بررسی سوالات آزمون معمــــاری ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 96 درک
مساحت آپارتمان برابر 160 می باشد که با توجه به اون می شه گفت ابعاد اون می تون 10 در 16 باشه .چون پلان بنا ها اکثرا مستطیلی هستند و مربع نمی شوند و در گزینه 1 می شه دو فضا با ابعاد مناسب داشت.

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون قضيه حمل و نقل رو من توي تستي از سالاي قبل ديده بودم به خاطر همين زدم حمل و نقل. به نظرم درسته ولي بازم خودتون مي دونيد. اعتراض كنيد :)
تورووووووو خداااااااا اين زبانارو اعتراض كنيد. حتي اكه نزديننننن. به جان خودم خيلي زور داره ادم بلد باشه بعد اينجوري اشتباه بزنند :(

shima 70

عضو جدید
بچه ها کسایی که اسکیس ثبت نام کزدن هزینه و اسم استادو محل کلاسارو میگن لطفا؟

sadatt

عضو جدید
سوال 96 درک
مساحت آپارتمان برابر 160 می باشد که با توجه به اون می شه گفت ابعاد اون می تون 10 در 16 باشه .چون پلان بنا ها اکثرا مستطیلی هستند و مربع نمی شوند و در گزینه 1 می شه دو فضا با ابعاد مناسب داشت.

اینم درسته همون ج میشه نکته اش به اینکه ح رو هم مثل الف نصف کن اونوقت ی سمت میشه خصوصی ی شمت میشه عمومی دیگه اندرونی بیرونی باهم تداخل ورودی ندارن مثلا از قسمت عمومی لازم نی رد شی بری خصوصی

memare iran

عضو جدید
سوال 96 درک

مهندس چرا گزینه ج رو عمودی تقسیم نمیکنی و از ورودی اصلی به هرواحد یه دسترسی نمیدی؟؟؟
به نظرمن ج درسته

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس چرا گزینه ج رو عمودی تقسیم نمیکنی و از ورودی اصلی به هرواحد یه دسترسی نمیدی؟؟؟
به نظرمن ج درسته
والا منظورم همین بود!!!!!!!!!!چرا عمودی تقسیم کنیم!باید اینو خودش می کرد یا تعیین می کرد.واسه همین می گم الف هم می شه.

omid0000

عضو جدید
اوناییش که هم نظریم باید حتما اعتراض بفرستیم... وگرنه بعد این همه زحمت حقمون بدجور ضایع میشه!
من اینایی که لیست کردم رو توضیح میدم تو و بقیه دوستان نظر بدید ممنون می شم...
34- توی نمودار برش وقتی یه خط عمودی پرش کرده ، یعنی یه نیروی متمرکز اونجا داریم. گزینه 3
44 - خودمم بین 3 و 4 شک دارم یکی از بچه ها اینجا با رفرنس جواب داده بود.... اگه هست دوباره جواب بده ممنون.
55 - اینم شک دارم... ولی فک کنم یه جایی خوندم (کمتر از 0.5 ) احتمالا کتاب سلطاندوست!
66- این که خیلی واضحه که کلیزه استادیوم رومی هست. گزینه 3
69- اینم یه جایی خوندم میشه گوتیک... مطمئنم ... گزینه 4
71- هرکی یه دور پلان کاخ آشور و کوه خواجه رو نگاه کنه میفهمه جواب کوح خواجه هست.( سبک شناسی پیرنیا) . گزینه 4
79- کاشی هفت رنگ و طیف رنگی از زمان صفوی اومد ( جزوه متدین) اصلن زمان قاجار اتفاق خاصی نیفتاد به جز انحطاط!!! گزینه 3
81 – اینم تو جزوه متدین هست... جای دیگه هم من خوندم... مطمئنم میشه مسجد جامع ورامین . گزینه 3
86- اگه لوکوربوزیه گسست از معماری گذشته نداشت.... حتماً من معمار مدرنیستم و 5 اصل رو هم حتماً من دادم بیرون خودم تا حالا خبر نداشتم!!!! گزینه 1
91- کلید واژه های سوال: روستا ، اقثصاد، محصولات چوبی.... اگه فقط محصولات چوبی تو شهر بود میشد حمل و نقل جاده ای... به نظر من میشه خدمات گردشگری و محیط زیست ! گزینه 3
97- این که دقیقاً دیاگرام مسج شاه اصفهانه .... گزینه 4
105- چون گفته فضای خالص من بی دقتی کردم و کلید درسته. گزینه 4
106- اگه نقطه گریز اتاق رو پیدا کنیم بعد اظلاع میز رو هم امتداد بدیم به همون نقطه گریز میره بر این اساس و چون اتاق مستطیلی بود منم فک می کنم باید میز مستطیل باشه... نظر بدید دوستان! گزینه3
107- شرق بر اساس سایه نشون داده شده تنها میتونه بالای شکل باشه ( مثلا یه جایی تو شکل سوال 6) تا سمت چ کاغذ بشه شمال و پایین بشه غرب...پس سایه موقع غروب میشه گزینه 4
108- اگه کج ببریم و نگیه کنیم میشه 2 تا بیضی کامل دید ( یکی فصل مشترک صفحه برش و کره و یکی دیگه هم دقیقاً موازی با همین داخل کره تصور کنیم ولی هیچ جوری نمیشه یک دایره ناقص و یک خط مستقیم دید... اگه از دوستان کسی اینو تونسته ببینه به ما هم بگه!!! پس گزینه 4
110- توی همه ی اقلیم ها نمیشه... چون مثلا تو اقلیم گرم و خشک برای تنظیم درجه حرارات و آسایش اقلیمی در برابر گرمای تابستان از بادگیر استفاده می شود نه پنجره. و کاملترین گزینه همون اقلیم گرم و مرطوب هست که برای تنظیم درجه رطوبت و حرارت پنجره تعبیه میشه و تو کتاب ابنیه سنتی قبادیان کامل توضیح داده... گزینه 1
116- این خیلی عجیبه ... مگه قبل از قرن 19 با دید صنعتی طراحی منظر می کردن؟!!! منو راهنمایی کنید لطفاً !!! گزینه 3 نمیشه آیا!؟
119- باغ های انگلیسی و فرانسوی رویکردهای تقابل و تضاد با محیط دارن... کتاب زیبایی شناسی در معماری صفحه 158 .... گزینه 1
126- فک کنم تو جزوه غزاله روحانی خوندمش.... فرهنگی، اجتماعی، زیباشناسانه.... نقش اجتماعی منظر بیشتره یا عملکردیش؟ به نظر من که گزینه 4

آخرین ویرایش:

mehmari

عضو جدید
حاجی راست میگی اصلا یادم رفته بودم . اخه گزینه 3با چهار فرقی نداره ک .اگه سه درسته 4هم درسته
منم الف زدم

بچه ها همکاری کنین.
سوال یک فنی!!!!!!!31 گزینه الف درسته. ولی در پاسخنامه سنجش 3 رو زده.
درز انقطاع وقتی می زاریم که نسبت طول به عرض بیشتر از 3 باشه که گزینه 3 و 4 شامل اون می شن.گزینه 2 هم غلطه چون مورب نمی زنن.

به نظر من ج میشه. چون نمای اصلی جنوبیه و بهتره هیچ درزی نداشته باشه. پس د نیست. مورب هم نمیشه. در مورد الف هم یک درز کافیه چون یک درز هم نیروی عمودی رو مستحلک میکنه هم افقی رو. (در پلان منظورمه)

memare iran

عضو جدید
بچه ها همکاری کنین.
سوال یک فنی!!!!!!!31 گزینه الف درسته. ولی در پاسخنامه سنجش 3 رو زده.
درز انقطاع وقتی می زاریم که نسبت طول به عرض بیشتر از 3 باشه که گزینه 3 و 4 شامل اون می شن.گزینه 2 هم غلطه چون مورب نمی زنن.

عارف باید کجا اعتراض کنیم؟؟؟من تو باغ نیستم:biggrin:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان از نظر من این سوالات اشتباهه:
فن: 31.1
درز انقطاع ---32.2
حداکثر کشش----39.4----59.3
تاریخ : 79.3صفوی
درک : 96.1----106.4-----110.1

نه خیر 106 درسته . آخه اون میر کجاش مستطیل . دقت کنید تو پرسپکتیو رفته و مستطیل شده . تابلو مربع و وسط اتاق هم نیست ...
110 هم درسته . پنجره تو همه اقلیم ها تاثیر داره

mrabie

عضو جدید
سوال 96 درک

تو این سوال گزینه ج رو مثل الف تقسیم بندی کنین. چون گفته آپارتمان همون ج درسته

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من ج میشه. چون نمای اصلی جنوبیه و بهتره هیچ درزی نداشته باشه. پس د نیست. مورب هم نمیشه. در مورد الف هم یک درز کافیه چون یک درز هم نیروی عمودی رو مستحلک میکنه هم افقی رو. (در پلان منظورمه)
فرزاد خان اینا رو تو طراحی لرزه ای گفته!نگفته که نمای جنوب!ابعاد بیشتر از یک به سه شد.......>درز انقطاع

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهندس چطو بود؟؟؟ من خراب کردم!!! :(
زبان 30
فن 31
تاریخ40
درک 30
منظر 26

farzad_fkm

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرزاد خان اینا رو تو طراحی لرزه ای گفته!نگفته که نمای جنوب!ابعاد بیشتر از یک به سه شد.......>درز انقطاع

سوال 31 سوال اشتباه هست
ولی با توجه به اینکه گفته تو پلان الف درست هست اضلاع پلان نباید بیش از 1 به 3 باشد
در صورتی که علامت شمال یا مسیر باد را مشخص کرده بود گزینه ج در این صورت صحیح بود

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز

سوال 31 سوال اشتباه هست
ولی با توجه به اینکه گفته تو پلان الف درست هست اضلاع پلان نباید بیش از 1 به 3 باشد
در صورتی که علامت شمال یا مسیر باد را مشخص کرده بود گزینه ج در این صورت صحیح بود
قربونت!من الان 5 تا گیر دادم به درک عمومی و دو تا هم به فن.4 یا 5 تا دیگه هم می زنم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.