>>> بحث و گفتگو پیرامون کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق 92 <<<

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت بازدیدکنندگان عزیز باشگاه مهندسان ایران. در ذیل بهترین مراجع کنکوری برای دروس مهندسی برق در کنکور کارشناسی ارشد معرفی خواهد شد.کالکشن زیر حاصل مطالعه خود بنده و تحقیق بسیاری هست که حول این موضوع طی بیش از 2 سال داشتم.در ذیل برای درس زبان منبعی معرفی نمیکنم زیرا هیچ منبع خاصی برای این درس وجود نداره و مطالعه زبان به خود شخص و دامنه لغات اون برمیگرده.

مدارهای الکتریکی
1)کتابی که باعث شد من در درس مدار به یک دید بالایی دست پیدا کنم کتاب تحلیل مدارهای الکتریکی تالیف مهندسین حسین نامی و احسان عابدی در انتشارات مدرسان شریف بود.این کتاب به جرئت میشه گفت یکی از کامل ترین و میکرو طبقه بندی ترین کتب در درس مدارهای الکتریکی هستش.در بیان نکات بسیار خوب عمل کرده و تحلیل سوالات به بهترین و قابل درک ترین شکل ممکن انجام شده.از روش های ناپلئونی خبری نیست! اما این کتاب یک مشکل (برای بعضی ها امکان داره مشکل نباشه) داره و اونم اینه که تعداد زیادی تست مشابه یکدیگر و هم مفهوم درش وجود داره که نیازی به اونها نیست و باعث شده حجم کتاب خیلی زیاد بشه و داوطلب بترسه.مشکل دیگه این هست که این کتاب کلیه تستهای آزاد و سراسری رو با هم یکجا داره که ای کاش اینچنین نبود و سراسری و آزاد جدا میشدند.در کل اگر کسی این کتاب رو تهیه کنه قطعا سود خواهد کرد
2)کتاب دومی که من در آبان ماه با اون آشنا شدم کتاب مدارهای الکتریکی پروفسور جبه دار انتشارات نصیر هستش که واقعا کتاب خوب و جمع و جوری هست و بیشتر به درد 2 ماه آخر کنکور به منظور حل مجدد تستها میخوره چون تستهای سراسری هر فصل رو یکجا از سال 67 تا آخرین کنکور در خودش داره.منتها راه حل های این کتاب گاها راه حل های کلاسیک هست و آن چنان تستی و کنکوری نیستش.
ریاضیات مهندسی
این درس از نظر من مهمترین و سرنوشت ساز ترین درس در کنکور هستش.برای مطالعه هر فصلی از اون کتاب های متنوع و مناسب خودش وجود داره که در ذیل توضیح داده میشه

الف) آنالیز فوریه : در این مبحث کتاب مهندس کریمی انتشارات نصیر حرف اول و آخر رو میزنه.
ب)مشتقات جزئی : در این مبحث کتاب مهندس مومن زاده انتشارات راهیان ارشد حرف اول و آخر رو میزنه
ج) نگاشت : در این مبحث باید دو کتاب دکتر معتقدی انتشارات پارسه و مهندس مومن زاده انتشارات راهیان ارشد مطالعه بشه.توجه کنید در این فصل خاص این دو کتاب به شدت مکمل هم هستن
د) توابع مختلط-انتگرال و سری مختلط: در این مبحث کتاب دکتر معتقدی و مهندس کریمی کتب خوبی هستن.در قسمت انتگرال مختلط مهندس مومن زاده هم خوب گفته
معادلات دیفرانسیل :
در این درس هم کتاب دکتر معتقدی و هم کتاب مهندس کریمی واقعا عالی هستن.البته چون کتاب دکتر معتقدی تستهای زیادی رو در خودش نداره اولویت با کتاب مهندس کریمی خواهد بود زیرا علاوه بر برق سوالات اکثریت قریب به اتفاق گرایش ها رو در خودش داره
تجزیه و تحلیل سیگنالها و سیستمها :
فقط و فقط کتاب دو جلدی ِ مهندس مومن زاده و مهندس گلستانی در انتشارات راهیان ارشد
سیستمهای کنترل خطی :
کتاب مهندس تقوی کنی انتشارات راهیان ارشد در حال حاضر بهترین انتخاب برای این درس خواهد بود زیرا علاوه بر درسنامه ی قوی تحلیل های بسیار محکمی رو برای مسائل ارائه کردند.ناگفته نماند کتاب دکتر برادرانی هم کتاب خوبی هست ولی آنچنان به روز نیست و منافاتی با سوالات کنکور 88 به بعد نداره و همچنین این کتاب واقعا غلطهای مفهومی زیادی داره

الکترونیک:
رسیدیم به درس شیرین،مهارتی و البته نامرد الکترونیک!
با اطلاعاتی که ینده طی 2 سال کند و کاو بدست آوردم و اکثریت قریب به اتفاق کتی مطرح رو دیدم،در حال حاضر هیچ کتابی در این درس وجود نداره که در همه فصول حق مطلب رو ادا کنه.هر کتاب یه نقطه ضعف داره.با دیدن کتاب ها من به این نتیجه رسیدم :
برای داشتن سوالات کنکور از 67 تا آخر کتاب مهندس اشرفیان انتشارات نصیر خوب هست ولی درسنامه جالبی اصلا نداره.ناگفته نماند که برای بار اول که قصد حل مثالهای بخش تقویت کننده های تفاضلی رو داشتم ،دو تست رو حل کردم که متاسفانه ایشون هر دو تست رو غلط حل کرده بودن و جواب درست رو از روی کتب سه جلدی دانشگاه تهران پیدا کردم که با جواب خودم یکسان بود
در مورد داشتن درسنامه مناسب(تا حدودی مناسب) کتاب مهندس امیر کاشی انتشارات مدرسان شریف تا حدودی انتظارات رو برآورده میکنه

شنیده میشه کتابی که انتشارات سپاهان در این درس داره هم کتاب خوبی هستش اما اضافه زیاد داره و همچنین کتاب مهندس باغستانی هم کتاب خوبی هست
در کل در درس الکترونیک بایستی انرژی زیادی صرف درآوردن و یادگیری نکات از کتب مختلف بکنید و چه بهتر که مطالعه این درس رو زودتر شروع نمایید
الکترومغناطیس
در این درس به نظر من مطالعه کتاب آقای دکتر عبدالعالی انتشارات پارسه و مهندس سید مهدی مظهری انتشارت فرهیختگان دانشگاه( که تقریبا کسی تا حالا اسم اون رو نشنیده و از اینجا قابل مشاهده هست) میتونه بسیار به شما کمک کنه اگرچه به این مورد اعتقاد دارم که الکترومغناطیس تنها درسی هست که اگر کلای نرید مسیرتون برای یادگیری دشوارتر خواهد بود

milad mansoury

عضو جدید
کتاب اقای الفی بعضی تست های کنکور رو حل نکرده و ایرادات اندک علمی هم داره
اما کتاب اقای تقوی علاوه بر اینکه تمام سوالات رو حل کرده ، بیشتر سوالات رو هم با نرم افزار متلب شبیه سازی کرده و مثلا نمودار مکان هندسی اون رو کشیده

کتاب جبه دار انتشارات ماهان رو دیدید ،مدرسان چطور؟

یونس313

عضو جدید
با سلام خدمت بازدیدکنندگان عزیز باشگاه مهندسان ایران. در ذیل بهترین مراجع کنکوری برای دروس مهندسی برق در کنکور کارشناسی ارشد معرفی خواهد شد.کالکشن زیر حاصل مطالعه خود بنده و تحقیق بسیاری هست که حول این موضوع طی بیش از 2 سال داشتم.در ذیل برای درس زبان منبعی معرفی نمیکنم زیرا هیچ منبع خاصی برای این درس وجود نداره و مطالعه زبان به خود شخص و دامنه لغات اون برمیگرده.

مدارهای الکتریکی
1)کتابی که باعث شد من در درس مدار به یک دید بالایی دست پیدا کنم کتاب تحلیل مدارهای الکتریکی تالیف مهندسین حسین نامی و احسان عابدی در انتشارات مدرسان شریف بود.این کتاب به جرئت میشه گفت یکی از کامل ترین و میکرو طبقه بندی ترین کتب در درس مدارهای الکتریکی هستش.در بیان نکات بسیار خوب عمل کرده و تحلیل سوالات به بهترین و قابل درک ترین شکل ممکن انجام شده.از روش های ناپلئونی خبری نیست! اما این کتاب یک مشکل (برای بعضی ها امکان داره مشکل نباشه) داره و اونم اینه که تعداد زیادی تست مشابه یکدیگر و هم مفهوم درش وجود داره که نیازی به اونها نیست و باعث شده حجم کتاب خیلی زیاد بشه و داوطلب بترسه.مشکل دیگه این هست که این کتاب کلیه تستهای آزاد و سراسری رو با هم یکجا داره که ای کاش اینچنین نبود و سراسری و آزاد جدا میشدند.در کل اگر کسی این کتاب رو تهیه کنه قطعا سود خواهد کرد
2)کتاب دومی که من در آبان ماه با اون آشنا شدم کتاب مدارهای الکتریکی پروفسور جبه دار انتشارات نصیر هستش که واقعا کتاب خوب و جمع و جوری هست و بیشتر به درد 2 ماه آخر کنکور به منظور حل مجدد تستها میخوره چون تستهای سراسری هر فصل رو یکجا از سال 67 تا آخرین کنکور در خودش داره.منتها راه حل های این کتاب گاها راه حل های کلاسیک هست و آن چنان تستی و کنکوری نیستش.
ریاضیات مهندسی
این درس از نظر من مهمترین و سرنوشت ساز ترین درس در کنکور هستش.برای مطالعه هر فصلی از اون کتاب های متنوع و مناسب خودش وجود داره که در ذیل توضیح داده میشه

الف) آنالیز فوریه : در این مبحث کتاب مهندس کریمی انتشارات نصیر حرف اول و آخر رو میزنه.
ب)مشتقات جزئی : در این مبحث کتاب مهندس مومن زاده انتشارات راهیان ارشد حرف اول و آخر رو میزنه
ج) نگاشت : در این مبحث باید دو کتاب دکتر معتقدی انتشارات پارسه و مهندس مومن زاده انتشارات راهیان ارشد مطالعه بشه.توجه کنید در این فصل خاص این دو کتاب به شدت مکمل هم هستن
د) توابع مختلط-انتگرال و سری مختلط: در این مبحث کتاب دکتر معتقدی و مهندس کریمی کتب خوبی هستن.در قسمت انتگرال مختلط مهندس مومن زاده هم خوب گفته
معادلات دیفرانسیل :
در این درس هم کتاب دکتر معتقدی و هم کتاب مهندس کریمی واقعا عالی هستن.البته چون کتاب دکتر معتقدی تستهای زیادی رو در خودش نداره اولویت با کتاب مهندس کریمی خواهد بود زیرا علاوه بر برق سوالات اکثریت قریب به اتفاق گرایش ها رو در خودش داره
تجزیه و تحلیل سیگنالها و سیستمها :
فقط و فقط کتاب دو جلدی ِ مهندس مومن زاده و مهندس گلستانی در انتشارات راهیان ارشد
سیستمهای کنترل خطی :
کتاب مهندس تقوی کنی انتشارات راهیان ارشد در حال حاضر بهترین انتخاب برای این درس خواهد بود زیرا علاوه بر درسنامه ی قوی تحلیل های بسیار محکمی رو برای مسائل ارائه کردند.ناگفته نماند کتاب دکتر برادرانی هم کتاب خوبی هست ولی آنچنان به روز نیست و منافاتی با سوالات کنکور 88 به بعد نداره و همچنین این کتاب واقعا غلطهای مفهومی زیادی داره

الکترونیک:
رسیدیم به درس شیرین،مهارتی و البته نامرد الکترونیک!
با اطلاعاتی که ینده طی 2 سال کند و کاو بدست آوردم و اکثریت قریب به اتفاق کتی مطرح رو دیدم،در حال حاضر هیچ کتابی در این درس وجود نداره که در همه فصول حق مطلب رو ادا کنه.هر کتاب یه نقطه ضعف داره.با دیدن کتاب ها من به این نتیجه رسیدم :
برای داشتن سوالات کنکور از 67 تا آخر کتاب مهندس اشرفیان انتشارات نصیر خوب هست ولی درسنامه جالبی اصلا نداره.ناگفته نماند که برای بار اول که قصد حل مثالهای بخش تقویت کننده های تفاضلی رو داشتم ،دو تست رو حل کردم که متاسفانه ایشون هر دو تست رو غلط حل کرده بودن و جواب درست رو از روی کتب سه جلدی دانشگاه تهران پیدا کردم که با جواب خودم یکسان بود
در مورد داشتن درسنامه مناسب(تا حدودی مناسب) کتاب مهندس امیر کاشی انتشارات مدرسان شریف تا حدودی انتظارات رو برآورده میکنه

شنیده میشه کتابی که انتشارات سپاهان در این درس داره هم کتاب خوبی هستش اما اضافه زیاد داره و همچنین کتاب مهندس باغستانی هم کتاب خوبی هست
در کل در درس الکترونیک بایستی انرژی زیادی صرف درآوردن و یادگیری نکات از کتب مختلف بکنید و چه بهتر که مطالعه این درس رو زودتر شروع نمایید
الکترومغناطیس
در این درس به نظر من مطالعه کتاب آقای دکتر عبدالعالی انتشارات پارسه و مهندس سید مهدی مظهری انتشارت فرهیختگان دانشگاه( که تقریبا کسی تا حالا اسم اون رو نشنیده و از اینجا قابل مشاهده هست) میتونه بسیار به شما کمک کنه اگرچه به این مورد اعتقاد دارم که الکترومغناطیس تنها درسی هست که اگر کلای نرید مسیرتون برای یادگیری دشوارتر خواهد بود

سلام
من هم منابع معرفی شده شما را قبول و یک کم کامل تر می کنم
کنترل : علاوه بر کتاب مهندس تقوی باید یک کتاب دیگه مثل ّپردازش خسروی خوند چون کتاب مهندس تقوی در بعض از جاها ضعف داره
الکترونیک : من چون خودم عاشقانه این درس را دوست دارم به نظرم تنها راه موفقیت در این درس حل سوالهای 10 سال گذشته کنکور است . کتاب های مثل راهیان و مدرسان و مهندس باغستانی ..... همه کتاب های خوبی هستند ولی به جرائت می توانم بگویم هیچ کدام کامل نیستند . تنها کتاب الکترونیک خوب همان کتاب اشرفیان است که تمام نکات ریز را گفته و تست هم حل کرده البته زیاد تو حاشیه می ره مثلا اثبات نکات (البته این خوبه ولی وقت گیره ) و یک کم پراکنده درس داده
بهترین راه برای مطالعه این درس خوندن یک کتاب مثلا راهیان ارشده که بعد از اتمام ان فصل به سراغ کتاب اشرفیان بریم و نکات اضافی را از انجا مطالعه کنیم
موفق باشید

K.Engineer

عضو جدید
دوستان یه نفر میتونه لیستی از کتاب کنکور ارشد برق-الکترونیک بذاره.....نمیخاد توضیح بده فقط نام کتاب ها با انتشاراتش...همین

milad mansoury

عضو جدید
مدارهای الکتریکی
ریاضیات مهندسی

معادلات دیفرانسیل :
برادر من سوالم اینه که کتاب مدار مدرسان به نسبت کارو زرګر و راهیان چطوره؟
بضی ها هم ګفتن کتاب ریاضی انتشارات \وران خوبه نظراتتون راجع به اون کتاب چیه؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برادر من سوالم اینه که کتاب مدار مدرسان به نسبت کارو زرګر و راهیان چطوره؟
بضی ها هم ګفتن کتاب ریاضی انتشارات \وران خوبه نظراتتون راجع به اون کتاب چیه؟

سلام
ببینید در درس مدار تا الان من کسی و ندیدم که سزاغ مدرسان بره و نیازش برطرف نشه.همچنین کسی و ندیدم که سراغ پوران بره و نیازش برطرف نشه.بنابراین هر دوی این کتاب ها واقعا خوب هستن.من شخصا کتاب پوران رو نخوندم ولی دوستان میگن که خیلی خوبه.اینطور بگم اگر مدرسان رو دارید دیگه پوران نیاز نیست و اگر پوران رو دارین دیگه مدرسان نیاز نیست
من ریاضی پوران رو اصلا ندیدم چون سه کتاب آقایان معتقدی،کریمی و مومن زاده در ریاضیات مهندسی و معادلات نیازهای من ( و خیلی از افراد دیگر ) رو در ریاضی برطرف میکنن

SHR776

عضو جدید
برادر من سوالم اینه که کتاب مدار مدرسان به نسبت کارو زرګر و راهیان چطوره؟بضی ها هم ګفتن کتاب ریاضی انتشارات پوران خوبه نظراتتون راجع به اون کتاب چیه؟
با اجازه مهندس احسان کتاب ریاضی پوران تا اون جایی که من خوندم کتاب جالبی نیست و به نظرم به نسبت اکثر کتاب های موجود ضعیف ترهالبته من هنوز فصل معادلات با مشتقات جزیی رو نخوندم ولی شنیدم که این فصلو خوب توضیح دادهبه نظر من هر کی که پایش ضعیف در این درس کتاب مدرسان خیلی خوبه و برای شروع من این کتابو پیشنهاد میکنم

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با اجازه مهندس احسان کتاب ریاضی پوران تا اون جایی که من خوندم کتاب جالبی نیست و به نظرم به نسبت اکثر کتاب های موجود ضعیف ترهالبته من هنوز فصل معادلات با مشتقات جزیی رو نخوندم ولی شنیدم که این فصلو خوب توضیح دادهبه نظر من هر کی که پایش ضعیف در این درس کتاب مدرسان خیلی خوبه و برای شروع من این کتابو پیشنهاد میکنم

در مبحث مشتقات جزئی من صفر بودم! کتاب مهندس مومن زاده واقعا در این مبحث سنگ تموم گذاشته.من خودم تحت تاثیر افراد دیگه فکر میکردم که کتاب دکتر معتقدی در این بحث بهتره اما اینطور نیست.باور کنید مومن زاده روانتر و بهتر گفته.با خوندن این فصل از اون کتاب تونستم 95% تستهای سراسری برق رو تا سال 90 بزنم.حال قضاوت با شماست

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان بنظرتون كتاب سوالات تاليفي و آزمون مدار الكتريكي نوشته كاروزرگر انتشارات پوران ميتونه كتاب مفيدي باشه؟؟؟ كسي خريده؟

vaaad7

عضو جدید
سلام بر همه....امیدوارم عزاداریاتون قبول باشه و هر چی از خدا خواستید اگه به صلاحتون بود بهش برسید....;)
می خواستم درمورد چند تا کلاس با هاتون مشورت کنم واسه ترم تابستون نصیر .....
1) الکترومغناطیس اشرفیان؟
2) ماشین انتصار ؟
3) ماشین حلم زاده؟
:confused:
با توجه به سرمایه تو قلکم:redface:بین مدار و کنترل به نظرتون تو کدومشون شرکت کنم بهتره؟ فقط یه دونه.....((((پدر بی پولی بسوزه ...... امان از ذغال خوب))))):wallbash:

راستی بازم مثله همیشه دم همه بچه های پایین شهر گرم!!!

engpower_1

عضو جدید
دوستان بنظرتون كتاب سوالات تاليفي و آزمون مدار الكتريكي نوشته كاروزرگر انتشارات پوران ميتونه كتاب مفيدي باشه؟؟؟ كسي خريده؟

به نظر من فقط بانك تستش خوب بود ولي حلهاش چنگي به دل نميزنه طولاني حل ميكنه

engpower_1

عضو جدید
سلام بر همه....امیدوارم عزاداریاتون قبول باشه و هر چی از خدا خواستید اگه به صلاحتون بود بهش برسید....;)
می خواستم درمورد چند تا کلاس با هاتون مشورت کنم واسه ترم تابستون نصیر .....
1) الکترومغناطیس اشرفیان؟
2) ماشین انتصار ؟
3) ماشین حلم زاده؟
:confused:
با توجه به سرمایه تو قلکم:redface:بین مدار و کنترل به نظرتون تو کدومشون شرکت کنم بهتره؟ فقط یه دونه.....((((پدر بی پولی بسوزه ...... امان از ذغال خوب))))):wallbash:

راستی بازم مثله همیشه دم همه بچه های پایین شهر گرم!!!

دمت گرم با امضات خيلي حال كردم...
بنظرم فرقي نميكنه كدوم كلاسو بري فقط كلاسي رو برو كه استادش خداي تفهيم مطلب باشه! خيلي مهمه استاد

engpower_1

عضو جدید
سلام
من هم منابع معرفی شده شما را قبول و یک کم کامل تر می کنم
کنترل : علاوه بر کتاب مهندس تقوی باید یک کتاب دیگه مثل ّپردازش خسروی خوند چون کتاب مهندس تقوی در بعض از جاها ضعف داره
الکترونیک : من چون خودم عاشقانه این درس را دوست دارم به نظرم تنها راه موفقیت در این درس حل سوالهای 10 سال گذشته کنکور است . کتاب های مثل راهیان و مدرسان و مهندس باغستانی ..... همه کتاب های خوبی هستند ولی به جرائت می توانم بگویم هیچ کدام کامل نیستند . تنها کتاب الکترونیک خوب همان کتاب اشرفیان است که تمام نکات ریز را گفته و تست هم حل کرده البته زیاد تو حاشیه می ره مثلا اثبات نکات (البته این خوبه ولی وقت گیره ) و یک کم پراکنده درس داده
بهترین راه برای مطالعه این درس خوندن یک کتاب مثلا راهیان ارشده که بعد از اتمام ان فصل به سراغ کتاب اشرفیان بریم و نکات اضافی را از انجا مطالعه کنیم
موفق باشید
ميشه در مورد ضعفهاي كتاب مهندس تقوي بگيد؟ اتفاقا من تنها كتابايي كه تازه درسو ازش ياد ميگرفتم كتاباي ايشون بود. بنده خدا خودكشي ميكنه كه يه مطلب رو جابندازه. قصد توهين نداشتما ولي واقعا ايشون خيلي زحمت ميكشه براي كتاباش چون سركلاساش هم بودم ميشناسم ايشونو. بنظرم كلاسهاي كنترل و مدار ايشون فوق العاده بود من كه به شخصه استفاده كردم

در مورد الكترونيك هم فكر كنم كتاب مهندس اسلام پناه كه قرار بود با راهيان ارشد بنويسه خيلي كتاب خوبي باشه جزوه و سوالاش كه خيلي خوب بود كلاس الكترونيك ايشون هم خيلي عالي بود. كتاب مهندس اشرفيان هم خيلي عالي بود ;)

engpower_1

عضو جدید
ولله فکر کنم دوستان n بار در مورد منابع توضیح دادند!:biggrin:

به نظر من فقط از میان کتاب ها ( یعنی جزوات منظورم نیست ) :

ریاضی مهندسی : کتاب اقای کریمی ( نصیر) + کتاب اقای مومن زاده( راهیان ارشد)

معادلات: کتاب اقای عزیزی پوران پژوهش

امار: پارسه اقای طورانی

مدار : راهیان ارشد مهندس تقوی

الکترومغناطیس: کتاب اقای طاهری انتشارات پردازش

کنترل : راهیان ارشد مهندس تقوی

فعلا همینا رو بخونید تا بعد باز هم در مورد منابع صحبت کنیم:)

برای ماشین جزوه مهندس کریمان رو از سایتشان دانلود کن بخون
البته دوستان قدرتی بهتر می تونند راهنمایی کنن

پارسه که ثبت نامش شروع شده ( در پنل های دانشگاه دیدم!) با 20 % تخفیف ، یادم میاد سال قبل تا 50 % هم رفتن جلو:eek:
تعاونی سنجش هم از اواخر تابستون شروع می شه و معمولا تا یکی دو هفته قبل ازمون مهلت هست برا ثبت نام ، با سوالاتی بهتر ، قیمتی مناسب تر و بی سر صدا!:D

بچه ها پارسه فقط يه .....

باورتون ميشه اكثر دانشجوهاي سال پيش پارسه بچه شهرستانياي ساده بودن؟ خودمم دلم براي خودم ميسوزه... چقدر ما ساده ايم؟ ...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

یونس313

عضو جدید
ميشه در مورد ضعفهاي كتاب مهندس تقوي بگيد؟ اتفاقا من تنها كتابايي كه تازه درسو ازش ياد ميگرفتم كتاباي ايشون بود. بنده خدا خودكشي ميكنه كه يه مطلب رو جابندازه. قصد توهين نداشتما ولي واقعا ايشون خيلي زحمت ميكشه براي كتاباش چون سركلاساش هم بودم ميشناسم ايشونو. بنظرم كلاسهاي كنترل و مدار ايشون فوق العاده بود من كه به شخصه استفاده كردم

در مورد الكترونيك هم فكر كنم كتاب مهندس اسلام پناه كه قرار بود با راهيان ارشد بنويسه خيلي كتاب خوبي باشه جزوه و سوالاش كه خيلي خوب بود كلاس الكترونيك ايشون هم خيلي عالي بود. كتاب مهندس اشرفيان هم خيلي عالي بود ;)
سلام
من بعد از مطالع کتاب اریاز و کتاب تقوی به وضوح دیدم کتاب مهندس تقوی کپی کتاب اریاز است البته مشکلات ان برطرف شده . متاسفانه کنترل از سال 88 به بعد داره سوال های مفهومی و نسبتا سخت طرح می شه به نظر من هر کس این دو کتاب را برای سال اینده بخونه نباید امیدی به درصد بالای 50 داشته باشه . کتاب مدرسان البته خیلی زیاد نثر ان بدرد بخور نیست ولی سطح علمی ان خیلی بهتر است و خواندن ان برای کسی کتاب تقوی را دوبار خونده توصیه می شه . برای کنرل باید خیلی زحمت کشید چون درس خیلی ساده ای نیست . در مورد کتاب مهندس خسروی در پردازش خیلی کتاب عالی است و خوشبختانه تمام مطالب را گفته .
موفق باشید .

یونس313

عضو جدید

سلام
من هیچ موقع خودم را صاحب نظر نمی دانم:evil:
درمورد مدار می تونی با خرید کتاب مدرسان و کتاب راهیان مهندس تقوی خودت رو قوی کنی چون به نظر من تمام نکات مورد نیاز گفته شده و ان چیزی شما را در این درس قوی و مسلط می کنه حل تست است
در مورد کنترل هم اگر خواستی بری کلاس از بین گزینه های موجود دکتر شیرین ابادی بهتره
موفق باشی

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
من بعد از مطالع کتاب اریاز و کتاب تقوی به وضوح دیدم کتاب مهندس تقوی کپی کتاب اریاز است البته مشکلات ان برطرف شده . متاسفانه کنترل از سال 88 به بعد داره سوال های مفهومی و نسبتا سخت طرح می شه به نظر من هر کس این دو کتاب را برای سال اینده بخونه نباید امیدی به درصد بالای 50 داشته باشه . کتاب مدرسان البته خیلی زیاد نثر ان بدرد بخور نیست ولی سطح علمی ان خیلی بهتر است و خواندن ان برای کسی کتاب تقوی را دوبار خونده توصیه می شه . برای کنرل باید خیلی زحمت کشید چون درس خیلی ساده ای نیست . در مورد کتاب مهندس خسروی در پردازش خیلی کتاب عالی است و خوشبختانه تمام مطالب را گفته .
موفق باشید .
سلام
یونس جان من باهات موافق نیستم
راهیان ارشد کنترل کاملا روش جدیدی را در پیش گرفته و اتفاقا یکی از تمایزاتش این هست که مثلا در بخش مکان هندسی روشی کاملا غیر سنتی( مثل اریاز و الفی و...) در پیش گرفته
فقط قبلا هم گفتم ، قبل خوندن این کتاب باید کنترل را تا حدودی بلد بود

یونس313

عضو جدید
سلام
یونس جان من باهات موافق نیستم
راهیان ارشد کنترل کاملا روش جدیدی را در پیش گرفته و اتفاقا یکی از تمایزاتش این هست که مثلا در بخش مکان هندسی روشی کاملا غیر سنتی( مثل اریاز و الفی و...) در پیش گرفته
فقط قبلا هم گفتم ، قبل خوندن این کتاب باید کنترل را تا حدودی بلد بود
سلام ایدین عزیز
من هم کتاب مهندس تقوی را قبول دارم انصافا در بعضی جاها خیلی خوب توضیح داده ولی ای کاش اسکنر داشتم تا همین فصل مکان هندسی پردازش را اسکن می کردم که ببینی کدام کاملتر است . ولی بگذریم ....
از تمام بچه های انجمن خواهش می کنم که در کنکور های سازمان سنجش شرکت کنند که بتوانیم بعد از هر ازمون رفع اشکال کنیم و پول خودمون را به این موسسات ندیم و یک حالت رقابتی ایجاد کنیم . هر که پایه است بسم الله
انشاالله بچه ها برای تابستون هم هر کس بیاد بگه : چطور می خواهد برنامه ریزی کنه

EECi

مدیر بازنشسته
سلام ایدین عزیز

از تمام بچه های انجمن خواهش می کنم که در کنکور های سازمان سنجش شرکت کنند که بتوانیم بعد از هر ازمون رفع اشکال کنیم و پول خودمون را به این موسسات ندیم و یک حالت رقابتی ایجاد کنیم . هر که پایه است بسم الله
انشاالله بچه ها برای تابستون هم هر کس بیاد بگه : چطور می خواهد برنامه ریزی کنه

سلام:gol:

من هم موافقم
اگر همه در کنکور های تعاونی سنجش شرکت کنیم می تونیم بخوبی و با همفکری هم ازمون ها رو بررسی کنیم و نتایجش رو تحلیل کنیم
:gol:

milad mansoury

عضو جدید
سلام
منم موافقم فقط و فقط سنجش و دیګر هیچبا توجه به تجربه ای که در کارشناسی دارم.:gol:

سالی که کنکور کارشناسی دادیم من تو اراک یه موسسه ای می رفتم به نام هامون اونجا ما سوالات سنجش را امتحان می دادیم . سالی که ما سنجش امتحان می دادیم تو ازمونای ازمایشی سنجش تو ریدینگ زبان برای سال اول دو تا می داد و استاد زبان اون موسسه به ما گفت که شک نکنید که سنجش عین ازمون سراسریه. جالب اینجاست که کانون فقط یه ریدینگ توی سوالاتش میداد. وقتی ما رفتیم سر جلسه کنکور دیدیم ببببله زبانش دو تا ریدینگ داره.جالب اینجا که فونت سوالا دقیقا مثل فونت سوالات ازمون ازمایشی سنجش بود البته بعضی از شکل سوالاتم که دستی کشیده شده بود دقیقا همون دست خطی بود که توی کنکور ازمایشی سنجش بود.جالب تر اینجاست که عین یکی دوتا از سوالات کهمن یادم بود دقیقا توی ازمون سنجش همون بود تو کنکورم همون بود(همون دو تا را من یادم هست بقیه اش دیگه پیشکش)(اون استاده هم که بهتون گفتم نزدیکای کنکور 5 تا ریدینگ به عنوان نمونه سوال بهمون داد. که عین یدونش دقیقن تو کنکور اومد حتی سوالات ریدینگشم فرقی نداشت فرقی نداشت.)
بچه ها به نظر من شک نکنید واسه ثبت نام توی سنجش.یه نکته ای هم که مهمه اینه که اگر بعد از ازمونت سوالارو چک کنی علت ها رو بررسی کنی.تاثیری که می زاره هیچ چیز دیگه نمی زاره.اگر دقت کنی می بینی وقتی از سر جلسه امتحانات دانشگاه می یای بیرون و مثلا یه سوالا ننوشتی اگر کلی روش فکر کنی و هی با بچه ها راجع به اون سوال بحث کنی هیچ وقت از یادت نمیره(من که اینطوریم حالا شما هارا نمی دونم.) انشا الله هر جا که هستید موفق باشید و سرفراز.

البته این رو اینجام ګفته بودم.

آخرین ویرایش:

milad mansoury

عضو جدید
من نظرم اینه که اول کتاب مهندس تقوی رو بخونیم بعد اګه دیدیم کمه بریم جهش رو بګیریم.البته من تا حالا راجع به کنترل جهش چیزی نشنیدم.

hoomif

عضو جدید
سلام.
ببخشید،
1 - کسی میدونه روزانه و شبانه قدرت ، توی کل ایران تا چه رتبه ای میگیره؟؟؟ :cry:
2 - درسته که شنیدم قدرت کرمان پارسال تا 1900 روزانه گرفته؟؟؟ :surprised:
3 - قدرت زاهدان تا چند میگیره؟؟؟ :que:

djbehrouz

عضو جدید
سلام.
ببخشید،
1 - کسی میدونه روزانه و شبانه قدرت ، توی کل ایران تا چه رتبه ای میگیره؟؟؟ :cry:
2 - درسته که شنیدم قدرت کرمان پارسال تا 1900 روزانه گرفته؟؟؟ :surprised:
3 - قدرت زاهدان تا چند میگیره؟؟؟ :que:

با سلام.
1-اگر منظورتون حداکثر رتبه های قبولی در این رشته می باشد خدمتتون عرض کنم که در روزانه تا رتبه 1500-1800 ، شبانه تا 2000-2500 پارسال قبولی داده!البته ممکنه رتبه های بالاتری هم قبولی داده باشه که من ازش خبر ندارم!
2-احتمالش بوده!
3-2500 تا 2800

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

دوستان پذیرفته شدن توی ارشد کنترل تهران جنوب چطوره!؟ سخته!؟؟

vaaad7

عضو جدید
سلام.
می خواستم بدونم به نظر شما بین کلاس ماشین و کنترل نصیر کدوم رو انتخاب کنم فقط یه دونه رو می تونم برم؟
اگه ماشیم کدوم استاد؟(دکتر حلم زاده و یا مهندس انتصار)؟
اگه کنترل برم کدوم استاد رو انتخاب کنم؟(دکتر سجادیان و یا جاهد مطلق؟)
دم همه بچه های پایین گرم.....

http://nasir.ir/main/index.php?Page=classprogram

djbehrouz

عضو جدید
سلام

دوستان پذیرفته شدن توی ارشد کنترل تهران جنوب چطوره!؟ سخته!؟؟

یا سلام.قکر کنم اطلاعات زیر کمکتون کنه!نسبت به واحد های شهرستانی بله!

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ه-آزاد-اسلامي-در-آزمون-کارشناسي-ارشد-سال-1390

EECi

مدیر بازنشسته
امروز این کتاب به دست من رسید
در یک نگاه گذرا متوجه شدم سوالات تالیفی خوبی در کتاب قرار گرفته ( چندین سوال که در جبه دار و رهیافت دیده بودم اینجا هم نوشته شده بود)
در بعضی سوالات چندین روش برای حل سوال در نظر گرفته بود

در کل به نظرم کتابی هست که شاید سال های دیگه پیشنهاد اول رتبه های برتر باشه
:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا