ببینید و بگویید (نام دستگاه و عملکرد آن )

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
سلام به امین محمدجان عزیز.مرسی از این که تو تاپیک شرکت کردی!!والا ما که نتونستیم بدون راهنمایی حدس بزنیم!:redface:!آفرین به شما که تونستی یه حدسی بزنی.
محمدامین جان اگر فارسی تایپ کنی خیلی لطف می کنی.ممنون:gol:;)

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
راهنمائی

راهنمائی

سلام به همه بچه های نساجی

من یه تصویر از قسمت اصلی دستگاه که مد نظر است نشان می دهم

ولی در مورد جواب شوت فید ، باید عرض کنم که شوت فید یک وسیله انتقالی و ارتباطی است و در بسیاری از خطوط صنعت اسفاده می گردد .
مثلا" در صنعت نساجی ( ریسندگی ) انتقال الیاف از حلاجی به کاردینگ که قبلا" توسط دست و یا محصولی به نام بالشچه انجام می شد ولی حالا به وسیله یک مکش و دمش قوی به نام شوت فید انجام می گیرد .
و نمی توان شوت فید را به نام یک دستگاه نام برد چون محصولی از آن تولید نمی شود.
امیدوارم توانسته باشم راهنمائی کنم.:smile:

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
راهنمائی

راهنمائی

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
جواب

جواب

با اجازه اساتید ....

حدس می زنم اتوکلاو باشه .... :surprised:

نه عزیزم
حدس شما اشتباه است. اتوکلاو معمولا" یک مخزن فلزی بزرگ مثل زود پز به صورت افقی است.
یا شبیه تانکرهای گاز :redface:

حالا که این حدس زدی می تونی بگی مصارف اتوکلاو در صنعت نساجی بیشتر در چه زمینه ای است ؟ ;)

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
اتو کلاو؟؟؟؟:surprised:

تو موفق میشی ادامه بده...:D

ببینم نکنه نساجی هستی خودتو برق جا زدی!!!!:biggrin:
بازم صد آفرین داره که یه حدسی زد!!
بعضی از مهندسان کلی گرامی همون حدس رو هم دریغ می کنن!
خب تو هم یه چیز بگو دیگه!!ناسلامتی تکنولوژی هستی!!:D

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
اتو کلاو توی رنگرزی کاربرد داره
رنگرزی و خشک کن بوبین الیاف یا تاپس..

این چه نوع سیستم ریسندگیه؟؟

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
اتو کلاو توی رنگرزی کاربرد داره
رنگرزی و خشک کن بوبین الیاف یا تاپس..

خوبه ستایش عزیز

البته دستگاه رنگرزی الیاف و بوبین خودش یک نوع اتوکلاو است ولی در صنعت به نام اتوکلاو نام برده نمی شود.
اتوکلاوی که من منظورم بوده و در صنعت می شناسند یکی از مصارف زیادش در صنعت ریسندگی است.
حالا شما بگین برای چه کاری استفاده می شه تو ریسندگی ؟
:)

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
برای هایبالک کردن استفاده نمی شه؟؟:redface:
من تکنولوژی نیستم!!ببخشید اگه خیلی پرته!!

Setayesh

مدیر تالار
خوبه ستایش عزیز

البته دستگاه رنگرزی الیاف و بوبین خودش یک نوع اتوکلاو است ولی در صنعت به نام اتوکلاو نام برده نمی شود.
اتوکلاوی که من منظورم بوده و در صنعت می شناسند یکی از مصارف زیادش در صنعت ریسندگی است.
حالا شما بگین برای چه کاری استفاده می شه تو ریسندگی ؟
:)

منظور منم کاربردش بود نه اینکه اسمش اتوکلاو باشه..معمولا همون بوبین رنگ کنی می گن..
فکر کنم برای بخاردهی و تثبیت تاب نخ بکار می ره..ایضا افزایش جذب رطوبت..

آخرین ویرایش:

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
منظور منم کاربردش بود نه اینکه اسمش اتوکلاو باشه..معمولا همون بوبین رنگ کنی می گن..
فکر کنم برای بخاردهی و تثبیت تاب نخ بکار می ره..
به به ستایش خانوم!!داری کم کم رو می کنی ها
ببخشید الان امتیازام تموم شد.بعدا میام جبران می کنم!!

Setayesh

مدیر تالار
به به ستایش خانوم!!داری کم کم رو می کنی ها
ببخشید الان امتیازام تموم شد.بعدا میام جبران می کنم!!

چیکار کنم دیگه..:D;)
ولی خیلی خوبه..من کلی ذهنمو زیرورو می کنم تا یه چیزی یادم بیاد:warn:
عالیه اگه همیشه اینطوری باشه:)
باید از آقای مهندس بسیار تشکر کرد که باعث می شن فکر کنیم و دنبال جواب باشیم:gol:

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
چیکار کنم دیگه..:D;)
ولی خیلی خوبه..من کلی ذهنمو زیرورو می کنم تا یه چیزی یادم بیاد:warn:
عالیه اگه همیشه اینطوری باشه:)
باید از آقای مهندس بسیار تشکر کرد که باعث می شن فکر کنیم و دنبال جواب باشیم:gol:
بله!!!منم بعد از n سال دارم درباره این چیزا تو ذهنم مرور می کنم و می گردم.:D
واقعا حس خوبیه

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
man in dastgah ro nadidam vali hads mizanam ba tavajoh be mahfazeyi ke poshtesh gharar dare va loolehaye enteghale kenare oon dastgah baraye makhloot kardan va ab o roghan zadane hamzamane alyaf be kar borde mishe
flock blending&fiber blending
dorost hads zadam mohandes ?:redface:

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
ممنون حامد جان که نظردادی دوست عزیز.اگه لطف کنی فارسی تایپ کنی خیلی بهتره.;);):gol:

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
حتما . ولی با تایپ فینگیلیش سرعت بالاتر میره . بهتر نیست ؟
اونم تو این زمونه که سرعت اهمیت زیادی داره:smile:

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
حتما . ولی با تایپ فینگیلیش سرعت بالاتر میره . بهتر نیست ؟
اونم تو این زمونه که سرعت اهمیت زیادی داره:smile:
دوست عزیز جزو خطاها محسوب میشه!اینجا همه فارسی می نویسن اگه انگلیسی بنویسن بهشون تذکر داده می شه.:D:gol:
خب خوش اومدی به بحث ما.مهندس الان نیست ولی حتما جوابت رو می خونه.خدا کنه درست باشه!!

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
من والا اصلا نمی دونم!!من تکنولوژ نیستم!!به دستگاه ها هم زیاد بر نخوردم!!فقط در همین حد می دونم که برای الیافه!!:D:redface:

Setayesh

مدیر تالار
من والا اصلا نمی دونم!!من تکنولوژ نیستم!!به دستگاه ها هم زیاد بر نخوردم!!فقط در همین حد می دونم که برای الیافه!!:D:redface:

اختیار دارین..
شما استاد ما هستین...:)

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
جواب

جواب

man in dastgah ro nadidam vali hads mizanam ba tavajoh be mahfazeyi ke poshtesh gharar dare va loolehaye enteghale kenare oon dastgah baraye makhloot kardan va ab o roghan zadane hamzamane alyaf be kar borde mishe
flock blending&fiber blending
dorost hads zadam mohandes ?:redface:

سلام

آقا حامد حدس شما تا حدودی درست بود این دستگاه قسمتی از دستگاه حلاجی سیستم ورستد و سمی ورستد است که الیاف بعد از حلاجی شدن و آب روغن زدن درون بیم (سیلو ، اتاقهای جمع اوری الیاف ) به صورت افقی ریخته می شود . وسپس با حرکت افقی این دستگاه و برداشت عمودی آن ( برداشت ساندویچی ) الیاف مخلوط شده به سمت دستگاه کاردینگ شوت می گردد . که نام این ماشین ، ماشین برداشت اتوماتیک الیاف ( بلندر ) گفته می شود . :)

http://www.tecnomeccanicabiellese.it/inglese/catalogo.php?n=10

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار

آفرین حامد جان!!خیلی خوب گفتی!!
ممنون مهندس از سوال و اطلاعات خوبتون.:gol:
ما منتظر سوال بعد هستیم.;)

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
نه عزیزم
حدس شما اشتباه است. اتوکلاو معمولا" یک مخزن فلزی بزرگ مثل زود پز به صورت افقی است.
یا شبیه تانکرهای گاز :redface:

حالا که این حدس زدی می تونی بگی مصارف اتوکلاو در صنعت نساجی بیشتر در چه زمینه ای است ؟ ;)

شرمنده .... با کلمات تخصصی نمیتونم توضیح بدم ....
....
توی شرکت مورد نظر .... نخهای TFO به خاطر پیچشی که به نخ میدادن ....روی دوکها ناپایدار بود وبا کوچکترین ضربه ....نخها می ریخت و بعد از باز شدن هم به شدت روی هم پیچ می خوردن ....
برای همین منظور داخل اتوکلاو قرار میدادن و بعد از وکیوم محفظه و اعمال بخار به داخل محفظه .... این مشکلات برطرف میشد ....
....
البته جواب صحیح رو دیدم .... توی شرکت مورد نظر ....یه همچین دستگاهی نداشتیم وگرنه می گفتم :cry:

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
شرمنده .... با کلمات تخصصی نمیتونم توضیح بدم ....
....
توی شرکت مورد نظر .... نخهای TFO به خاطر پیچشی که به نخ میدادن ....روی دوکها ناپایدار بود وبا کوچکترین ضربه ....نخها می ریخت و بعد از باز شدن هم به شدت روی هم پیچ می خوردن ....
برای همین منظور داخل اتوکلاو قرار میدادن و بعد از وکیوم محفظه و اعمال بخار به داخل محفظه .... این مشکلات برطرف میشد ....
....
البته جواب صحیح رو دیدم .... توی شرکت مورد نظر ....یه همچین دستگاهی نداشتیم وگرنه می گفتم :cry:

همین که منت گذاشتی اینجا اومدی توی بحث ما شرکت کردی خیلی ارزش داره عزیز.ممنون که اومدی.بازم بیا.;)

بالا