بررسی | سوالات آزمون معمــــــاری ارشد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shahkar1

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام دوستان ، احتمالا یه سالی بود اینجا چیزی ننوشته بودم ، امیدوارم امسال اینجوری نشه.[/FONT]​
[FONT=&quot]چن سالی هست تو آزمون ارشد شرکت می کنم ،کلید اولیه سنجش با کلید نهایش فرق داره ( زیاد نه ولی امسال دیگه نوبره)[/FONT]​
[FONT=&quot]درصدای پارسالم تو تاپیک نتایج پارسال هست ، یکمی خونده بودم پارسال اما امسال دیگه نشد ، فقط تستای سالای پیشو یه نگاه کردم. میانگینم کمتر شد. درصدام:[/FONT]​
[FONT=&quot]زبان 2[/FONT]​
[FONT=&quot]سازه 36[/FONT]​
[FONT=&quot]تاریخ 23[/FONT]​
[FONT=&quot]درک 46[/FONT]​
[FONT=&quot]منظر 15[/FONT]​
[FONT=&quot]احتمالا درک پایین تر بیاد ( با کلید نهایی) [/FONT]​
[FONT=&quot]پارسال و پیارسال که معمار باشی و بچه های تاپیک تخمین رتبه کارشون عالی بود . دستشون درد نکنه.[/FONT]​
[FONT=&quot]امیدوارم همتون تو درس و کار و زندگی موفق باشین .[/FONT]​

muli_7

عضو جدید
یه راه حل جدید. یه مکعب بردارید. و سقفش رو یه ایینه بذارید.و ببنید ناظر از شرق نمیره غرب. بابا میگه از چشم ناظر. باید نسبت به ایینه mirror شه نه نسبت به دیوار.

بابا این کارا واسه چی؟ برو جلو آینه اتاقت وایسا دست راستت رو ببر بالا ببین اون آدمی که تو آینه میبینی کدوم دستش بالاست. میبینی که دست چپش بالاست. میشه گزینه 3.
یا اصلاً یه کار دیگه. قبول داریم که در سمت راست فرد دراز کشیده هست؟ خب. تو گزینه 3 قسمت در سمت راست طرفه تو قسمت حقیقی.Capture1111.jpg

Bita.N.Arch

عضو جدید
من نمیدونم چطوری میگید که 4 میشه!!!
الان شما اگه جای اون شخص بودید در رو کدوم سمتتون میدیدین؟!! چپ یا راست؟! مشخصه که راست!! حالا تو آینه هم باید در سمت راستتون باشه نه چپ!! پس قطعا گزینه ی 3 درسته!!!
فک میکنم هنوز خودتونو جای اون شخص نذاشتید!!

شما فکر کنم گزینه چهار رو اصلا ندیدی که اینجوری میگی!!!
بعد در ضمن طراح دیگه اینقدر احمق نیست که بیاد فقط یک گزینه رو اون طرفی بذاره. میومد روی همون گزینه 3 مانوور میداد. مثلا در مورد درها و دیوارها.در گزینه 3 جای ناظر عوض شده. همه چیز قرینه شده. من نمی فهمم چرا میگید این گزینه درسته!!! !!! !!! !!! !!!
باید صبر کرد دید که سنجش چی میگه.ولی مطمئن باشید 4 درسته.

mas6969

عضو جدید
سلام
دوستان سوال 80 تاریخ رو فراموش کردید مثل اینکه؟؟؟؟
کجایی بی بی خانم سمرقند به مسجد امام اصفهان شبیه؟؟؟؟

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان سوال 80 تاریخ رو فراموش کردید مثل اینکه؟؟؟؟
کجایی بی بی خانم سمرقند به مسجد امام اصفهان شبیه؟؟؟؟

توجزوه نسیم عسگری عینا نوشته ک بی بی خانم سمرقند شبیه مسجدامام..
قرار نیس ک عینا مثل هم باشه تا بگیم شبیه..مثلن از نظر تعداد گنبد ویا مناره...

fzgnj

عضو جدید
بچه ها هركي رف اتليه نقطه واسه تخمين رتبه بياد اينجا حرفاي مشاورارو بگه بلكه مام روحيه بگيريم با اين درصداي امسال

S.AVISA

عضو جدید
سلام بچه ها من یک سری از اشکالاتی رو که در آوردم به سازمان سنجش ارسال کردم .اونا رو اینجا هم میزارم اگه حتی با یکی از مطالب موافق بودید بازم ازتون خواهش میکنم اونو بفرستید چون فقط در صورتی که تعدادمو زیاد باشه توجه میکنن.یادتون نره بعضی وقت ها میشه 2 تا گزینه رو هم درست اعلام کرد.خواهش میکنم حتما به سازمان نظرتون رو اعمال کنین.

با سلام وخسته نباشید. لازم به ذکر است که در بعضی از پاسخ های کنکور ارشد معماری 94 اشکالاتی موجود است که می بایست به آن توجه گشته وتصحیح گردد.

سوال 52:
بر طبق مطالب بیان شده گزینه صحیح را بال پرندگان نیز میتوان در نظر گرفت.

سوال84:
طبق مطالب عنوان شده در جزوه دکتر کامل نیا ساختمان کنت یینگ در حیطه معماری پایدار قرار دارد .نه سبز.

سوال 91:
در مدرسه ابتدایی بنابر سن کم دانش آموزان و جسم ضعیف آن ها میبایست همیشه تحت نظرودر معرض دید باشند وارتباط با بخش اداری معمولا در اولویت قرار دارد.چون احتمال ایجاد خطر برای افراد در فضای باز وجود دارد.پس گزینه بخش اداری صحیح تر است.

سوال 101:
معمولا برای ایجاد حس یگانگی می بایست تیرگی و روشنی همه رنگ ها یکسا ن باشند.

سوال107:
طبق مطالعه دقیق صورت گرفته در برج جان هنکاک برای جلوگیری از چشم زدگی و خیرگی نور منعکس شده از شیشه های برج به ساختمان های مجاور و همچنین برای جلئگیری از ناراحتی همسایگی ها به جای شیشه از تخته استفاده کردند.با جستجو در اینترنت هم خیلی راحت میتئان به این قضیه پی برد.پس گزینه صحیح جلوگیری از انعکاس نور خورشید به اطراف است.

سوال 110:
طبق مطالب عنوان شده در جزوه دکتر لادن اعتضادی پارک ورسای باروک فرانسه از تقارن پیروی میکند نه سلسله مراتب. این مطلب به واقع در جزوه دکتر علی جاودان صفحه 45 با کلمه میرور کاملا مشخص شده و واضح است که گزینه صحیح تقارن است.

سوال 119:
از قدیم مقبره الجایتو به گنبد سلطانیه زنجان مشهور بوده نه به چمن سلطانیه.پس پاسخ صحیح گنبد است نه چمن.

از سازمان سنجش تقاضا داریم داریم حتما به تک تک این موارد رسیدگی کنند.با تشکر

سلام دوستان.خسته نباشید...فقط خواستم یه نکته بگم خدمتتون....که اینم خیلی وقت پیش در یکی از منابع مرمت فکر کنم مطالعه کرده بودم جهت اطلاعات عمومی!!
در مورد سوال 119 که گفتم اشتباه نکنید...این مربوط به منظرهای فرهنگی هست و همین (چمن)هم بوده و به بحث و دید معماری خود بنا کاری نداشته.

ayliin1571

عضو جدید
ماشالا...66%.......به جای اینکه غصه بخورین برین اسکیس تمرین کنین:)

مطمئن باشین همه آدما تصویر و به صدا ترجیح میدن. فک کنم تو کتاب مبادی سواد بصری یه همچین چیزی خوندم قبلا.من کنکور شرکت نکردم و فقط برداشت خودمو میگم.شما فک یه ساعت قرار باشه تو یه کنفرانس شرکت کنین.ترجیح میدین فقط صدا بشنفین + سر آدمی که جلوتون نشسته رو در تمام این یه ساعت تماشا کنین یا صدا نداشته باشین ولی چشماتون رو یه چیزی تمرکز کنه که اکثر حضار هم بهش توجه دارن؟
چه کاریه مپه بیکارم بشینم فقط قیافه طرفو ببینم باز اگه صداشو بشنوم حداقل مطلبو میگیرم!!!!!

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه واسه درک اعتراض بدیم تاثیری داره؟؟
من که خیلی نا امیدم:cry:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
احتمالش هست
مثل اینکه توی درک عمومی عصر کنکاش علی عسگری به این گزینه اشاره شده من نگاه نکردم اما وقت کردید یه نگاه بکنید چون دوستان میگفتن که علی عسگری خودش گفته جواب درست آکوستیک دیدو نور هست
,
واقعا یعنی کلید این سوالو درستش میکنن؟؟؟:D

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نمیزارم هر کی خواست بزاره دیگه :دی
من میخام برم سربازی خخخخخ
نمیخام درس بخونم اینم واسه اونایی گذاشتم که اگه این سوال درست بشه کلیدش 7 درصد به درصد درکشون اضافه میشه و رتبه شون هم حداقل 100 تایی جابه جا میشه چون درک امسال خیلی تعیین کنندس
پویان این تصاویر جدیدتم خودت بذار خواهش میکنم
بذار یه کاری بکنن...

ayliin1571

عضو جدید
نمیخام درس بخونم اینم واسه اونایی گذاشتم که اگه این سوال درست بشه کلیدش 7 درصد به درصد درکشون اضافه میشه و رتبه شون هم حداقل 100 تایی جابه جا میشه چون درک امسال خیلی تعیین کنندس
خواهشا اینو واسه سنجش بفرست من بلد نیستم

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ک 4رو زدم چی:cry:خدا بگم چیکارت کنه...:razz:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب به من چه
دوستان جون مادرتون اونایی که 4 زدن فوشو نفرین نکنید منو
من تقصیری ندارم
اما حداقل حق اینایی که 3 زدن خورده نشه
والا با این کلیداشون
من ک 4رو زدم چی:cry:خدا بگم چیکارت کنه...:razz:

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خوب به من چه
دوستان جون مادرتون اونایی که 4 زدن فوشو نفرین نکنید منو
من تقصیری ندارم
اما حداقل حق اینایی که 3 زدن خورده نشه
والا با این کلیداشون

4درسته:)

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
پویان اگه نزاری دعای خیره من بدرقه ی راهه سربازیته ...ایشالا بیفتی یه جای توپ برات بشه عینه کویت:biggrin:ببین ولی اگه بفرستی میفتی نقطه ی صفر مرزی از من گفتن بود:D

ayliin1571

عضو جدید
پویان اگه نزاری دعای خیره من بدرقه ی راهه سربازیته ...ایشالا بیفتی یه جای توپ برات بشه عینه کویت:biggrin:ببین ولی اگه بفرستی میفتی نقطه ی صفر مرزی از من گفتن بود:D
خودم همین الان فرستادم 7% اونم درک کم نیست :D:)

ArchiTech

عضو جدید
سلام به همگی
بعد از مدتها اومدم
تقریبا خیلی از درصدا رو دیدم
اینام مال من:
زبان 27
فن 45
تاریخ 52
درک 41
منظر 65
کلا سوالا به سمت هر په مفهومی تر شدن میرن

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
:cry:الهی سربازی برید کنار مناطق مرزی بعدشم داعشیا بتون حمله کنن......حالا من اون کورسو امیدی هم ک داشتم از دس رف:razz:

وضعیت
موضوع بسته شده است.