بررسی آزمون نظارت 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

faridkazemi

عضو جدید
ممنون از شما دوست عزیز با نام کاربری pasopish

سوال 11- اگر ساختمانی 2500 نفر استفاده کننده داشته باشد ,حداقل عرض پلکان از نظر بار تجمیعی کدام گزینه می تواند باشد؟

در جدول 3-1-5-ج صفحه 39 دقیقا اشاره شده به اینکه حداقل عرض پله از نظر بار تجمیعی برای 2000 نفر و بیشتر باید 140 سانتی متر باشد.اما در پاسخنامه 150 سانتی متر یعنی گزینه 2) به عنوان پاسخ قرار داده شده.که اشتباه می باشد. اگر ما حتی 999999 نفر هم بار تجمیعی داشته باشیم حداقل عرض پله باز هم همان 140 سانتی متر است . مثلا در گزینه 2)اگر بجای 150 سانتی متر به عنوان حداقل عرض پله می نوشت 2100 سانتی متر .چون از بین بقیه گزینه ها به 140 نزدیک بود می شد اون رو به عنوان پاسخ انتخاب کرد...؟خیر اشتباه است.

در مورد بقیه سوالات هم می تونید به منابع ارائه شده مراجعه فرمایید.

faridkazemi

عضو جدید
سوال -13
گزینه 2)در ساختمان های مسکونی 3و4 طبقه حداکثر تعداد پله بین دو پاگرد باید 12 عدد باشد.
گزینه3) در ساختمان های مسکونی 1 و 2 طبقه باید حداقل عرض پله 1.10 متر و حداقل عرض کف پله 0.28 متر باشد.
با توجه به متن مبحث چهارم صفحه 39 بند 4-2-12-3-3 و بند 4-2-12-3-5 و بند 4-2-12-3-9
هر دو گزینه فوق صحیح می باشد. چون هیچ اشاره ای به اینکه پله مذکور داری پاگرد است یا مستقیم می باشد.هر دو گزینه 110 سانتی و 90 سانتی متر را می توان برای حداقل عرض پله به کار برد.

pasopish

عضو جدید
ممنون از شما دوست عزیز با نام کاربری pasopish

سوال 11- اگر ساختمانی 2500 نفر استفاده کننده داشته باشد ,حداقل عرض پلکان از نظر بار تجمیعی کدام گزینه می تواند باشد؟

در جدول 3-1-5-ج صفحه 39 دقیقا اشاره شده به اینکه حداقل عرض پله از نظر بار تجمیعی برای 2000 نفر و بیشتر باید 140 سانتی متر باشد.اما در پاسخنامه 150 سانتی متر یعنی گزینه 2) به عنوان پاسخ قرار داده شده.که اشتباه می باشد. اگر ما حتی 999999 نفر هم بار تجمیعی داشته باشیم حداقل عرض پله باز هم همان 140 سانتی متر است . مثلا در گزینه 2)اگر بجای 150 سانتی متر به عنوان حداقل عرض پله می نوشت 2100 سانتی متر .چون از بین بقیه گزینه ها به 140 نزدیک بود می شد اون رو به عنوان پاسخ انتخاب کرد...؟خیر اشتباه است.

در مورد بقیه سوالات هم می تونید به منابع ارائه شده مراجعه فرمایید.

اگر صورت سوال رو کمی دقت کنید گفته کدام گزینه می تواند باشد یعنی بعبارتی ساده گزینه ی نزدیک به اون مقدار میتونه درست باشه. در مورد بقیه ی سوالات هم بنده هم شمارو ارجاع دادم به منابع مربوطه که ظاهرا دوباره توپ رو انداختی توی زمین بنده...

faridkazemi

عضو جدید
اگر صورت سوال رو کمی دقت کنید گفته کدام گزینه می تواند باشد یعنی بعبارتی ساده گزینه ی نزدیک به اون مقدار میتونه درست باشه. در مورد بقیه ی سوالات هم بنده هم شمارو ارجاع دادم به منابع مربوطه که ظاهرا دوباره توپ رو انداختی توی زمین بنده...

نفرمایید مهندس جان من ارادتمند شما هستم.
صفحه 42 مبحث هشتم رو نگاه کردم .بند)ت صحبت شما رو تصدیق می کنه.
اما یه سوال برای من پیش اومد اونم اینه که وسط یه ساختمان سنگی بدون ستون فلزی چطور می شه درز انقطاع اجرا کرد ؟ آیا چنین چیزی ممکنه.؟

faridkazemi

عضو جدید
سوال-11
یه ساختمان 10 طبقه اگه 5 تا مهندس ناظر داشته باشه و هر کدوم تو هر طبقه 10 سانتیمتر خطا داشته باشند. می شه 500 سانتی متر خطا =5*10*10 در کل طبقات .و طراحان محترم هم در محاسبات سازه معماری تاسیسات همینقدر.جمعا می شه 1000 سانتی متر خطا.

rahbar49

عضو جدید
سلام دوستان

کسی هست که فرصت داشته باشه قبل از 20 دی یه فرمت خوب برای اعتراض درست کنه با اطلاعات کامل و سوالالت دارای مشکل که هممون اونو ارسال کنیم
چون گفتن اگه اطلاعات درست نباشه رسیدگی نمی کنن بذارین بهونه دستشون نباشه که بگن اطلاعات ناقص دادین !!!!!!!!!!!!

اعتراضات خود به سوالات مربوطه را با ذكر نام و نام‌خانوادگي، تلفن تماس، رشته آزمون، شماره سوال و توضيحات كامل حداكثر تا تاريخ 20/10/92 به نشاني اينترنتيTarvij@inbr.irارسال نمايند.
سوال : 53 و 11 و...

faridkazemi

عضو جدید
بسمه تعالی
ریاست محترم دفتر امور مقررات ملی ساختمان
با عرض سلام و احترام به استحضار می رساند موارد زیر در پاسخنامه مندرج در سایت با را بررسی و تطبیق با مباحث مقررات ملی ساختمان
جهت اطلاع به شما اعلام می نمایم. خواهشمندم اقدامات لازم را جهت تصحیح عنایت فرمایید.

403Aپاسخنامه آزمون نظارت معماری آذر 92

سوال 11- اگر ساختمانی 2500 نفر استفاده کننده داشته باشد ,حداقل عرض پلکان از نظر بار تجمیعی کدام گزینه می تواند باشد

سوال 7-عوامل اصلی موثردر تعیین پیچیدگی و حجم کار ساختمانها در ارتباط مستقیم بادخالت فنی هفت رشته مهندسی ساختمان کدامند ؟
پاسخ صحیح:
گزینه 1) سطح زیر بنا - تعداد طبقات - کاربری با حیطه عملکردی.
گزینه 2) سطح زیر بنا – تعداد طبقات- نوع کاربری
با استناد به متن مبحث دوم صفحه 79بند 18-1-3 هر دو گزینه فوق صحیح هستند و عملا( کاربری با حیطه عملکردی و نوع کاربری) به طور یکسان و هم معنی به کار برده شده و هر کدام به تنهایی تمام مطلب را می رسانند.

سوال 53- برای حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد کدامیک از روشهای زیر مناسب تر است؟
پاسخ صحیح:
گزینه 1) دیاگرافمی
با استاد به متن کتاب اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان انتشارات دفتر تدوین و ترویج مقررات ملی ساختمان نوبت چاپ :چهارم:1391 صفحات 6و7و8 تنها در صفحه 8 بند 1-2-3-1-مزایای روش دیواره دیاگرافمی قسمت 4) دیواردیافراگمی به ویژه برای حفاری ها و گودهای با طول زیاد مناسب است.
درصفحه 6 بند 1-2-2-(روش دوخت به پشت) تا انتهای صفحه 8 هیچ اشاره به حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد نشده است.

سوال 18 - پلاستکی های سلولی چه موادی هستند؟
گزینه 1) موادی هستند که در آنها چگالی در اثر وجود حفره های بهم مرتبط کاهش یافته است
. پایین صفحه 99 مبحث پنجم عایق های حرارتی 2-پلاستیک های سلولی بند پ)اسفنج پلی یورتان :ماده پلاستیک سلولی نیمه صلب یا صلبی که برپایه پلی یورتان است
پس پایه همه پلاستیک های سلولی وینیل کلراید نیست.برای همین گزینه 1 درست می باشد.

سوال 13-کدام گزینه صحیح می باشد؟
گزینه 2)در ساختمان های مسکونی 3و4 طبقه حداکثر تعداد پله بین دو پاگرد باید 12 عدد باشد
گزینه3) در ساختمان های مسکونی 1 و 2 طبقه باید حداقل عرض پله 1.10 متر و حداقل عرض کف پله 0.28 متر باشد
با توجه به متن مبحث چهارم صفحه 39 بند 4-2-12-3-3 و بند 4-2-12-3-5 و بند 4-2-12-3-9
هر دو گزینه فوق صحیح می باشد. چون هیچ اشاره ای به اینکه پله مذکور داری پاگرد است یا مستقیم می باشد.هر دو گزینه 110 سانتی و 90 سانتی متر را می توان برای حداقل عرض پله به کار برد.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان

کسی هست که فرصت داشته باشه قبل از 20 دی یه فرمت خوب برای اعتراض درست کنه با اطلاعات کامل و سوالالت دارای مشکل که هممون اونو ارسال کنیم
چون گفتن اگه اطلاعات درست نباشه رسیدگی نمی کنن بذارین بهونه دستشون نباشه که بگن اطلاعات ناقص دادین !!!!!!!!!!!!

اعتراضات خود به سوالات مربوطه را با ذكر نام و نام‌خانوادگي، تلفن تماس، رشته آزمون، شماره سوال و توضيحات كامل حداكثر تا تاريخ 20/10/92 به نشاني اينترنتيTarvij@inbr.irارسال نمايند.
سوال : 53 و 11 و...

منم اول میخواستم همین پیشنهادو بدم، اما با توجه به اینکه نظرها متفاوته تو این چند روزه باقی مونده نمیشه نظر همه ی بچه هارو یکی کرد من خودم با توجه به سوالایی که میدونستم و با توجه به جمع آوری دوستمون رفتم سوالارو چک کردم و اون سوالایی رو که به نظرم میومد اشتباه هستن با ذکر منبع و صفحه اش ایمیل کردم به نظرم شما هم همین کارو بکنید...

تا این لحظه این آخرین توضیحات در مورد نوع پاسخنامه 403A آزمون نظارت معماری آذر 92 که در سایت قرار گرفته می باشد.که با کمک همه دوستان جمع آوری شده است .

داوطلبان مي‌توانند پس از مطالعه سوالات و پاسخ‌هاي درج شده، اعتراضات خود به سوالات مربوطه را با ذكر نام و نام‌خانوادگي، تلفن تماس، رشته آزمون، شماره سوال و توضيحات كامل حداكثر تا تاريخ 20/10/92 به نشاني اينترنتي Tarvij@inbr.ir ارسال نمايند.

گزینه 3) 110 سانتی متر صحیح است.
با توجه متن مبحث سوم صفحه 29 بند 3-1-4-4-4 هر راه پله باید دسته کم 1100 میلی متر عرض مفید داشته باشد,مگر آنکه تعداد مجموع متصرفان تمام طبقات استفاده کننده از راه پله کمتر از 50نفر باشدکه در آن صورت عرض مفید می تواند به حداقل 900 میلی متر کاهش یابد. پس برای بالای 50 نفر متصرف 110 سانتی متر صحیح است.

سوال 7-عوامل اصلی موثردر تعیین پیچیدگی و حجم کار ساختمانها در ارتباط مستقیم بادخالت فنی هفت رشته مهندسی ساختمان کدامند ؟
پاسخ صحیح:
با استناد به متن مبحث دوم صفحه 79بند 18-1-3 هر دو گزینه فوق صحیح هستند و عملا( کاربری با حیطه عملکردی و نوع کاربری) به طور یکسان و هم معنی به کار برده شده و هر کدام به تنهایی تمام مطلب را می رسانند.

سوال 53- برای حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد کدامیک از روشهای زیر مناسب تر است؟
پاسخ صحیح:
گزینه 1) دیاگرافمی
با استاد به متن کتاب اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان انتشارات دفتر تدوین و ترویج مقررات ملی ساختمان نوبت چاپ :چهارم:1391 صفحات 6و7و8 تنها در صفحه 8 بند 1-2-3-1-مزایای روش دیواره دیاگرافمی قسمت 4) دیواردیافراگمی به ویژه برای حفاری ها و گودهای با طول زیاد مناسب است.
درصفحه 6 بند 1-2-2-(روش دوخت به پشت) تا انتهای صفحه 8 هیچ اشاره به حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد نشده است. در پاسخنامه مندرج در سایت گزینه 4) موارد 1 و3 به عنوان پاسخ قرار داده که اشتباه می باشد.

گزینه 2)در ساختمان های مسکونی 3و4 طبقه حداکثر تعداد پله بین دو پاگرد باید 12 عدد باشد.
گزینه3) در ساختمان های مسکونی 1 و 2 طبقه باید حداقل عرض پله 1.10 متر و حداقل عرض کف پله 0.28 متر باشد.
هر دو گزینه فوق صحیح می باشد.

سوال 24-در الزامات عمومی رعایت محدودیت های پلان ساختمان های با مصالح بنایی بدون ایجاد درز انقطاع کدام یک از موارد زیر صحیح می باشد؟
طبق بند)ب صفحه 21 مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان :
بند ب)اختلاف سطح در طبقه
حتی المقدور از ایجاد اختلاف سطح در طبقه باید پرهیز شود.در صورت وجود اختلاف سطح در طبقه,باید حد فاصل دو قسمتی که اختلاف سطح دارند با کلاف بندی مناسب تقویت شود
در نتیجه
گزینه 4)ایجاد اختلاف سطح در یک طبق ساختمان در حدمجاز , جایز است. جز موارد ایجاد درز انقطاع نیست.پس پاسخ سوال مندرج در پاسخ نامه اشتباه است.
چون سوال ۲۴ در خود سوال به ساختمانهای با مصالح بنایی ( با کلاف وبدون کلاف ) هیچ اشاره ای نشده که گزینه ۳) هم فقط در ساختمانهای با مصالح بنایی بدون کلاف می تواند درست باشد.و در مورد ساختمانهای با مصالح بنایی با کلاف گفته شده طول ساختمان از سه برابر عرض آن یا 25 متر بیشتر نباشد.

گزینه 1 درست است. گزینه 1) موادی هستند که در آنها چگالی در اثر وجود حفره های بهم مرتبط کاهش یافته است. طبق متن مبحث پنجم.
پس گزینه 4 )موارد 1و3 صحیح است.که در کلید سوالات به عنوان پاسخ صحیح آمده اشتباه است.
.چون پایه همه پلاستیک های سلولی وینیل کلراید نیست.به این علت که صفحه 99 مبحث پنجم. عایق های حرارتی 2-پلاستیک های سلولی بند پ)اسفنج پلی یورتان :ماده پلاستیک سلولی نیمه صلب یا صلبی که برپایه پلی یورتان است.پس همه پلاستیک های سلولی برپایه وینیل کلراید نیستند.

دقیقا من هم به همین سوالا اعتراض دادم...

mamad666

عضو جدید
بسمه تعالی
ریاست محترم دفتر امور مقررات ملی ساختمان
با عرض سلام و احترام به استحضار می رساند موارد زیر در پاسخنامه مندرج در سایت با را بررسی و تطبیق با مباحث مقررات ملی ساختمان
جهت اطلاع به شما اعلام می نمایم. خواهشمندم اقدامات لازم را جهت تصحیح عنایت فرمایید.

403Aپاسخنامه آزمون نظارت معماری آذر 92

سوال 11- اگر ساختمانی 2500 نفر استفاده کننده داشته باشد ,حداقل عرض پلکان از نظر بار تجمیعی کدام گزینه می تواند باشد

پاسخ صحیح:

پاسخ صحیح:
گزینه 1) دیاگرافمی
درصفحه 6 بند 1-2-2-(روش دوخت به پشت) تا انتهای صفحه 8 هیچ اشاره به حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد نشده است.

گزینه 1) موادی هستند که در آنها چگالی در اثر وجود حفره های بهم مرتبط کاهش یافته است
. پایین صفحه 99 مبحث پنجم عایق های حرارتی 2-پلاستیک های سلولی بند پ)اسفنج پلی یورتان :ماده پلاستیک سلولی نیمه صلب یا صلبی که برپایه پلی یورتان است
پس پایه همه پلاستیک های سلولی وینیل کلراید نیست.برای همین گزینه 1 درست می باشد.

گزینه 2)در ساختمان های مسکونی 3و4 طبقه حداکثر تعداد پله بین دو پاگرد باید 12 عدد باشد
گزینه3) در ساختمان های مسکونی 1 و 2 طبقه باید حداقل عرض پله 1.10 متر و حداقل عرض کف پله 0.28 متر باشد
سلام مهندس جان در مورد سوال 11- باید عرض کنم که حداقل را خواستن همونطور که اشاره کردین در جدول صفحه 39 حداقل عرض پلکان برای بیش از 2000 نفر 140 معرفی شده یعنی کمترین مقدار صحیح 140 و نمی توان از آن کمتر اختیار کرد پس گزینه های 1-3-و4 خود به خود حذف می شوند (دربین گزینه ها کمترین مقدار صحیح 150 می باشد . در ضمن در صفحه 29 پله رو گفته نه پلکان

fact

عضو جدید
با سلام
دوستان برای شما هم این اس مس اومده؟ و کیا شرکت میکنن؟
معمار گرامی در صورت تمایل میتوانید در جلسه بررسی مسائل و مشکلات آزمون ورود به حرفه در سال 91 و 92 در روز دوشنبه مورخ 23/10/92 ساعت 4 تا 6 در محل سازمان شرکت فرمایید.
ا

holooooooo

کاربر ممتاز
با سلام
دوستان برای شما هم این اس مس اومده؟ و کیا شرکت میکنن؟
معمار گرامی در صورت تمایل میتوانید در جلسه بررسی مسائل و مشکلات آزمون ورود به حرفه در سال 91 و 92 در روز دوشنبه مورخ 23/10/92 ساعت 4 تا 6 در محل سازمان شرکت فرمایید.
ا

نههههههههههههههههههههههههههه نیومده!!!!!!!!!!!!!!! شما کدوم استانین؟

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستانی که تو جلسه شرکت کردن لطفا نتیجه اش رو بگن چی بوده؟

• Like
واکنش ها: agin

akropolis

عضو جدید
عنوان: بررسي اعتراضات آزمون آذرماه 92 تاريخ: یک شنبه 6 بهمن 1392
بسمه تعالی
بررسي اعتراضات آزمون آذرماه 92
به اطلاع داوطلبان محترم آزمونهاي ورود به حرفه آذرماه سال 92 مي‌رساند، اعتراضات واصله در مهلت مقرر به سوالات و پاسخنامه آزمون‌هاي مذكور توسط كميته‌هاي تخصصي و عالي مربوطه بررسي و نتايج در پاسخنامه‌هاي مربوط به هر رشته اعمال شده است. لازم بذكر است اصلاحات مورد تاييد در تصحيح پاسخنامه كليه شركت‌كنندگان مشمول منظور خواهد شد. مجدداً تاكيد مي‌گردد اصلاحات وارده شده نهايي بوده و امكان بررسي مجدد به هيچ عنوان مقدور نخواهد بود.

دفتر مقررات ملّي ساختمان

pasopish

عضو جدید
ظاهرن کلید سوالای نظارت و اجرای معماری تغییری نکردن از دوستان کسی در جریان هست قضیه از چه قراره؟؟

pasopish

عضو جدید
من شنیدم سوالای اجرا تغییر نکردن ولی نظارت تغییر کرده

این سوالای و کلیدی که روی سایت هست با همون قبلی هیچ تغییری نکرده من همه رو چک کردم ظاهرا فقط معماری تغییر نکرده. من سوالای عمران محاسبه رو نگاه کردم چندتا از سوالارو اصلاح کرده بودن.

holooooooo

کاربر ممتاز
این سوالای و کلیدی که روی سایت هست با همون قبلی هیچ تغییری نکرده من همه رو چک کردم ظاهرا فقط معماری تغییر نکرده. من سوالای عمران محاسبه رو نگاه کردم چندتا از سوالارو اصلاح کرده بودن.

کلا با معماریا لجن!!! حتما سوالای ما از نظرشون اوکی بوده دیگه و نیاز به هیچ تغییری نبوده!!!!!!!!!!!!!!!!

akropolis

عضو جدید
سلام. من اجرا 68 درصد اوردم ولی نظارت لب مرز مردود شدم تکلیف چی میشه الان؟؟؟؟؟پروانه اشتغال میدن یا نه؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
سلام. من اجرا 68 درصد اوردم ولی نظارت لب مرز مردود شدم تکلیف چی میشه الان؟؟؟؟؟پروانه اشتغال میدن یا نه؟؟

منمم همینطور...اجرا قبول...نظارت با 49 مردود...دوستان میگن اعتراض کنید امکان داره ک قبول بشید...نمیدونم فردا دارم میرم نظام پرسیدم بهتون خبر میدم....

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها دفترچه c رو کامل از کجا میتونم تهیه کنم؟

farinaz_kiani

عضو جدید
سلام بچه ها بلاخره نتایج اومد من اجرا قبول شدم ولی نظارت نه عجب مسخره بازیه هاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا دفترچه b میخوام:cry:

وضعیت
موضوع بسته شده است.