بررسی سوالات آزمون معمــــاری ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shima 70

عضو جدید
جات خالی سمانه ،ی تناسبی بستم ک نگووووووووو
از خطی هم خطی تر..
بچه ها ی دعا میشه برام بکنید
ک مجاز بشمم
خیلی خجالت کشیدم الان از گفتن این حرف.....
حالا میگید این همه خوند حتی مجازم نمیشه .

نانی جون واسه منم از این تناسباتت میبنی ؟:redface:

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
نانی جون واسه منم از این تناسباتت میبنی ؟:redface:

شما همه ش این سوالو می پرسین، صبح یادمه بچه ها بهت گفتن رتبه ت بین 1500 و 2500 می شه و نظر منم همینه... دیگه تا جوابا نیاد دقیق تر از این کسی نمی تونه حدسی بزنه (مگر معمارباشی عزیز و الهام که می شینن حساب می کنه اینا رو :gol:)، اگه هم می بینی بازه ای که معرفی شده هزار نفره ست به خاطر میانگین ها فشرده و نزدیک به هم و اختلافات ناچیز تو این بازه ست و می تونی از این بعد بهش نگاه کنی که اگه مثلا شدی 2500 فرق زیادی با رتبه ی 1500 نداری و با یه فاصله ی نسبتا کم تو اسکیس می تونی به این رتبه برسی ولی اگه می خوایی مثلا به رتبه ی 200 برسی و روزانه قبول شی دیگه باید اختلاف اساسی تو اسکیس داشته باشی و درصدت با درصدای معمولی فرق داشته باشه (مثلا اگه اکثریت زیر 50 شدن شما جزء تک و توک های بالای 60 یا 70باشی) تا یه تراز عالی به دست بیاری و ترازت جهش خاصی نسبت به میانگین نمره ی خامت داشته باشه...

آخرین ویرایش:

shima 70

عضو جدید
شما همه ش این سوالو می پرسین، صبح یادمه بچه ها بهت گفتن رتبه ت بین 1500 و 2500 می شه و نظر منم همینه... دیگه تا جوابا نیاد دقیق تر از این کسی نمی تونه حدسی بزنه (مگر معمارباشی عزیز و الهام که می شینن حساب می کنه اینا رو :gol:)، اگه هم می بینی بازه ای که معرفی شده هزار نفره ست به خاطر میانگین ها فشرده و نزدیک به هم و اختلافات ناچیز تو این بازه ست و می تونی از این بعد بهش نگاه کنی که اگه مثلا شدی 2500 فرق زیادی با رتبه ی 1500 نداری و با یه فاصله ی نسبتا کم تو اسکیس می تونی به این رتبه برسی ولی اگه می خوایی مثلا به رتبه ی 200 برسی و روزانه قبول شی دیگه باید اختلاف اساسی تو اسکیس داشته باشی و درصدت با درصدای معمولی فرق داشته باشه (مثلا اگه اکثریت زیر 50 شدن شما جزء تک و توک های بالای 60 یا 70باشی) تا یه تراز عالی به دست بیاری و ترازت جهش خاصی نسبت به میانگین نمره ی خامت داشته باشه...

خو دوووست دارم نظر همه رو بدووونم!!!!:cry:

دانشه

عضو جدید
خواهش میکنم
بعععله متاسفانه خخخخ

تمرین کنم؟؟؟میخواستم بشینم بخونم برا سال بعد:(
سلام الی جون .شمام تو تخمین رتبه آکادمی شرکت کرده بودین؟؟چقدر میشه بهش اعتماد کرد ؟؟بمن گفته 900؟؟یعنی برا اسکیس

*.N

عضو جدید
سلام دوستان به نظرمن نمیشه اصلا روی رتبه های آکادمی حساب کرددرصدای زبان و منظرو تاریخم خیلی نسبت به درصدایی که گرفتم کمتر بود رتبه معماریمو زده 238.رتبه منظرمم 642.در صورتیکه با درصدای که با توجه به کلید سنجش گرفتم حدود رتبه ام بین 800-1000.

• Like
واکنش ها: imah

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
تمرین کنم؟؟؟میخواستم بشینم بخونم برا سال بعد:(
سلام الی جون .شمام تو تخمین رتبه آکادمی شرکت کرده بودین؟؟چقدر میشه بهش اعتماد کرد ؟؟بمن گفته 900؟؟یعنی برا اسکیس
سلام گلم
راستش نه من نمیدونیستم خوبه یا نه شرکت نکردم...در حقیقت تنبلی نذاشت :|
اما ببین ب نظرم کلا همه رو دست پایین گفته انگار
تو واسه اسکیس تمرین کنی چیزیو از دست ندادی
میخواستی دوباره شروع کنی ..خب الان واقعا توانشو داری؟ مغزت نا آرومه... تا اردیبهشت بهش با اسکیس آرامش بده دگ اونموقع هم نتایج میاد...نهایتش از خرداد استارت میزنی واسه درس در بدترین شرایط

پ.ن : دوستان ... همکاری کنید ..درصد دقیقو ک گرفتید ب همراه معدلتون ب من پیام خصوصی بزنید..واسه تخمین رتبه معمار باشی جون ک زودی آماده شه
درصد نهاییتونو بگیدااا

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
خو دوووست دارم نظر همه رو بدووونم!!!!:cry:
ناراحت شدی؟! ببخشید :redface: من کلا یه کم لحنم تنده ولی منظوری نداشتم اصلا :gol::heart:، فقط خواستم بگم که اگه حرفی نمی زنیم چون یه بار درستشو گفتن و ما فعلا نظر دیگه ای به ذهن مون نمی رسه، این طوری فقط خودت اعصابت ناراحته... من خودم یه بار برای آخرین بار بدترین حالت یعنی 3400 رو قبول کردم که یعنی مجازم و اسکیس تمرین می کنم تا ببینم مستقل از نتیجه اسکیسو چی کار می کنم... اگه آخرش بهتر بشه خوشحال می شم اگه هم همین بشه که از اول آمادگی شو داشتم... شما هم این طوری فقط خودتو تو برزخ نگه می داری و نمی تونی تصمیم بگیری و کارتو شروع کنی، یه بار وضعیت تو برا خودت تعریف کن جدا از آمار و ارقام، نه زیاد دست بالا بگیر که بعدا شوک شی نه زیاد دست کم که الان ناامید شی، بعد دیگه تلاشتو برا مرحله ی بعد شروع کن اگه بتونی خوب مدیریت کنی استرس و وضع روحی الآنتو می تونی شانس قبولی داشته باشی چون الان خیلیی از افراد هم سطح شما تو وضعیت مشابه قرار دارن، رتبه خوبا که تکلیف شون معلومه با روحیه کار می کنن رتبه های بدتر هم می دونن بیشتر خودشونو محک می زنن، بین رتبه های وسطی برنده کسیه که مرحله ی قبلو خوب یا بد برا خودش حل کنه و بره سراغ مرحله ی بعد... هیچ وقتم فک نکنین الان اگه کسی یه تخمین با رتبه ی خوب بزنه براتون در حق تون لطف کرده چون شما الان با خیال راحت می شینین کار می کنین بعد 2 ماه مونده به اسکیس که کارنامه ها میاد ممکنه واقعا از نظر روحی به هم بریزین ... با پیش فرض بدترین حالتی که براتون قابل تحمله همه ی تلاشتونو کنین آخرشم می بینین بهتر از اونی که فک می کردین شد با انرژی چند برابر کار می کنین... اینا نظر منه اگه اشکالی داره خوشحال می شم بگین برا خودمم خوبه!

دانشه

عضو جدید
الی جون خیلی ممنون .اخه بدجوری خورده تو پرم نمیدونم چیکار کنم .....خیلی ناراحتم ...بعضی اوقات به خودم دلداری میدم که ای بابا خوب دیر شروع کردی تا اواسط آذر داشتی رو پایان نامه کار میکردی...در کل بگذریم شما برا فن و زبان و درک چی خونده بودید ؟؟من فقط رسیده بودم تاریخ بخونم که راضی بودم ازش 40 زده ام.

• Like
واکنش ها: imah

shima 70

عضو جدید
ناراحت شدی؟! ببخشید :redface: من کلا یه کم لحنم تنده ولی منظوری نداشتم اصلا :gol::heart:، فقط خواستم بگم که اگه حرفی نمی زنیم چون یه بار درستشو گفتن و ما فعلا نظر دیگه ای به ذهن مون نمی رسه، این طوری فقط خودت اعصابت ناراحته... من خودم یه بار برای آخرین بار بدترین حالت یعنی 3400 رو قبول کردم که یعنی مجازم و اسکیس تمرین می کنم تا ببینم مستقل از نتیجه اسکیسو چی کار می کنم... اگه آخرش بهتر بشه خوشحال می شم اگه هم همین بشه که از اول آمادگی شو داشتم... شما هم این طوری فقط خودتو تو برزخ نگه می داری و نمی تونی تصمیم بگیری و کارتو شروع کنی، یه بار وضعیت تو برا خودت تعریف کن جدا از آمار و ارقام، نه زیاد دست بالا بگیر که بعدا شوک شی نه زیاد دست کم که الان ناامید شی، بعد دیگه تلاشتو برا مرحله ی بعد شروع کن اگه بتونی خوب مدیریت کنی استرس و وضع روحی الآنتو می تونی شانس قبولی داشته باشی چون الان خیلیی از افراد هم سطح شما تو وضعیت مشابه قرار دارن، رتبه خوبا که تکلیف شون معلومه با روحیه کار می کنن رتبه های بدتر هم می دونن بیشتر خودشونو محک می زنن، بین رتبه های وسطی برنده کسیه که مرحله ی قبلو خوب یا بد برا خودش حل کنه و بره سراغ مرحله ی بعد... هیچ وقتم فک نکنین الان اگه کسی یه تخمین با رتبه ی خوب بزنه براتون در حق تون لطف کرده چون شما الان با خیال راحت می شینین کار می کنین بعد 2 ماه مونده به اسکیس که کارنامه ها میاد ممکنه واقعا از نظر روحی به هم بریزین ... با پیش فرض بدترین حالتی که براتون قابل تحمله همه ی تلاشتونو کنین آخرشم می بینین بهتر از اونی که فک می کردین شد با انرژی چند برابر کار می کنین... اینا نظر منه اگه اشکالی داره خوشحال می شم بگین برا خودمم خوبه!

نه فرزانه جووونم ناراحت نشدم عزیزززم :w38: اره درست میگی من کمی وسواس زیادی به خرج دادم و شاید واقعا بی دلیل هم نباشه که ازش بگذریم....ولی من با وجود مشکلاتی که دارم نمیتونم همینجوری وقت بذارم میخوام ببینم اگه واقعا امیدی هست براش یه حرکتی بکنم ، عزیز جون من نمیتونم مثل شما فک کنم اخه موقعیتشو ندارم برا همینه که میخوام ببینم اگه واقعا میشه و امیدی هست از الان وقت بذارم تازه این وقتیم که میگما مربوط میشه به 9 شب به بعد!!!!و اونم نهایتا تا 1!!!!

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
نه فرزانه جووونم ناراحت نشدم عزیزززم :w38: اره درست میگی من کمی وسواس زیادی به خرج دادم و شاید واقعا بی دلیل هم نباشه که ازش بگذریم....ولی من با وجود مشکلاتی که دارم نمیتونم همینجوری وقت بذارم میخوام ببینم اگه واقعا امیدی هست براش یه حرکتی بکنم ، عزیز جون من نمیتونم مثل شما فک کنم اخه موقعیتشو ندارم برا همینه که میخوام ببینم اگه واقعا میشه و امیدی هست از الان وقت بذارم تازه این وقتیم که میگما مربوط میشه به 9 شب به بعد!!!!و اونم نهایتا تا 1!!!!
خب اگه این طوریه یه کارایی کن که هم بیکار نباشی هم بعدا دلت نسوزه، از یه استاد -یا بچه های باتجربه ی باشگاه- کمک بگیر و رو کارایی تمرکز کن که بیشترین نمره رو داشته باشه، یا اینکه خودت کارایی رو انتخاب کن که خوشت میاد و لذت می بری این طوری هم راندمان کارت ناخودآگاه بالاتره چون انرژی + همراهش هست و هم اگه موفقیت خاصی نداشت بعدا زیاد افسوس نمی خوری... من خودم به حالت دوم تمرین می کنم مثلا کار کانسپتی دوست ندارم و اصلا روش وقت نمی ذارم ولی به سلسه مراتب و یه کم هم کارای اقلیمی علاقه دارم رو همینا کار می کنم البته من وضعیتم فرق داره چون شانس قبولیم خیلی ضعیفه، شما یه حالت بینابین انتخاب کن یعنی کارایی که هم مهم باشن هم زیاد اذیت کننده و ملال آور نباشن برات... امیدوارم بچه ها هم که حتما پیشنهادهای بهتری در این مورد دارن بگن که بهتر بتونی تصمیم بگیری :smile:

omid0000

عضو جدید
خب همین ایشون محله های کارگری پساک رو ساخته که کاملا به سبک مدرن بودن و همین باعث نارضایتی مردم شده و با اینکه ساختمان ها با بهترین متدهای روز طراحی و اجرا شده بودن ساکنین شخصا شروع به تغییر دادن سقف و طرح خونه ها کردن... ص81 زیبایی شناسی ترجمه پاکزاد -فصل فرهنگ و سبک- دقیقا این کار لوکوربوزیه رو به عنوان نمونه ای از در نظر نگرفتن پیشینه ی فرهنگی مثال زده و توضیح داده.... من مطمئنم ایشون اول با گسست و نفی کامل گذشته آغاز کرده و بعدا تجدید نظر کرده تو این مسئله (مث آیزنمن که بعدا از دیکانسترکشن دست کشیده) ... ولی دیگه نمی دونم منبع از کجا گیر بیارم که با رفرنس اعتراض کنم :smile:
واضح ترین منبعش صفحه61 و 62 معاصر غرب قبادیان ... من همینو میفرستم + یه چند خط یکی بچه ها گذاشته بود که با رفرنس بود و خیلی هم خوب بود

mahdiye1991m

عضو جدید
زبان 47
فن 7!!!!!!!!!!
تاریخ 21
درک 33
منظر 31
میانگین 26
به نظرتون امیدی هست؟؟؟؟؟؟؟
با چند درصد اسکیس میت.نم غیرانتفاعی قبول شم؟

omid0000

عضو جدید
آکادمی که گفته بود تعداد شرکت کننده ها رو میزنه! برا من اس اومده ولی تعداد شرکت کننده نداره!!!خبر دارید تعدادو؟

معمارباشی

عضو جدید
بچه ها درصدا تونو برای الهام (imah) بفرستید تا تو تخمین رتبه باشگاه مهندسان هم شرکت داده بشید... به دوستاتون هم بگید چون هر چی جامعه اماریمون بالاتر بره به نتایج واقعی نزدیک تر می شیم
پارسال هم چنین تخمین رتبه ای در سایت گرفتیم که خدا رو شکر نسبتا به نتایج واقعی نزدیک بود
لینک تخمین رتبه پارسال:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=6088308

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

omid0000

عضو جدید
کلید سوال 69 (رمانسک) درسته....
سوال 69 که من و چند تا دیگه از بچه ها اعتراض داشتیم... اعتراضمون اشتباه بود، به دلایل زیر:

1_ جزوه " آشنایی با معماری جهان " دکتر مهیار دادخواه _ مرکز معماری صفحه 132
2_ بررسی کتاب تاریخ معماری غرب (بررسی شکل های کلیساهای رمانسک )
3_ حاشیه نویسی خودم توی کتاب معماری جهان که از آزمونهای مرکزمعماری امسال بوده: "در سبک رمانسک برای اولین بار جبهه خارجی کلیسا اهمیت بیشتری می یابد و دیوار خارجی بافتی همگون با فضای داخلی دارد و برج آن از نظر فرم اهمیت ویژه ای می یابد "

omid0000

عضو جدید
سوال 66 کلید غلطه و گزینه 3 صحیح می باشد.. به دلایل زیر:

دلیل 1 _ من منبعم صفحه 255 کتاب معماری جهان زارعی هست ( چاپ85) " نمایشخانه بنای سر گشاده ای که برای انواع ورزشها و مسابقات بوده است." پس میشه استادیوم........... خط اول همین پاراگراف هم نوشته " این ساختمان از نظر شیوه های معماری ویژگی های ساختمان های رومی را دارد." پس میشه متاثر از معماری رومی و جواب گزینه 3 هست!

دلیل 2 _ صفحه 104 جزوه آشنایی با معماری جهان دکتار مهیار دادخواه _ مرکز معماری ایران :
کولوسئوم نمایشخانه سرگشاده عظیمی برای انواع ورزشها و مسابقات پهلوانی در مرکز شهر روم بود.... در نتیجه میشه استادیوم و گزینه 3

p.yari

عضو جدید
همه میدونن بهترین معمرای دنیا یا تحصیلشونو نصو نیمه ول کردن یا اصلا تحصیلات آکادمیک ندارن !
من به عنوان یه دختر خوشگل دانشگاه نرو ،ایمان دارم که :love::love:خوبی میشم در آینده !

جدی!

اگه این عکس اواتارت خودتی که باید حالا حالا بمونی:D و گر نه باید عکس خودتو بزاری بلکه فرجی شد.........(شوخی)

فعلا که با رتبه های کزایی آکادمی دوباره چسبید به سقف اعتماد به نفسم ! :w17::w11:
من درصد زبان ومنظرم خراب شده ( اونام که شماها به کلیداش اعتراض میزنین درست میشه ! )
از فردا هم کلاسای شقاقی انشااله شروع میشه ! اسکیس 90 درصد ! اوفففففففففف! اصلا با داور حرف میزنه خودش توجیه میکنه طرحو!
پیش به سوی فردوسی !!!!!!!!!!!
هیپ هیپ ! هورا ! :rambo::lol::neutral:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها درصدا تونو برای الهام (imah) بفرستید تا تو تخمین رتبه باشگاه مهندسان هم شرکت داده بشید... به دوستاتون هم بگید چون هر چی جامعه اماریمون بالاتر بره به نتایج واقعی نزدیک تر می شیم
پارسال هم چنین تخمین رتبه ای در سایت گرفتیم که خدا رو شکر نسبتا به نتایج واقعی نزدیک بود
لینک تخمین رتبه پارسال:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=6088308

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

خیلی خوبه این کار ... من سرم شلوغه وقتی درصدام در اومد میفرستم ... فعلا فقط 10 تای اول زبان رو چک کردم که 5 تاشو درست زدم :cry:

omid0000

عضو جدید
اینم رفرنس با سند و مدرک .... راجع به سوال 110 کلید غلط است و جواب صحیح گزینه 1 پنجره برای مناطق گرم و مرطوب

*** کتاب بررسی اقلیمی ابنیه سنتی ایران تالیف کتر وحید قبادیان صفحه 73

*** کتاب اقلیم و معماری (ویراست دوم) - چاپ ششم پاییز 89 - نوشته ی مرتضی کسمائی - ویراسته ی محمد احمدی نژاد .......... صفحات 128 و 129 و 130

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
اینم رفرنس با سند و مدرک .... راجع به سوال 110 کلید غلط است و جواب صحیح گزینه 1 پنجره برای مناطق گرم و مرطوب

*** کتاب بررسی اقلیمی ابنیه سنتی ایران تالیف کتر وحید قبادیان صفحه 73

*** کتاب اقلیم و معماری (ویراست دوم) - چاپ ششم پاییز 89 - نوشته ی مرتضی کسمائی - ویراسته ی محمد احمدی نژاد .......... صفحات 128 و 129 و 130

عزیزم این سئوال درسته...من همون اولم گفتم این سئوال منظورش به صورت کلیه....در همه اقلیم هاست...اینجور ک شما میگی یعنی توی گرم و خشک و سرد نباید به پنجره اهمیت داد....و این کاملا اشتباه....اگه به علت ابتدا توجه نکنیم وجود پنجره از نوع قرارگیری...اندازه اش در همه اقلیم ها مهمه....شما این رفرنسی هم ک اوردی فقط رفتی قسمت گرم و مرطوب رو ارائه دادی...اگه با دقت بقیه اقلیم ها رو بخونی متوجه میشی...من ابنیه سنتی رو کامل خوندم...قیابکلو و ساسان مرادی رو هم خوندم و شاید کمی خودخواهی باشه ولی توی اقلیم اطلاعاتم بالاست چون پارسال هم برای اسکیس خیلی مطالعه کردم...
بازم نظر خودتونه....اگه با اعتراض قراره حل بشه...بفرمائید دوست عزیییییز...

وضعیت
موضوع بسته شده است.