بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

hasanpogc

عضو جدید
سلام .. با این حساب شمارش معکوس دیگه شروع شده :cry:... خدا آخر و عاقبتشو به خیر کنه :redface:... همه قبول شیم:) .... راستی حالا که خبری نیست اما کسی میدونه شهریه ثابت امسال تقریبا چه قدر میشه ؟؟؟;)

شهريه ثابت امسال حدود 900تا يك ميليون بايد باشه

پارسال ثابت 750بوده كه امسال خود اقاي جاسبي اعلام كرده افزايش شهريه به ميزان 20درصد دارن
البته هر سالي حدود 150تومن ميره بالا
امسال هم با اين احتساب بايد همينقدر باشه

hasanpogc

عضو جدید
سلام .. با این حساب شمارش معکوس دیگه شروع شده :cry:... خدا آخر و عاقبتشو به خیر کنه :redface:... همه قبول شیم:) .... راستی حالا که خبری نیست اما کسی میدونه شهریه ثابت امسال تقریبا چه قدر میشه ؟؟؟;)

راستي شما كجا امتحان داده بودي

siavash_m689

عضو جدید
من چون ساخت و تولید خوندم ریاضیات مهندسی نداشتیم ولی می خوام واسه کنکور بخونم به نظرتون ارزششو داره؟
منابع معرفی کنید؟
سطح سوالاش چه جوریه؟;)

[FONT=&quot]اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست[/FONT]

سلام
منم ساختم اره بخون ولی دو فصل اخرو فاکتور بگیر!!! یکم سخته ولی ارزششو داره اگر رسیدی ریاضی 1 و 2 معادلات بخوندی مهندسی هم حتما بخون

tanha60

عضو جدید
بچه ها خیلی وقت بود که دنبال منبع مناسبی برای درس انتقال حرارت بودم.انتقال حرارت پوران پژوهش عالیه.یه مقایسه ای با کتاب پارسه بکنید متوجه میشید چی میگم.این تجربه ی شخصیه:
کتاب درست و حسابی برای درس دینا میک ودینامیک ماشین وارتعاشات وجود نداره.باید منابع اصلی رو بخونید.وقتتونو صرف این کتابای مزخزف پوران پژوهشو راهیان و.... نکنید.
تنها کتابای جون دار وبا پدر مادر این موسسات:
استاتیک دکتر نائی(دردست چاپ)
مقاومت مصالح نائی
سیالات وترمو دینامیک راهیان ارشد
انتقال حرارت پوران پژوهش
کنترل آریاز برادرانی نشر آزاده
ریاضیات دکتر معتقدی
وسلام .دیگه دنبال کتابی نگردید وبقیه درسارو از روی منابع اصلی بخونید.اینارو از روی تجربه 2 ساله کنکور دارم میگم.خود دانید

m_dabiri

عضو جدید
تنها توصیه من اینه که از همین الان نرم افزار یاد بگیرید. و از وقتتون استفاده مفید کنید :w34:

نرم افزار که یکیش اتوکده دیگه اره؟ که از همم فکر کنم ساده تره لازمه از الان یاد بگیرم؟دیگه چه نرم افزارایی؟و از چه موقعی؟

m_dabiri

عضو جدید
بابا برو خوش باش :biggrin: . دنیا زود گذره . !!!! مگه بیکاری می خوای ارشد بدی!!!! :D
نه ، از شوخی که بگذریم ، سعی کن درس ها رو واقعا مفهومی یاد بگیری . مثل ما دانشجوی شب امتحانی نباش که الان دارم تازه می فهمم که طراحی اجزا چی بوده و ما چی خوندیم!!
تو دروس ریاضی سعی کن خودتو خیلی بالا بکشی که خیلی تو کنکور مهمه.

اخ گفتی ریاضی کدومشون؟ هم یک و دو با معادلات همشون تو ارشد میاد؟من که ازشون فراری ام

daneshju.m

عضو جدید
بچه ها خیلی وقت بود که دنبال منبع مناسبی برای درس انتقال حرارت بودم.انتقال حرارت پوران پژوهش عالیه.یه مقایسه ای با کتاب پارسه بکنید متوجه میشید چی میگم.این تجربه ی شخصیه:
کتاب درست و حسابی برای درس دینا میک ودینامیک ماشین وارتعاشات وجود نداره.باید منابع اصلی رو بخونید.وقتتونو صرف این کتابای مزخزف پوران پژوهشو راهیان و.... نکنید.
تنها کتابای جون دار وبا پدر مادر این موسسات:
استاتیک دکتر نائی(دردست چاپ)
مقاومت مصالح نائی
سیالات وترمو دینامیک راهیان ارشد
انتقال حرارت پوران پژوهش
کنترل آریاز برادرانی نشر آزاده
ریاضیات دکتر معتقدی
وسلام .دیگه دنبال کتابی نگردید وبقیه درسارو از روی منابع اصلی بخونید.اینارو از روی تجربه 2 ساله کنکور دارم میگم.خود دانید
خیلی ممنون

می تونم برنامه درسی شما رو بدونم ؟ از چه درسایی شروع کردین ؟ چه درسایی تموم شده تا الان ؟ به طور متوسط برای هر درس چند روز وقت گذاشتین؟

amintabrizli

عضو جدید
نرم افزار که یکیش اتوکده دیگه اره؟ که از همم فکر کنم ساده تره لازمه از الان یاد بگیرم؟دیگه چه نرم افزارایی؟و از چه موقعی؟
اتوکد خیلی وقت از بازار مکانیک رده خارج شده.اینا فعلا تو بورسن:
catia&solidwork&powermill البته اینا واسه ساخت و تولیدیا خوبه اگه جامدات می خونی نرم افزارای CAE مثله:ansys&abaqus&adams&...یاد بگیر;)
[FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست[/FONT]

tanha60

عضو جدید
خیلی ممنون

می تونم برنامه درسی شما رو بدونم ؟ از چه درسایی شروع کردین ؟ چه درسایی تموم شده تا الان ؟ به طور متوسط برای هر درس چند روز وقت گذاشتین؟

راستش من کل درسها رو یه دور خوندم.ولی راضی نشدم.مثلا ریاضی پارسه همونایی که با آزمونا میدن ولی خیلی ناقصه(مبحث رویه ها و... رو نداره)
انتقال حرارت پارسه که اصلا نگاهش هم نکنید چون تستای خدوشو هم با اطلاعاتی که داده نمی تونید حل کنید.با دید بدی که نسبت به این جزوهها داشتم تصمیم گرفتم بقیه درسها رو از روی منابع اصلی مثل مریام استریتر وبیر جانستون و.... بخونم.ولی اشتباه میکردم والان دوباره دارم منابع مناسب و مطالعه میکنم.
دروس سیالاتیم قوی بود.بجز سیالات 1و2 ترمو1و2 وانتقال حرارت و کنترل بقیه ی درسهارو کلاسای حضوری پارسه ثبت نام کردم وبرای بار دوم دارم درسای سیالاتی رو از روی راهیان ارشد میخونم.البته برای بار چندم انتقال حرارت فقط وفقط پوران پژوهش وکنترل آریاز برادرانی.به شما قول میدم اگه این منابع رو بخونید تمام تستها رو با کمی دقت می تونید حل کنید.من سرمایه گذاری زیادی روی این کنکور کردم از رها کردن مدیر تولیدیه یه کارخانه معتبر بگیر تا مطالعه حد اقل 8 ساعته در روز .شما شاید نیازی به این همه تلاش نداشته باشید.چون من امسال آخرین سالیه که با توجه به تاهلم میتونم شرکت کنم.خاسته های خودت رو بسنج وخودت برای خودت برنامه ریزی کن
فقط اینارو بگم که :
از درسی که بهش علاقه داری شروع کن.
تو برنامه ریزیت تعداد صفحه مشخص نکن شاید اولش نتونی بهش عمل کنی وانگیزتو از دست بدی
من 1سال بود درس نخونده بودم ونیم ساعت نیم ساعت درس میخوندم.بعد شد45 دقیقه برای هر گرایش.بعد اساعت والان بالای 2 ساعت هر گرایشو میخونم.
زبانو فراموش نکن
وهیچ درسی رو کنار نذار وانگیزه هات رو مدام به خاطر بیار.بین مطالعه ی درسها حداقل 10 دقیقه استراحت کن.
بقیش مهم نیست.موفق باشید

آخرین ویرایش:

m_dabiri

عضو جدید
اتوکد خیلی وقت از بازار مکانیک رده خارج شده.اینا فعلا تو بورسن:
catia&solidwork&powermill البته اینا واسه ساخت و تولیدیا خوبه اگه جامدات می خونی نرم افزارای CAE مثله:ansys&abaqus&adams&...یاد بگیر;)

[FONT=&quot]اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست[/FONT]​

نه سیالاتم شما گرایشتون چیه؟ تو دانشگاه ما که واسه تهویه با اتوکد کار میکنن کجا از رده خارج شده؟واسه سیالات چه نرم افزاری یاد بگیرم و از کی؟ ترم مهر میرم ترم 3 راستی بیزحمت اسم فارسی نرم افزارای سیالاتم همراه با لاتینشون بنویس

آخرین ویرایش:

m_dabiri

عضو جدید
هر درسی که یادتون میدن تو دانشگاه ، اگر هم استاداتون خوب نیستن ، خودت برو مرجع های مختلف رو بخون ،تا تسلط پیدا کنی...
در ضمن سعی کن از پایه ها خوشت بیاد یعنی مجبوری:D

مگه درسای اصلی مهم نیستن؟مثلا پایه ها کجا مهمن؟ریاضی 1 و 2 ومعادلات کجا مهمن؟ بجز تو ارشد؟

m_dabiri

عضو جدید
راستش من کل درسها رو یه دور خوندم.ولی راضی نشدم.مثلا ریاضی پارسه همونایی که با آزمونا میدن ولی خیلی ناقصه(مبحث رویه ها و... رو نداره)
انتقال حرارت پارسه که اصلا نگاهش هم نکنید چون تستای خدوشو هم با اطلاعاتی که داده نمی تونید حل کنید.با دید بدی که نسبت به این جزوهها داشتم تصمیم گرفتم بقیه درسها رو از روی منابع اصلی مثل مریام استریتر وبیر جانستون و.... بخونم.ولی اشتباه میکردم والان دوباره دارم منابع مناسب و مطالعه میکنم.
دروس سیالاتیم قوی بود.بجز سیالات 1و2 ترمو1و2 وانتقال حرارت و کنترل بقیه ی درسهارو کلاسای حضوری پارسه ثبت نام کردم وبرای بار دوم دارم درسای سیالاتی رو از روی راهیان ارشد میخونم.البته برای بار چندم انتقال حرارت فقط وفقط پوران پژوهش وکنترل آریاز برادرانی.به شما قول میدم اگه این منابع رو بخونید تمام تستها رو با کمی دقت می تونید حل کنید.من سرمایه گذاری زیادی روی این کنکور کردم از رها کردن مدیر تولیدیه یه کارخانه معتبر بگیر تا مطالعه حد اقل 8 ساعته در روز .شما شاید نیازی به این همه تلاش نداشته باشید.چون من امسال آخرین سالیه که با توجه به تاهلم میتونم شرکت کنم.خاسته های خودت رو بسنج وخودت برای خودت برنامه ریزی کن
فقط اینارو بگم که :
از درسی که بهش علاقه داری شروع کن.
تو برنامه ریزیت تعداد صفحه مشخص نکن شاید اولش نتونی بهش عمل کنی وانگیزتو از دست بدی
من 1سال بود درس نخونده بودم ونیم ساعت نیم ساعت درس میخوندم.بعد شد45 دقیقه برای هر گرایش.بعد اساعت والان بالای 2 ساعت هر گرایشو میخونم.
زبانو فراموش نکن
وهیچ درسی رو کنار نذار وانگیزه هات رو مدام به خاطر بیار.بین مطالعه ی درسها حداقل 10 دقیقه استراحت کن.
بقیش مهم نیست.موفق باشید

ببخشید تو یه جملتون سطر پنجم گفته بودید تصمیم گرفتید بقیه درسارو از روی منابع اصلی مثله مریامو جانسونو و.... بخونید واشتباه میکردید؟خودتون دارین میگین که اینا منبع اصلین چراخوندن از روی اینارو اشتباه میدونستید؟مگه اینا رو تو دانشگاه تدریس نمیکنن؟

daneshju.m

عضو جدید
مگه درسای اصلی مهم نیستن؟مثلا پایه ها کجا مهمن؟ریاضی 1 و 2 ومعادلات کجا مهمن؟ بجز تو ارشد؟
درسای اصلی که مهم هستن ولی برای شما که تازه ترم 3 هستین ، هنوز رسما هیچی از دروس تخصصی مکانیک نخوندید. بهتره روی درسای پایه تمرکز کنی.
در ضمن علم مکانیک ، علم ریاضی و فیزیکه . اگر در دروس ریاضی و فیزیک ضعیف باشی ، واقعا اذیت می شی ...
این تجربه شخصی منه ، چون توی درس ریاضی نسبتا خوب بودم ، خیلی در محاسبات دروس تخصصی راحت بودم اما بعضی از دوستانم که از اول با ریاضی و فیزیک مشکل داشتن ، در درسای تخصصی هم مشکل پیدا کردن.

m_dabiri

عضو جدید
درسای اصلی که مهم هستن ولی برای شما که تازه ترم 3 هستین ، هنوز رسما هیچی از دروس تخصصی مکانیک نخوندید. بهتره روی درسای پایه تمرکز کنی.
در ضمن علم مکانیک ، علم ریاضی و فیزیکه . اگر در دروس ریاضی و فیزیک ضعیف باشی ، واقعا اذیت می شی ...
این تجربه شخصی منه ، چون توی درس ریاضی نسبتا خوب بودم ، خیلی در محاسبات دروس تخصصی راحت بودم اما بعضی از دوستانم که از اول با ریاضی و فیزیک مشکل داشتن ، در درسای تخصصی هم مشکل پیدا کردن.

مهر میرم ترم 3 درسته که مکانیک به ریاضی ربط داره اما قبلا گفتم ایا واقعا به ریاضی1 و2 معادلات ربط داره؟شماترم چندی ؟کدوم دانشگاه؟

daneshju.m

عضو جدید
نه سیالاتم شما گرایشتون چیه؟ تو دانشگاه ما که واسه تهویه با اتوکد کار میکنن کجا از رده خارج شده؟واسه سیالات چه نرم افزاری یاد بگیرم و از کی؟ ترم مهر میرم ترم 3 راستی بیزحمت اسم فارسی نرم افزارای سیالاتم همراه با لاتینشون بنویس
به نظر منم ، واسه رشته مکانیک ، اتوکد کارایی آن چنانی ندارد یعنی در صورتی که نرم افزار های راحت تری هستند که همون کار اتوکد رو با کیفیت تر انجام می دن ، نیازی به اتوکد نیست.
بعضی از نرم افزار ها مثل انسیس انتقال حرارت هستن که به درد رشته سیالات هم می خورن اما برای شما زوده ، چون باید حتما درس انتقال حرارت 1 را پاس کرده باشی.
البته یادگیری نرم افزار بستگی به اینده شغلی خودتم داره ولی در کل نرم افزار کریر ( برای تهویه مطبوع ساختمان ) یا نرم افزار پایپینگ هم جز نرم افزار های سیالاتی هستن.

m_dabiri

عضو جدید
به نظر منم ، واسه رشته مکانیک ، اتوکد کارایی آن چنانی ندارد یعنی در صورتی که نرم افزار های راحت تری هستند که همون کار اتوکد رو با کیفیت تر انجام می دن ، نیازی به اتوکد نیست.
بعضی از نرم افزار ها مثل انسیس انتقال حرارت هستن که به درد رشته سیالات هم می خورن اما برای شما زوده ، چون باید حتما درس انتقال حرارت 1 را پاس کرده باشی.
البته یادگیری نرم افزار بستگی به اینده شغلی خودتم داره ولی در کل نرم افزار کریر ( برای تهویه مطبوع ساختمان ) یا نرم افزار پایپینگ هم جز نرم افزار های سیالاتی هستن.

دوست عزیز گفتم که تا ترم قبل که تو دانشگاه ما واسه تهویه اتوکد بود ترمای بعدشو نمیدونم حالا من از الان باید کریر انسیس و.....یاد بگیرم؟ واسه الان باید چی یاد بگیرم؟

daneshju.m

عضو جدید
مهر میرم ترم 3 درسته که مکانیک به ریاضی ربط داره اما قبلا گفتم ایا واقعا به ریاضی1 و2 معادلات ربط داره؟شماترم چندی ؟کدوم دانشگاه؟
من ترم 7 سیالاتم .
به تمام بخشای ریاضی 1 و 2 و معادلات که ربطی نداره مثلا بخش هندسه فضایی رو کلا بی خیال شو . البته درس معادلات ، توی ریاضی مهندسی هم زیاد تاثیر داره اما تاکید بیشتر من روی پایه ریاضی مثل مشتق ، انتگرال ،... بود.

m_dabiri

عضو جدید
من ترم 7 سیالاتم .
به تمام بخشای ریاضی 1 و 2 و معادلات که ربطی نداره مثلا بخش هندسه فضایی رو کلا بی خیال شو . البته درس معادلات ، توی ریاضی مهندسی هم زیاد تاثیر داره اما تاکید بیشتر من روی پایه ریاضی مثل مشتق ، انتگرال ،... بود.

دانشگاهو نگفتی؟

آیتای_AYTAY

عضو جدید
کاربر ممتاز

من هنوز خودم ارتعاشات رو نداشتم اما همه سال بالایی ها بهمون می گفتن خیلی به معادلات و دینامیک وابسته اس واگه تو این درسا ضعیف باشه اونجا کارت می لنگه

mss.saleh

عضو جدید
درباره معادلات

درباره معادلات

این سوال منم هست؟؟؟لطفا راهنمایی کنید کدوم کتاب با کدوم مولف بهتره؟.:(
سلام،
من معادلات رو از کتاب پارسه شروع کردم، راستش خیلی منظم نبود (حداقل برای من) و هر چند صفحه با نکته عجیبی مواجه می شدم. تا این که یکی از دوستام گفت معادلات گاج کتاب خوبیه، که واقعا هم کتاب منظمیه و تست های بسیار عالی انتخاب کرده و تقریبا همه نکته های کتاب پارسه رو می گه با این تفاوت که به تدریج لای درس و تست هاش نکته رو بیرون می کشه. این جوری دیگه نکته ها خیلی عجیب غریب به نظر نمی یان ولی کتاب معتقدی برای دوره سریع بسیار عالیه.

آیتای_AYTAY

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورتون چیه از اینکه منظم نیس؟؟میشه لطفا یکم توضیح بدید چون من میخواستم برم بخرمش. همه تعریفشو می کنن که

آخرین ویرایش:

siavash_m689

عضو جدید
کتاب پارسه فروشی نیست نمیشه بدون ازموناش خرید مگر این که برید انقلاب دست دوم یا کپی شدشو بخرید! من خودم ریاضیا رو از روی کتاب معتقدی می خونم و روشش رو با یه دنیا عوض نمی کنم به نظر من که خیلی خوب درس داده... البته اگر کتاب های پارسه رو گیر نیاوردید کتاب های دکتر نیکوکار هم خوبه مخصوصا معادلاتشو خیلی تعریف می کنن راستش اسم گاج منو یاد روزهای گند پیش دانشگاهی میندازه اگه سوالای کنکور ارشدم 90م گاج بفروشه ازش نمیخرم! :D

بالا