بررسی آزمون نظارت خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
واسه همکاری مثلا چیکار باید کنن؟؟؟؟همه که دارن میگن اعتراض داریمالبته زیادم مهم نیستممنون ازتون
واسه همکاری باید ش داوطلبی و کد نظامشونو و اسمو فامیلشونو میدادن ک من بزنم توی نامه،نکه من برا إسم جورکردن کبود شمو به هر دری بزنم باورتون نمیشه من ب همکلاسیای مدرسه أم ک اتفاقی تو آزمون دیدمم شمارشونو گیر آوردم إس زدم ک کدای نظامشونو بگیرم حداقل 4تا إسم پای نامه باشه،بمن حق بدین فقط ازاونایی نظر بخوام ک إسمشون تو نامه هست، بقیه میتونن اعتراضشونو ایمیل کنن

سپیدی

عضو جدید
جواب سوال 60 که همونه:( :( /یه لحظه فکر کردم که اصلاحش کردن و زدن گزینه 1 اما....:( تازه دوباره دانلودش کردم و دیدم تغییر نکرد :( :( :(

memarimemar

عضو جدید
جواب

جواب

جواب سوال 60 که همونه:( :( /یه لحظه فکر کردم که اصلاحش کردن و زدن گزینه 1 اما....:( تازه دوباره دانلودش کردم و دیدم تغییر نکرد :( :( :(

پاسخ: گزینه 2

مبحث 21 – صفحه 24 جدول 21 - 2 - 2 و صفحه 25 بند 21 - 2 - 5 - 6 – 5 .
با استفاده از جدول 21 - 2 - 2 ظرفیت پناهگاه یک سوم 120 نفر یعنی 40 نفر می باشد و با توجه به بند 21 –
2 - 5 - 6 - 5 که حجم هر نفر را 5 / 2 مترمکعب بیان میکند پس می شود:
100 متر مکعب = 50 / 2 * 40
2.30 / 100 = 43.47
مقدار حجم پناهگاه ) 100 متر مکعب( را بر ارتفاع که 30 / 2 می باشد تقسیم کنیم 43.47 بدست می آید که
مقدار گردشده آن 44 میشود

سپیدی

عضو جدید
پاسخ: گزینه 2

مبحث 21 – صفحه 24 جدول 21 - 2 - 2 و صفحه 25 بند 21 - 2 - 5 - 6 – 5 .
با استفاده از جدول 21 - 2 - 2 ظرفیت پناهگاه یک سوم 120 نفر یعنی 40 نفر می باشد و با توجه به بند 21 –
2 - 5 - 6 - 5 که حجم هر نفر را 5 / 2 مترمکعب بیان میکند پس می شود:
100 متر مکعب = 50 / 2 * 40
2.30 / 100 = 43.47
مقدار حجم پناهگاه ) 100 متر مکعب( را بر ارتفاع که 30 / 2 می باشد تقسیم کنیم 43.47 بدست می آید که
مقدار گردشده آن 44 میشود

جوابش اشتباهه.در صورت سوال پرسیده شده"مساحت مورد نظر"اما در جواب در حجم ضرب کرده!!!این اشتباهه دیگه!!!:(:(:(

سپیدی

عضو جدید
سلام بچه ها.ما تصمیم گرفتیم علاوه بر ایمیل،یه متنی رو شبیه holooooo که نوشته بود،آماده و فکس کنیم (متن ها بعضی کلماتش متفاوت هم باشه اشکال نداره اما هدف مطرح کردن دو سوال 58 و 60 نظارت معماری 93)به این شماره مقررات ملی:
02188646366
لطفا هرکسی که میتونه علاوه بر اطلاع رسانی به همه و فرستادن به این شماره،همکاری کنه که انشالله نتیجه مثبت بگیریم.از اونجایی که دیگه جواب تلفن رو نمیدن،بنابراین این تصمیم رو گرفتیم(اگه علاوه بر اینها حضوری هم رفته بشه که خیلی بهتره)که فکس کنیم و درخواستمون رو به این طریق هم برسونیم.چون ممکنه مث جواب ندادن تلفنشون بشه،لطفا از فرداصبح همه و هرکسی از هرجا و هرچقدر میتونه(شهرهای مختلف که باشه بهتر تر)اینو بفرسته.
ممنون.انشالله موفق بشیم
02188646366
شماره فکس مقررات ملی

سپیدی

عضو جدید
یه چیزی شبیه متنی که holoooo آماده کرد بفرستیم.برای مثال:(هدف ما اینه که به دستشون برسه و اگه تعداد زیادتر و در یکی دو روز بیشتر فشار بیاریم براشون بهتره)هرکسی میتونه از چند جا فکس کنه اما این کار رو انجام بدیم.مرسی.
(خودتون دیگه بنویسین و پرینت بگیرین و فکس کنیم،میگم هرکسی میتونه از چند جا و از چند منطقه و از شهرهای دیگه هم بفرسته و حتی میتونه نوع متن رو کمی عوض کنه اما هدف مطرح کردن این سوالاته).ما قراره فردا صبح اینکار رو انجام بدیم.اومدم بهتون اطلاع بدم چون تعدادمون زیاد نیست و شما هم همکاری کنین که موفق شیم انشالله.مرسی مرسی

به نام خدا

با عرض سلام و احترام خدمت مدیریت محترم سازمان مقررات ملی ساختمان
اینجانبان شرکت کننده ی آزمون نظارت معماری خرداد 93 بوده، احتراما به استحضار می رسانیم، با توجه به بررسی انجام شده کلید سوالات ذکر شده در ذیل دچار اشکال می باشد، از شما خواستاریم کلید سوالات مورد تصحیح قرار گیرد.
با تشکر
طبق کلید دفترچه A203
سوال 60: با توجه به جدول ص 24 مبحث 21، و طبق صورت سوال:" مساحت مورد نظر ظرفیت پناهگاه برای کاربری مسکونی" 1/3 افراد است، که با توجه به 120 نفر ذکر شده در صورت سوال این تعداد برابر با 40 نفر است، و طبق بند 21-2-5-6-3 ص 25 مساحت مورد نیاز برای هر فرد 1 متر مربع است، بنابراین جواب سوال 40 متر مربع میشود،گزینه 1 صحیح است اما در کلید گزینه 2 صحیح اعلام شده است و در پاسخ تشریحی حجم محاسبه شده،در صورتیکه با توجه به سوال"مساحت"مورد نظر میباشد.
سوال 58 : با توجه به سوال مطرح شده:" اگر در تصویر داده شده...جزییات 1 تا 5"...،اعدادی در تصویر نشان داده " نشده است" و در کلید گزینه 3 صحیح اعلام شده است.در صورتیکه اعدادی در تصویری نشان داده نشده!

لطفا بررسی کنید.

جمعی از اعضای شرکت کننده در آزمون نظارت معماری93

دریا 62

عضو جدید
دوستان به سوال 48 و49 اعتراض بزنید درسته که جوابش در انتهای کتاب گود برداری هست اما موضوعش مربوط به قانون کار و بیمه هست که جزءمنابع نبوده و سوال گمراه کننده است

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
:D;) شماااااااااااااااا لب تر کن، همه رو حذف میکنم نمره تو میرسونم به 90

قربونه دستت...:w40::w14:
قربونه اون پاپیونتم ک رو موهات نشسته برم...:w38:
ن بابا 90 کجا بووووود دختر پاپیونییییی....
دیگه از دست تو هم ک تنها امیدم بودی دختر کاری بر نمیاد...ولی من تا جووون دارم این استرسها از من دست بردار نیستن ک نیستن...
خداااا ناامیدت نکنه دختر:w30:

h.n1364

عضو جدید
دوستان عزیز سوال 58 ناقص و همراه با ریسک برای پاسخ بوده،لطفا اعتراض به سوال 58 فراموش نکنید

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
این سکوت یعنی چی?یعنی دیگه بی خیال شدین و کسی همکاری نمیکنه?فکس کنیم/حداقل تلاشمون رو انجام بدیم/هم ایمیل و هم از فرداصبح فکس:)
هرکسی هر چند سوال میدونه اشتباهه یا مشکل داره ایمیل کنه چه فکس کنیم چه نامه دستی تحویل بدیم و چه ایمیل کنیم فرقی نداره . اینجور که معلومه ما نمیتونیم به یه جمعبندی برسیم هر کسی واسه خودش بفرسته / اشتراک هممون تو سوال 60 و 48و49 و58 است

h.n1364

عضو جدید
توجه توجه توجه توجه توجه توجه

با سلام و احترام
پیرو انتشار کلید سوالات آزمون نظارت معماری خرداد 93 آنچه از کلید آزمون می بایست حذف گردد در جهت اعمال عدالت اعلام می گردد تا پس از بررسی کارشناسان اعمال گردد.
سوال 37 : در متن سوال فوق از "چگالی خطی" نام برده شده است و در کلید سوال گزینه 3 یعنی "لایه" به عنوان گزینه صحیح عنوان شده است. این در حالی می باشد که در کتاب از "چگالی سطحی " استفاده شده است.
از طرفی جداکننده ساده تعریفی کاملا مشابه با تعریف لایه دارد و در تعریف آن از "چگالی سطحی " استفاده شده است، آیا این شباهت و تقاوت باعث ابهام نمی شود، آیا احتمال بازی با کلمات توسط طراح را به داوطلبان القا نمی کند. آیا "لایه" زیر مجموعه "جداکننده ساده" نیست، اگر قرار باشد عین متن در سوال آورده شود، آیا درمورد رعایت شده است. اگر مفهوم مهم است، آیا لایه و جداکننده هر دو جواب سوال نمی تواند باشد؟!! آیا چگالی خطی و چگالی سطحی با هم مفهومی متفاوت ندارند؟!
لطفا به مثال های اندود گچ و دیوار آجری در دو تعریف توجه کنید، واقعا بر چه مبنایی و تمایزی باید پاسخ داد؟؟؟!!!!!!
باتوجه به موارد توضیح داده شده، تقاضا می شود سوال فوق توسط کارشناسان بررسی و حذف گرددمشاهده پیوست 37.pdf

سپیدی

عضو جدید
هرکسی هر چند سوال میدونه اشتباهه یا مشکل داره ایمیل کنه چه فکس کنیم چه نامه دستی تحویل بدیم و چه ایمیل کنیم فرقی نداره . اینجور که معلومه ما نمیتونیم به یه جمعبندی برسیم هر کسی واسه خودش بفرسته / اشتراک هممون تو سوال 60 و 48و49 و58 است

بچه ها میگن 48 و 49 جز منابع امتحانی نظارت و تو کتاب گودبرداری بود!!!حتی اگه دو سوال حذف شه یا سوال 60 اصلاح شه،چون جواب تشریحیش غلطه و حجم رو حساب کرده اما صورت سوال مساحت رو میخواد:(خیلی خوب میشه.الان که 37 رو هم میگن مشکل داره!!به هرحال به نظر من،فکس هم انجام بدیم.مگه چی میشه?هدف همه ما اینه که هممون قبول شیم دیگه.پس اگه فقط یه نفر انجام بده نمیشه حتی چند نفری باشیم.میگم چون فکس رو میتونیم از چند جا بفرستیم دیگه.مخصوصا برای کسایی که تهرانن،راحتر میتونن از چند جا بفرستن/به نظر من اینکارم انجام بدین/من امروز فکس کردم اما فکر میکنم تو این سایت و گروه کسی انجام نداد:(

دریا 62

عضو جدید
دوستان به سوال 48 و49 اعتراض بزنید درسته که جوابش در انتهای کتاب گود برداری هست اما موضوعش مربوط به قانون کار و بیمه هست که جزءمنابع نبوده و سوال گمراه کننده است

hasty_65

عضو جدید
توجه توجه توجه توجه توجه توجه

با سلام و احترام
پیرو انتشار کلید سوالات آزمون نظارت معماری خرداد 93 آنچه از کلید آزمون می بایست حذف گردد در جهت اعمال عدالت اعلام می گردد تا پس از بررسی کارشناسان اعمال گردد.
سوال 37 : در متن سوال فوق از "چگالی خطی" نام برده شده است و در کلید سوال گزینه 3 یعنی "لایه" به عنوان گزینه صحیح عنوان شده است. این در حالی می باشد که در کتاب از "چگالی سطحی " استفاده شده است.
از طرفی جداکننده ساده تعریفی کاملا مشابه با تعریف لایه دارد و در تعریف آن از "چگالی سطحی " استفاده شده است، آیا این شباهت و تقاوت باعث ابهام نمی شود، آیا احتمال بازی با کلمات توسط طراح را به داوطلبان القا نمی کند. آیا "لایه" زیر مجموعه "جداکننده ساده" نیست، اگر قرار باشد عین متن در سوال آورده شود، آیا درمورد رعایت شده است. اگر مفهوم مهم است، آیا لایه و جداکننده هر دو جواب سوال نمی تواند باشد؟!! آیا چگالی خطی و چگالی سطحی با هم مفهومی متفاوت ندارند؟!
لطفا به مثال های اندود گچ و دیوار آجری در دو تعریف توجه کنید، واقعا بر چه مبنایی و تمایزی باید پاسخ داد؟؟؟!!!!!!
باتوجه به موارد توضیح داده شده، تقاضا می شود سوال فوق توسط کارشناسان بررسی و حذف گرددمشاهده پیوست 214875
اره ه .این متن خیلی خوبه.اینو ایمیل کردید؟خدا کنه حذف بشه

سپیدی

عضو جدید
فکس و ایمیل بزنید
حتما این کارا رو انجام بدین.الان از 11 تیر پاسخنامه اومده و باید هفته پیش اینکارا رو میکردیم.اما هنوز هم دیر نشده.از فرداصبح اگه فکس نزدین،بزنین.من همونطور که گفتن چهارشنبه از دو شماره مختلف فکس زدم،شماره 60 که همه با اصلاحش موافقیم رو هم نوشتم/انشالله همه و بیشتر و سریعتر همکاری کنیم که موفق شیم

آخرین ویرایش:

سپیدی

عضو جدید
بچه ها به این آدرس هم ایمیل بزنین:
havaei@aut.ac.ir
همون مطالب اعتراضتون رو به اینجا هم کپی کنین و بفرستین.بچه های عمران به این آدرس هم ایمیل زدن البته فعال تر از ما هستن و هرروز زنگ میزنن و فکس کردن و حتی حضوری رفتن.منم این آدرس ایمیل رو کپی کردم و برای شما فرستادم و منم میفرستم.البته من فکس هم کردم و به شماره اصلی هم زنگ زدم/امیدوارم ما بچه های معماری هم همه باهم متحد بشیم و انشالله مثبت ثمر باشه.

سپیدی

عضو جدید
من همین متن رو به اون سه تا آدرس ایمیل زدم و همین رو هم فکس کردم.البته چند روز پیش همین متن رو به شماها فرستادم برای اینکه فکس بزنیم و گفتم که شبیه متن "هلووو..."نوشته...:
(اما در ایمیل:در قسمت عنوان ایمیل نوشتم نظارت معماری93)

بسمه تعالی

باعرض سلام و احترام خدمت مدیریت محترم سازمان مقررات ملی ساختمان

اینجانبان شرکت کننده آزمون نظارت معماری خرداد 93 بوده،احتراما به استحضار می رسانیم، با توجه به بررسی انجام شده کلیدسوالات ذکر شده در ذیل دچاراشکال می باشد،از شما خواهشمندیم کلیدسوالات مورد تصحیح قرار گیرد.
با تشکر
- طبق کلید دفترچه A203
سوال 60:
باتوجه به جدول ص 24 مبحث 21، وطبق صورت سوال:" مساحت مورد نظر ظرفیت پناهگاه برای کاربری مسکونی" 1/3 افراد است،که با توجه به 120 نفر ذکر شده درصورت سوال،این تعداد برابر با 40 نفر است، و طبق بند 21-2-5-6-3 ص 25 مساحت مورد نیاز برای هر فرد 1 مترمربع است،بنابراین جواب سوال 40 متر مربع میشود،گزینه 1 صحیح است اما در کلید گزینه 2 صحیح اعلام شده است و در پاسخ تشریحی حجم محاسبه شده،در صورتیکه با توجه به سوال"مساحت"مورد نظر میباشد.
سوال 58:
با توجه به سوال مطرح شده:" اگر در تصویر داده شده...جزییات 1 تا 5"...،اعدادی در تصویر نشان داده " نشده است" و در کلید گزینه 3 صحیح اعلام شده است.درصورتیکه اعدادی درتصویری نشان داده نشده!

لطفا بررسی کنید.
قبلا از همکاری و حسن توجه جنابعالی نهایت تشکر را داریم.

جمعی از اعضای شرکت کننده در آزمون نظارت معماری93

memarimemar

عضو جدید
سلام دوست عزیز اصلا امکان نداره جواب گزینه یک بشه
ببینید از لحاظ اصول تست زنی این سوال دارای تله تستی میباشد وگزینه یک جهت گمراهی میباشد و جواب گزینه 2 میشود 44 متر البته این نظر منه

memarimemar

عضو جدید
ببینید از لحاظ اصول تست زنی این سوال دارای تله تستی میباشد وگزینه یک جهت گمراهی میباشد و جواب گزینه 2 میشود 44 متر البته این نظر منه

riahi_arc55

عضو جدید

به قول یکی از دوستان چرا 44 تا؟ پس چند تا ؟ 56 تا.... چرا 56 تا ؟ چونکه:اگه از بندهای بعدی استفاده کنیم و به عدد 44 برسیم باید تا آخرش بریم و همه بندها رو استفاده کنیم.
چون طبق بند 21-2-5-6-7 باید 10 متر هم فضای تاسیسات داشته باشیم. و طبق بند 21-2-5-8-1 باید 1.5 متر مربع محفظه هوابند در نظر بگیریم که مجموع اینا با گرد کردنش رو به بالا میشه 56 متر مربع...
با این استدلال 56 متر مربع درسته .
44 کلا غلطه. اگه از جدول استفاده بشه باید 40 باشه اگه از جدول و بندها استفاده بشه باید 56 باشه.
دوستان اگه به مقررات ملی نامه اعتراضی دارید لطفا این استدلالم در نظر بگیرید.
ممنون

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دیگه فک نمیکنم الان به اعتراضی ترتیب اثر بدن!برای اینکه.کلیدا 11هم اومده الان 24مه! دیگه خیلی گذشته!

وضعیت
موضوع بسته شده است.