بررسی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

RAHA60

کاربر فعال
عارفه جان منم نورگیرام مثل شما بود دو طرف نورگیر بزرگه روی ضلع شرقی ستون گذاشتم درسته یا نه؟

negar-arch

عضو جدید
هلو به نظر تو تصحیح کننده ها به تعداد شیت های تکمیل شده نمره میدن یا کیفیت پلان مهمتره، یکی از بچه های سر جلسه که تهران کلاس خصوصی رفته بود میگفت مصحح ها به پلان و تعداد شیت ها نگاه نمیکنن اول نگاه میکنن به اینکه کل نکات سوال رو گرفتی یا نه، که اگه آره 25 قبولیو میدن بعدش به کیفیت ترسیم و تمیزی و این چیزا نگاه میکنن و و بعد با 25 جمع میکنن.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خیلییییییییییی جالبه کارت فوقالعاده شبیه منه امیدوارم جفتمون قبول بشیم :gol:

این موضوع چیزی بود که باعث میشد کارها شبیه هم در بیاد....ولی خوب هر کاری توی یه شهری زده شده.....
عارفه جان من اصلا حرفم سر کار شما نبود، نگفتم شما هم کپ زدید نمیدونم چرا این آقا کار خودشو به کار شما چسبوند، من اینقدر تشخیص دارم که خط دست یه معمارو که نشات گرفته از خط فکری اونه و واسش مثل یه امضا میمونه رو بشناسم و درک کنم، کار شما دقیقا خطوط شما بود و کار دیگری کاملا مشخص بود از کجا اومده و معلوم بود واقعا زحمت کشیده بودی برای ترسیماتت، کار شب خانوم هم اگه عالی نبود ولی بعضی از دوستان در اون ساعات پر استرس آزمون به هر چیزی چنگ میرنن.

عزیزم اگه هر کاری کپ باشه و چپونده هم شده باشه ما نباید قضاوت کنیم...به من و شما ربطی نداره مصحح بهتر میفهمه شما خیلی خودتو درگیر این حواشی نکن...
مصحح برای این تصمیم هست...حالا اگه تنها 1% این آقا یا خانم این کار رو هم کرده باشه بازم از هوشش استفاده کرده و خوب توی همون زمان از یه کار استفاده کرده...
مثلا من خودمم این طرح یه چند درصد مشابه آذر 92 و اسفند 91 هست......
خسته نباشین.چطور رسیدین این همه با جزییات بکشین.. تو قسمت آکس گذاری آکس قسمت مورب رو نکشیدین.. ..
من عذر میخوام اما واقعا گفتم کارم خالی از ایراد نی....اما 4 تا آکس هست...اونهایی که اریب هستن نیازی نبود که برای هر کدوم یه آکس بگیریم بعدش آکس اون تک ستونه پخیه و ......

عارفه کارت خوب شده من خیلی تعجبم بیشتر شد دختر تو چقد فرزی :eek:؟!!!!!!!!!!همه ی شیت هارو دراوردی اونم درست ! همه رو هم جزییات دادی؟ عقبیم چک کردی؟ :Dهمونجوری که گفتم احتمال زیاد جز طرحهای برتر طراحی بشی میدونستم اخرش تو یه طرح توپ میزنی ;)خداییش خوشحالم که اینجوری کار کردی دختر با حوصله و زیرکی هستی تازه خیلی خیلی هم پشتکار داری :)و از همه مهمتر جزوه اشراق رو مدیریت خرید کردی و خدا اجرتو بهت داد موفق باشی .
عزیزم محبت داری...نتیجه کورکسیونی بود که شما عزیزان در طول اون مدت برای کارهای من انجام دادید....آره من حالا به صورته کلی برنامه زمانیمو براتون میزارم که سرجلسه چ کردم....;)

اره عقبیم آخه خیلی سئوال میکرد یه جورایی پلانه همکف و زیرزمینشو راهنماییش کردم که بعد پررو گیری کرد و پلان مسکونیمو گرفت....که کلا فکرم ریخت بهم ....فقط دعا دعا میکردم رو بقیه کارم تاثیر نزاره چون هلو درجریان امتحان نظارتمو اگر خراب کردم اونم درگیری داشتم با رییس برگزاری امتحان ....واسه همین خیلی خودمو کنترل کردم و 5 مینی رفتم بیرون دستهامو شستم تا خونسرد بشم برگردم....علت سرعته دستمم داشتن خط کش ریلی بود شاید و یا اینکه اسکیس ارشد دائما میدم سرعته دستم رفته باشه بالا......
عارفه جان خیلی خوب حل کردی اماچرا پلان همکفت نیست چندتا پله دادی همکف چنده ارتفاع پلت؟

عزیزم خیلی هول هولی عکس گرفتم متاسفانه جا انداختم:cry:
عارفه جان کارت خیلی خوبه.فقط دوتاسوال...
اشکال نورگیرت که گفتی چیه؟
برای پله تا طبقه اول چند پله دادی؟یه دور ونیم؟

به نظرم اگه واسه پذیرایی ها نور مستقیم می دادی خیلی بهتر بود
هلوووو جون ایراد نورگیریمو گفت...متاسفانه طبقه دوم یه 1 متر رفته توووو نورگیرم ....متوجه بودم اما چاره نداشتم:(
برای طبقه پایین هم تجاریم 3.9 شد از کفه 0:00 تا کفه اول...که اگه پله 18 سانتی میگرفتم میشد 21 تا اگر پله 17 سانتی میگرفتم میشد 23 تایی...حالا من تا 22 پله رو کشیدم و دست به دامنه این موضوع شدم که کارمو با دقت زیاد نبینن...:cry:بابا خوب چیکار میکردم....؟؟؟توی هر بازو 10 تا پله و دو تا تک پله هم توی دو تا پاگرد.....
تیر از تو نورگیرش رد میشه
من فضولمااااا :)

:biggrin:نه عزیزم این چه حرفیه .....درسته متاسفانه خدا کنه فقط خیلی توجهشونو جلب نکنه.....:(

arefeh

کاربر ممتاز
عارفه جان منم نورگیرام مثل شما بود دو طرف نورگیر بزرگه روی ضلع شرقی ستون گذاشتم درسته یا نه؟

عزیزم هر چی ستون گذاری میکردی باید خارج اون باکس نورگیر میوفتاد...من طبقه اول درست در اوردم اما دوم رو نشد یعنی میشد اما دیگه بیخیال شدمش....

arefeh

کاربر ممتاز
هلو به نظر تو تصحیح کننده ها به تعداد شیت های تکمیل شده نمره میدن یا کیفیت پلان مهمتره، یکی از بچه های سر جلسه که تهران کلاس خصوصی رفته بود میگفت مصحح ها به پلان و تعداد شیت ها نگاه نمیکنن اول نگاه میکنن به اینکه کل نکات سوال رو گرفتی یا نه، که اگه آره 25 قبولیو میدن بعدش به کیفیت ترسیم و تمیزی و این چیزا نگاه میکنن و و بعد با 25 جمع میکنن.

عزیزم من اگه بودم اول میددم شیت خالی داره یا نه....البته اینو هم شنیدمااا....(چون اون بازرس که اومد روی کارم گفت به جزئیات نرو اول همه شیتهاتو کامل کن بعد....)این بازرس همون کسی بود که گند زد به آزمون نظارتم ولی روز بعد به خاطر رفتار زشتت اومد عذرخواهی کرد و البته من هم عذر خواهی کردم چون بعد آزمون به شدت باهاش برخورد کردم(البته اون موقع نمیدونستم که این آقا رییس مسکنه گرگانه:biggrin:ولی خوب بازم خدا خیرش بده من کارمو که براش توضیح دادم گفت درسته و پلان زیرزمینمم سر آزمون دید گفت درسته احتماله قبولی هست....
پس نتیجه گیری کردم که اول به تعداد شیته انجام شده بعد درست بودن طرح و رعایت ضوابط و بعد از اون که از همه مهمتره به طراحیه خوبه با رعایت نکات ظراحی معماری

negar-arch

عضو جدید
عزیزم من اگه بودم اول میددم شیت خالی داره یا نه....البته اینو هم شنیدمااا....(چون اون بازرس که اومد روی کارم گفت به جزئیات نرو اول همه شیتهاتو کامل کن بعد....)این بازرس همون کسی بود که گند زد به آزمون نظارتم ولی روز بعد به خاطر رفتار زشتت اومد عذرخواهی کرد و البته من هم عذر خواهی کردم چون بعد آزمون به شدت باهاش برخورد کردم(البته اون موقع نمیدونستم که این آقا رییس مسکنه گرگانه:biggrin:ولی خوب بازم خدا خیرش بده من کارمو که براش توضیح دادم گفت درسته و پلان زیرزمینمم سر آزمون دید گفت درسته احتماله قبولی هست....
پس نتیجه گیری کردم که اول به تعداد شیته انجام شده بعد درست بودن طرح و رعایت ضوابط و بعد از اون که از همه مهمتره به طراحیه خوبه با رعایت نکات ظراحی معماری
آخه باورت میشه دوست من پارسال فقط با 2 شیت قبول شد، همکف و زیرزمین روی هم میشه 20، بقیه سفید سفید خودش باورش نمیشد کنارم بود حالش بد شد ساعت 1.5 بلند شد رفت خونه، گفت فقط سرگیری موتور خونه رو حل کرده بود

arefeh

کاربر ممتاز
در مورد زمان بندیم سر جلسه
ساعت 9 آزمون شروع شد تا 10.30 زیرزمین و همکف و اولم اتودی در اومد....
بعدش تا 11.30 زیرزمین اونم از اول با راپید کشیدم
پلان همکف تا 12:30
اول تا 1:40
دوم تا 3:15
بام 4:15
مقطع تا 4:45
و اون 15 مین هم تا حدی کسری پلانهام مثل آکس گذاریهامو انجام دادم
وسطه آزمون در حد 3 دقیقه یه آبمیوه هم خوردم
و البته یه 10 مینم با اون خانوم بحث کردم که مجبور شد کاررو پاک کنه
:)دیگه اگه سئوالی بود در خدمتم....بالاخره هر پلانی بین 1 ساعت تا 1:30 دقیقه زمان برد

arefeh

کاربر ممتاز
آخه باورت میشه دوست من پارسال فقط با 2 شیت قبول شد، همکف و زیرزمین روی هم میشه 20، بقیه سفید سفید خودش باورش نمیشد کنارم بود حالش بد شد ساعت 1.5 بلند شد رفت خونه، گفت فقط سرگیری موتور خونه رو حل کرده بود

پس حتما باید کارش در حدی بوده باشه که مورد قبول مصحح بوده باشه...

RAHA60

کاربر فعال

مطمئنی؟:eek:

sezar90

عضو جدید
arefeh

متاسفانه من از کارم عکس نگرفتم ولی طراحی رمپ از جهت غرب خصوصیاتی داره از قبیل طراحی خوب پلان استفاده حداکثر از زیربنا ی تجاری در طبقه ی همکف و قرار گرفتن واحد 3 خوابه در سمت جنوب در طبقه ی اول که کیفیت مطلوبتری به فضاهای اشتغال و سکونت می داد که بدون شک نسبت به کیفیت رمپ از جهت جنوب فقط به خاطر کم شدن چند متر ارجعیت داره.
ضمنا در مورد اون قضیه هم که میگی رییس برگزاری آزمون حوزه شما چنین حرفی زده جهت اطلاع بدونید که به هیچ عنوان تا قبل تصحیح برگه ها مشخص نیست که ملاک قبولی ازمون چی بوده.

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
arefeh

متاسفانه من از کارم عکس نگرفتم ولی طراحی رمپ از جهت غرب خصوصیاتی داره از قبیل طراحی خوب پلان استفاده حداکثر از زیربنا ی تجاری در طبقه ی همکف و قرار گرفتن واحد 3 خوابه در سمت جنوب در طبقه ی اول که کیفیت مطلوبتری به فضاهای اشتغال و سکونت می داد که بدون شک نسبت به کیفیت رمپ از جهت جنوب فقط به خاطر کم شدن چند متر ارجعیت داره.
ضمنا در مورد اون قضیه هم که میگی رییس برگزاری آزمون حوزه شما چنین حرفی زده به احتمال زیاد منظور دیگری داشته. جهت اطلاع بدونید که به هیچ عنوان تا قبل تصحیح برگه ها مشخص نیست که ملاک قبولی ازمون چی بوده.
اگه زحمتی نی پلانه زیرزمین و همکف و اول رو توی کد اتودی بکشید....من تجاریم 145 متر در اومد یعنی بیشتر از اینم بایر رز میوردیم؟؟؟

sezar90

عضو جدید
اگه زحمتی نی پلانه زیرزمین و همکف و اول رو توی کد اتودی بکشید....من تجاریم 145 متر در اومد یعنی بیشتر از اینم بایر رز میوردیم؟؟؟

در طراحی تجاری یکی از مهم ترین خصوصیات همراه با مساحت، مناسب بودن ویو و منظر مناسب حد المقدور از تمامی جهات طرح می باشد که استفاده از رمپ از جهت غرب نا خواسته اجازه بیشتری به این خصوصیات به ما می دهد.

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
در طراحی تجاری قبل از مساحت مناسب بودن ویو و منظر مناسب حد المقدور از تمامی جهات طرح می باشد که استفاده از رمپ از جهت غرب نا خواسته اجازه بیشتری به این خصوصیات به ما می دهد.

عزیزم حرفت منطقیه....ولی .دوست دارم حزفتو عملی ببینم که هم من هم دوستانی که براشون سئواله توجیه شن//// بد نیست توی این زمینه مارو هم راهنمایی کنی با اطلاعات مفیدت....
میشه تصویری نشونمون بدی/.....

آخرین ویرایش:

hafa.arch

عضو جدید
پارکینگها رو چطور حل کردید؟جای راه پله درسته فقط اگه پارکها درست در بیاد.

hafa.arch

عضو جدید
طول رمپ درسته....پس استپ رمپ کجاست؟منم اول اینکارو کردم .پارکینگهامم خوب دراومد.....ولی دیدمSTOPنذاشتم.همه چیم ریخت به هم......حتما STOP میخواد...اگه نخواد خودشون میگن...پارسال هم ساعت 12 گفتن نمیخواد...

somaye l

عضو جدید
ارتفاع همکف ( کد 1.08+) میشه 2.72 ( کف تا کف) که کد اول میشه 3.80+
ارتفاع لابی میشه 2.72 اما فروشگاه تا زیر سقف 3.50( اون کدش 0.10+ )
عارفه جان من همه جیو اینجوری که شما میگی نوشتم اما اشتباها کد زیرزمینو 1.72-نوشتم به نظرتون کسی که صحیح میکنه متوجه میشه که با 16پله 17کدم -2.72 میشه و من اشتباها -1.70 نوشتم خیلی ناراحت این بی دقتیم:(

hafa.arch

عضو جدید
کارتون کاملا اشتباهه.....چون قطعا پارکینگها رو با توجه به قرارگیری راه پله اشتباه درآوردین...

arefe-rad

عضو جدید
عارفه عزیز :
کارات عالیییییی شدن و اینا همش به خاطر دل پاکت بود که تمام اطلاعاتتو برای همه بدون هیچ دلیلی گذاشتی....به قول دوستمون لذت میبرم از انسانهایی نظیر تو که همه کاراشون منظم و با برنامه است و هدفشون خدمت به خلق خداست. البته اینجا خیلی دیگه از دوستانم هم بودن که مثه شما هدفشون پاک بود مثه هلو - ایمان - باقر 66 ( دیگه پیداش نیست!) میلاد معمار- آقا فرزاد و خیلیا دیگه اسمشون یادم نیس.... امیدوارم همه قبول شیم.( مخصوصا اونایی که مثه من فضایی کار کردن...)..:gol::gol::gol::gol::gol:

hafa.arch

عضو جدید
دوستان چرا هیچکدوم از شما STOPرمپ نذاشتین...؟مگه گفته بود نمیخواد؟من چیزی ندیدم که....با استپ رمپ طول رمپ میشه13.60.....اینهمه اساتید تاکید کردن...نکنه من اشتباه میکنم...
با این حال من پارکینگ هامو خوب در آوردم...

miladfuel

عضو جدید
بچه ها من 1ساعت طول کشید پارکینگمو حل کنم همه شیت هامو کامل کشیدم

دقیقه آخر خرپشته مقطع رو هم زدم و تمام

تنها ایرادم و اساسیم میدونین چیه ؟

من اسم ریز فضاها رو ننوشتم و اندازه نزاشتم :cry: نمره خیلی کم میشه ؟؟؟؟؟؟

طول رمپ رو 11.30 در آوردم کد همکف رو تو +10 نگه داشتم از -50 وارد نفر روم بود

از -100 هم ورودی ماشینمو دادم :D

چطور طول رمپو بدست اوردی؟

sara0325

عضو جدید
عارفه جان کارت عالی شده میشه بگی چجوری میشه که دست سریع بشه دستم خیلی کنده خیلی؟

میشه پلان همکفت رو بذاری؟

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.