برای کسی که ترم دوم مکانیک مشروط شده و تا حدی نا امیده چه توصیه ای دارید؟

sitted

عضو جدید
لطفاٌ چیزی بگید که امید وار بشم.می دونم که تا حد زیا دی نابغم اما هیچ وقت درس حسابی درس نخوندم.نمیدونم این خوبه یا نه آخه می گن نابغه ها نمره های خوبی ندارن.راستی همه هم مسخرم میکنن و حسود زیاد دورو برم هست.کسی تا حالا تو چنین شرایطی بوده؟:gol::gol::cry:

H4M3D

عضو جدید
لطفاٌ چیزی بگید که امید وار بشم.می دونم که تا حد زیا دی نابغم اما هیچ وقت درس حسابی درس نخوندم.نمیدونم این خوبه یا نه آخه می گن نابغه ها نمره های خوبی ندارن.راستی همه هم مسخرم میکنن و حسود زیاد دورو برم هست.کسی تا حالا تو چنین شرایطی بوده؟:gol::gol::cry:
سلام عزيـــــــــــــــــــــزم:redface:
بهترين اميدواري رو خودم ميتونم بهت بدم ،‌
من ترم اول مشروط شدم ، يعني تو در مقابل من يه ترم هم بيشتر تونستي مقاومت كني !!!!:biggrin:
البته اين براي دوران كارداني بود كه شمال داشتم ميخوندم ، الان در مقطع كارشناسي از تمام شاگرد اول هاي دوران كارداني مون هم معدلم بالاتره هم اوضاع تخصصي مربوط به رشته ام نسبت به بقيه بهتره.
حالا چرا نا اميد عزيزم ؟
چيزي كه هميشه به من اميد ميده فكر كردن به اهداف زندگيم و صحبت با انسان هايي هستش كه توي زندگيشون افراد موفقي بودند .
موفق باشي.:gol:

shaahinIQ

عضو جدید
نگران نباش

نگران نباش

نگران نباش ، منم تو کل سال اول دانشگاه 24 واحد پاس کردم اونم با معدل 13-14 در صورتی که این آخریا تو 3 ترم و یه تابستون ، 66 واحد پاس کردم اونم با معدل های عالی که یه ترمش با اختلاف 1 نمره ، نفر اول گروه شدم و تو یکیش نفر دوم.
تازه از سال دوم میفهمی که مکانیک چیه و کم کم بهش علاقه پیدا میکنی. نگران نباش و سعی کن این ترم حتما از اول ترم درس بخونی و نذاری واسه شب امتحان

Petram

کاربر فعال
هیچوقت تسلیم نشید

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
چه جالب منم ترم یکم همچین شرایطی داشتم معدلم شد 11 مهندسی برق ریاضی یکو 2 شدم
حسودم همه جا هست
ولی ترم بعد خداییش از همون اول گفتم من این ترم باید معدل الف شم و پشتشم گرفتم مردونه معدلم شد 17.5
اینا رو گفتم بدونی 6.5 نمره ارتقا معدل هم حتی ممکنه فقط اگه سعی کنی البته از زحمات دوستتمم باید قدر دانی کنم
اگه با یکی از این بچه زر نگا طرح رفاقت بریزی سوالاتو ازش بپر سی تمومه.

ea_mecs

عضو جدید
آقا نا امید نباش ، من ترم 3 جمعا 3 واحد درس پاس کردم اون هم ریاضی 1 با نمره 10 !!!!  ترم بعدش هم از 14 واحد انتخابی 8 تاشو پاس کردم، به طوری که تو کل این 4 ترم تمام هم ورودی هام بالای 75 واحد درس پاس کرده بودند و من فقط 38 تا!!!!!!!!!!. تو هم دوره ای هام فقط یه نفر بود که وضعش ازمن وخیم تر بود و الان هم که داره ترم 11 اش رو می خونه جمعا 80 واحد درس پاس کرده!!!!!
اما من سرم به سنگ خورد!!!! ترم 5 به بعد همگی رو با معدل 16.5 به بالا و فول واحد پاس کردم ، 4 ترم هم الف شدم،درسته که اون کم کاری 4 ترم اول باعث شد که درسم رو 10 ترمه تموم کنم، اما اینو فهمیدم که درس خوندن خیلی ساده تر از این حرف هاست. فقط کار خودتو بکن ، به حرف این و اون اصلا توجه نکن!  

?Why

عضو جدید

بابا یه خورده شکستِ نفسی هم بد نیستا ...
اینجوری که تو میگی نابغه ای ، منم بودم مسخرت میکردم . :biggrin:
نابغه بودن که نون و آب و نمره نمیشه واسه آدم !
اگه چیزی تو چنته داری ، خوب رو کن برادرِمن ... اگه نه هم که کمتر ادعا کن ، راحت زندگی کن .
اگه تلاش میکنی و نمره ی خوب نمیگیری ، اون یه بحثِ دیگست که من خودم پیرِ این داستانم ؛ اگه مشکل اینه ، بگو تا راهنمایی هایی که دیگران بم میکردن و من هیچوقت گوش نکردم رو بت بگم ، ولی تو گوش کن .

raminbabak

اخراجی موقت
امیدوار باش و واقعا بشین درستو بخون باز تو خوبی من ناپیوسته همون ترم اول معدلم شد 9.5 یعنی مردود ولی خوب درستش کردم ...

روحبخش

عضو جدید
اخ جون.پس وضع من زیادم بد نیست اخه منم ترم پیش 11 واحد پاس کردم.البته روم به دیوار.:redface:

anishtain4

عضو جدید
ماشالا همه بچه های تالار ترکوندن.

سیتد جان، نابرده رنج گنج میسر نمی شود. اگه این مشروط شدنه روت اثر گذاشته درس بخون، اگرم نزاشده که همه عالم و آدم جمع بشن نصیحتت کنن به حالت هیچ فرقی نداره.
راجع به نبوغ: همه کسایی که نابغه شناخته میشن کلی جمله قصار دارن که پیشرفت همه اش پشتکاره و به نبوغ ربطی نداره.
راجع به حسودا: همیشه خودت رو با ایده آل ها و هدفای خودت مقایسه کن نه آدمای دورو برت، وقتی یاد بگیری این کارو انجام بدی بودن یا نبودن آدمای حسود اطرافت هیچ فرقی برات نمی کنه

نیاز69

عضو جدید
سلام
مرسی منم خیلی امید گرفتم!
آخه 3 ترم مشروط شدم
آخه از بس حقوق سخته...........
ولی الان سرشار از انرژیم

masoodjoon009

عضو جدید
منم شرایطی مشابه شما رو داشتم...اما این نکته رو فهمیدم که هرچی زودتر مشروط بشی بهتره چون عزم راسخی پیدا میکنی تا ترمهای بعد رو بهتر پاس کنی... من دو ترم اول 24 واحد و ترم سوم 10 واحد پاس شدم و ترم 3 مشروط شدم...اما از ترم 5 به بعد کارم اوج گرفت و ترم 7 و 8 حتی یک واحد هم نیفتادم و با دو تا تابستون 52 واحد پاس کردم که از 4 ترم اولم بیشتر بود... من درسهای سخت رو حتی یک واحد نیفتادم و اگه تو ریاضیات و استاتیک و البته ترمو1 خوب پاس میشدم شاید 7 ترم هم تموم میکردم... اصلا ناامید نشو...اتفاق خاصی نیفتاده فقط باید موقع انتخاب واحد جوگیر نشی و واحدات رو طوری تنظیم کنی که مشروط نشی...

dr.nomad

عضو جدید
بدترین چیز درموندگیه ، تو ترم دوم مشروط شدی ، من دو ترم مشروط شدم .
از روزگار شکایت نکن ، به روزگار سواری هم نده ، زندگی همین لحظه هایی هست که آلان داره سپری میشه ، امروز درست زندگی کن تا فردا هم راحت باشی هم بهتر زندگی کنی .
بیخیالی طی نکن، برنامه ریزی کن برای ترم های آینده ، خوب درس بخون تا دوباره مشروط نشی به کنایه های دیگران هم اصلا توجه نکن . هر وقت هم خواستی از زیر درس در بری یاد حال و روز همین امروزت بیفت ... درمونده نباش که این از همه چیز بدتره . بازم می گم یادت باشه از روزگار گلایه نکنی ، زودتر یه کاری بکن . من نتیجه گرفتم .

siavash@dt

عضو جدید

آفرين ،زرنگ بازي در آووردي دست همرو رو كردي!!!
نه خوشم اومد...

mziarp

عضو جدید
ّهترين كار اينه كه تو اين ترم تا ميتوني دروس ساده و عمومي بگيري تا علاوه بر اينكه معدلت رو بالا بكشي، يه ترم به خودت فرصت بدي تا براي دروس سخت تر آماده شي. اگه بخوايي بعد از ترم مشروطي درسهاي سخت بگيري احتمال مشروط شدن مجدد هم وجود دارد.
برات آرزوي موفقيت دارم

ali91en

عضو جدید
من مشروط نشدم اما ریاضی 1 افتادم که زیاد فرقی با مشرو ط شدن نداره!!!
سخت نگیر!
چیز عیب غریبی نیست دانشجو مکانیک ده ترمه تموم کنه! ;)

am67

عضو جدید
:) منم ترم 2 افتادم با احتصاب اینکه همه 19 واحدم رو پاس کردم ولی معدم شد 11.8 جالب اینجاست که بیشتر دوستای منم ترم دومشونو افتادن البته از قدیم گفتن مشروطی واسه مرده!
به هر حال من این حس تورو 3 بار در طول دوره تحصیلم تا الان تجربه کردم. اگه ایشالله دوباره مارو نطلبه این ترم فارغ التحصیل میشم. زیاد بهش فکر نکن
مشروطی هیچ چیز خاصی نیست فقط باعث میشه که نتونی تعداد واحد معمول برداری و هر کدومش یه نصفه ترم و شایدم یه ترم! آدمو عقب میندازه که باید سعی کنی تو تابستونا جمعش کنی.
الان که خیلی زوده من تازه از ترم 4 فهمیدم که مکانیک ( ساخت و تولید) چی هست. نگران هیچی نباش . فقط 3 تا مشروطی پشت هم = اخراج در دانشگاه دولتی و در دانشگاه آزاد هم هرچی مشروطی بیشتر جاسبی جون خوشحال تر :biggrin:;)

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همین مشروطه خواهان بودن تاریخ معاصر کشور رو رقم زدن :biggrin: /// ولی تازه شروع کردی تا پایان پایان ها مانده است / معلوم نیست عاشق شدی چیکار کردی اینجوری شده !!! توکلت الله

e_mech

عضو جدید
سلام، امیدوارم همه با نشاط و قدرتمند برای رسیدن به هدفمون تلاش کنیم

دوست عزیز، مهم نیست مشروط شیم یا با معدل 20 فارق التحصیل شیم، مهم نتیجه ی زندگی مونه، مهم اینه که بعد از n سال زندگی، نگیم اگه یه کامپیوتر یا یه ماشین هم بود می تونست این کارارو انجام بده
هیچ وقت فراموش نکن که بیشتر نوابغ عصر ما مثل : بیل گیتس، استیو جابز و ...، از دانشجو های اخراجی بودن، ذهن های خلاق معمولا با سیستم مدرسه و دانشگاه سازگار نیستند. اگه فکر می کنی میتونی بیرون از دانشگاه موفق تر باشی، اگه ایده های تازه ای تو سرت داری که میتونه دنیا رو عوض کنه، با درس خوندنت به خودت و مردم دنیا خیانت کردی!

به امید دیدار تو دوست عزیزم در بلندترین قله های موفقیت:gol:

بدرود

kaveh_69

عضو جدید

دانشجو اگه مشروط نشه که دانشجو نی!!;)

neda iran mehr

عضو جدید
بابا چه زود بریدی !!
یکی از دوستای من دانشجوی اخراجی بود4 ترم مشروطی!!!! بعد کلی این در و اون در زد تا تونست دوباره اجازه ادامه تحصیل بگیره،12 ترمه تموم کرد بعد شد رتبه 6ارشد .حالا ما که معدلمون کلی از اون بالاتر بود و مشروط نشده بودیم هنوز پشت در کنکوریم.

سعید خان

عضو جدید
ای بابا!! پس ما که تا الان نه افتادیم و نه مشروط شدیم.دانشجو نیستیم؟؟مرد هم نیستیم؟؟ روزگار غریبی است...

eterno

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
تاپیکه جالبیه:))))))))
هزار ماشالله همه ی دوستان توی مشروطی و افتادن درس تجربه دارند حسابی:دی

amiremadi

عضو جدید
دوست عزیز منم ترم دوم از 20 واحدی که داشتم تونستم 17 تا رو با ده ،یازده پاس کنم و با 11/2 مشروط شدم !! الانم که 3ترم گذشته هر کاری کردم ولی معدله از 14 بالا نمیاد !!!
ولی ناامیدی معنی نداره و بهتره بیشتر از اونیکه به هوش و استعدادت تکیه کنی یکم پشت کار داشته باشی!!

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
نا امیدی نداره داداش یه رفیق دارم . 5 ترم مشروط شد با کلی تعهد موند دانشگاه 12 ترمه درسشو تموم کرد الان سر کاه شده یکی از مهندسین تراز اول ذوب اهن شهرمون ماهی 1.5 کم کم حقوق می گیره.

پس نا امید نباش.

فضولی کردم ببخشید مهندسین مکانیک
.

yaser7610

عضو جدید
سلام
اگه جای من بودی چی میگفتی الا ترم ا 7ام 3ترم مشروط شدم و کلا 70 واحد پاس کردم. ولی الان دیگه دارم واقعا میخونم که 10ترم ا تموم کنم با معدل خوب
هیچ وقت نا امید نشو

مرتضی غفاری

عضو جدید
نا امیدی واسه چی عزیز؟ خیلیا از شما هوششون کمتر و پایین تره بعد از مشروطی خودشونو بالا کشیدن شما که جای خود داری عزیز:gol:

sitted

عضو جدید
عاشق

عاشق

همین مشروطه خواهان بودن تاریخ معاصر کشور رو رقم زدن :biggrin: /// ولی تازه شروع کردی تا پایان پایان ها مانده است / معلوم نیست عاشق شدی چیکار کردی اینجوری شده !!! توکلت الله

آره عاشق شدم اونم بدجور.در حد جنون.ولی عاشق خوب کسی شدم اما و همیشه بهش توکل می کنم.اما تو این گیر و دار 100 نفر دیگه هم عاشقم شدن و یکم عذاب وجدان دارم که با اینا چه کار کنم.یعنی عاشقمن دیوانه وار.به خاطر همین حسود زیاد دارم.:warn:

sana b

عضو جدید
لطفاٌ چیزی بگید که امید وار بشم.می دونم که تا حد زیا دی نابغم اما هیچ وقت درس حسابی درس نخوندم.نمیدونم این خوبه یا نه آخه می گن نابغه ها نمره های خوبی ندارن.راستی همه هم مسخرم میکنن و حسود زیاد دورو برم هست.کسی تا حالا تو چنین شرایطی بوده؟:gol::gol::cry:[/QUOTE بله همیشه میگن آدمای باهوش چیزای ساده رو نمی فهمن همینه دیگه
از نظر من شما بیخیال شو و از سقف تعداد مشروطی تو دانشگاه استفاده کن مگه این دوران دوباره برمیگرده؟
شوخی کردیم حالا شما ک به قول خودت نابغه هستی چرا استفاده نمیکنی از هوشت؟

sana b

عضو جدید
البته اینم بگم ک اگه شما همون روز درسی رو ک بهتون میدن بخونی خیلی اثر گذاره
استاد یکی از درسامون یه نمودار واسمون کشید ک مربوط به میزان یادگیری بود و اینجوری بود ک اگه همون روز درسی رو ک گرفتی بخونی 95 درصد اونو میفهمی و اگه بزاری روز بعد بخونیش میشه 50 درصد و اگه روز سوم و چهارم بخونیش یادگیری به زیر 20 درصد میرسه من خودم امتحان کردم این روشو و معدلم اون ترم 17 شد توصیه میکنم این کارو کنین چون واقعا اثر گذاره
در ضمن یه بار مشروطی ک دلیلی واسه ناامیدی نیست مهندس آینده ی مملکت. معمولا افت تحصیلی پیش میاد واسه ترم دوم و سوم
نگران نباش و بدون اگه درستو بخونی دیگه مشروط نمیشی :smile:

بالا