بررسی | سوالات آزمون ارشد هــنر های ساخت 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

fhzzamani

عضو جدید
آقای مدیر، شما که تجربه دارید به نظرتون ممکنه میانگین امسال پایین تر باشه؟
48 – پوشش سقف شبکه کابلی - مبانی سازه برای معماران 485 - استاتیک کاربردی 389 و ...
126 – اسپیرال - ( ساختارگرایی یا کانستراکتیویسم ) – مخروطی دارای حرکت منحنی لگاریتمی .... – مقاومت مصالح کاربردی صفحه 284

DDDIQ

مدیر ارشد
یعنی میانگین از پارسال کمتر میشه؟؟:confused:

دقیقا،غیر از سؤالایی که از کتاب سیستم‌ بود بقیه همه از منابع درجه ۲ و ۳ بود
البته نمیشه از عشق طراح سؤال به پوسته ها گذشت :):p

سلام راستش با توجه به نوع طراحی سوالات و مخصوصا چند سوال از منابع غیرمعمول در ایستایی فکر میکنم میانگین این درس حدودا 10- 15 درصد پایین تر از قبل باشه ولی در سیستم تقریبا شاید مشابه و در عناصر اگر بیشتر از سال قبل نشه کمتر نخواهد بود

آقای مدیر، شما که تجربه دارید به نظرتون ممکنه میانگین امسال پایین تر باشه؟
سلام راستش من تجربه خیلی خاص و متفاوتی از دیگر دوستان ندارم , ولی خب کلا هر کسی نگاه به ایستایی امسال و گذشته کنه متوجه میشه کمی غیرمعمول تر هست

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز

48 – پوشش سقف شبکه کابلی - مبانی سازه برای معماران 485 - استاتیک کاربردی 389 و ...
126 – اسپیرال - ( ساختارگرایی یا کانستراکتیویسم ) – مخروطی دارای حرکت منحنی لگاریتمی .... – مقاومت مصالح کاربردی صفحه 284
سؤال ۴۹ هنوز معلوم نیست؟؟ و ۳۳

DDDIQ

مدیر ارشد
سؤال ۴۹ هنوز معلوم نیست؟؟ و ۳۳

سلام
49 که همون باروارده میشه رفرنس کتابی حضور ذهن ندارم
کلا بر ضخامت پی سه عامل
*نیروی وارد از سمت ستون ( مقدار بار وارده )
* مصالح
* طول میلگرد مهاری

33 رو ترجیحا چون رفرنس رو حضور ذهن ندارم تا کلید سنجش صبر بفرمائید

saeed.v777

عضو جدید
soale144 gozine 4 too parantez neveshte ba ehtesabe zekhamate sotoon!!! akhe tronco ke aslan sotoon nadare badam girim ke dashte bashe che rabti be ertefa dare zekhamate sotoon ?????!!!! 4 nemishe javabesh ???!! ba in ke gozine 2 kheili tabloe vali in gozine 4 ham moshkel dare

arash dtb

عضو جدید

سوال 48 در کتاب مبانی سازه برای معماران بالای تصویر نوشته شده این سقف بزرگترین سقف معلقی بود که تا آن زمان ساخته شد
همچنین در کتاب معمار+مهندس=ساختار ص106"کاواگوچی دو سالن ورزشی با سقف های معلق به شکل مقعر طراحی کرد" که در ص107 تصاویر انها امده است
سیستم سقف معلق به شکل مقعر است

آخرین ویرایش:

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 48 در کتاب مبانی سازه برای معماران بالای تصویر نوشته شده این سقف بزرگترین سقف معلقی بود که تا آن زمان ساخته شد
همچنین در کتاب معمار+مهندس=ساختار ص106"کاواگوچی دو سالن ورزشی با سقف های معلق به شکل مقعر طراحی کرد" که در ص107 تصاویر انها امده است

این که شما میفرمایید سیستم سازه ایه اما سوال نوع پوشش سقف رو خواسته که همون شبکه کابلی هست

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز

soale144 gozine 4 too parantez neveshte ba ehtesabe zekhamate sotoon!!! akhe tronco ke aslan sotoon nadare badam girim ke dashte bashe che rabti be ertefa dare zekhamate sotoon ?????!!!! 4 nemishe javabesh ???!! ba in ke gozine 2 kheili tabloe vali in gozine 4 ham moshkel dare
مثل انتخابات که بین بد و بدتر بد رو انتخاب میکنیم تو کنکور هم باید بین غلط و غلط تر یکی رو انتخاب کنیم! که در اینجا گزینه ۲ غلط تره!

DDDIQ

مدیر ارشد

سلام دوست گرامی سپاسگزارم از فعالیتتون ؛ لطفا براساس قوانین سایت برای تایپ فارسی تنها از خط رسم فارسی ( فونت فارسی ) استفاده بفرمائید
نه فکر نمیکنم گزینه 4 رو پاسخ کنه بیشتر به غلط تایپی شباهت داره
این دو گزینه از صفحه 217 فناوری نوین ساختمان استخراج شده
" به کارگیری حداکثر دهانه ثقلی 4 متر و حداکثر ارتفاع نا خالص ( با در نظر گرفتن ضخامت سقف) 3/6 متر برای هر طبقه توصیه میشود "
در اینجا همانطور که میفرمائید بر فرض داشتن ستون در یک سیستم ضخامت ستون در ارتفاع در نظر گرفته نمیشه ! منظور همون سقف بوده که اشتباه تایپ شده ولی از این دست غلطهای تایپی سازمان سنجش کم نداشته و تغییر نخواهد کرد و گزینه صحیح همان گزینه دو هست ...

سلام جناب مهندس
همانطور که خانم مهندس آلاله هم فرمودن
این که شما میفرمایید سیستم سازه ایه اما سوال نوع پوشش سقف رو خواسته که همون شبکه کابلی هست
در کل سیستم سازه ای سقف معلق تک انحنا و کابل پیش تنیده
پوشش سقف : سقف شبکه کابلی پیش تنیده

DDDIQ

مدیر ارشد
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=257797&d=1462870269
در رابطه با سوال 152 جزئیات نشان داده شده رو راستش دقیقا نمیدونم مربوط به کدام رفرنس هست و بعید هم نیست حتی از کتاب آینده عناصر دکتر گلابچی باشد ! آیا ؟!:d( البته فقط حدس هست چون در سوالات خیلی خیلی خیلی آسان دکترا امسال یک سوال مشابه در مدیریت و معماری بود که تصویر مشخص نبود از کدام منبع هست )

خب از روش رد گزینه :
* سوال : مروبوط به دیوار خارجی ساختمان بلند > پس گزینه پانل های چوبی رد خواهد شد ( جدای از این مشخصا کف بتنی قطع شده و دیوار خارجی متصل شده شفاف هست)
* با کمی دقت مشخص هست که واحد های این دیواره خارجی به صورت مدولار هستن و تفکیک شده و پیش ساخته ( رد گزینه سیستم پنجره و دیوار )
دیوار شیشه معلق هم نیست دو تا اتصال در پایین و بالا داره و به نظر به شکل مدولار پنل هست ( پنل ها کوتاه شدن در تصویرسازی)
برای ساختمان های بلند جزئیات نشان داده شده هم از مقطع شبیه دیوار پرده ای در صفحات 257 و 258 جزئیات ارتقا دهنده هست

پاسخ دیوار پرده ای ...

پیوست ها

• itled.jpg
    itled.jpg
    39.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=257798&d=1462872151

در رابطه با قسمت مصالح شناسی :
سوال 110 : که مشخص هست و نیاز به دیدن قبلی تصویر هم نیست تنها اینکه بدانیم سنگ های رسوبی لایه لایه هستن پاسخ صحیح مشخص هست

کتاب سیستم ساختمانی - صفحه 99
رسوبی - دگرگون - آذرین
مصالح شناسی
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=257668&d=1462459242​

سوال 110:
اتصالات فلزی پنجه مرغی در طراحی برای تالار موسیقی - تعامل تکنولوژی و معماری صفحه 195

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    52.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز

من نگرانم درصدایی که سنجش اعلام میکنه کمتر از درصدایی باشه که با کلید اولیه میگیرم،اینطوری نابود میشم :(:eek:

DDDIQ

مدیر ارشد
اینهایی که میبینید کابلی هستند! به کدام میگیم کابل ضربدری ؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=257807&d=1462895569

حالا چه سازه ای هست این ضربدری

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=257808&d=1462895663

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=257809&d=1462895845

یادت رفته ؟ اشکال نداره ! یه نگه بنداز به نمودار ! :d

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=257810&d=1462896016​

پیوست ها

• 3.jpg
    3.jpg
    34.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 4.jpg
    4.jpg
    21.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    15.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 1.jpg
    1.jpg
    28.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها لطفا درصداتونو میگید،مثل پارسال فرزانه خانم یه جدول اگه زحمت بکشه درست کنن از درصدا خیلی کمک میکنه،سال پیش خیلی به درد خورد و ازشونم ممنونم:)

fhzzamani

عضو جدید

درصد یکی از دوستان
زبان60
ایستایی 80
سیستم75
فن 76

چرا هیچکی درصداشو نمیگه!! دیگه هیچکی از من بدتر که نزده که نخواد بگه!!
من دارم ميانگين اين يكي از دوستانو حساب ميكنم

Sent from my iPhone using Tapatalk

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

میانگین این دوستمون که شد 73، صد در صد یک رقمی میشه، درصدای منم راستش میترسم حساب کنم بعد که کارنامه اومد بیاد پایین.
بچه ها خواهشا درصداتونو بگید من خودمم درصدایی که گزاشتم همونطور که گفتم شاید 5 تا 10% بالا پایین بشه،اگه درصد بگین و فرزانه جان مثل پارسال زحمت بکشه جدولش کنه خیلی کمک میکنه بهتون

آخرین ویرایش:

fhzzamani

عضو جدید
ببخشید جدول رتبه درصد پارسال مگه برای بعد از اینکه کارنامه اومد نیست؟
بچه ها خواهشا درصداتونو بگید من خودمم درصدایی که گزاشتم همونطور که گفتم شاید 5 تا 10% بالا پایین بشه،اگه درصد بگین و فرزانه جان مثل پارسال زحمت بکشه جدولش کنه خیلی کمک میکنه بهتون
من با اینکه درصدام خیلی پایین بود گفتم!

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبلش هم تا اونجا که یادمه یه جدول درست کرده بودن برای همین درصدای حدسی،حالا بگین دیگه بچه ها ،فوقش یه کم بالا پایین میشه دیگه،

وضعیت
موضوع بسته شده است.