بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hs15

عضو جدید
سلام

سلام

سلام:gol::)

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام اینم یه مثال هایی ا ز انواع سر ماژیک هستش:gol: راستی پاک کن برقی کی دیده و دیگه این که مداد رنگی 48تایی پریسماکالر قیمتش چنده؟
والا 24 تاییش سال گذشته 6500 تومن بود
حالا یه تناسب ببندی میفهمی

• Like
واکنش ها: hs15

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ممنون از مهرازین و منیره
آخه دختر گلم پسر گلم
نکن بابا
وروجک عصبی میشه
آخه این عکسای گنده رو چطوری آپ میکنین
بابا
ریز تر باشه هم میبینیم

hs15

عضو جدید
سلام

سلام

سلام :gol:پاک کن برقی و سر ماژیک ها چی اونا رو نمیدونی .......:)
و چیزی در مورد ماژیک پریسماکالر و روان نویس رزر پوینت نمیدونی:w19:؟

abno0s

عضو جدید
من چیکااااااااا کنمممممممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هیچییییییی سند نمی شهههههههههههه:(( الآن اینم شاید نشههههههههههههههههه:((

abno0s

عضو جدید
شد شد شد!!!! پس منم هستم! به خدا... به جون ِ خودم! من نه میتونستم پیام خصوصی بذارم نه اینجا چیزی بنویسم! نمی دونم چرااااااا! داشتم دیوونه میشدم! تصمیم گرفتم یه پروفایل دیگه بسازم! الآن گفتم آخرین بار سعی کنم! که شد!!!!!!! خیلی خوشحالمممممممممممممممم

abno0s

عضو جدید
خلاصه که اینم پست ِ عذر خواهی... نمی خواستم بد قولی کنم... شاید به خاطر استفاده کردن از آن تی فی ل تر باشه... از همه دوستا معذرت میخوام... :(

abno0s

عضو جدید
خیلی قشنگ شده فقط یه چیز مگه تحلیلو بعد ترم6 نمیدن:surprised:به هر حال قشنگ بافتوشاپ کار کردی ممنون
من یه چیزی بگم؟
من کارشناسی پیوسته ام... خوب؟
دوستم (همکلاسیم) این درس رو ترم 2 برداشت... آخه توی چارت ننوشتن پیش نیاز چی چی داره! واسه همین هر موقع که ما واحد کم میاوردیم میتونستیم برش داریم... :p

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
قرار بود این تمرین تو دو مرحله انجام بشه ، دلیلش هم این بود که احساس می شد هنوز بچه ها جمع نشدن و کسی نمی خواد آنچنان کار کنه ، اما حالا که دیگه اینجا خوانندگان خاص خودش رو داره قسمت دومش رو هم میذارم ...

خب در تمرین اول قرار بود تداخل احجام رو از روی یک عکس بکشیم .... تمرین بعدی که می تونین یک بار در همین تمرین اول انجام بدین به این شکل هست که : یک تداخل احجام در کد یا مکس درست می کنید و با یک زاویه پرسپکتیوش رو می کشید ، پس از اینکه پرسپکتیوش رو کشیدین کامپیوتر رو میذارید اونور و پلان اون حجم رو تشخیص میدید و رسم میکنید ، سپس در مرحله بعد به دلخواه از زوایای دیگه حدس بزنید حجم چجوری هست و پرسپکتیوش رو بزنید . ( در این تمرین شما حق ندارید زوایای دیگه رو تو کد یا مکس ببنید ، فقط همون زاویه اولی و همون یک بار )
می تونین این تمرین رو بعد تمرین اول انجام بدید ، و یا می تونین باجای تمرین اول انجام بدید
من سعی می کنم تمرینات خودم را براتون بذارم تا مشخص شه ....

رابین جان من تو کامپیوترم فعلا برنامه های کد و مکس رو ندارم واسه همین ذهنی تداخل رو ایجاد میکنم
تمرین قبلیو که دارم انجام می دم اما ای کاش این یکی که میگی یعنی تمرین دوم رو کارت رو بذاری زودتر من یه چیز رو متوجه نمیشم آخه این کار هم تقریبا مشابه تمرین قبله یعنی تو تمرین دوم تعداد حجم هارو قراره بیشتر کنیم؟؟؟

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشی
کلی چند نکته که به ذهنم میرسه رو میگم تو این کارت چیزی که تو ذوق میزنه به خورده فونتته همیشه ها بهتر مینوشتی رفیق

خوب شده

این شیتت خیلی شلوغ شده فیاض انگار که هماهنگی نداره چشمو اذیت میکنه
یکم تو ارائه و پرزانته بیشتر کار کن

خسته نباشی
ممنون از نظرت... راستش فونت رو عجله ای نوشتم یعنی اصلا میخواستم ننویسم.
در مورد شیت ی که گفتی شلوغه خودم خواستم این جوری بشه . به نظر من یه کار گرافیکی یا باید خیلی شلوغ باشه یا خیلی ساده .
ولی به هر حال ممنون از نظرت;)

archi_arch

مدیر بازنشسته
مرسی عزیزم کارت با توجه به زمانیم که گذاشتی خیلی خوب شده البته من فکر میکنم خطوط کف زمینت که به نقاط پرسپکتیو رفته یکم جای کار داره

بعد یه چیز دیگه اینکه فکر نمیکنی آبنمایی که اون وسط گذاشتی یکم باعث بشه افرادی که میخوان بشینن خیس بشن؟؟؟؟

یه کار خیلی خوبی که کردی به سایه ها توجه کردی که من خودم اصلا حواسم نبود

مرسی;)
کف زمین و نفهمیدم مشکلش کجا بود میتونی رو خودش اصلاح کنی؟
چون سعی کردم به نقطه گریز بره البته چون دستی بود ممکنه یه کم انحراف داشته باشه ولی اینطور که میگی باید بیشتر باشه ولی متوجهش نمیشم

والا اون ابنما اینقدر بزرگ نیست! یه چشمه کوچیک که فقط صدای شره های اب میاد ولی خب بین بقیه ی کار چون شلوغ شده بود اومدم نشون داده بشه یه کم بزرگ شد! :D
درسته اینجچوری خیلی بزرگه و خیس میشه:victory:
اره سایه ها خیلی مهمن که باعث میشه کار طبیعی تر بشه
مرسی از نظرت:gol:

archi_arch

مدیر بازنشسته
ابنوس جان مشکلت چیه من نفهمیدم! واسه عکس گذاشتن چی کار میکنی که نمیشه؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
http://picup.ir/share-F96F_4A680369.html]
خب این یک نمونه بود برا شروع که براتون گذاشتم
در پست بعد تمرین اصلی رو توضیح میدم
در کل این تمرین بیشتر برای شناخت اجزای تشکیل دهنده حجم های پرسپکتیو است ...

خوب رابین جان دستت مرسی اما من که این کارا رو تو ترم 1 انجام دادم
فکر کنم سطح تمرین رو ببری بالاتر بهتر باشه؟؟؟؟؟؟
نظر خودت چیه؟:w11:

LiLiAN

عضو
:smile:سلام بچه ها...
منم یه چیزایی تو راندو بلدم:redface:
سوالی بود شاید بتونم کمکی کنم...;)

افرودیته

عضو جدید
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله doomann http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost.gif
کد 01 کتابخانه 1000 جلدی - تبریز ---کد 02 مدرسه 5 کلاسه بم---- کد 03 مهد کودک - تهران پارک قیطریه

کد 04 نمایشگاه صنعتی - دانشگاه تهران -----کد05 انستیتو پرورش گل و گیاه اتوبان نیایش تهران ----کد 06خانه پرستار

کد 07 کانون معماران - تهران---- کد 08 اقامتگاه بین راهی - جاده شمال---- کد 09محل اسکان جمعیت هلال احمر

کد 010 مسجد 300 نفری دزفول ---کد 011 کوشک سرچشمه ----کد 012موزه باد کاشان

کد 013 چای بازار---- کد 014 سینما ضلع جنوبی پارک شرقی ----کد 015 میدان میوه و تره بار - اتوبان بعثت

کد 016 پلاژگاه و ایستگاه قایق رانی جاده رامسر به چابکسر---- کد 017 مترو - ترمینال جنوب کد 018 ایستگاه قطار - شهر ملایر

سلام بر همه ی دوستان:gol:
فکر کنم بهتره از موضوع های بالا انتخاب کنیم
هر هفته یکی بنا به سلیقه ی خودش یکی از موضوع ها را انتخاب کنه و بقیه ی دوستان هم لطف کنن و اسکیس بدن.این دفعه هم با اجازتون (چون یکمم دیر شده) من انتخاب کنم:redface:
فکر کنم وقتش تا 5شنبه مناسب باشه؟؟ من حساب کردم اگه هر هفته یه موضوع داشته باشیم یعنی همیشه 5شنبه ها یا حداکثر جمعه ها تحویل و انتخاب موضوع بعدی باشه ما توی تابستون می توونیم باهم 8 تا اسکیس بزنیم:)
به نظرم موضوع دوم خوب باشه:مدرسه 5 کلاسه بم
فکر میکنم چون سایت مشخصی نداریم وانتخاب سایت دلخواهه توجه به اقلیم توی کارا خیلی مهم میشه(اگه درست گفته باشم!!)لطفا مدارک هم کامل باشه...
پس تا 5 شنبه;)

abno0s

عضو جدید
ابنوس جان مشکلت چیه من نفهمیدم! واسه عکس گذاشتن چی کار میکنی که نمیشه؟
مشکلم واسه گذاشتن عکس نبود... کلا پیام نمی ذاشت بذارم... نه تو بحثا... نه تو پیج دیگرون... الآن فک کنم حل شده مشکلش... مرسی:heart:

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
کف زمین و نفهمیدم مشکلش کجا بود میتونی رو خودش اصلاح کنی؟
چون سعی کردم به نقطه گریز بره البته چون دستی بود ممکنه یه کم انحراف داشته باشه ولی اینطور که میگی باید بیشتر باشه ولی متوجهش نمیشم

والا اون ابنما اینقدر بزرگ نیست! یه چشمه کوچیک که فقط صدای شره های اب میاد ولی خب بین بقیه ی کار چون شلوغ شده بود اومدم نشون داده بشه یه کم بزرگ شد! :D
درسته اینجچوری خیلی بزرگه و خیس میشه:victory:
اره سایه ها خیلی مهمن که باعث میشه کار طبیعی تر بشه
مرسی از نظرت:gol:

عزیزم منظورم این بود که خطوط روی کف سمت چپ کار خیلی بهم نزدیک ترن و میتونه فاصله هاش بیشتر باشه و اینکه اگه خطهات رو انقدر پررنگ و یه دست نمیکشیدی یه کم بینشون فاصله مینداختی فک کنم بهتر هم می شد کارت:gol:

:redface:بازم ببخشید من فقط نظرمو گفتم در هر صورت اینجا همه کارشون خوبه

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب رابین جان دستت مرسی اما من که این کارا رو تو ترم 1 انجام دادم
فکر کنم سطح تمرین رو ببری بالاتر بهتر باشه؟؟؟؟؟؟
نظر خودت چیه؟:w11:
سلام ...
وروجک جان این از مراحل اسکیس هست ، ما اینجا با کاربران متفاوتی سرو کار داریم ...
شاید خیلی ها این مرحله رو نگذرونده باشن ، مثلا من خودم در دروس دانشگاهی همچین کاری رو انجام ندادم ....
انشا الله کم کم سطح تمرینات هم عوض می شه ...
موفق باشی ...

تبسم

عضو جدید
سلام.در مورد كلاساي سوره استاد ما كه تعريفشو مي كرد. خودش مدير گروه اونجاست فكر كنم.مي گفت استاد خوبيه. فكر نكنم شيت بندي جزو راندو باشه.اونو احتمالا توي كلاساي ارشدش ياد مي دن.توي مقدماتي هم پرسپكتيو رو ياد مي دن.يه سوال : مي دوني كلاساش شروع شده يا نه؟
مرسی از راهنماییت .من امروز ثبت نام کردم کلاساش 8 نفرست 7 جلسه 2ساعته یعنی 14 ساعت 90 هزارتومان شمارش هم 66350505 با ماپیک و مداد رنگی هستش

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله doomann http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost.gif
کد 01 کتابخانه 1000 جلدی - تبریز ---کد 02 مدرسه 5 کلاسه بم---- کد 03 مهد کودک - تهران پارک قیطریه

کد 04 نمایشگاه صنعتی - دانشگاه تهران -----کد05 انستیتو پرورش گل و گیاه اتوبان نیایش تهران ----کد 06خانه پرستار

کد 07 کانون معماران - تهران---- کد 08 اقامتگاه بین راهی - جاده شمال---- کد 09محل اسکان جمعیت هلال احمر

کد 010 مسجد 300 نفری دزفول ---کد 011 کوشک سرچشمه ----کد 012موزه باد کاشان

کد 013 چای بازار---- کد 014 سینما ضلع جنوبی پارک شرقی ----کد 015 میدان میوه و تره بار - اتوبان بعثت

کد 016 پلاژگاه و ایستگاه قایق رانی جاده رامسر به چابکسر---- کد 017 مترو - ترمینال جنوب کد 018 ایستگاه قطار - شهر ملایر

سلام بر همه ی دوستان:gol:
فکر کنم بهتره از موضوع های بالا انتخاب کنیم
هر هفته یکی بنا به سلیقه ی خودش یکی از موضوع ها را انتخاب کنه و بقیه ی دوستان هم لطف کنن و اسکیس بدن.این دفعه هم با اجازتون (چون یکمم دیر شده) من انتخاب کنم:redface:
فکر کنم وقتش تا 5شنبه مناسب باشه؟؟ من حساب کردم اگه هر هفته یه موضوع داشته باشیم یعنی همیشه 5شنبه ها یا حداکثر جمعه ها تحویل و انتخاب موضوع بعدی باشه ما توی تابستون می توونیم باهم 8 تا اسکیس بزنیم:)
به نظرم موضوع دوم خوب باشه:مدرسه 5 کلاسه بم
فکر میکنم چون سایت مشخصی نداریم وانتخاب سایت دلخواهه توجه به اقلیم توی کارا خیلی مهم میشه(اگه درست گفته باشم!!)لطفا مدارک هم کامل باشه...
پس تا 5 شنبه;)

چرا از کد 2 شروع میکنید؟ کد1 یعنی کتابخانه هزار جلدی تبریز که خیلی بهتره چون تنوعی که تو طراحی کتابخونه هست تو مدرسه نیست.
اتفاقا اقلیم هم مهمه. اقلیم تبریز سردو کوهستانیه چیزی که مهم نیست سایته چون نداریم!
اگه داشتیم تو مدارک تحلیل سایت هم اضافه میشد که خوشبختانه(!) نداریم.
یعنی مدارک میشه پلان، نما، مقطع،( با مقیاس باشه) پرسپکتیو دید انسان و روند طراحی
تو کاغذ 50.70
روش ارائه رو هم واسه هر موضوع محدود کنیم و برای هر موضوع یه روش اجباری باشه که با همه وسیله ها کار کرده باشیم مثلا برای کار اول راندو الزاما ماژیک تک رنگ باشه.برای کار دوم پاستل و ...

هرکی موافقه دستش بالا!

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی یادم رفت! به نظر من هرکی میخواد شرکت کنه اعلام کنه که یه لیست تهیه کنیم و اسم شرکت کنندگان رو بنویسیم که کسی از زیر کار در نره!!!! چون تو این کارگاه در رفتن امریست عادی و معمول!
هرکی اسمش تو لیست باشه و کار نذاره با همکاری رها جان از امتیازش کم میشه که دیگه کم کاری نکنه!!!

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجالتا یه نمونه کتابخونه میذارم اینجا که ازش درس بیگرید و انگیزه پیدا کنید.

وضعیت
موضوع بسته شده است.