بررسی آزمون نظارت 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

akropolis

عضو جدید
سلام.واقعیتش من سوالا یادم نیس.ولی جوابا رو تو یه برگه نوشتم . ولی تا اونجایی که یادمه 35 تا سوال جواب دادم که فک میکردم همشون درست زدم (به جز سوال قیر) حال با پاسخنامه شما واقعیتش دودل شدم . حالا اگه سوالا گیر بیاد میشه اطمینان حاصل کرد و با یقین بیشتری حرف زد.

rahbar49

عضو جدید
سلام.واقعیتش من سوالا یادم نیس.ولی جوابا رو تو یه برگه نوشتم . ولی تا اونجایی که یادمه 35 تا سوال جواب دادم که فک میکردم همشون درست زدم (به جز سوال قیر) حال با پاسخنامه شما واقعیتش دودل شدم . حالا اگه سوالا گیر بیاد میشه اطمینان حاصل کرد و با یقین بیشتری حرف زد.

من از رو پاسخنامم 100% 29 تا رو میدونم کدوم سوالاس و درست زدم 2تا غلط دارم یکیش اون سوال 25 متز بناییه هست که جواب اختلاف سطحه و یکش از جوشا بود همه موازده 27 تا درست زدم 13 تای دیگه هم زدم که نمیدومم کدوم سوالاس که ببینم درسته یا نه

zazar5414

عضو
بچه ها این کتاب انتشارات یاوریان که سوالات آرمون و نظارت و اجرا رو داشت بخواهیم بفروشیم کجا باید بریم دور و وره انقلاب میخرن؟

akropolis

عضو جدید
میشه در مورد سوالای2-3-9-22-23-38 صحبت کنین و آیا اطمینان دارین درست زدین یا نه؟؟

akropolis

عضو جدید
طبق پاسخنامه تون شما 39 سوال جواب دادین با این محاسباتتون میشه 44 سوال:surprised:

azang

عضو جدید
20
[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png[/h]

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله azang http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
سلام : سوال ۱۲ و ۲۴ هم مشکل داره چون سوال ۲۴ در خود سوال به ساختمانهای با مصالح بنایی ( با کلاف وبدون کلاف ) هیچ اشاره ای نشده که گزینه ۳ هم صحیح نمی باشد درسته به مبحث ۸ مقررات ملی مراجعه کنید ./​

دقیقا !!!!!
من خودم 25 مترو زدم چون احساس کردم منظورش کلاف داره بعد دیدم اختلاف سطح هم با ایجاد کلاف و درز انقطاع قابل قبوله سوال گنگ بود
اما گزینه اختلاف سطخ رو درست تلقی کردن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!​

سلام - خوب اختلاف سطح در هردو با کلاف وبدون کلاف توضیح داده ویکی هم هست ولی سوال مشکل داره چون به هیچ کدام اشاره نکرده وگزینه ۳ هم صحیح نمی باشد . باید اعتراض کنیم

fact

عضو جدید
20
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله azang http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
سلام : سوال ۱۲ و ۲۴ هم مشکل داره چون سوال ۲۴ در خود سوال به ساختمانهای با مصالح بنایی ( با کلاف وبدون کلاف ) هیچ اشاره ای نشده که گزینه ۳ هم صحیح نمی باشد درسته به مبحث ۸ مقررات ملی مراجعه کنید ./​

دقیقا !!!!!
من خودم 25 مترو زدم چون احساس کردم منظورش کلاف داره بعد دیدم اختلاف سطح هم با ایجاد کلاف و درز انقطاع قابل قبوله سوال گنگ بود
اما گزینه اختلاف سطخ رو درست تلقی کردن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!​

سلام - خوب اختلاف سطح در هردو با کلاف وبدون کلاف توضیح داده ویکی هم هست ولی سوال مشکل داره چون به هیچ کدام اشاره نکرده وگزینه ۳ هم صحیح نمی باشد . باید اعتراض کنیم
به نظر من هم این سوال مشکل داره چو ن اختلاف سطح داشتن رو در کتاب رد نکردا فقط زده یاید کلاف داشته باشه !!!

rahbar49

عضو جدید
اینا جوابای من:
سوالای نظارت تا الان:
1-مشخصه نوع سنگ: تراورتن
2-قیر: (نزدم) فکر کنم هیچکدامه
3-پلاستیک سلولی:کاهش چگالی به دلیل وجود حفره
4-ملات ماسه سیمان 1 به سه
5-سطح باز شو در ساختمان بنایی:یک سوم
6-تراز کلاف آجری 8
7-تعریف تصرف
8-عوامل موثر در تعیین پیچیدگی:سطح زیر بنا ، تعداد طبقات ، نوع کاربری(مبحث 2 ص 79 خط10)
9- ناظر سازمان وزارت راه و شهر سازی
10-زمان رسمی و عرض مفید برای تخلیه:200 و 7.5میلی متر
11-واحد سطح تصرف کتابخانه و کلاس در س و آپارتمان: 4.6 و 1.9و18.6
12-عرض پلکان بار تجمیعی:(نزدم) در کتاب 140 ولی در گزینه ها 150 !!
13-گزینه صحیح: نورگیر نمی تواند از پارکینگ به طبقات راه یابد
14-گزینه صحیح: حداکثر تعداد پله بین 2 پاگرد 12 تاست
15-انتقال دود در توقفگاه ها: (نزدم)
16:صحیح: استفاده از بتن آرمه به مجاز نیست ودر ملات و ...باید بکار برد
17:اختلاط بتن با دست: به هیچ وجه مجاز نیست مگر با دستور دستگاه نظار در C16
18:نزدم
19:پلان ساختمان با مصالح بنایی: اختلاف سطح نداشته باشد.
20:ارتفاع راه رو سرپوشیده موقت 2.5 و عرض کمتر از 1.5
سوالای پراکنده دیگه:
21:حداکثر زاویه شیب پله برقی: 30
22: آسانسور 10 نفره : 1.73
23:بافر بین کابین و چاهکه
24: لوله پلیمری: هر 4 گزینه صحیحه به نظرم
25: تابلو ها : هر 4 گزینه صحیحه
26:نصب گاز: فک کنم همه ی موارد ممنوعه
27: اعلام هشدار نشت گاز رو نزدم و لی فک کنم موتور خانه
28:جلسه قبل گود برداری: مالک،سازنده،طراح،ناظر،نما ینده ی شهرداری،محل ساختمان
29: داستان گود برداری و کار گر ها: بیش از یک گارگر
30: حد اقل شاخص کاهش صدای وزن یافته برای دیوار جدا کننده دو واحد مسکونی؟50
31: کف مجاور با دو دیوار ممتد پوسته خارجی چه پل حرارتی محسوب میشه؟ به نظرم موضعیه
32:دیوار بارا کنستانتینی
33: نوفه50-45
34: فاصله بنای دردست تخریب وتعمیر40-25
35: طول سلختمان از2 برابر عرض ساختمان بیشتر نباشد
36:گود برداری دیافراگمی
37: سایبان مشهد: افقی 65
38: یه آسانسور سرعتشو وزنش : من زدم 630 کیلو وزن .63
39:وتاژ قوس:50تا 100 و 18 تا 36
40:ارتفاع ترانسفورماتور: 1800 میلی متر

آیا این ترتیب سوالای کد 403D هست؟؟؟؟

rahbar49

عضو جدید
به نظر من هم این سوال مشکل داره چو ن اختلاف سطح داشتن رو در کتاب رد نکردا فقط زده یاید کلاف داشته باشه !!!

کجااااااااااااااااااااااااااااااااا باید اعتراض بدیم !!!!!!!!!!!!!!!!! کسی میدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

rahbar49

عضو جدید
میشه در مورد سوالای2-3-9-22-23-38 صحبت کنین و آیا اطمینان دارین درست زدین یا نه؟؟

منظورتون تو پاسخنامس؟
س 2 قیره بود درست زدم
بقیه رو نمی ذونم احتمالا درست زدم فلطم کمه در کل به نظرم جز اونایی مه بهم رسوندن
حالا اگه بشه کمک کنین سوالارو بازسازی کنیم میشه فهمید

rahbar49

عضو جدید
آیا کسی ترتیب سوالای کد 403D رو داره

مثلا به این شکل

1-مشخصه نوع سنگ: تراورتن
2-قیر: (نزدم) فکر کنم هیچکدامه
3-پلاستیک سلولی:کاهش چگالی به دلیل وجود حفره
4-ملات ماسه سیمان 1 به سه
5-سطح باز شو در ساختمان بنایی:یک سوم
6-تراز کلاف آجری 8
7-تعریف تصرف
8-عوامل موثر در تعیین پیچیدگی:سطح زیر بنا ، تعداد طبقات ، نوع کاربری(مبحث 2 ص 79 خط10)
9- ناظر سازمان وزارت راه و شهر سازی
10-زمان رسمی و عرض مفید برای تخلیه:200 و 7.5میلی متر
11-واحد سطح تصرف کتابخانه و کلاس در س و آپارتمان: 4.6 و 1.9و18.6
12-عرض پلکان بار تجمیعی:(نزدم) در کتاب 140 ولی در گزینه ها 150 !!
13-گزینه صحیح: نورگیر نمی تواند از پارکینگ به طبقات راه یابد
14-گزینه صحیح: حداکثر تعداد پله بین 2 پاگرد 12 تاست
15-انتقال دود در توقفگاه ها: (نزدم)
16:صحیح: استفاده از بتن آرمه به مجاز نیست ودر ملات و ...باید بکار برد
17:اختلاط بتن با دست: به هیچ وجه مجاز نیست مگر با دستور دستگاه نظار در C16
18:نزدم
19:پلان ساختمان با مصالح بنایی: اختلاف سطح نداشته باشد.
20:ارتفاع راه رو سرپوشیده موقت 2.5 و عرض کمتر از 1.5
سوالای پراکنده دیگه:
21:حداکثر زاویه شیب پله برقی: 30
22: آسانسور 10 نفره : 1.73
23:بافر بین کابین و چاهکه
24: لوله پلیمری: هر 4 گزینه صحیحه به نظرم
25: تابلو ها : هر 4 گزینه صحیحه
26:نصب گاز: فک کنم همه ی موارد ممنوعه
27: اعلام هشدار نشت گاز رو نزدم و لی فک کنم موتور خانه
28:جلسه قبل گود برداری: مالک،سازنده،طراح،ناظر،نما ینده ی شهرداری،محل ساختمان
29: داستان گود برداری و کار گر ها: بیش از یک گارگر
30: حد اقل شاخص کاهش صدای وزن یافته برای دیوار جدا کننده دو واحد مسکونی؟50
31: کف مجاور با دو دیوار ممتد پوسته خارجی چه پل حرارتی محسوب میشه؟ به نظرم موضعیه
32:دیوار بارا کنستانتینی
33: نوفه50-45
34: فاصله بنای دردست تخریب وتعمیر40-25
35: طول سلختمان از2 برابر عرض ساختمان بیشتر نباشد
36:گود برداری دیافراگمی
37: سایبان مشهد: افقی 65
38: یه آسانسور سرعتشو وزنش : من زدم 630 کیلو وزن .63
39:وتاژ قوس:50تا 100 و 18 تا 36
40:ارتفاع ترانسفورماتور: 1800 میلی متر​

azang

عضو جدید
سلام - به نظر من سوال ۱۲ هم مشکل داره کلید سوالها زده گزینه ۳ ولی مبحث ۴ ص ۲۴ (۴-۲-۵-۸) خوب توضیح داده که قرار گیری نورگیر سقفی ساحتمان (زیرزمین یا همکف ) به پارکینگ اختصاص یابد نورگیری وتهویه اتاقها نباید تا توقفگاه ادامه یابند .ولی قرارگیری نورگیر سقفی فاقد بازشو در حد فاصل توقفگاهها به شرط استفاده از مصالح غیر ریزنده ودربرابر ضربه و حرارت بلا مانع است و سوال کاملا غلط است

rahbar49

عضو جدید
سلام - به نظر من سوال ۱۲ هم مشکل داره کلید سوالها زده گزینه ۳ ولی مبحث ۴ ص ۲۴ (۴-۲-۵-۸) خوب توضیح داده که قرار گیری نورگیر سقفی ساحتمان (زیرزمین یا همکف ) به پارکینگ اختصاص یابد نورگیری وتهویه اتاقها نباید تا توقفگاه ادامه یابند .ولی قرارگیری نورگیر سقفی فاقد بازشو در حد فاصل توقفگاهها به شرط استفاده از مصالح غیر ریزنده ودربرابر ضربه و حرارت بلا مانع است و سوال کاملا غلط است

متاسفانه خیلی از سوالا این وضعیتو دارن چه باید کرد !!!

rahbar49

عضو جدید
انتظاز داشتم لااقل 6 الی 7 سوال حذف بشه اما نشد !!!!!
حتا زخمت اینم به خوذشون ندادن کلید هر چهار کذو بذارن یا لا اقل هر 4 گروه سوالو!!!!
دلمون به چی خوش باشه مثلا خیلی سخت بود پاسخنامه رو برا هر 4 گروه تنظیم کنن؟
تو سایت دفتر مقررات از قسمت ارتباط با ما هر چی سعی کردم پیشنهاد بدم مقذور نبوذ!!!!!!!!!!
صدامون له هیچ جا نمی رسه!

azang

عضو جدید
باید همه باهم اعتراض بدیم به همون نشاني اينترنتي Tarvij@inbr.ir تا تاريخ 20/10/92 هم بایدبه نشانه اعتراض به گنگ وسخت بودن سوالات وهمان سوالات غلط را با نشانی درست سوال وتوضیح کامل.....

rahbar49

عضو جدید
باید همه باهم اعتراض بدیم به همون نشاني اينترنتي Tarvij@inbr.ir تا تاريخ 20/10/92 هم بایدبه نشانه اعتراض به گنگ وسخت بودن سوالات وهمان سوالات غلط را با نشانی درست سوال وتوضیح کامل.....

خب ییک زحمت بکشه همه سوالای گنگو در بیاره و برا این مو ضوع اختصاصا یه تاپیک نو باز بشه تا همه ببینن و بیان اعتراض بدن ماهم سوالای گنگو با توضیحش به ایمیلشون بفرستیم شاید نتیجه بده

امید وارم مدیر سایت همکاری کنن

faridkazemi

عضو جدید
تحلیل سوالات آزمون نظارت معماری 92

تحلیل سوالات آزمون نظارت معماری 92

آزمون نظارت معماری 92
در سوال یازدهم
با توجه متن مبحث سوم صفحه 29 بند 3-1-4-4-4 هر راه پله باید دسته کم 1100 میلی متر عرض مفید داشته باشد,مگر آنکه تعداد مجموع متصرفان تمام طبقات استفاده کننده از راه پله کمتر از 50نفر باشدکه در آن صورت عرض مفید می تواند به حداقل 900 میلی متر کاهش یابد. پس برای بالای 50 نفر متصرف
گزینه 3)110 سانتی متر
​صحیح است.

سوال 7-عوامل اصلی موثردر تعیین پیچیدگی و حجم کار ساختمانها در ارتباط مستقیم بادخالت فنی هفت رشته مهندسی ساختمان کدامند ؟
پاسخ صحیح:
گزینه 1) سطح زیر بنا - تعداد طبقات - کاربری با حیطه عملکردی.
گزینه 2) سطح زیر بنا – تعداد طبقات- نوع کاربری
با استناد به متن مبحث دوم صفحه 79بند 18-1-3 هر دو گزینه فوق صحیح هستند و عملا( کاربری با حیطه عملکردی و نوع کاربری) به طور یکسان و هم معنی به کار برده شده و هر کدام به تنهایی تمام مطلب را می رسانند.

سوال 53- برای حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد کدامیک از روشهای زیر مناسب تر است؟
پاسخ صحیح:
گزینه 1) دیاگرافمی
با استاد به متن کتاب اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان انتشارات دفتر تدوین و ترویج مقررات ملی ساختمان نوبت چاپ :چهارم:1391 صفحات 6و7و8 تنها در صفحه 8 بند 1-2-3-1-
مزایای روش دیواره دیاگرافمی
قسمت 4) دیواردیافراگمی به ویژه برای حفاری ها و گودهای با طول زیاد مناسب است.
درصفحه 6 بند 1-2-2-(روش دوخت به پشت) تا انتهای صفحه 8 هیچ اشاره به حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد نشده است. در پاسخنامه مندرج در سایت گزینه 4) موارد 1 و3 به عنوان پاسخ قرار داده که اشتباه می باشد.

سوال -13
گزینه 2)در ساختمان های مسکونی 3و4 طبقه حداکثر تعداد پله بین دو پاگرد باید 12 عدد باشد.
گزینه3) در ساختمان های مسکونی 1 و 2 طبقه باید حداقل عرض پله 1.10 متر و حداقل عرض کف پله 0.28 متر باشد.
با توجه به متن مبحث چهارم صفحه 39 بند 4-2-12-3-3 و بند 4-2-12-3-5 و بند 4-2-12-3-9
هر دو گزینه فوق صحیح می باشد.

در مورد سوال 24
به صفحه 21 مبحث ۸ مقررات ملی مراجعه کنید
بند ب)اختلاف سطح در طبقه
حتی المقدور از ایجاد اختلاف سطح در طبقه باید پرهیز شود.در صورت وجود اختلاف سطح در طبقه,باید حد فاصل دو قسمتی که اختلاف سطح دارند با کلاف بندی مناسب تقویت شود
در نتیجه
گزینه 4)ایجاد اختلاف سطح در یک طبق ساختمان مجاز است
. جز موارد ایجاد درز انقطاع نیست.و نمی تواند پاسخ سوال باشد.
چون سوال ۲۴ در خود سوال به ساختمانهای با مصالح بنایی ( با کلاف وبدون کلاف ) هیچ اشاره ای نشده که گزینه ۳ هم فقط در ساختمانهای با مصالح بنایی بدون کلاف می تواند درست باشد.و در مورد ساختمانهای با مصالح بنایی با کلاف گفته شده طول ساختمان از
سه
برابر عرض آن یا 25 متر بیشتر نباشد.

سوال 18
گزینه 1 درسته طبق متن مبحث پنجم.پس
گزینه 4 )موارد 1و3 صحیح است.
که در کلید سوالات به عنوان پاسخ صحیح اومده
اشتباست
.چون پایه همه پلاستیک های سلولی وینیل کلراید نیست.به این علت که صفحه 99 مبحث پنجم. عایق های حرارتی 2-پلاستیک های سلولی بند پ)اسفنج پلی یورتان :ماده پلاستیک سلولی نیمه صلب یا صلبی که برپایه پلی یورتان است.پس همه پلاستیک های سلولی برپایه وینیل کلراید نیستند.

در مورد سوال 7-
طبق صفحه 79
مبحث دوم
گزینه 1 و گزینه 2 هر دو درست هستند چون کاربری با حیطه عملکردی و نوع کاربری به طور یکسان به کار برده شده هر کدامشان به تنهایی مطلب را کاملا بیان می کند.
در مورد سوال 18-
اشتباست
.چون پایه همه پلاستیک های سلولی وینیل کلراید نیست.به این علت که صفحه 99 مبحث پنجم. عایق های حرارتی 2-پلاستیک های سلولی بند پ)اسفنج پلی یورتان :ماده پلاستیک سلولی نیمه صلب یا صلبی که برپایه پلی یورتان است.پس همه پلاستیک های سلولی برپایه وینیل کلراید نیستند.

rahbar49

عضو جدید
تحلیل سوالات آزمون نظارت معماری 92 برای اعتراض

آزمون نظارت معماری 92

در سوال یازدهم

با توجه متن مبحث سوم صفحه 29 بند 3-1-4-4-4 هر راه پله باید دسته کم 1100 میلی متر عرض مفید داشته باشد,مگر آنکه تعداد مجموع متصرفان تمام طبقات استفاده کننده از راه پله کمتر از 50نفر باشدکه در آن صورت عرض مفید می تواند به حداقل 900 میلی متر کاهش یابد. پس برای بالای 50 نفر متصرف
گزینه 3)110 سانتی متر​

​صحیح است.

در مورد سوال 7-
سوال 7-عوامل اصلی موثردر تعیین پیچیدگی و حجم کار ساختمانها در ارتباط مستقیم بادخالت فنی هفت رشته مهندسی ساختمان کدامند ؟

طبق صفحه 79
مبحث دوم
گزینه 1 و گزینه 2 هر دو درست هستند چون کاربری با حیطه عملکردی و نوع کاربری به طور یکسان به کار برده شده هر کدامشان به تنهایی مطلب را کاملا بیان می کند.

پاسخ صحیح:
با استناد به متن مبحث دوم صفحه 79بند 18-1-3 هر دو گزینه فوق صحیح هستند و عملا( کاربری با حیطه عملکردی و نوع کاربری) به طور یکسان و هم معنی به کار برده شده و هر کدام به تنهایی تمام مطلب را می رسانند.

سوال 53- برای حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد کدامیک از روشهای زیر مناسب تر است​

پاسخ صحیح:
گزینه 1) دیاگرافمی
با استاد به متن کتاب اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان انتشارات دفتر تدوین و ترویج مقررات ملی ساختمان نوبت چاپ :چهارم:1391 صفحات 6و7و8 تنها در صفحه 8 بند 1-2-3-1-
درصفحه 6 بند 1-2-2-(روش دوخت به پشت) تا انتهای صفحه 8 هیچ اشاره به حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد نشده است. در پاسخنامه مندرج در سایت گزینه 4) موارد 1 و3 به عنوان پاسخ قرار داده که اشتباه می باشد.

سوال -13
گزینه 2)در ساختمان های مسکونی 3و4 طبقه حداکثر تعداد پله بین دو پاگرد باید 12 عدد باشد.
گزینه3) در ساختمان های مسکونی 1 و 2 طبقه باید حداقل عرض پله 1.10 متر و حداقل عرض کف پله 0.28 متر باشد.
با توجه به متن مبحث چهارم صفحه 39 بند 4-2-12-3-3 و بند 4-2-12-3-5 و بند 4-2-12-3-9

در مورد سوال 24
بند ب)اختلاف سطح در طبقه
حتی المقدور از ایجاد اختلاف سطح در طبقه باید پرهیز شود.در صورت وجود اختلاف سطح در طبقه,باید حد فاصل دو قسمتی که اختلاف سطح دارند با کلاف بندی مناسب تقویت شود
در نتیجه
چون سوال ۲۴ در خود سوال به ساختمانهای با مصالح بنایی ( با کلاف وبدون کلاف ) هیچ اشاره ای نشده که گزینه ۳ هم فقط در ساختمانهای با مصالح بنایی بدون کلاف می تواند درست باشد.و در مورد ساختمانهای با مصالح بنایی با کلاف گفته شده طول ساختمان از
سه

سوال 18
در مورد سوال 18-
اشتباست

آقای مهندس دستتون درد نکنه از همه دوستان خواهش داریم به این موضوع اعتراض بدن

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان میشه لطف کنید تو یه تاپیک جدید همه اعتراضات رو بزارید؟ این جوری تو 3-4 تا تاپیک همزمان هست.اینجوری می تونیم نظرهمه دوستان رو ببینیم و اعتراض مون رو بفرستیم

akropolis

عضو جدید
نمیشه اعتراض داد ارتباط با دفتر امور مقررات ملی ساختمان غیر فعال شده

akropolis

عضو جدید
من که هر کار میکنم ارسال نمیشه خطا میزنه شما چطور امتحان کردین؟؟؟؟؟

rahbar49

عضو جدید

توجه توجه توجه توجه

عنوان: درج سوالات و پاسخنامه آزمون آذرماه 92 تاريخ: دوشنبه 9 دی 1392
بسمه تعالی
درج سوالات و پاسخنامه آزمون آذرماه 92
به اطلاع داوطلبان آزمون ورود به حرفه آذر ماه سال 92 مي‌رساند، سوالات و پاسخنامه آزمون‌هاي مذكور در سامانه ثبت‌نام آزمون‌ها و در بخش نمونه سوالات درج شده است. داوطلبان مي‌توانند پس از مطالعه سوالات و پاسخ‌هاي درج شده، اعتراضات خود به سوالات مربوطه را با ذكر نام و نام‌خانوادگي، تلفن تماس، رشته آزمون، شماره سوال و توضيحات كامل حداكثر تا تاريخ 20/10/92 به نشاني اينترنتي Tarvij@inbr.ir ارسال نمايند. بديهي است اعتراضاتي كه بطور كامل و در مهلت مقرر ارسال نگردد بررسي نخواهد شد. لازم بذكر است كليه اعتراضات ارسال شده در مهلت مقرر توسط كميته‌هاي تخصصي مربوطه بررسي و در صورت تاييد، حسب مورد مراتب در پاسخنامه مندرج در سامانه اعمال و در تصحيح پاسخنامه كليه شركت‌كنندگان مشمول منظور خواهد شد. تاكيد مي‌گردد اعتراضات صرفاً يكبار توسط كميته‌هاي تخصصي و عالي مربوطه بررسي و پاسخ كميته در اين خصوص فصل‌الختام بوده و امكان بررسي مجدد وجود ندارد.

دفتر مقررات ملّي ساختمان

نوشته اصلي بوسيله faridkazemi http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
آزمون نظارت معماری 92

در سوال یازدهم

گزینه 3)110 سانتی متر

​صحیح است.

در مورد سوال 7-

طبق صفحه 79
مبحث دوم

پاسخ صحیح:

سوال 53- برای حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد کدامیک از روشهای زیر مناسب تر است

پاسخ صحیح:
گزینه 1) دیاگرافمی

سوال -13

در مورد سوال 24
بند ب)اختلاف سطح در طبقه
در نتیجه
سه

سوال 18
در مورد سوال 18-
اشتباست

nader eng

عضو جدید
و سوال 34 طبق صفحه 121 م 14 گزینه 1 اشتباه است در واقع جواب صحیح وجود ندارد.

akropolis

عضو جدید
سوالات ازمون نظارت

سوالات ازمون نظارت

خدایا مردیم از استرس کسی نبود سوالای دفترچه d نظارتو داشته باشه(403 d)

pasopish

عضو جدید

توجه توجه توجه توجه

عنوان: درج سوالات و پاسخنامه آزمون آذرماه 92 تاريخ: دوشنبه 9 دی 1392
بسمه تعالی
درج سوالات و پاسخنامه آزمون آذرماه 92
به اطلاع داوطلبان آزمون ورود به حرفه آذر ماه سال 92 مي‌رساند، سوالات و پاسخنامه آزمون‌هاي مذكور در سامانه ثبت‌نام آزمون‌ها و در بخش نمونه سوالات درج شده است. داوطلبان مي‌توانند پس از مطالعه سوالات و پاسخ‌هاي درج شده، اعتراضات خود به سوالات مربوطه را با ذكر نام و نام‌خانوادگي، تلفن تماس، رشته آزمون، شماره سوال و توضيحات كامل حداكثر تا تاريخ 20/10/92 به نشاني اينترنتي Tarvij@inbr.ir ارسال نمايند. بديهي است اعتراضاتي كه بطور كامل و در مهلت مقرر ارسال نگردد بررسي نخواهد شد. لازم بذكر است كليه اعتراضات ارسال شده در مهلت مقرر توسط كميته‌هاي تخصصي مربوطه بررسي و در صورت تاييد، حسب مورد مراتب در پاسخنامه مندرج در سامانه اعمال و در تصحيح پاسخنامه كليه شركت‌كنندگان مشمول منظور خواهد شد. تاكيد مي‌گردد اعتراضات صرفاً يكبار توسط كميته‌هاي تخصصي و عالي مربوطه بررسي و پاسخ كميته در اين خصوص فصل‌الختام بوده و امكان بررسي مجدد وجود ندارد.

دفتر مقررات ملّي ساختمان

نوشته اصلي بوسيله faridkazemi http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
آزمون نظارت معماری 92

در سوال یازدهم

گزینه 3)110 سانتی متر

​صحیح است.

در مورد سوال 7-

طبق صفحه 79
مبحث دوم

پاسخ صحیح:

سوال 53- برای حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد کدامیک از روشهای زیر مناسب تر است

پاسخ صحیح:
گزینه 1) دیاگرافمی

سوال -13

در مورد سوال 24
بند ب)اختلاف سطح در طبقه
در نتیجه
سه

سوال 18
در مورد سوال 18-
اشتباست

دوست عزیز
در مورد سوال 7 همون صفحه ای که ارجاع دادید چیزی از حیطه ی عملکردی نام نبرده نمیدونم برخی از دوستان اینو از کجای این صفحه استخراج کردن این احتمال وجود داره که از ویرایش قدیمی استفاده کرده باشین چون ویرایش جدید واضح گزینه 2 رو نوشته.
سوال 11 نگاه کنید به مبحث سوم صفحه 39 داخل جدول و گزینه صحیح همون 150 سانتی متره که نزدیک به 140 سانته.
سوال 13 هم برای اثبات غلط بودن گزینه ی 3 نگاه کنید به مبحث چهارم صفحه 39 بند 4-2-12-3-5.
سوال 24 هم متاسفانه باز در اشتباهید هر چند من خودمم این سوال رو اشتباه جواب دادم با استناد به همون برداشت شما اما اگه شما همون مبحث هشتم صفحه 42 ملاحظه کنید متوجه خواهید شد.هر چند قبول دارم کلیت سوال ابهام داره اما ساختمان های بنایی صرفا با ساختمان های با کلاف و بدون کلاف دسته بندی نمیشن و ساختمان های سنگی هم جزوشون هستنو متاسفانه این مورد هم کلید درسته.
فقط در مورد سوال 18 با شما موافقم...
شاد باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.