ببینید و بگویید (نام دستگاه و عملکرد آن )

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
ما که از تکنولوژی نساجی سر در نمیاریم اگه شیمی باشه حالا میشه یه نکاتی رو گفت ولی فکر کنم سوال اولتون چیزی شبیه به دستگاه جمع کننده ضایعات الیاف از یک دستگاه باشه که به صورت مکش وارد این قسمت میشه ولی اون هم با این سرعت و با این حجم !!!!!!!!!! یا شاید دستگاه کوتاه کننده الیاف ضایعاتی یا مثلا پاره کردن نخهای بهم گره خورده!
سوال دومتون هم که احتمالا با توجه به تخصصتون رینگ الیاف بلند باشه

سلام به همگی

جواب سوال اول اشتباه است برای راهنمائی بیشتر خدمتون عرض کنم که این دستگاه در قسمت حلاجی ریسندگی استفاده می شود .
جواب سوال دوم درست است ولی خیلی بهتر که دلیلش رو هم بگین.:)

moderntextile

عضو جدید
سوال اول
این دستگاه با توجه به تصویر دوم که از یک طرف الیاف وارد شده و از یک طرف هم مایع احتمالا این مایع روان ساز و به اصطلاحی ضدالکتریسته ساکن باشه که الیاف پشمی را به دلیل داشتن الکتریسته ساکن برای انجام عمل حلاجی اماده کنه

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
سوال اول
این دستگاه با توجه به تصویر دوم که از یک طرف الیاف وارد شده و از یک طرف هم مایع احتمالا این مایع روان ساز و به اصطلاحی ضدالکتریسته ساکن باشه که الیاف پشمی را به دلیل داشتن الکتریسته ساکن برای انجام عمل حلاجی اماده کنه

سلام

تبریک می گم جواب درست است;)

این دستگاه در سیستم ریسندگی الیاف بلند در مسیر حرکت الیاف به سمت سیلو ، آب و روغن و آنتی استاتیک به الیاف اضافه می کند . برای جزئیات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید :
http://www.tecnomeccanicabiellese.it/inglese/impiantidibagnatura.pdf

aminmohammad1

عضو جدید
سلام به نظر من دستگاه شستشوی پشم است . که در سیستم فاستونی و نیمه فاستونی استفاده می شود. یا همان عمل washing را انجام می دهد

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
خب چرا اینجا هیچ خبری نیست؟؟
سوال بعدی رو کی میذاره؟؟:surprised:

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
نام دستگاه

نام دستگاه

با سلام به همگی

اسم دستگاه و نوع کار را بگوئید ؟
B.jpg

moderntextile

عضو جدید
سلام مهندس
ما که جايزه قبلي رو دريافت نکرديم:)
اما اين دستگاه بيشتر شبيه به دستگاه ذوب ريسي که در تصوير بخش جمع کننده و غلتکهاي برداشت ان مشاهده ميشه به نظر ميرسه نوع جديدي از جمع کننده هاي ليف ذوب ريسي باشه که مي تونه فيلامنتهاي ممتدي را جمع کنه و با توجه به مسير طولاني احتمالا سرعت دستگاه ذوب ريسي هم بالا باشه:redface:

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
سوال

سوال

سلام مهندس
ما که جايزه قبلي رو دريافت نکرديم:)
اما اين دستگاه بيشتر شبيه به دستگاه ذوب ريسي که در تصوير بخش جمع کننده و غلتکهاي برداشت ان مشاهده ميشه به نظر ميرسه نوع جديدي از جمع کننده هاي ليف ذوب ريسي باشه که مي تونه فيلامنتهاي ممتدي را جمع کنه و با توجه به مسير طولاني احتمالا سرعت دستگاه ذوب ريسي هم بالا باشه:redface:

سلام بر شما

البته جایزه شما نزد مدیر تالار محفوظ است.
ولی در مورد پاسخ شما باید خدمتون عرض کنم اشتباه است
راهنمائی در این مورد می تونم بگم که این یک قسمت از یک دستگاه کامل است

moderntextile

عضو جدید
سلام
تا اونجايي كه ما ميدونيم اين بخش نشان داده شده مربوط به ذوب ريسي الياف و بخش پس از غلتكهاي take-up است كه الياف ذوب ريسي شده از روي اين غلتكها عبور كرده و مسافتي را طي مي كنند سپس تحت عمليات آنيلينگ قرار ميگيرند و سپس و ارد مرحله استافرباكس( تكسچرايزنيگ ) مي شوند و در اخر هم به طولهاي مشخص بريده ميشوند (استيپل):):eek:

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
سلام
تا اونجايي كه ما ميدونيم اين بخش نشان داده شده مربوط به ذوب ريسي الياف و بخش پس از غلتكهاي take-up است كه الياف ذوب ريسي شده از روي اين غلتكها عبور كرده و مسافتي را طي مي كنند سپس تحت عمليات آنيلينگ قرار ميگيرند و سپس و ارد مرحله استافرباكس( تكسچرايزنيگ ) مي شوند و در اخر هم به طولهاي مشخص بريده ميشوند (استيپل):):eek:

سلام

از اونجائی که من می بینم این دستگاه رو در شرکت خودمون در حال کار کردن می بینم و این عکس رو هم از بروشور همون ماشین برداشتم
:D

Setayesh

مدیر تالار
سلام:gol:
چند تا پیشنهاد داشتم که بهتر دیدم بگم:
1-بهتره هرکس که جواب درستو میده سوال بعدیم خودش بذاره تا این تاپیک از حالت یک بعدی خارج بشه!!
2-جایزه هم حتما باید تعیین بشه و همونجا داده بشه چون اینجوری هم زحمت کسی که درست جواب داده به هدر نمی ره و هم انگیزه بیشتر می شه!:)
3-بهتره تصاویر گویا و کامل باشه،یعنی یه دستگاه کامل یا از چند زوایا !!چون ماشین الات نساجی خیلی متنوع هستند و از انواع شرکت ها!!:confused:
4-زمان پاسخ به یه سوال هم مشخص بشه تا همچین وضعیتی پیش نیاد(مگه همش چند تا نساجی داریم ؟؟؟)پس از پایان وقت هم خود طراح سوال جوابو بگه و یه سوال دیگه طرح کنه!!

خب حالا نظرتون چیه؟؟
اینطوری بهتر نیست؟؟؟;)

moderntextile

عضو جدید
دوست عزیز گل گفتی
جایزه رو باید زود بدن تا ما امیدوار باشیم به آینده. نکنه این تاپیک هم مثل شعار دادن.... استغفر الله:D
حرف شما خوب و منطقی بود. البته دلیل نداره که فرد جوابگو خودش هم سوال مطرح کنه هدف اینه که دوستان با دستگاه ها بیشتر آشنا بشن در ادامه نظریاتتون باید اضافه کنم اگه همون دستگاه که به عرضه سوال گذاشته شد پس از پاسخگویی مشخصات دستگاه نحوه عملکرد حتی هزینه ها یا و..... بیان بشه فکر کنم مطلوب تر باشد.
ان شاالله همه در راستای اعتلای نساجی ایران کوشا باشیم

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
سلام:gol:
چند تا پیشنهاد داشتم که بهتر دیدم بگم:
1-بهتره هرکس که جواب درستو میده سوال بعدیم خودش بذاره تا این تاپیک از حالت یک بعدی خارج بشه!!
2-جایزه هم حتما باید تعیین بشه و همونجا داده بشه چون اینجوری هم زحمت کسی که درست جواب داده به هدر نمی ره و هم انگیزه بیشتر می شه!:)
3-بهتره تصاویر گویا و کامل باشه،یعنی یه دستگاه کامل یا از چند زوایا !!چون ماشین الات نساجی خیلی متنوع هستند و از انواع شرکت ها!!:confused:
4-زمان پاسخ به یه سوال هم مشخص بشه تا همچین وضعیتی پیش نیاد(مگه همش چند تا نساجی داریم ؟؟؟)پس از پایان وقت هم خود طراح سوال جوابو بگه و یه سوال دیگه طرح کنه!!
خب حالا نظرتون چیه؟؟
اینطوری بهتر نیست؟؟؟;)

سلام به همگی

البته با نظر اول کاملا" موافق نیستم چون هدف آشنائی ماشین آلات است. می تواند اولویت طرح سوال با پاسخ دهنده باشد و اگر نمی خواد اعلام کند.
در باره جایزه ، اولا" بهترین جایزه همان پیدا کردن پاسخ است چون کلی پژوهش و اطلاعات خود فرد بالا رفته ولی اگه قرار جایزه باشد باید توسط مدیر تالار اعمال گردد و داده شود.
در مورد نظر سوم اگه امکانش باشه بد نیست ولی بعضی ماشین آلات با یک تصویر می توان به راحتی فهمید.
و اما نظر چهارمتون باید بگم زمان مهم نیست تعداد پاسخها مهم است مثلا" به 10 پاسخ رسید جواب گفته شود. :)

موفق باشید

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
سلام به همگی

البته با نظر اول کاملا" موافق نیستم چون هدف آشنائی ماشین آلات است. می تواند اولویت طرح سوال با پاسخ دهنده باشد و اگر نمی خواد اعلام کند.
در باره جایزه ، اولا" بهترین جایزه همان پیدا کردن پاسخ است چون کلی پژوهش و اطلاعات خود فرد بالا رفته ولی اگه قرار جایزه باشد باید توسط مدیر تالار اعمال گردد و داده شود.
در مورد نظر سوم اگه امکانش باشه بد نیست ولی بعضی ماشین آلات با یک تصویر می توان به راحتی فهمید.
و اما نظر چهارمتون باید بگم زمان مهم نیست تعداد پاسخها مهم است مثلا" به 10 پاسخ رسید جواب گفته شود. :)

موفق باشید
سلام به همه نساجان گل.
من هم با نظر شما موافقم.بحث جایزه واقعا اون قدر مهم نیست که بالا بردن اطلاعات ما مهمه.پس از این به بعد نظر به این که مدیر زیاد توی باشگاه نمی یاد بحث جایزه کنسل شه.
مهندس در مورد تعداد جوابها،مگه کلا چند تا مهندس نساجی داریم که توی این باشگاه فعالیت موثر دارن؟و تازه شاید همه آنها نتوانند در مورد دستگاه اظهار نظر کنند.چون شاید دانشجو باشند و یا تجربه ای در کارخانه نداشته باشند.بنابراین اگر سوال ها مدت دار باشند به نظرم بهتر است.مثلا یک هفته مهلت پاسخ گویی به هر سوال تا تاپیک دچار سکون نشود.
مهندس از زحمات بی دریغ شما هم جا داره تشکر کنم.واقعا به ما لطف دارید که این زحمت رو به خودتون هموار می کنید.:gol:

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
سلام به همه نساجان گل.
من هم با نظر شما موافقم.بحث جایزه واقعا اون قدر مهم نیست که بالا بردن اطلاعات ما مهمه.پس از این به بعد نظر به این که مدیر زیاد توی باشگاه نمی یاد بحث جایزه کنسل شه.
مهندس در مورد تعداد جوابها،مگه کلا چند تا مهندس نساجی داریم که توی این باشگاه فعالیت موثر دارن؟و تازه شاید همه آنها نتوانند در مورد دستگاه اظهار نظر کنند.چون شاید دانشجو باشند و یا تجربه ای در کارخانه نداشته باشند.بنابراین اگر سوال ها مدت دار باشند به نظرم بهتر است.مثلا یک هفته مهلت پاسخ گویی به هر سوال تا تاپیک دچار سکون نشود.
مهندس از زحمات بی دریغ شما هم جا داره تشکر کنم.واقعا به ما لطف دارید که این زحمت رو به خودتون هموار می کنید.:gol:

سلام به همه

از شما خیلی متشکرم

باید خدمدتون عرض کنم من منظورم از 10 پاسخ 10 نفر نبوده است می تونه 3 نفر باشه که جمعا" 10 جواب می دهند.
ولی به نظرم باید حداقل جواب داشته باشه که نشون بده کسانی در اینجا در حال بر رسی هستند.
جواب سوال قبلی رو من می گم .

دستگاه نشان داده شده دستگاه هیت ست از کمپانی سوپربا فرانسه است.
که عملیات هیت ست نخ رو انجام می دهد. که در حال حاضر نخ هیت ست در صنعت فرش ماشینیدر حال پیدا کردن جایگاه خوبی می باشد .
مشابه این دستگاه قبلا" در عملیات هایبالک نیز استفاده می شد.

http://www.superba.com/technical-data-download/index.php

Setayesh

مدیر تالار
ممنون اقای مهندس
ما منتظر سوال بعدی هستیم...;)

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
سوال

سوال

سلام

اگه اجازه بدین سوال بعدی رو بگم

این چه دستگاهی است ؟

1.jpg

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
آقای مهندس اتفاقا دیشب با بچه ها ذکر خیرتون بود که چقدر زحمت می کشید برای تالار و بچه های نساج.
من عکس رو نمی تونم دانلود کنم!
بقیه می تونن؟؟

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
آقای مهندس اتفاقا دیشب با بچه ها ذکر خیرتون بود که چقدر زحمت می کشید برای تالار و بچه های نساج.
من عکس رو نمی تونم دانلود کنم!
بقیه می تونن؟؟

سلام

شما لطف دارین

من دوباره عکس رو تکرار می کنم

1.jpg

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
;)خیلی ممنون.الان تونستم عکس رو باز کنم.

Setayesh

مدیر تالار
من نمی تونم عکسو باز کنم..مشکل چیه؟؟؟
اصلا نمی بینمش....:surprised:

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
ستایش جون با FIRE FOX باز نمی کنه!!با INTERNETEXPLORER بیا می بینی عکس رو!!الان میبینی؟؟

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
میشه از نماهای دیگه هم عکس رو بذارید ؟؟
اخه اینجوری به خیلی چیزا میخوره .
یا اینکه قسمت استفادشو بگید
مرسی;)

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
مرسی حامدجان!!من دقیقا همین درخواست رو داشتم!ولی روم نمی شد بگم!!:redface:
اگه میشه یا راهنمایی کنید یا عکس های دیگه ای در اختیارمون بذارید.ممنون:gol:

بالا