بررسی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

s.salar

عضو جدید
سلام ووستای مهندسم خسته نباشید.منکه اخرش کارم به سرم رسید.ولی همه کاروم تموم کردم.پلان و برش و نمام جزیات کشیدم.کد ارتفاعی .مبلمان.راپیدی هم کردم.فقط چند تا اشتباه کوچک داشتم.اصلا متوجه شیب زمین نشدم وطول رمپم 14متر گرفتم.خدا کنه قبول بشم.دیگه جون اخرم بود.نمیتونم دیگه امتحان بدم.امیدوارم کسایی که استادشون نامردی کرده سوال بهشون رسونده به جزای عملشون برسن نبالاخره 1جا چوبشو میخورن....بهنظرتون خیلی نمره کم میگیرم به خاطر طول رمپ:(:(راستی تو جزوه اشراق نوشته بود پلانهایی با این موقعیت باید از دیوار همسایه 3 متر فاصله بدهید و حیاط خلوت زاریدمن از پشت 1 نورگیری از پشت بنا دادم:warn::warn::confused:حالا نمیدونم درست یانه.
نگران نباشيد انشالله حتما قبوليد چرا دفعه آخرتون بود وديگه نميتونيد امتحان بديد؟!

Fفرشته

عضو جدید
ما دهه 60 خیلی بدبختیم.اون از کنکورمون.هر 10 نفر 1 نفر قبولی.اون از بازار کارمون.این هم از مدرک طراحمون.حالا دهه70 جلوی پاشو فرش قرمز میاندازن که برن دانشگاه.موقع امتحان نظامشونم نقاشی بهشون میدن حتما

vertex

اخراجی موقت
فکر کنم آزمون طراحی بعدی توی کوه باشه یا زیر دریا :( دیشب داشتم فکر میکردم چقدر ما معماری ها بیچاره ایم 10 سال پیش که من قبول شدم معماری هنوز کلاس داشت الآن به بچه 5 ساله میگی رشته ات چیه میگه معماری یا توی بازار هر کس اتوکد بلده فکر میکنه معماره، از بس که دانشگاه ها پذیرش معماری رو بردن بالا، حالا با آزمون طراحی میخوان راهشون رو سد کن ما هم سال به سال عقب میفتیم، بقیه رشته ها اینقد سد ندارن ما پایان نامه داشتیم اسکیس داشتیم 5 سال و 3 سال منتظر حق آزمون نشستیم آخرش میشه امتحان دیروز.
واقعا که حرف دلمون رو زدی قبلا رتبه های بالای کنکور میرفتن معماری اونم یه ضرب ارشد...... الان همه جا معماری داره . من دوستم مدیریت خونده الان داره معماری میخونه . ما که دانشگاه قبول شدیم شهرمون ۱۰۰ نفر معمار داشت الان ۵۰۰۰ نفر . میگم که اینهمه سختی تو دوران تحصیل انواع و اقسام پروژه و طرح آخرشم این امتحان کذایی بعد از قبولی هم دوستان بدونین خبری نیست . اینجا توی استان ما تعرفه طراحی معماری نصف عمرانه تازه همونم دفاتر یه مقداریشو کم میکنند . فکر نکنم هیچکی ناراضی باشه که معماری خونده معماری خدای رشته هاست . ولی میخوام بگم این حق ما نیست. ایشا الله همتون از این سد هم بگذرید.

s.salar

عضو جدید
دوستانی که میگفتن بدون نورگیر چطوری حل شده از پلان طبقات عکس دارم میزارم...البته وقتی عکس گرفتم کارام کمی ناقص بود
مشاهده پیوست 212425مشاهده پیوست 212426
خسته نباشيد خيلي خوبه اما فقط يه نكته انتهاي زمين عرض ١٢ متري داره هر دو تا پذيرايي تون نورگيرش بيشتر از ٧ ميشه كه !!!!

vertex

اخراجی موقت
وزیر محترم راه و شهرسازی در جریان بازدید از حوزه آزمون اشاره کردند باید در حوزه مهندسی سخت گیری بیشتری انجام شود. به جهت شرایط اقلیمی و آب و هوایی کشور از لحاظ زلزله خیزی، وقوع سیل و آسیب پذیر بودن ساختمانها و همچنین از نظر انضباط شهری، مهندسین نقش بسیار مهمی دارند و به همین دلیل ما به این آزمونها اهمیت زیادی میدهیم و امیدواریم این حرفه را به سمتی هدایت کنیم که مهندسان رسالت اجتماعی خود را اضافه بر وظایف فنی خود به انجام برسانند.
................
..............
خاطر نشان می‌شود نتایج این آزمونها حتیالمقدور تا پایان شهریورماه امسال اعلام خواهد شد.

:confused::confused::eek::eek::cry:

بله به شرطی که امتحانتون تفکیک کننده مهندسای خوب از بد باشه . امتحانی که بیشتر توش سرعت عمل و رسم فنی مهمه نمیتونه ممیز خوبی برای انتخاب مهندسین باشه. امیدوارم شیوه امتحانشون رو عوض کنند . مثلا نمیشد یه موضوع مطرح میکردند بعد راه حل هایی رو که مهندسین مد نظر داشتند به ارزیابی میزاشتن که ببینند خلاقیت کی بالاتره؟ مثلا مثل همون سوالی که جای راه پله رو باید با دلیل و ترسیم مشخص میکردیم که کجا باشه بهتره . منتها اینا میخوان ما رو ۸ ساعت زجر بدن و تا گردن درد نگیریم و کور نشیم دست از سر ما بر نمیدارم.

آخرین ویرایش:

bahar-spring

کاربر بیش فعال
تقصیر خودمونه؛ حق گرفتنیه دادنی نیست....همیشه مهندسان برق و عمران و مکانیک مهندسن و معمارها یا بنا و یا نقاش؛ ما معماری ها اگر برای خودمون ارزش قائل بودیم نباید اجازه میدادیم هرکسی وارد این رشته بشه
سطح معماری دانشگاهها فوق العاده پایینه، به هرکس میرسیدی میگفتی رشته ام معماریه میگفتن خوش بحالت تو دانشگاها به معماریها خیلی خوش میگذره!!! یعنی چی آخه؟ معماری شده رشته خوش گذروندن؟! چرا باید اجازه بدیم همچین ذهنیتی حتی ایجاد بشه؟!
ماها قدرت پیگیری حقوق و حفظ ارزش رشتمونو نداریم؛ یادمه 1-2سال پیش بعضیها عرضه پیگیری و اعتراضو تهران رفتنو داشتن اما متاسفانه عده زیادی خوابیدنو ترجیح دادن؛ پس...از ماست که بر ماست!

vertex

اخراجی موقت
با سلام و خسته نباشید به مهندسین عزیز
یه سوال داشتم و اونم اینکه من از هر کی پرسیدم میگفت حتما باید نورگیر میذاشی تو طرحت...حالا حتما باید میذاشتیم؟
من بدون نورگیر حل کردم تمام خواسته هاشونو و همه فضاها هم نور میگرفت.در ضمن پله رو سمت شرق (چسبیده به دیوار ،تقریبن وسط پلان)سمتی که نور نداشت ، دادم....
درآوردن پلان بدون نورگیر ارجحیت داره به نورگیر گذاشتن چون مقداری از فضا توسط نورگیر اشغال میشه و این اصلا خوب نیست اگر طوری طراحی کردین که همه فضاها نور میگیرند در واقع طراحی شما بهینه است و نمره بالاتری داره .ولی اگر نور همه فضاها تامین نمیشه نگذاشتن نورگیر نقطه ضعفه. امیدوارم قبول بشین.

آخرین ویرایش:

s.salar

عضو جدید
بیماری منییر دارم.نمیتونم زیاد به خودم فشار بیارم....به سلام و صلوات اومدم سر جلسه.اخرش حالم بد شد
انشالهه هر چي زودتر خوب بشيد دوست عزيز منيير بيماري سختي نيست خداروشكر ودرمان هم داره شكرخدا ، انشالله خيلي زود رخت عافيت ميپوشيد . هستند كساني كه بيماري سختي دارند وبه راحتي به كارهاي روزمره شون ميرسن ، شما كه مشكلي نداريد نگران نباشيد .

خسته نباشيد خيلي خوبه اما فقط يه نكته انتهاي زمين عرض ١٢ متري داره هر دو تا پذيرايي تون نورگيرش بيشتر از ٧ ميشه كه !!!!

ممنون.
اره راست میگین ولی اگه دقت کنین یه فضای تقریبا 3در 4 متری جلوی آشپزخونه هست که نور رو از پنجره غربی میگیره ،من اونم جزو پذیرایی کشیدم که نور مستقیم بده به پذیرایی و فقط از آشپزخونه نگیره...
حالا شما هم دوباره یه نگا بندازین به طرح و نظرتونو بگین
با تشکر

s.salar

عضو جدید
ممنون.
اره راست میگین ولی اگه دقت کنین یه فضای تقریبا 3در 4 متری جلوی آشپزخونه هست که نور رو از پنجره غربی میگیره ،من اونم جزو پذیرایی کشیدم که نور مستقیم بده به پذیرایی و فقط از آشپزخونه نگیره...
حالا شما هم دوباره یه نگا بندازین به طرح و نظرتونو بگین
با تشکر
بله درسته كه شما پنجره مستقيم به پذيرايي داريد اما موضوع اينه كه عمق پذيرايي شما ١٢ متره واز ٧ متر تا ١٢ متريه سالنتون تاريكه

mahbub1366

عضو جدید
سلام بچه ها اگه رامپو از بالای زمین سمت 0.0 دادیم ینی کلن اشتباهه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من داغونم.....دیگه نمیتونم برم 8 ساعت امتحان مزخرف بدم

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بله درسته كه شما پنجره مستقيم به پذيرايي داريد اما موضوع اينه كه عمق پذيرايي شما ١٢ متره واز ٧ متر تا ١٢ متريه سالنتون تاريكه

منم باهات موافقم...حتما نیاز به یه نورگیر داشتیم....اگه میخواستیم هم پذیرایی هم 3 خوابه هم آشپزخونه نور داشته باشه و عمق نورگیر هم حفظ بشه....

Fفرشته

عضو جدید
انشالهه هر چي زودتر خوب بشيد دوست عزيز منيير بيماري سختي نيست خداروشكر ودرمان هم داره شكرخدا ، انشالله خيلي زود رخت عافيت ميپوشيد . هستند كساني كه بيماري سختي دارند وبه راحتي به كارهاي روزمره شون ميرسن ، شما كه مشكلي نداريد نگران نباشيد .
خیلی لطف دارید.ممنونم از محبتتون.التماس دعا

Fفرشته

عضو جدید
دوستان ناراحت نباشید.زیاد چیزی از دست ندادید اگه قبول نشدید.من الان 1 سال پروانه نظارتم گرفتم ،کو کار .کو سهمیه.اصلا همش پارتی بازی.1 سال بهم کار ارجاع نشد.دوستام که پروانه طراحی گرفتن که اصلا نگو .فقط مدارکمون داره خاک میخوره

s.salar

عضو جدید
بچه ها لطفااااااااا
چرا اين بحثاتونو توي پيام خصوصي انجام نميديد خواهشا يكم صحه صبر داشته باشيد
لطفا كسي جواب منو نده همينطوري بحث كشدار ميشه . كافيه فقط همين .

negar-arch

عضو جدید
واقعا که حرف دلمون رو زدی قبلا رتبه های بالای کنکور میرفتن معماری اونم یه ضرب ارشد...... الان همه جا معماری داره . من دوستم مدیریت خونده الان داره معماری میخونه . ما که دانشگاه قبول شدیم شهرمون ۱۰۰ نفر معمار داشت الان ۵۰۰۰ نفر . میگم که اینهمه سختی تو دوران تحصیل انواع و اقسام پروژه و طرح آخرشم این امتحان کذایی بعد از قبولی هم دوستان بدونین خبری نیست . اینجا توی استان ما تعرفه طراحی معماری نصف عمرانه تازه همونم دفاتر یه مقداریشو کم میکنند . فکر نکنم هیچکی ناراضی باشه که معماری خونده معماری خدای رشته هاست . ولی میخوام بگم این حق ما نیست. ایشا الله همتون از این سد هم بگذرید.

آره میدونم خودمم واسه نظارت توی شهرمون با این مسئله برخورد کردم، دوستم میگفت فکر کنم پول پارو میکنین شما معماریا، نمیدونه دفتر درصد کم میکنه مالیات هم میدیم تازه واریز پول هم 3 نوبت کردن 5-6 ماهی یه بار، مسئول امور مالی و واحد ساختمان نظام مهندسی شهر ما هر دو فوق دیپلم کامپیوتر هستن و با پارتی استخدام شدن، 3 ماهه پول منو واریز نکردن بهشون گفتم شما که کارمندای نظام هستین وضع مالیتون از ما بهتره حقوققتون رو ماه به ماه میگیرین هیچ مسئولیتی هم ندارید. حقوق سالیانه اشون از پول سهمیه ما بیشتره.

arefeh

کاربر ممتاز
اینم برش وبام البته بام که نمیشه گفت !!!!مشاهده پیوست 212404مشاهده پیوست 212405

اجازه هست نقد کنم؟؟؟؟
زیرزمین
عالی در آوردی از این بابت میگم که اون جا که نوشتی خاک پرشده رو خیلی خوشم اومد....من خودم به راه پله ام دادم....این نظر منه..یعنی خودمم این کارو کردما...اگه انباری هارو میدادی سمت تاسیسات خیلی بهتر بود...اونوقت حرف حدیث با سر بیاد ماشین با سر بره دیگه نبود....
به غیر انباریت کلیت کارت مثل منه توی زیرزمین....و زیرزمین هم برای منو بازدید کننده که مهندس معمار دید اوکیه....نکته این آزمون خودش گفت که دقت کنیم رمپ و ورودیش با راه پله و از همه مهمتر طبقات بود...گفت طراحیش خیلی زیاد مهمه....حالا راست و دروغش گردنه خودش
همکف
1-به نظرت فروشگاهت کوچیک نشده اون فضای فروش رو میگمااا
2-گفته میشه برای 10 سانت احتیاج نی رمپ بدی....من اینو سرجلسه شنیدم...البته شما خوبه انجام دادی...اما من بااینکه فضا داشتم نمیدونم چرا تنبلی کردم و نزاشتم...اشتباه کردم....پلانم خیلی فضا داشتااا
3-برای رمپ ورودی مسکونی هم جک استفاده میکردی...در هر صورت آزاده استفاده از جک چون فکر کنم قضیه اون مشکلات ستونگذاری پیش میادش
طبقه اول
1-یه سوتی تووو کارت ابعاد نورگیر برای دو واحد ابعادش متاسفانه 3در6 باید میگرفتی....
2-یکی هم برای سرویس و حمومت سمت چپیت داکت نگرفتی...برای اون سرویس سمت راستی هم مثله من توی این طبقه فراموش کردی...ولی توی بعدی گذاشتی...خخخخخ دوممونو جا داشتیما من تا آخرین لحظه هم یادم بود بزارم یهو فراموش کردم...:biggrin:ولی برای طبقه بالات هم داکت و کمد رو باید جاشو عوض میکردی...آشپزخونه های سمت چپتم نزاشتی متاسفانه....
3-مبلمان نکردی
4-اندازه گذاری نکردی...البته منم ناقص کردماااا ولی درکل از نظر من عیبه و امکانه نمره کم کردن هست:cry:اون یه ربع ایییییییییی خدااااااااا
5-اون یه خوابه خوب دراومده هااااااااینکه جاییه که میشه توی پذیرایی رو هم مبله کرد ولی توی طبقه بعدت....(اشکالشو توی اون طبقه میگم)

طبقه دوم
1-اون قضیه داکتهای توی واحد سمت چپ هست....و اینکه دقت کن ورودیه اتاق خوابهای همون واحد سمت راستی رو ....میدونی که بخش رفت و آمد رو نمیشه مبله کرد خودت یه تخمینی بزن ببین چقدر از پذیراییت پرت میشه....
بام و مقطع
اونها هم که خودت گقتی خامه اما مهم اینه که کشیدی....;)حالا هر چقدرم خام
نکات مثبته کارت تمیزی و اینکه با راپید کشیدی و همه شیتهای رو پرکردی...:gol::heart:واقعا خسته نباشی

دوستان کسانی که از کارشون عکس گرفتن بذارن لطفا اینم کار منه
زیرزمینمشاهده پیوست 212400این همکفمشاهده پیوست 212401

منم دقيقا همين كارو كردم نگران نباش اميد به خدا انشالله كه قبولي واقعا يه ربع زمان داشتم حل بود يا اگه بجاي اينكه نفر اول از من بگيره چون رديف اول بودم از ته سالن ميگرفت حل بود بازم پناه بر خدا

واقعا اون 15 مین کله عیبهای مسخره رو می پوشوند...لعنت به این زمانه کم...اگه پشت سریم اینقدر از پشت صدام نمیکرد و سئوال نمی پرسید اینجور نمیشد...حیف که هم دانشگاهیه دوره کاردانیم بود وگرنه همون موقع که دیدم کارمو کپ کرده به عنوان تخلف اعلام میکردم بیان کارشو ازش بگیرن....زشته به خدا...درسته من فکری آنچنانی نکردم و توو 2 ساعت اول همه چی بسته شد از لحاظ جانمایی و اتودی ولی آدم میسوزه دیگه....الان تا شهریور باید استرس داشته باشم که نکنه منو مردود کنن....:mad:
دوست عزیز:
میشه انقدر جو رو بهم نزنی لطفا!!!!
عزیزم بیخیال...خدا همه بیماران رو شفا بده.....آمیییییییین

arefeh

کاربر ممتاز
من کارمو میزارم حالا مهم نی کی چی میخواد بگه ...فقط خودشونو حقیر تر جلوه میدن.....من به کارم توی این تاپیکهای طراحی ادامه میدم...فقط به خاطر علاقه ای که بهشون دارم...
arefeh-rad-bahar spring-hoolooooo-aiman1234-salar و خیلیهای دیگه که واقعا از لحاظه حفظ کردنه اسم فراموشی دارم...
کار منم ایراد کم نداره خودم کارخودمو نقد کنم نابود کردم خودمو اما واقعا توی این ساعت تایم باز هم نمیشد دیگه همه چیو رعایت کرد...ایشالله هممون نتیجه میگیریم...;)

negar-arch

عضو جدید
دوستان کسانی که از کارشون عکس گرفتن بذارن لطفا اینم کار منه
زیرزمینمشاهده پیوست 212400این همکفمشاهده پیوست 212401

سلام سالار جان معذرت میخوام که اینو میگم اما شما میتونستی به جای اینکه کار آذر 92 شب خانوم رو بچپونی توی کارت ( ببخش از این لفظ اما واقعا همینه ) با اقتضای همین زمین طراحی کنی، نه زمین سال پیش. شما به خاطر اینکه پارکینگ رو در بیاری از اون کار استفاده کردی و همکف رو کاملا فدا کردی، حتی پلان طبقات هم طرح شب خانومه، درصورتی که میتونستی پله رو ببری شمال شرقی راه درست این بود، توی این دوره زمونه که 1 متر زمین و فضا خدا تومنه شما فقط به خاطر اینکه طرح مرجع رو تغییر ندید تازه با خاک هم پر کردید؟؟؟؟!!!!!!! من تعجب میکنم بقیه میان تعریف میکنن شما با این جا نمایی پله به یه واحد فقط نور غرب دادید، دوستان از لینک زیر میتونن کار شب خانوم رو ببینن و با ابن کار مقایسه کنن.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/550488-تمرین-گروهی-آزمون-طراحی-خرداد-93/page206

آخرین ویرایش:

sezar90

عضو جدید
سلام بچه ها اگه رامپو از بالای زمین سمت 0.0 دادیم ینی کلن اشتباهه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من داغونم.....دیگه نمیتونم برم 8 ساعت امتحان مزخرف بدم

نه اشتباه نیست اینکه عده ای میگن از جنوب نظر و دلیل اوناست بیشتر به این دلیل که( -1 )بوده. ولی کسایی که از کد 0.0 دادند هم دلایلی دارند مثل استفاده حداکثری از 2نبش بودن تجاری که این خود یک مزیت خوب است برای یک واحد تجاری ولی عده ای تا برخوردند به -1 یاد رمپ افتادند.معماری این نیست که هرکسی بگه فقط یک طرح را به یک صورت می توان حل کرد اگر به این صورت بود همه پلان های یک شهر دریک مدل و فرم بود و همه یه صورت یکنواخت و خسته کننده بودند. متا سفانه در بین ما معماران ایران تفکر بدی که جا افتاده اینه که هر کسی فکر می کنه ایده و نظر خودش درسته. برای همینه که توی ایران نظر ها همه بسته شده به یک تفکر و خلاقیت کمتر وجود داره.

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
نه کلا اشتباه نیست اینکه عده ای میگن از جنوب نظر و دلیل اوناست بیشتر به این دلیل که( -1 )بوده. ولی کسایی که از کد 0.0 دادند هم دلایلی دارند مثل استفاده حداکثری از 2نبش بودن تجاری که این خود یک مزیت خوب است برای یک واحد تجاری ولی عده ای تا برخوردند به -1 یاد رمپ افتادند.معماری این نیست که هرکسی بگه فقط یک طرح را به یک صورت می توان حل کرد اگر به این صورت بود همه پلان های یک شهر دریک مدل و فرم بود و همه یه صورت یکنواخت و خسته کننده بودند. متا سفانه در بین ما معماران ایران تفکر بدی که جا افتاده اینه که هر کسی فکر می کنه ایده و نظر خودش درسته. برای همینه که توی ایران نظر ها همه بسته شده به یک تفکر و خلاقیت کمتر وجود داره.
عزیزم درسته ...اما از نظر من در آوردنه یه پلان مهمتره...ممکنه چند نفر با هم هم عقیده باشند...در مورد اینکه میگید رمپ رو از غرب بدید اینه که معمولا ورودی ماشین از معبر کم ترددتره...این نکته مهمترین نکته این آزمون بود....و البته قرارگیری پلان...
و یه سئوال به نظرت از غرب میگرفتی طول رمپت بیشتر نمیشه؟؟؟

s.salar

عضو جدید
اجازه هست نقد کنم؟؟؟؟
بله حتما ممنون كه نظر دادين
زیرزمین
عالی در آوردی از این بابت میگم که اون جا که نوشتی خاک پرشده رو خیلی خوشم اومد....من خودم به راه پله ام دادم....این نظر منه..یعنی خودمم این کارو کردما...اگه انباری هارو میدادی سمت تاسیسات خیلی بهتر بود...اونوقت حرف حدیث با سر بیاد ماشین با سر بره دیگه نبود....
به غیر انباریت کلیت کارت مثل منه توی زیرزمین....و زیرزمین هم برای منو بازدید کننده که مهندس معمار دید اوکیه....نکته این آزمون خودش گفت که دقت کنیم رمپ و ورودیش با راه پله و از همه مهمتر طبقات بود...گفت طراحیش خیلی زیاد مهمه....حالا راست و دروغش گردنه خودش
همکف
1-به نظرت فروشگاهت کوچیک نشده اون فضای فروش رو میگمااا موافقم اما به دليل استفاده از رمپ معلول خيلي از فضاهامو گرفت
2-گفته میشه برای 10 سانت احتیاج نی رمپ بدی....من اینو سرجلسه شنیدم...البته شما خوبه انجام دادی...اما من بااینکه فضا داشتم نمیدونم چرا تنبلی کردم و نزاشتم...اشتباه کردم....پلانم خیلی فضا داشتااا
3-برای رمپ ورودی مسکونی هم جک استفاده میکردی...در هر صورت آزاده استفاده از جک چون فکر کنم قضیه اون مشکلات ستونگذاری پیش میادش
امتحان كردم ديدم رمپ جواب ميده رمپ گذاشتم البته اينوهم بگم كارم خيلي خوب داشت پيش ميرفت من يه ربع بيشتر طول نكشيد براي در آوردن طرح واينكه روي پوستي كوچيك تمام طبقاتمو در اوردم البته فقط جاگذاري خلاصه دستم اومد بايد چكار كنم وتا ١٠:٣٠ زيرمينم كامل بود اولو كه شروع كردم براي ترسيم نميدونم توي طرحم متوجهش شديد يا نه رمپ معلولمرو كشيدم همينطور كه گفتم از ابتدا با راپيد بعد ديدم ١٠ سانت ارتفاع كم ميارم كه به كد ١٠ برسم يك ساعتو نيمي براي اينكه اعصابمو بهم ريخت اين قضيه در واقع بدون كارايي بودم بعد همونو بهمش ريختم ويه رمپ ديگه اضافه كردم خلاصه اين رمپه قضيش اينطوريا شد!!!!
طبقه اول
1-یه سوتی تووو کارت ابعاد نورگیر برای دو واحد ابعادش متاسفانه 3در6 باید میگرفتی.... نه اينطور نيست. طبقه اولم كه يك واحد وفضاي اصليش نور ميگيره كه ميشه ١٢ متر طبقه دومم هم كه دو واحد اما فضاهاي درجه ٢ نور ميگيرن ميشه ٨ متر نورگير اما به دليل اينكه واحد پايينم نورگيرش بزرگتر بود به ناچار طبقه ٢ رو هم همون ١٢ گرفتم
2-یکی هم برای سرویس و حمومت سمت چپیت داکت نگرفتی...برای اون سرویس سمت راستی هم مثله من توی این طبقه فراموش کردی...ولی توی بعدی گذاشتی...خخخخخ چرا براي سمت چپيم يه داكت بزرگ انتهاي حمامه اما سمت چپي آره بالا گذاشتم انقدر اين كاغذارو رو هم چسبونده بودم كه نشد همون لحظه درستش كنم بعدم يادم رفت دوممونو جا داشتیما من تا آخرین لحظه هم یادم بود بزارم یهو فراموش کردم...:biggrin:ولی برای طبقه بالات هم داکت و کمد رو باید جاشو عوض میکردی...آشپزخونه های سمت چپتم نزاشتی متاسفانه.... آشپزخونه نداره آره نميدونم اگه مصحح دلش خواست ميتونه اون داكت بزرگه كنار حمومو براي اونم در نظر بگيره :biggrin: در مورد جاي داكتو كمدهم نه اشتباه ميكني جاشون درسته چون داكت پشت در قرار ميگيره واستفاده از كمد اين شكلي قابل استفادست نيازي نيست حتما داكت چسبيده به سروس باشه

3-مبلمان نکردی. وااااي دست رو دلم نذار
4-اندازه گذاری نکردی...البته منم ناقص کردماااا ولی درکل از نظر من عیبه و امکانه نمره کم کردن هست:cry:اون یه ربع ایییییییییی خدااااااااا ميدونم متاسفانه يعني ميشه به خاطر اندازه كل طرحو بيخيال بشن ؟! اووون يه ربعه چها كه نميتونست بكنه يا اون يك ساعتو نيمي كه الكي از وقتم رفت
5-اون یه خوابه خوب دراومده هااااااااینکه جاییه که میشه توی پذیرایی رو هم مبله کرد ولی توی طبقه بعدت....(اشکالشو توی اون طبقه میگم) ممنون

طبقه دوم
1-اون قضیه داکتهای توی واحد سمت چپ هست... همشون داكت دارن كه آشپزخونه كه داره سرويسهامم كه كنار داكت اصلين نيازي نيست.و اینکه دقت کن ورودیه اتاق خوابهای همون واحد سمت راستی رو ....میدونی که بخش رفت و آمد رو نمیشه مبله کرد خودت یه تخمینی بزن ببین چقدر از پذیراییت پرت میشه....
بام و مقطع
اونها هم که خودت گقتی خامه اما مهم اینه که کشیدی....;)حالا هر چقدرم خام
نکات مثبته کارت تمیزی و اینکه با راپید کشیدی و همه شیتهای رو پرکردی...:gol::heart:واقعا خسته نباشی ممنونم ازتون كه وقت گذاشتيد انشالله كه شما هم موفق باشيد در ضمن گفتيد عكس داريد از كارتون لطفا بگذاريد . فكر ميكنيد من قبول ميشم به نظر شما ؟

s.salar

عضو جدید
سلام سالار جان معذرت میخوام که اینو میگم اما شما میتونستی به جای اینکه کار آذر 92 شب خانوم رو بچپونی توی کارت ( ببخش از این لفظ اما واقعا همینه ) با اقتضای همین زمین طراحی کنی، نه زمین سال پیش. شما به خاطر اینکه پارکینگ رو در بیاری از اون کار استفاده کردی و همکف رو کاملا فدا کردی، حتی پلان طبقات هم طرح شب خانومه، درصورتی که میتونستی پله رو ببری شمال شرقی راه درست این بود، توی این دوره زمونه که 1 متر زمین و فضا خدا تومنه شما فقط به خاطر اینکه طرح مرجع رو تغییر ندید تازه با خاک هم پر کردید؟؟؟؟!!!!!!! من تعجب میکنم بقیه میان تعریف میکنن شما با این جا نمایی پله به یه واحد فقط نور غرب دادید، دوستان از لینک زیر میتونن کار شب خانوم رو ببینن و با ابن کار مقایسه کنن.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/550488-%D8%AA%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF-93/page206
سلام دوست عزيز ببخشين به اقتضاي ادب نميتونم جوابتون رو درخور متني كه نوشتين بدم شب كيه ميدونم ذهن شما به چي فكر ميكنه گيريم من اصلا ايشونو طرحشونو بشناسم آخه توي اين وقت كم كي يادشه كه طرح كي چشكلي بوده كه تازه بياد تو كارش بخورونه آخه خانم محترم فكر كردن به اينكه بخواي يه طرحو به طرح ديگه اي بخوروني خودش كلي زمان ميبره قابل توجه شما من ساليانه كه شركت شخصيه خودمو دارم واندازه موهاي سرتون كار انجام دادم از زمان دانشجويي من نميدونم دانشگاه شما كجا بوده كه حل يه پلان برات انقدر عجيبه من دانشگاه معتبري درس خوندم وبراتون متاسفم كه نميتونيد تواناييهاي بقيرو ببينيد وبخوايد بهش انگ بچسبونيد!!! يعني هر كسي پلرو به اين شكل گذاشته وپلانشو به اين شكل حل كرده مثل خيلي از بچه ها به اين شكله كه شما ميگي !!!!! متاسفم براتون

Msd Shb

عضو جدید
تو مبحث 4 ویرایش جدید تاکید شده که در موارد نورگیری از ایوان عمق نورگیری از لبه ی بیرونی ایوان محاسبه میشه و حد اکثر 7 متر، بدون نورگیر فکر نمیکنم جواب بده

sezar90

عضو جدید
عزیزم درسته ...اما از نظر من در آوردنه یه پلان مهمتره...ممکنه چند نفر با هم هم عقیده باشند...در مورد اینکه میگید رمپ رو از غرب بدید اینه که معمولا ورودی ماشین از معبر کم ترددتره...این نکته مهمترین نکته این آزمون بود....و البته قرارگیری پلان...
و یه سئوال به نظرت از غرب میگرفتی طول رمپت بیشتر نمیشه؟؟؟

من نگفتم حتما از غرب ولی حل پلان از غرب هم مشکلی نداره و به خوبی در آمده ضمنا در مورد تردد خودرو این نظر شماست شاید نکته این امتحان مثل سالهای پیش که همه فکر میکردند نکته و نظرشون درسته از نظر اونا فرق داشته باشه. در مورد رمپ چند متر اضافه شدن رمپ مهمتره یا بهتر و ایده آل بودن طراحی برای یک واحد تجاری و استفاده حداکثری برای کارفرما اونم با این موقعیت

وضعیت
موضوع بسته شده است.