بررسی ازمون کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد93 - تست و اسکیس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Thearchi

عضو جدید
اره اتفاقا تو سال 91 اسکیس هم خیلی پایین داده بودن..
ولی سال قبلش یکی میگفت فقط یه پلان کشیده 50درصد داده بوودن..
حالا باید ببینیم شانس ما امسال چی میشه..میخوان چه گندی بزنن
همه چیز به اسکیس بستگی داره

با اون آزمون تستیش ، تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل...

amir71arch

عضو جدید
بچه ها اینم نتایج برخی از بچه ها در کنکور سال 91 که اسکیس و تست همزمان بوده::gol:;)

قبول شدم خوراسگان اصفهان تراز 6610
زبان 60
فنی 40
درک 33
اسکیس 35
تاریخ -10
--------------------------------
زبان 0 فن 26.7 مبانی 0 درک 30 اسکیس 5
قبول نشده
زبان 20 فن 22 تاریخ 22 درک 25 اسکیس 25
تهران مرکز زده بودم رتبه ام شده 533 با تزاز 5980
آخرین نفر قبولی 112 !!!!!!!
قبول نشده
زبان 38.4فن15تاریخ 1.6-درک 33.4اسکیس 15رتبه آخرین نفر27 رتبه من 101تراز آخرین نفر5891 ترازمن 5501 (چالوس زده بودم)
قبول نشده
زبان 20 فنی 20 درک 26 تازیخ 20 اسکیس 30 .......... تراز 6146 ............نمره آخرين نفر انتخاب اول 6420 ....قزوین......... رتبه ام 62 شدش
قبول نشده
-------------------------------
زبان 26
فنی26
مبانی نظری1.6-
درک45
اسکیس40
ولی من از روی جزوه تاریخ و مبانی رو صحیح کردم 20 زده بودم نمیدونم چرا منفی زده؟!رتبمم95 شد و تا112 نفر تهران گرفته.ترازم6615 و تراز آخرین نفر 6565
قبول شده
-----------------------------
قبول نشدم علوم تحقیقات زده بودم زبان 13.4 فن ساختمان 16.7 تاریخ 8.4 درک عمومی 25 اسکیس 10 خیلی پایین دادن درصدای اسکیسو پارسال یه پلان فقط کشیدم 55 درصد شد اما امسال که مدارکم کامل بود 10 نمره کل شده 5165 نمره اخرین نفر 6565 رتبه 2279 رتبه آخرین نفر 112
----------------------------
زبان -1
دروس فنی 15
دروس تاریخ و مبانی نظری 5
درک عمومی معماری 50
اسکیس45
علوم تحقیقات رو زده بودم.رتبه 500
تا 112 میگرفته
قبول نشده
منم قبول نشدم قزوین زده بودم
زبان 0
دروس فنی 25
تاریخ و مبانی -7 (که اصلا باورم نمیشه من واسه سراسری 37% زده بودم )
درک عمومی 30
اسکیس20
--------------------------
من درصدام اینه..تهران غرب زده بودم.قبول نشدم.
زبان 70
فن 35
تاریخ 6-
درک عمومی 18.6
اسکیس 10
نمره کل 5577
من ترازم 5949 شده تهران شمال زده بودم قبول نشدم. زبان 53.4 فنی :45 تاریخ و مبانی 1.7؟؟؟ درک: 33
اسکیس :10 رتبم 558
من شوشتر شرکت کردم....رتبه ام 217 شده زبان 3.6 فن و ساختمان 33.4 مباین نظری 15 درک عمومی 6.7 اسکیس 5 ....از نمره اسکیس شوکه شدم
قبول نشده
--------------------------
زبان: 48.4
فن: 51.7
تاریخ: 10
درک: 53.4
اسکیس:35

تراز: 7298
قبول شدم

----------------------
زبان:33.4
فن:66.7
تاریخ:5
درک:33.4
منظر:30
رتبه 14
تراز :6838
شیراز قبول شد
----------------------
زبان تخصصي انگليسي: 40
دروس فني ساختمان: 25
دروس تاريخ ومباني نظري: 10
درك عمومي معماري: 8.4
اسکیس :25

تراز 5779
رتبه 199
ازاد شیراز زدم ولی قبول نشدم
------------------------
زبان 73
تاریخ 6
درک 23
فنی 45
اسکیس 30
رتبه 68
تراز 6700
تهران شمال قبول شدم
------------------------
زبان 46.7
فنی 30
تاریخ 10
درک 11.7
اسکیس 15
رتبه 1084 تراز 5619
قبول نشده
----------------------
من همدان امتحان دادم
5677 ترازم شد و 137 رتبه ام
آخرین فرد قبولی: 6210 ترازش و 24 رتبه اش
(واسه اون دوستمون که تراز همدان میخواست;))
-----------------------
میدونی تراز آزاد تبریز چند بوده ؟ سال 91؟

atefehkhanom

عضو جدید
من انتخاب اولم علوم تحقیقات تهران زدم
با امتحانی که خراب کردم
به تهران که نمیرسه .یعنی تهران نشم میره انتخابای بعد؟
بدون ازمون همون تکمیل ظرفیته دیگه؟
واسه بدون ازمونم مشابه همون انتخابای با ازمون زدم

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها قبولیمو به مزایده میزارم ....قیمت بالا بدین برا شما .....به قیمت پیشنهادی مورد توافق در صورت توافق تخفیف هم داده خواهد شد....

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من انتخاب اولم علوم تحقیقات تهران زدم
با امتحانی که خراب کردم
به تهران که نمیرسه .یعنی تهران نشم میره انتخابای بعد؟
بدون ازمون همون تکمیل ظرفیته دیگه؟
واسه بدون ازمونم مشابه همون انتخابای با ازمون زدم

سلام
اره اگه قبول نشی تهران, انتخاب های بعدیت بررسی میشه...
تکمیل ظرفیت رو همون کنکوری که دادی بررسی میکنن..مثلا اگه زمان اعلام نتایج قبولی ها رو 100 نفر اعلام کردن واسه تکمیل ظرفیت 100 نفر پشت اینا رو قبول میکنن...
نه! بدون ازمون همون تکمیل ظرفیت نیست..بدون ازمون برحسب معدل فارغ التحصیلی لیسانس بررسی میشه...یه سری شروط هم داره..مثلا معدل بالای 17 و جز 10 درصد فارغ التحصیلای ورودی خودت باشی..
حالا که شما بدون ازمون هم ثبت نام کردی دوبار گزینش میشی..یه بار بهمن که نتایج اعلام شد یه بار هم شهریور نتایج بدون ازمون اعلام میشه...این نتایج جدا از تکمیل ظرفیت و کنکوری هست که دادی...
;)

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
زنگ زدم اکادمی تخصصی معماری گفتم که پاسخ نامه بدین بیرون بچه ها منتظرن;) خلاصه کلی حرف زدم باهاشون
پارسال که 1 سال طول کشید تا منتشر کردن..امیدوارم امسال زود بدن

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
زنگ زدم اکادمی تخصصی معماری گفتم که پاسخ نامه بدین بیرون بچه ها منتظرن;) خلاصه کلی حرف زدم باهاشون

بیخیالللللللللل بابا

chantic

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیخیال هرچه ازدوست رسد نیکوست.

مهديه مقدم

عضو جدید
آقا رضا یکم بیشتر راجع به نحوه پذیرش توضیح میدی؟من انتخاب اولی تهران بود و میدونم محاله قبول شم ینی من با اونی که انتخاب اولش تبریز بوده فرقم اینه که اونم قبول نمیشه فقظ ارجحیته دیگه؟ینی اینطوری نیس که مثل قدیما بگن انتخاب اولت قبول نیستی بای بای!!
ینی مثلا رتبه من شد 500 مال یکی 502 ،اول انتخابای منو از اول تا آخر چک میکنن اولین جایی که من قبول میشم و اعلام میکنن بعد میرن 502 رو بررسی میکنن حالا گیرم که من انتخاب 7 تبریز زدم من قبول میشم و 502 که انخاب اولش بوده شاید بگن قبول نیستی اولویت با منه ینی؟

monire3000

عضو جدید
سلام بچه ها من که همه انتخابامو تهران زدم اگه قبول نشم تکمیل ظرفیت نمی تونم شرکت کنم ایا چجوریه ؟

مهديه مقدم

عضو جدید
نخير، بيماري روحي ندارن كه مي خوان ببينن شما معمار وقتي ميگين ٩ متر طرحو زير زمين اجرا كنين عقلتون ميرسه يه دسترسي زير زميني به مترو هم در نظر بگيرين!
كجاي طرح نوشته بود تا مترو ٦٠ متر فاصله داره؟ معماري كه فقط نقاشي نيست كه، امروز آزمون ارشد ميدين فردا ميخواين پايه ٣ طراحي بگيرين عزيزان. اون موقع بايد تو ٨ ساعت يه ساختمون رو ضوابط طراحي كنين،
دوستان عزيز سعي كنين يه كم با ديد بازتر و اجرايي تر به قضايا نگاه كنين، ان شالا همتون قبول ميشين ولي مهم اينه كه طراحاي خوبي باشين، نه نقاش
شما معمار،زیاد جوش نزن عزیزم برات خوب نیست!طرف صحبتم شما نبودی،خدا را شکر داورم نیستی به حدس و گمان من جواب میدی از شما نپرسیدم که با این لحن توضیح میدی،خدا رو شکر به عقل و شعور آدما میشه از طرز برخورد اجتماعی شون پی برد..تازه واردی شاید آشنا نیستی با این محیط ها ما اینجا با این لحن باهم حرف نمیزنیم به قول دوستان دور هم جمع شدیم سوالاته هم رو جواب بدیم...پایه که نظارت اجرا رو دارم ،طراحی رم میگرم به این زودی...راجع به سابقه کار نیازی نمیبینم به امثال شما توضیح بدم،شماا به جای دید باز بهتره یه دست به طرز حرف زدنت بکشی بده اینجوری حالا ما خوش اعصاب،یه روزی تو اجتماع با یکی اینجوری برخورد میکنی بد میشه برات

مهديه مقدم

عضو جدید
آخه شده قضیه ی ، آنکس که نداند و نداند که نداند... D:
آی گفتی این ندانسته ها و اصرار به ندونستن بد دردیه واقعا،موافقم باهات شدید

بچه ها لطفا نظرات شخصیشونو برای خودشون نگه دارن، ما اومدیم اینجا دور هم جمع شیم به هم کمک کنیمو روحیه بدیمو بدونه جبهه گیری نظراتمونو بگیم، قرار نیست همدیگرو بکوبیم که :eek::w10:
نه آخه کار از نظر شخصی گذشته داشتم سوال رو با بچه ها تحلیل میکردم اومدم دیدم با نقاش دارم مقایسه میشم:eek: اعتماد فلانی چسبیده به سقف که میگن یه همچین چیزیه احتمالا

مهديه مقدم

عضو جدید
دوتام بزن تو گوشش...

شما که از مترو ورودی مستقیم به نمایشگاه میگیری نمیگی اون سیل جمعیت یهو بریزن تو نمایشگاه چی میشه .....یا مثلا یه دست فروشی از مترو بیاد تو نمایشگاه یهو متحول شه تبدیل به یک انسان فرهیخته بشه...!!

میخوای انقدرام دیدتو باز نکن..
شما خودتو ناراحت نکن دوست من،متاسفانه گشتم تو باشگا تاپیک آموزش طرز حرف زدن تو محیط اجتماعی رو پیدا نکردم معرفی کنیم اینجا به یه عده از فرهیختگان جامعه که دید بسی باز دارن...:biggrin:

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا رضا یکم بیشتر راجع به نحوه پذیرش توضیح میدی؟من انتخاب اولی تهران بود و میدونم محاله قبول شم ینی من با اونی که انتخاب اولش تبریز بوده فرقم اینه که اونم قبول نمیشه فقظ ارجحیته دیگه؟ینی اینطوری نیس که مثل قدیما بگن انتخاب اولت قبول نیستی بای بای!!
ینی مثلا رتبه من شد 500 مال یکی 502 ،اول انتخابای منو از اول تا آخر چک میکنن اولین جایی که من قبول میشم و اعلام میکنن بعد میرن 502 رو بررسی میکنن حالا گیرم که من انتخاب 7 تبریز زدم من قبول میشم و 502 که انخاب اولش بوده شاید بگن قبول نیستی اولویت با منه ینی؟

تا اینجایی که معلومه اگه انتخاب اولت قبول نشی بقیه جاها بررسی میشه..
اینجور هم که من شینیدم قبلا اینجوری بوده که اولویت اول خییییلی مهم بوده..و اول همه اولویت های اول رو بررسی میکردن و اگه خالی میموند جا باز میشد.
در هر صورت هر کی ترازش بالاتر باشه اون شانس بیشتری داره..بر اساس همین تراز هم تو هر دانشگاه داوطلب ها رتبه بندی میشن...حالا امکان داره یکی تو دانشگاه شیراز ترازش 7500 باشه رتبه اول بشه امکان داره یکی که ترازش پایین تر از اونه مثلا 7100 تو دانشگاه اصفهان رتبه اول بشه...باید اینم در نظر بگیریم که بر اساس انتخاب داوطلب ها تراز هر دانشگاه تغییر میکنه...مثلا اگه تمام اونایی که انتخاب اولشون اصفهان بوده باشه همشون تراز عالی بیارن تو کنکور خب مشخصه تراز دانشگاه اصفهان خیلی بالا میره...
حالا اگه میخوای بفهمی زرنگ ها بیشتر کجا هستن طبق کنکور پارسال مشخصه:اول دانشگاه های تهران بعد شیراز بعد اصفهان و...البته این واسه پارساله92
حالا من واسه اطلاع بیشتر از مرکز ازمون هم میپرسم..;)

memarjon

عضو جدید
تا اینجایی که معلومه اگه انتخاب اولت قبول نشی بقیه جاها بررسی میشه..
اینجور هم که من شینیدم قبلا اینجوری بوده که اولویت اول خییییلی مهم بوده..و اول همه اولویت های اول رو بررسی میکردن و اگه خالی میموند جا باز میشد.
در هر صورت هر کی ترازش بالاتر باشه اون شانس بیشتری داره..بر اساس همین تراز هم تو هر دانشگاه داوطلب ها رتبه بندی میشن...حالا امکان داره یکی تو دانشگاه شیراز ترازش 7500 باشه رتبه اول بشه امکان داره یکی که ترازش پایین تر از اونه مثلا 7100 تو دانشگاه اصفهان رتبه اول بشه...باید اینم در نظر بگیریم که بر اساس انتخاب داوطلب ها تراز هر دانشگاه تغییر میکنه...مثلا اگه تمام اونایی که انتخاب اولشون اصفهان بوده باشه همشون تراز عالی بیارن تو کنکور خب مشخصه تراز دانشگاه اصفهان خیلی بالا میره...
حالا اگه میخوای بفهمی زرنگ ها بیشتر کجا هستن طبق کنکور پارسال مشخصه:اول دانشگاه های تهران بعد شیراز بعد اصفهان و...البته این واسه پارساله92
حالا من واسه اطلاع بیشتر از مرکز ازمون هم میپرسم..;)
ایا امکان داره من با تراز 5500 قبول نشم ولی دوستم با تراز 5400 قبول بشه؟:confused:

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایا امکان داره من با تراز 5500 قبول نشم ولی دوستم با تراز 5400 قبول بشه؟:confused:

به انتخاب شهرهایی که کردین بستگی داره..اگه انتخاب شهر هر دو مثل هم باشه که اصلا امکان نداره ولی اگه مثلا شما شهرای با تراز بالا زده باشی و جاهای متوسط و پایین نزده باشی ولی دوستتون تو انتخاب شهر تنوع داشته باشه امکانش هست که دوستتون با تراز کمتر از شما یکی از دانشگاهها قبول بشه..
واسه همینه که همیشه توصیه میشه تو انتخاب شهر ها تنوع داشته باشین..انتخاب شهر کردن هم اصول داره و قواعد خاص خودش که بتونیم موفق باشیم..;)

Mahsa_re

عضو جدید
رضا جان تراز دانشگاه امل و نور و سواد كوه رو نميدوني ؟

يه سوال ديگه بدون ازمون با شرط معدل هم تكميل ظرفيت داره ؟ كي هست ؟ بعد مني كه ليسانس تهران مركز بودم مي تونم بدون ازمون دانشگاه شهرستان رو بزنم ؟

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرکز ازمون در جواب سوال من در مورد انتخاب ها و اولویت ها و رتبه بندی داوطلبان:

با سلام انتخابها همزمان بررسی میشود و بر اساس نمره بیشتر است داوطلبی که نمره بیشتری کسب کند در اولیت است کلیه انتخابهایش نسبت به فردی که نمره کمتری کسب کرده است

;)

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
رضا جان تراز دانشگاه امل و نور و سواد كوه رو نميدوني ؟

يه سوال ديگه بدون ازمون با شرط معدل هم تكميل ظرفيت داره ؟ كي هست ؟ بعد مني كه ليسانس تهران مركز بودم مي تونم بدون ازمون دانشگاه شهرستان رو بزنم ؟

تراز پارسال دانشگاه سواد کوه 5957 و تراز نور 6209

بدون ازمون با شرط معدل که تکمیل ظرفیت نداره!! اونایی که ثبت نام کردن(همون 1بار) دو بار در سال گزینش میشن.یه بار بهمن یه بار مهر...که امسال بهمن گزینش ها انجام شد مونده گزینش مهر که نتایجش شهریور اعلام میشه...
بدون ازمون اولویت رو با دانشگاهی گذاشته که لیسانست رو اونجا بودی...بعد اگه ظرفیت بود جاهای دیگه

مهديه مقدم

عضو جدید
مرکز ازمون در جواب سوال من در مورد انتخاب ها و اولویت ها و رتبه بندی داوطلبان:

با سلام انتخابها همزمان بررسی میشود و بر اساس نمره بیشتر است داوطلبی که نمره بیشتری کسب کند در اولیت است کلیه انتخابهایش نسبت به فردی که نمره کمتری کسب کرده است

;)
خدا خیرت بده دستت درد نکنه ،با این مرکز آزمون هم رفیق شدی ها reza -memar ،آخر سر هم میگن :داوطلب گرامی آقا بیا برو تهران مرکز دکترا تم بخون :)کلافه مون کردی فک کنم به عمرشون انقد سوال جواب نداده بودن:d

alfa65

عضو جدید
بچه ها جواب درسته این 4 تا سوالو کی می دونه با دلیل
71
27
30
33

جواب سوال 30 میشه : گزینه 3 ( سنگ قرنیز )
سه گزینه دیگه( اگه تو نت سرچ کنی ) وظیفه اصلیشون جلوگیری از نفوذ رطوبته . ولی قرنیز وظیفه اصلیش محافظت از قسمت نازک کاری دیوار ( ابته اینم بگم که یه جای دیگه خوندم که جلوگیری از نفوذ رو هم انجام میده:confused: )
تقریبا چند درصد سوالها جوابها ایراد داشت که این هم میشه گفت یکیشه

monire3000

عضو جدید
جواب سوال 30 میشه : گزینه 3 ( سنگ قرنیز )
سه گزینه دیگه( اگه تو نت سرچ کنی ) وظیفه اصلیشون جلوگیری از نفوذ رطوبته . ولی قرنیز وظیفه اصلیش محافظت از قسمت نازک کاری دیوار ( ابته اینم بگم که یه جای دیگه خوندم که جلوگیری از نفوذ رو هم انجام میده:confused: )
تقریبا چند درصد سوالها جوابها ایراد داشت که این هم میشه گفت یکیشه

اره موافقم من خودم زدم قرنیز ولی شک دارم درست باشه چونکه اگه ازاره جلو رطوبت و می گرفت دیگه قیرگونی و تا بالای ازاره نمی اوردن به نظرم ازاره می شد جواب
یه جام خونده بودم قرنیز نیاز به عایق رطوبتی نداره

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.