بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

reza6999

عضو جدید
سلام بر دوستان
من الان ترم 4م تمام شد !
شما برای ارشد تو این تابستون به من چه پیشنهادهایی می دید ؟؟
این صفحه رو هم کامل خوندم ... مطلب جالبی توش بود .

reza6999

عضو جدید
در مورد دینامیک ماشین کتاب والدرون واقعا ردیف بوده !! بچه ها خیلی ازش تعریف می دن(اخه من هنوز دینامیک ماشین نگرفتم !!)
اما جزوه ی استادمون هم خیلی ردیفه ! از 100 تا کتاب بهتره ! ایشون خدای دینامیک ماشین هستند !!

arsana61

عضو جدید
با تشکر از لطفت .برای ریاضیات فقط پارسه خوبه.پارسه فقط ریاضیاش خوبه .بقیه درساش جالب نیست .حتی ترمو و سیالاتش که خیلی ها تعریف می کنند به نظرم ضعیفه. راهیان خیلی بهتره.برای درس ریاضی فقط به دو عامل برای موفقیت نیاز داره:1.حوصله و وقت گذاشتن.2تمرین زیاد که این بستگی داره در دوران کارشناسی چقدر براش وقت گذاشتی و کار کردی.
من اعتقاد دارم 5 تا درس رو باید از منبع خوند چون برای درک مطلب جا نیفته تست زدن بیخوده .مثلا استاتیک -دینامیک و طراحی اجزا رو باید از منبع خوند ولی درسای سیالاتی بستگی داره چقدر بار علمی داری اگر جزه دانشجویان 0 کیلم متر هستی در کنار کتب سیالاتی راهیان باید مرجع رو خوند.البته سلیقه درس خوندن هر کس فرق می کنه. من مرجع خوندن رو ترجیع می دم.

با سلام به شما
منظور از کتاب ریاضی پارسه کتابیه که همراه بقیه کتابهای مکانیک وقتی که آزمون ثبت نام می کنیم بهمون می دن؟

kingi

عضو جدید
کسی جزوات دستنویس پارسه با فایل صوتیش نداره؟ یا حداقل جایی سراغ نداره واسه فروش؟من خریدارم

kingi

عضو جدید
کسی جزوات دستنویس پارسه با فایل صوتیش نداره؟ یا حداقل جایی سراغ نداره واسه فروش؟من خریدارم

پیمان کبیری

عضو جدید
سلام.
کسی میتونه منو راهنمایی کنه که چطوری درسا رو مرور کنم؟
فکر میکنم مرور کردن به مراتب مهمتر از اتمام مطالعه دروس هست
لطفاً همه عزیزان نظر بدید تا به یک جمع بندی خوب برسیم.
ممنون

پیمان کبیری

عضو جدید
سلام.
لطفاً منو برای مرور کردن راهنمایی کنید.
درسام هنوز نخوندم ولی فکر کردن به اینکه چطوری مطالبی که خوندم فراموش نکنم تمرکزن بهم میزنه.
لطفاً همه دوستان نظر بدید تا به یک جمع بندی خوب برسیم و قابل استفاده برای همه باشه.
مرسی

*Essi*

اخراجی موقت
سلام.
لطفاً منو برای مرور کردن راهنمایی کنید.
درسام هنوز نخوندم ولی فکر کردن به اینکه چطوری مطالبی که خوندم فراموش نکنم تمرکزن بهم میزنه.
لطفاً همه دوستان نظر بدید تا به یک جمع بندی خوب برسیم و قابل استفاده برای همه باشه.
مرسی

به نظرم اگه تو تاپیک ارشد 90 تشریف ببرید،خیلی جواب های جامع تری نصیبتان شود.

arsana61

عضو جدید
لطفا یکی جواب بده!!!

لطفا یکی جواب بده!!!

دوستان می خواستم بدونم توانایی ماشین کاری دقیقا اسم کتاب دکتر رازفره؟ آخه هرچی می گردم پیداش نمی کنم! یه کتاب دیدم از دکتر رازفر به اسم اصول ماشین کاری و ابزارشناسی.

santimanatal

عضو جدید
سلام بچه ها
چند روز دارم سیالات میخونم ولی برخلاف اون چیزی که از کتاب راهیان شنیده بودم اونقدر ها هم خوب نیست.البته شاید زود قضاوت کنم چون دو فصل بیشتر نخوندم.
فصل یک بد نبود ولی فصل 2 ضعیف بود،اونقدر که مجبور شدم یه سری به وایت بزنم.تستاش هم خیلی کم!!!!!یعنی واقعا اینقدر تنوع سوالات مثلا تو مبحث نیروهای وارد بر سطوح کم؟؟؟یه عالمه سوالای قشنگ تو این مبحث تو کتاب وایت موجوده!!!واقعا تو 7 سال اخیر از این مبحث سوال نیومده؟؟

سلام
منم دارم سیالات می خونم
راستش من دارم از روی مانسون می خونم
خیلی کتاب خوبیه....البته من شنیدم مانسون و وایت مثل هم هستند
همزمان یه نگاهی هم به راهیان می ندازم
واقعیت اینه که خیلی مباحث هست که توی مانسون اومده کنکور خورش هم ملسه ولی توی راهیان نیست
به نظر من بهتره آدم یه خلاصه درست و حسابی از توی کتاب مرجع دربیاره
یعنی یه جورایی خودمون باید شروع کنیم جزوه نوشتن!!!
نظرت چیه؟

kingi

عضو جدید
سلام
منم دارم سیالات می خونم
راستش من دارم از روی مانسون می خونم
خیلی کتاب خوبیه....البته من شنیدم مانسون و وایت مثل هم هستند
همزمان یه نگاهی هم به راهیان می ندازم
واقعیت اینه که خیلی مباحث هست که توی مانسون اومده کنکور خورش هم ملسه ولی توی راهیان نیست
به نظر من بهتره آدم یه خلاصه درست و حسابی از توی کتاب مرجع دربیاره
یعنی یه جورایی خودمون باید شروع کنیم جزوه نوشتن!!!
نظرت چیه؟
اگه منظورت یه چیزی مثل خلاصه برداری که من این کار هم واسه کارشناسی انجام دادم ولی به عقیده من فقط وقت تلف کردن.ولی من تا حالا فقط واسه معادلات،معادلات به شکل مختلف از کتاب نیکوکار جدا کردم که راحت تر بتونم اختلافش تشخیص بدم.در ضمن من میخوام سیالات 2 از کتاب دکتر نبهانی بخونم.کسی میدونه کار خوبیه یا همون وایت ادامه بدم؟

mashinhesab2002

عضو جدید
دوستان می خواستم بدونم توانایی ماشین کاری دقیقا اسم کتاب دکتر رازفره؟ آخه هرچی می گردم پیداش نمی کنم! یه کتاب دیدم از دکتر رازفر به اسم اصول ماشین کاری و ابزارشناسی.

اره توانایی ماشینکارب همینه >>>ماشین کاری و ابزارشناسی. ;)

chatr

عضو جدید
سلام یه سوال مهم داشتم
من پارسال ارشد ساخت و تولید دادم تو سراسری رتبم خوب نشد (790).:crying: ولی فکر کنم آزاد علوم تحقیقات قبول میشم.:redface: حالا به نظر شما اگه آزاد قبول شدم برم یا سال دیگه برای دولتی بخونم ؟:w10:

ea_mecs

عضو جدید
سلام یه سوال مهم داشتم
من پارسال ارشد ساخت و تولید دادم تو سراسری رتبم خوب نشد (790).:crying: ولی فکر کنم آزاد علوم تحقیقات قبول میشم.:redface: حالا به نظر شما اگه آزاد قبول شدم برم یا سال دیگه برای دولتی بخونم ؟:w10:

اگه امکانش رو داری ،که برو. علوم تحقیقات از بیشتر سراسری ها سر تره.

negar_1986

عضو جدید
من پارسال كتاب دكتر نبهاني رو خوندم... البته سيالات 2 رو ، بعضي جاهاش فقط واسه كنكور جالبه، به نظر من تو سيالات 2 تو جريان لايه مرزي سراغ كتاب اضافي بريد چون واقعا لازمه مفهومش دستتون بياد ولي واسه مباحث فصي مثل جريان روي يه سطح يا بين سطوح و همين طور سيالات 1 بيشتر از راهيان ارشد بخونين چون زياد مفاهيم چنداني نداره بيشتر سرگردون ميشيد بين فرمولا ...ولي برخلاف نظر بعضيا سيالات پارسه به نظر من از همه عالي تره ...هر كس نظري داره ....رياضيات معتقدي هم فوق العادس خلاصه و كامل ...كتاب وايت فكر نكنم واسه كنكور جالب باشه وقتتونو مي گيره ... قبول شدن تو كنكور آسون تر از اون چيزيه كه تصورشو مي كنين...

negar_1986

عضو جدید
اگه منظورت یه چیزی مثل خلاصه برداری که من این کار هم واسه کارشناسی انجام دادم ولی به عقیده من فقط وقت تلف کردن.ولی من تا حالا فقط واسه معادلات،معادلات به شکل مختلف از کتاب نیکوکار جدا کردم که راحت تر بتونم اختلافش تشخیص بدم.در ضمن من میخوام سیالات 2 از کتاب دکتر نبهانی بخونم.کسی میدونه کار خوبیه یا همون وایت ادامه بدم؟
من پارسال كتاب دكتر نبهاني رو خوندم... البته سيالات 2 رو ، بعضي جاهاش فقط واسه كنكور جالبه، به نظر من تو سيالات 2 تو جريان لايه مرزي سراغ كتاب اضافي بريد چون واقعا لازمه مفهومش دستتون بياد ولي واسه مباحث فصي مثل جريان روي يه سطح يا بين سطوح و همين طور سيالات 1 بيشتر از راهيان ارشد بخونين چون زياد مفاهيم چنداني نداره بيشتر سرگردون ميشيد بين فرمولا ...ولي برخلاف نظر بعضيا سيالات پارسه به نظر من از همه عالي تره ...هر كس نظري داره ....رياضيات معتقدي هم فوق العادس خلاصه و كامل ...كتاب وايت فكر نكنم واسه كنكور جالب باشه وقتتونو مي گيره ... قبول شدن تو كنكور آسون تر از اون چيزيه كه تصورشو مي كنين...

tanha60

عضو جدید
با سلام.بچه ها من می خوام کلاسای حضوری پارسه رو شرکت کنم.نظرتون چیه.البته بجز زبان عمومی وتخصصی وسیالات بقیه رو مخوام شرکت کنم .لطفا نظر بدین.ممنون

chatr

عضو جدید
با سلام.بچه ها من می خوام کلاسای حضوری پارسه رو شرکت کنم.نظرتون چیه.البته بجز زبان عمومی وتخصصی وسیالات بقیه رو مخوام شرکت کنم .لطفا نظر بدین.ممنون

من کلاسای پارسه رو رفتم بدون هیچ تعصب روی موسسه خاصی میگم : پارسه حدود دو برابر جاهای دیگه پول میگیره و استادای تخصصیش توی مکانیک خیلی تعریفی ندارند البته بد هم نیستند. نظر من اینه : دروس تخصصیتو مثل جامدات و.... رو برو نصیر ( استاد نائی و شریعت پناهی جامدات رو فوق العاده عالی تدریس می کنند ). ولی توی ریاضی، پارسه با وجود دکتر معتقدی از همه سرتره.

پیمان کبیری

عضو جدید
به نظرم اگه تو تاپیک ارشد 90 تشریف ببرید،خیلی جواب های جامع تری نصیبتان شود.

سلام.
ممنون از راهنماییتون.
ولی مطلب در خور توجهی اونجا پیدا نکردم.
کل تاپیک مربوط به حا 1 مسئله دینامیک ماشین اختصاص داده شده بود.
اگه جایی مطلبی دیدید که میتونه کمکم کنه ممنون میشم راهنماییم کنید.
مرسی

پیمان کبیری

عضو جدید
کسی کارنامه ای از قبولی ارشد رتبه های 500 تا 1000 رو داره؟
خیلی نیاز دارم که یک معیار بیاد دستم.
ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه

spiritwaif

عضو جدید
ببخشید شما دروس جامداتی رو از روی چه منابعی خوندید ؟
ممنون:smile:

artarya

عضو جدید
سلام بر همه
منبع خوبی واسه معادلات و ریاضی مهندسی سراغ ندارید؟

reza.izadi

عضو جدید
سلام بر همه
منبع خوبی واسه معادلات و ریاضی مهندسی سراغ ندارید؟
واسه ریاضیات جزوه ی و سوال تست پارسه و برای دینامیک ماشین هم کتاب والدرون خیلی خوبه.
یکی از استادامون که طراح سوال ارشد هم بوده میگه
در درس دینامیک ماشین فصل اول در مورد حرکات و فصل دوم قانون گوتزباخ و فصل اخر در مورد گیربکس هست را بخونید.80تا 90 درصد از سوالها هم از این بخشها میاد.

respina_518

کاربر فعال
منم هستم

منم هستم

درود بر همه دوستان
من هم کنکوری 90 هستم
و تقریبا تمام صفحات این تاپیک رو خوندم
و دوستانی مثل
آقای آریایی
آقا مهدی از تهران جنوب
خانوم نگار
تنها