (مث دیافراگم)
156.من از یه موادی پرسیدم گف فضای خالی و ترک خوردگی! خداروشکر همینم زدم...
157.اسپایدر
158.مجاور مجدوده همسایه!
159.فریم لس ، قاب نداره ، دقت کنین!
160.باد

دوستان ، نظراتتونو بگید...

آقای قزوینیان امیدوارم که موفق باشید چون واقعا معلومه معلومات خوبی دارید :heart:
در مورد سه تا سوال که بولد کرد یعنی 148، 158 و 159 جوابا رو با منبع بهتون میگم:
159: میشه دیوار پرده‌ای - منبع هم فصل آخر جزئیات ارتقا دهنده که تصویر مربوط میشه به دیوار پرده‌ای
158: میشه بار ستون زیاد. اون موردی که شما زدید مربوط میشه به پی طره‌ای در حالی سوال گفته پی ذوزنقه یعنی پی مشترک دو ستون همون پی مرکب. دلیل اینکه بجای مستطیل میشه ذوزنقه همون بار زیاد ستون هست. منبع: جزوه طباطبایی
148: میشه وادار - منبع: جزوه طباطبایی و البته کتاب راهیان ارشد

آقای قزوینیان امیدوارم که موفق باشید چون واقعا معلومه معلومات خوبی دارید :heart:
در مورد سه تا سوال که بولد کرد یعنی 148، 158 و 159 جوابا رو با منبع بهتون میگم:
159: میشه دیوار پرده‌ای - منبع هم فصل آخر جزئیات ارتقا دهنده که تصویر مربوط میشه به دیوار پرده‌ای
158: میشه بار ستون زیاد. اون موردی که شما زدید مربوط میشه به پی طره‌ای در حالی سوال گفته پی ذوزنقه یعنی پی مشترک دو ستون همون پی مرکب. دلیل اینکه بجای مستطیل میشه ذوزنقه همون بار زیاد ستون هست. منبع: جزوه طباطبایی
148: میشه وادار - منبع: جزوه طباطبایی و البته کتاب راهیان ارشد
مرسی عزیزم ، در مورد سوال 158 کاملا باهاتون موافقم ، سوتی بدی دادم!!! جالب اینکه چهارشنبه تو کنکور عمران همین مدل پی رو سوال محاسباتی ش رو زده بودم!!!! :) ینی خسته نباشم واقعا!!
در مورد سوال 159 هم موافقم باهات ، سیستم دیوار پرده ای هست و نوع پانل فریم لس ، دیگه آخرای کنکور بوده رد داده بودم!!!! :))
سوال 148 رو هم هنوز نمی تونم بفهمم منظور از سوال تقسیم کردن در کدوم سمت بوده ، ولی باز هم با شما موافقترم...مخصوصا که الان دوبار جزوه طباطبایی رو در مورد هرسه سوال چک کردم...

جدا روز اول م گفتم ، خداکنه ایستایی و سیستم و زبان جور فنی بدی که زدم رو بکشن...

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من دقیقا سوال یادم نیست اما تا اونجا که یادمه مشخص نکرده بود تقسیم بندی افقی یا عمودی پس بر چه اساسی میشد زد وادار یا بائو?البته خودم این سوالو نزدم

4444payam

عضو جدید
خب ، مزایای سازه ای که در میون باشه ، فرار از کمانش خیلی مهم می شه ، منم شک کردم ، ولی بنظرم فرار از کمانش خیلی با ارزش تره...
(صفحات 176 و 177 کتاب سازه های بلند دکتر گلابچی رو بخونین ، اماکن گسترش رو تو معماری آورده و کمانش رو تو سازه ، بنظرم سازه مهم تره اینجا)

غشا با خیز کم بهتره ، ص 61 کتاب سازه های پارچه ای کششی ، زیر عکس 63 ، خط دوم نوشته : "وی با این کار از یک مزیت یک اصل آیرودینامیکی بهره گرفت : سقف های کم شیب تنها در معرض نیروی رو به بالای باد هستن (مکش)..." در حالیکه وقتی خیز زیاد باشه احتمال واژگونی داریم...
واقعا سوالاش مسخره بود به خدا من ازمونای سالای قبل و ازمایشی رو بالای 80 90 میزدم
به نظرت با درصد 80 ایستایی - 60-70 سیستم -30-40زبان -50اجزا میشه قبول شد؟

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من 22 تا ایستایی زدم، ظاهرا درستن، امیدوارم کلید سازمان سنجشم همینجوری باشه :redface:
طراحی فنی 10 تا زدم و هنوز هم هیچ نظری درباره درستی و نادرستی شون ندارم :|
تنظیم 15 تا زدم و به نظر خودم درستن :w25: اون سوال آخریه رو با بی دقتی مطلق از دست دادم، اونجوری درصدم میشد 64 :cry:
من ایستایی اگه مشکوکام درست از آب دربیان مث تو می شم.
فک می کردم فقط منم که طراحی فنی وضعیتم نامعلومه. البته من 2 تا غلط حتمی دارم 2-3 تاشم مشکوکم
تنظیم منم اون الکتروکرمیک رو بیخودی نزدم و گرم و مرطوب هم طبق معمول فدای قاطی کردن شمال و جنوب شد!!! :(
دو عامل تاثیر گذار در بارشو چی زدی؟! من زدم دمای هوا و بادهای غالب اگه درست باشه 14 درست و 2 غلط دارم.

زبان تخصصی هم به نظر خودم 2 تا غلط دارم، satisfying رو سرجلسه regard زدم ولی حالا می گم fulfill می شه. چون رو متن گفته بود سازه ی کاملا درست وجود نداره گفتم fulfill نمی شه ولی حالا می گم regard خیلی بی ربط و بی معنیه، نظر شما چیه؟!
البته اون extend هم غلط املائیه کلا فک کنم اگه اعتراض کنیم حذف شه اگه این طور باشه یکی از غلطام کم می شه/..

الاله و فرزانه جان شما چی زدین این دو سوالو?
من اینا رو نزدم هیچ کدومو.

فک می کردم فقط منم که طراحی فنی وضعیتم نامعلومه. البته من 2 تا غلط حتمی دارم 2-3 تاشم مشکوکم
تنظیم منم اون الکتروکرمیک رو بیخودی نزدم و گرم و مرطوب هم طبق معمول فدای قاطی کردن شمال و جنوب شد!!! :(
دو عامل تاثیر گذار در بارشو چی زدی؟! من زدم دمای هوا و بادهای غالب اگه درست باشه 14 درست و 2 غلط دارم.

زبان تخصصی هم به نظر خودم 2 تا غلط دارم، satisfying رو سرجلسه regard زدم ولی حالا می گم fulfill می شه. چون رو متن گفته بود سازه ی کاملا درست وجود نداره گفتم fulfill نمی شه ولی حالا می گم regard خیلی بی ربط و بی معنیه، نظر شما چیه؟!
البته اون extend هم غلط املائیه کلا فک کنم اگه اعتراض کنیم حذف شه اگه این طور باشه یکی از غلطام کم می شه/..
من طراحی فنی دارم رو این حساب می کنم که 2 تا نزده و 6 تا غلط داشته باشم! خیلی سنگین شد قضیه!!!
Fulfill درست هست ، اون Extend هم درسته ، املا ش هم درسته ، این اکستند یعنی گستردن و کاملا همخونی داره با متن...

من جدا در مورد سوالای زبان تخصصی که باید بهترین تاپیک رو بگیم ، بفهمیم و اینا با اطمینان هیچی نمی گم ، چون کاملا سلیقه ی نویسنده س ، الان شما نظرتون Buckling Load هست یا Two Aspect ؟؟؟ کلا ناجوره این مدل سوالا...

واقعا سوالاش مسخره بود به خدا من ازمونای سالای قبل و ازمایشی رو بالای 80 90 میزدم
به نظرت با درصد 80 ایستایی - 60-70 سیستم -30-40زبان -50اجزا میشه قبول شد؟
من نمی دونم والا ، چی باید گف ، رقابت خیلی نزدیکه ، ولی نمی شه با پارسال هم سنجید ، چون فنی خیلی سخت تر بود ، ایستایی و سیستم خیلی کم نکته تر...

4444payam

عضو جدید
در مورد اون سوال حذف کمانش در اویز از طرفی تو محدودیتهای سازه های معلق گفته شده که تنش کششی باعث به وجود اومدن کرنشهای بزرگ میشه و تغییرشکل را افزایش میده و تو صورت سوال هم نگفته بود از نظر سازه ای یا معماری!
tow aspect میشد چون معمولا تو اینجور سوالا گزینه کامل تر جواب سواله

gaardenia

عضو جدید
نمی دونم والا. کاش قاصدک این طرفا بیاد :D

===
بچه ها چه طور زدین؟!
من 4 تا نزده 3 تا غلط 5 تا جواب مشکوک دارم (یعنی یا یادم رفته دقیقا چی زدم یا نمی دونم جواب درست چی می تونه باشه) درصدم حداقل 51 حداکثر 60 باشه فک کنم

===

مرسی، پس تا حالا :

1- پوسته استوانه ای کوتاه : ---

2- اقتصادی ترین خیز قوس : ---

3- گنبدهای صلب و مفصلی : گنبد صلب دچار تغییرات حرارتی میشود

4- سطح مقطع و ارتفاع ستون : بار کمانشی بیشتر برای ستون کوتاهتر - بارکششی یکسان

5- تیر : بار گسترده یکنواخت

6- تیر : نسبت 1 (لنگر)

8- خرپا : اعضای مایل کششی​

9- خرپا : نگهدارنده افقی کششی و اعضای مایل تحمل بارهای قائم​

10- لرزه ای : کاهش شتاب حاصل (جمله کاملش یادم نیست)​

11- آجرچینی نیست : آهیانه​

12- شکل : فرم مناسب پایه ها​

13- شکل : تنسگریتی​

14- شکل : سازه پوسته ای​

15- شکل : شودلر​

16- شکل : پل طره ای​

17- شکل : تویزه​

18- شکل : قاب خمشی مهاربندی / سازه خرپایی

19- شکل : تکیه گاه درختی​

20- شکل : پوسته استوانه ای متقاطع چندبخشی​

21 - شکل : 3 مد نخست ارتعاش​

22- شکل : لوله خرپایی​

23 - شکل : لوله دسته بندی شده​

24 - شکل : خطوط ممتد تنش های فشاری​

25 - شکل : کمانش جانبی​

26 - شکل : طاق آهنگ​

27- شکل : پوسته قائم​

28 - شکل : تیر ممتد بتنی​

29 - شکل : سازه مشبک --- کاهش ارتفاع سازه/ کاهش وزن سازه

30 - شکل : فرم چشم انسان​

عذرخواهی میکنم.. این 30 سوال مربوط به مبحث ایستایی بود یا سوالات سیستم هم داخل این پاسخ های شما هست؟

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش سیستمو میزدم:(الان تو کمتر از 10دقیقه تونستم 62%بزنم اونم سوالایی که 100%مطمئن بودمو بدون شانسی زدن،از اول هم قصد داشتم سیستمو بزنم نمیدونم چرا سر امتحان نظرم عوض شد یهو:(

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
عذرخواهی میکنم.. این 30 سوال مربوط به مبحث ایستایی بود یا سوالات سیستم هم داخل این پاسخ های شما هست؟
نه اینا ایستایی و طراحی فنی بودن (من یادم رفته بود فک می کردم همه شون ایستایی هستن) الان دیگه سوالا رو دانلود کردیم اینا زیاد به درد نمی خورن

من طراحی فنی دارم رو این حساب می کنم که 2 تا نزده و 6 تا غلط داشته باشم! خیلی سنگین شد قضیه!!!
Fulfill درست هست ، اون Extend هم درسته ، املا ش هم درسته ، این اکستند یعنی گستردن و کاملا همخونی داره با متن...

من جدا در مورد سوالای زبان تخصصی که باید بهترین تاپیک رو بگیم ، بفهمیم و اینا با اطمینان هیچی نمی گم ، چون کاملا سلیقه ی نویسنده س ، الان شما نظرتون Buckling Load هست یا Two Aspect ؟؟؟ کلا ناجوره این مدل سوالا...

من نمی دونم والا ، چی باید گف ، رقابت خیلی نزدیکه ، ولی نمی شه با پارسال هم سنجید ، چون فنی خیلی سخت تر بود ، ایستایی و سیستم خیلی کم نکته تر...
من برای fulfill یه عمر خودمو سرزنش می کنم
اگه اونجا معنی گسترش دادن باشه پس چرا expand درست نیست؟!
من buckling رو زدم.
کلا زبان تخصصی گند زدم انگار... 2 تا غلط از سوالای واضح دارم وای به حال مبهم ها :confused:

SDOMID

عضو جدید
نه اینا ایستایی و طراحی فنی بودن (من یادم رفته بود فک می کردم همه شون ایستایی هستن) الان دیگه سوالا رو دانلود کردیم اینا زیاد به درد نمی خورن

من buckling رو زدم.
کلا زبان تخصصی گند زدم انگار... 2 تا غلط از سوالای واضح دارم وای به حال مبهم ها :confused:

خروجیهای طراحی فنی چند بوده

من buckling رو زدم.
اکسپند و اکسپنشن معنی انبساط می دن ، اکستن و اکستنشن معنی بسط دادن ، پس دومی درسته...

در مورد اون سوال حذف کمانش در اویز از طرفی تو محدودیتهای سازه های معلق گفته شده که تنش کششی باعث به وجود اومدن کرنشهای بزرگ میشه و تغییرشکل را افزایش میده و تو صورت سوال هم نگفته بود از نظر سازه ای یا معماری!
tow aspect میشد چون معمولا تو اینجور سوالا گزینه کامل تر جواب سواله
کمانش درست تره ، مطمئنم...مرسی از تکمیل صحبتا...

Two Aspect بنظرم یکم کامل بود اما مسخره ، چون تو سوال قبلی بحث این بود که کمانش رو از یه دید دیگه نگاه کردیم ، نسبت دو تا پاراگراف با هم یجورایی نسبت مساوی بود و دو تا جنبه در کار نبود ، حالا بهرحال ، امیدوارم جوابا قانع کننده باشه ، ضمن اینکه می شه اعتراض هم زد!!! :))

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
الاله و فرزانه جان شما چی زدین این دو سوالو?
هیچکدومو نزدم :redface:

من اینا رو نزدم هیچ کدومو.
دو عاملو نزدم، ینی کلا خیلی سعی کردم با احتیاط بزنم که غلط نداشته باشم، یه سوالای مسخره ای رو تو زبان نزدم که الان میخوام سرمو بزنم به دیوار :| حتی دقیقا یادم نمیاد تو زبان تخصصی چنتا نزده دارم!! حس میکنم سر امتحان خواب بودم موقع خوندن درک مطلب!
extend که مشکلی نداره ، چرا حذف شه؟
اونم به نظرم fulfill میشد...

من buckling رو زدم.
تا جاییکه یادمه واسه این مورد دیدم extend به کار میبرن (چیزیه که من یادم میاد، ممکنه اشتباه باشه)

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
Extend وexpand
هر دو معنی گسترش دادن میدن از تو دیکشنری دیدم سر امتحانم شک کردم نزدم کاش حذف شه

Extend وexpand
هر دو معنی گسترش دادن میدن از تو دیکشنری دیدم سر امتحانم شک کردم نزدم کاش حذف شه
نه ، ببینین ، تو فارسی ما هر دو رو گسترش می دونیم ، اما در مورد اینکه یه چیزی یه جایی رو بپوشونه و گسترده بشه برای پوشش اکستند جوابه و برای گسترش یافتن بر اثر گرما یا همون انبساط خودمون ، اکسپند...

برای وارد کردن کارنامه تو مدرسان به نظرم جالب نباشه ، مدرسان جدا موسسه ی مسخره ایه ، تو آکادمی تخمین بزنید بهرته ، من آزمونای مدرسان رو می دادم ، کلا فک نکنم انرژی و تکنولوژی ش 2 نفر بوده باشن ، یه بار با دو تا درس منفی (فنی و تنظیم) اول تکنو و انرژی ش شدم!!! برای همین م بعدش رفتم آکادمی آزمون دادم...

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بررسی سوالات آزمون هــنر های ساخت ارشد 94

نه ، ببینین ، تو فارسی ما هر دو رو گسترش می دونیم ، اما در مورد اینکه یه چیزی یه جایی رو بپوشونه و گسترده بشه برای پوشش اکستند جوابه و برای گسترش یافتن بر اثر گرما یا همون انبساط خودمون ، اکسپند...

برای وارد کردن کارنامه تو مدرسان به نظرم جالب نباشه ، مدرسان جدا موسسه ی مسخره ایه ، تو آکادمی تخمین بزنید بهرته ، من آزمونای مدرسان رو می دادم ، کلا فک نکنم انرژی و تکنولوژی ش 2 نفر بوده باشن ، یه بار با دو تا درس منفی (فنی و تنظیم) اول تکنو و انرژی ش شدم!!! برای همین م بعدش رفتم آکادمی آزمون دادم...
ممنون ،شما regardزدین یا fulfill

4444payam

عضو جدید
فک کنم تو رتبه یک بشی
انصافا یکی بگه میانگین درصد 60 قبول میشه یا نه؟
دارم افسردگی میگیرم.

ممنون ،شما regardزدین یا fulfill
Fulfill
فولفیل یعنی "تکامل بخشیدن ، به اتمام رساندن ، به رضایت رساندن" و ریگارد یعنی "توجه کردن ، مبذول داشتن" که قطعا فولفیل گزینه مناسبتریه...

(من از سایت Generalenglish هم پرسیدم ، موافق بودن...

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

فک کنم تو رتبه یک بشی
انصافا یکی بگه میانگین درصد 60 قبول میشه یا نه؟
دارم افسردگی میگیرم.
برای انرژی که قطعا قبوله،تکنو هم بعید میدونم قابل قبول نباشه!

وضعیت
موضوع بسته شده است.