بررسی سوالات آزمون معمــــاری ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aasahar

عضو جدید
اینو هزار بار گفتم بازم می گم یکی از قبولی های ارشد پارسال دانشگاه یزد با رتبه 1900 و اسکیس 73 درصد روزانه یزد قبول شد ... البته بعد روزانه ها شبانه ها رو زده بود که معلوم شد حتی شبانه شهید بهشتی هم آورده بوده!!!!

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

مرسی معمار باشی عزیز امیدوارم کردی:gol:

امیدهک1

عضو جدید
حالا جدی عراق خبریه بگید مام بریم!

من کارت پایان جزر رو دارم:)

پس فکر کردی ما بیکاریم...ولی اولا باید آشنا داشته باشی...دوما باید زبان کردی بلد باشی...بحث پوله الکی که نیست..راستش می رم یه سال کار می کنم هم سابقه کار دارم هم پوللللل...

farzaneh o

عضو جدید
هر چی بیشتر فک میکنم بیشتر دلم میخواد این طراحای سوال رو یکی یکی خفه کنم.

در مورد سوال لوکوربوزیه تو کتاب فضا زمان معماری صفحه 425 نوشته:تعمق لوکوربوزیه در منابع فرهنگهای کهن بر کارهای او در سراسر عمر تاثیر فراوان گذاشت.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس فکر کردی ما بیکاریم...ولی اولا باید آشنا داشته باشی...دوما باید زبان کردی بلد باشی...بحث پوله الکی که نیست..راستش می رم یه سال کار می کنم هم سابقه کار دارم هم پوللللل...

خوبه.تازه سلیمانیم یه دانشگاه آمریکایی داره میتونی معماریتو اونجا بخونی..........من یه زمانی میخواستم برم اونجا.......

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشيد من دوباره مي نويسم اخه شايد كسي كه تازه اومده نديده باشه
منو كتك نزنيد :))

سوال 16
در کلید گزینه 2 اورده شده. جواب درست 4 می باشد.
در این سوال در مورد منظر توضیحاتی داده شده و وظیفه ی معمار منظر را به دنبال آورده.
در کلید گفته شده که متن phenomenon است. در واقع این کلمه برای متن های علمی به کار می رود و به معنای نظریه است.

سوال 17
در کلید گزینه 3 اورده شده. جواب درست 1 می باشد.
در سوال خواسته شده که گزینه ای که از وظایف معمار منظر نمی باشد را انتخاب کنیم.
گزینه 3 به وضوح کامل در جمله اول وجود دارد.
گزینه درست 1 است که اصلا در متن وجود ندارد و از وظایف معمار منظر نمی باشد.

سوال 22
در کلید گزینه 2 اورده شده. جواب درست 4 می باشد.
خواسته شده که کدام گزینه از بدی های ترسیمات کامپیوتری است
در اخر متن گفته on the other hand ( آن طرف قضیه) جزییات در این برنامه زیاد شده و این باعث کند شدن ترسیمات می شود و این جزو بدی های ان است.
در کلید یکی از گزینه های خوب ترسیمات را نام برده. در واقع گزینه 4 که همان جزییات است و در 2 خط اخر متن است گزینه درست است.

سوال 26
در کلید گزینه 1 اورده شده. جواب درست 2 می باشد.
در متن عین جمله درست را ذکر کرده و گزینه 1 به هیچ عنوان به این جمله نمی خورد.
متن جمله درست را اورده است.​

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها انقد ناراحتم یکی از دوستام ک درک منظر ومعماری شانسی زده همش درست دراومده شده 35درصد...
انوقت من ن .....اخه ببین چ طراح سوالایی ک ........
این انصاف نیس ک .....

omid0000

عضو جدید
بچه ها سوال 66 .... که تو کلید کلیزه رو زده 4 یعنی سیرک رومی متاثر از معماری تئاترهای یونانی !!!! من منبعم صفحه 255 کتاب معماری جهان زارعی هست ( چاپ85) " نمایشخانه بنای سر گشاده ای که برای انواع ورزشها و مسابقات بوده است." پس میشه استادیوم........... خط اول همین پاراگراف هم نوشته " این ساختمان از نظر شیوه های معماری ویژگی های ساختمان های رومی را دارد." پس میشه متاثر از معماری رومی و جواب گزینه 3 هست!

اگه این به عنوان مدرک برای اعتراض مناسبه... همینو بفرستیم؟؟؟ اگرم مدرک مناسبتری هست بیاید پیدا کنیم...

omid0000

عضو جدید
بچه ها بیاین سر سوالایی که میشه مدرک مستند پیدا کرد... با کمک هم دلیل برا حرفمون پیدا کنیم... و همونا رو توافق کنیم بفرستیم.

shima 70

عضو جدید
بچه ها بیاین سر سوالایی که میشه مدرک مستند پیدا کرد... با کمک هم دلیل برا حرفمون پیدا کنیم... و همونا رو توافق کنیم بفرستیم.

بچه ها راستش من با اینکه خیلی از سوالارو معترضم اما تا الان اعتراضی نزدم اخه فک میکنم ترتیب اثر داده نمیشه و این کارمون بیهودست و همیشه تلاشم بر اینه که کار بیهوده انجام ندم ....خو چه فایده اینهمه کار بکنیم چه فایده وقتی من اینهمه خوندم و یکی که نخونده بود با کناریش اینقد تقلب کرد که مطمئمنم الان درصداش رو 50 با بالاست ....این دنیا عدالت ندااااااااره

omid0000

عضو جدید
بچه ها راستش من با اینکه خیلی از سوالارو معترضم اما تا الان اعتراضی نزدم اخه فک میکنم ترتیب اثر داده نمیشه و این کارمون بیهودست و همیشه تلاشم بر اینه که کار بیهوده انجام ندم ....خو چه فایده اینهمه کار بکنیم چه فایده وقتی من اینهمه خوندم و یکی که نخونده بود با کناریش اینقد تقلب کرد که مطمئمنم الان درصداش رو 50 با بالاست ....این دنیا عدالت ندااااااااره
ما که نباید نا امید باشیم... اگه ما نریم دنبالش که خیلی حیفه.... من با دوستامم صحبت کردن... گفتن با مدرک اعتراضتون رو بفرستید.... شاید نشه برا درک این کارو کرد... ولی برا بقیه درسا میشه، نا امید نباش.. تلاشتو بکن. مثلا الان کتاب معاصر غرب قبادیان صفحه 61 و 63 رو نگاه بنداز .... دیگه واضح تر از این که بالای صفحه 63 میگه " وی در این کتاب سعی نمود که توجه معمارن و شهرسازان را از گذشته به سمت آینده معطوف کند."

ببن ممکنه فقط 2 تا یا 3تا سوال غلطت تو تاریخ درست بشه رتبت 100 تا بالاپایین بشه.... ارزششو نداره با هم تلاش کنیم؟

3ehn4z!

عضو جدید
یکی از بجه ها تو یکی از صفحه های این تاپیک یه مطلبی در مورد برج میلاد گذاشته بود .میدونین کودوم صفحه است ؟ گشتم نبود : (((((

DDDIQ

مدیر ارشد
یکی از بجه ها تو یکی از صفحه های این تاپیک یه مطلبی در مورد برج میلاد گذاشته بود .میدونین کودوم صفحه است ؟ گشتم نبود : (((((

سلام خانم مهندس منظورتون این پست هست ؟ #1715
برای پیدا کردن پست ها میتونین از امکان جستجوی پیشرفته در منو بالای تاپیک استفاده بفرمائید

بچه ها دعوام نکنیدها!ولی یه چیزی پیداکردم!:biggrin:
جایگاه جغرافیایی

برج میلاد، میان تپه‌ای با مساحت تقریبی 62 هکتار واقع در جنوب محله شهرک غرب و شمال کوی نصر (گیشا) در منطقه ۲ شهرداری تهران قرار دارد. از نظر مختصات جغرافیایی، سازه برج در ۵۱ درجه، ۲۲ دقیقه و ۳۲ ثانیه طول شرقی و ۳۵ درجه، ۴۴ دقیقه و ۴۰ ثانیه عرض شمالی قرار گرفته‌است.
این محل پس از بررسی و مطالعه21 نقطه و انتخاب ۱۷ نقطه از مختلف شهر تهران توسط یک گروه شامل تیم شهرسازی، تیم مطالعات تلویزیون، مخابرات، راه و ساختمان، اقتصادی، معماری، هواشناسی، تیم مطالعات ترافیک و تیم ژئوتکنیک برگزیده شده است.

• دسترسی همگانی با سطح سرویس‌دهی مطلوب
  • قرارگیری در مرتفع‌ترین نقاط شهر
  • اشراف بر زیباترین مناظر و نقاط شهر
  • فضائی لازم جهت عملکردهای پیشنهادی و توسعه آتی
  • مجهز بودن به تاسیسات زیر بنایی
  • فاصله مناسب با پایانه‌های مهم مانند فرودگاه و ایستگاه راه‌آهن
  • ایجاد پوشش تلویزیونی
  • قابلیت ارتباط و دید مستقیم با ایستگاه‌های مخابراتی
  • استقرار در میان کاربری‌های هماهنگ و غیر مزاحم
  • استقرار در امتداد محورهای عمده شهر
  • پتانسیل برقراری ارتباط بصری با دیگر نشانه‌ها و فضاهای شهری
  • قابلیت برخورداری از فضاهای سبز و یا دیگر عناصر طراحی محیطی
راه‌های دسترسی

از دیدگاه راه‌های دسترسی و حمل و نقل، برج میلاد دارای شرایط بسیار مطلوب و استثنایی است.
این مجموعه در میان چهار بزرگراه اصلی تهران یعنی بزرگراه‌های همت، چمران، حکیم و شیخ فضل‌الله نوری قرار دارد، همچنین ایستگاه خط 7 مترو برای آن پیش‌بینی شده‌است.
فک کنم با این تفاسیر هم گزینه حمل ونقل عمومی درست باشه هم دسترسی به بزرگراها!
البته مترو قراره براش پیش بینی بشه یعنی به نظره من همون دسترسی به بزرگراه درست ترین گزینست!

mrabie

عضو جدید
بچه ها سوال 66 .... که تو کلید کلیزه رو زده 4 یعنی سیرک رومی متاثر از معماری تئاترهای یونانی !!!! من منبعم صفحه 255 کتاب معماری جهان زارعی هست ( چاپ85) " نمایشخانه بنای سر گشاده ای که برای انواع ورزشها و مسابقات بوده است." پس میشه استادیوم........... خط اول همین پاراگراف هم نوشته " این ساختمان از نظر شیوه های معماری ویژگی های ساختمان های رومی را دارد." پس میشه متاثر از معماری رومی و جواب گزینه 3 هست!

اگه این به عنوان مدرک برای اعتراض مناسبه... همینو بفرستیم؟؟؟ اگرم مدرک مناسبتری هست بیاید پیدا کنیم...

این چیزی که نوشتین یعنی خودش معماری رومیه! که هست. نمی تونین بگین متاثر از معماری رومیه. متاثر از یونانه

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
عاغااااا مدیر اومده ...من دگ میترسم حرفی بزنم :confused:

milad-karimi

عضو جدید
eteraz varede agha.. manam hamino zadam shomaham bezanid... ooni k in soalo klid barash gozashte filme troy nega karde javgir shode.... :v :v

omid0000

عضو جدید
این چیزی که نوشتین یعنی خودش معماری رومیه! که هست. نمی تونین بگین متاثر از معماری رومیه. متاثر از یونانه
خوب از یه طرف شما درست میگی... از اون طرف جایی هست که گفته شده باشه متاثر از معماری یونانی هست؟
بعد اینکه استادیوم بودنش چی؟!!! ( آخه ورزشها و مسابقات میشه استادیوم!)

امیدهک1

عضو جدید
خوبه.تازه سلیمانیم یه دانشگاه آمریکایی داره میتونی معماریتو اونجا بخونی..........من یه زمانی میخواستم برم اونجا.......

آخه می گن مدرکش تو ایران معتبر نیست...نمی دونم تو اطلاعی از این قضیه داری؟ راستی چی شد که نرفتی؟

jon_sina

عضو جدید
سلام دوستان با این درصدها چه رتبه ایی میاد؟
زبان 20
فن 60
تاریخ 48
درک 40
منظر 55

samsungs3

عضو جدید
Capture.JPG
این سوال هم مثل سالهای قبل از مبحث 19 بود که هر سال حتما یک سوال برا ی معماری داره
بازم میگم هرچیزی که شما فکر میکنید درسته حتما درست نیست....دیگه طراح سوالات خیلی هم پرت نیستن...من دیشب سوالارو چک کردم به غیر از چندتا سوال زبان و یک سوال درک مربوط به همون میدان بقیه مشکلی نداشتن

*.N

عضو جدید
سلام دوستان همگی خسته نباشید.این درصدای من با توجه به کلیدی که دادنه .به نظرتون رتبه ام حدودای چند میشه؟ممنون میشم جوابمو دید. زبان 13 فن 35 تاریخ 36 درک 43 منظر 23 مانگینمم 32 میشه

آخرین ویرایش:

jon_sina

عضو جدید
مشاهده پیوست 196534
این سوال هم مثل سالهای قبل از مبحث 19 بود که هر سال حتما یک سوال برا ی معماری داره
بازم میگم هرچیزی که شما فکر میکنید درسته حتما درست نیست....دیگه طراح سوالات خیلی هم پرت نیستن...من دیشب سوالارو چک کردم به غیر از چندتا سوال زبان و یک سوال درک مربوط به همون میدان بقیه مشکلی نداشتن
شما درصد هاتون چطور شده؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.