بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

homayun.Gh

عضو جدید
این هشتی کاروانسرای گلشن همدان هستش اینجا بود که فهمیدم اونایی که تو سرما گیر می افتند چه حسی دارن . از سرما شست پاهام تیر میکشید در این موقع یکی از مغازه دارا با استکان چای بالای سرم ظاهر شد و یک استکان چایی داغ به من داد. آقا اینجوری حساب نیستا من کل همدانو دارم میریزم اینجا;)
مشاهده پیوست 86674
دمت گرم این یکی خیلی خوب شده! حالا بذار از یکشنبه هفته یی که داره میاد بوشهر کشیدنم شروع میشه از خجالتت در میایم:D

nahid$

عضو جدید
دوستان لطفا راهنمایی کنید من باید ماکتی درست کنم که گردش خطوط و ترکب احجام را نشون بدم و اینکه بگید از چه متریالی استفاده کنم

ایلناز71

عضو جدید

emperormohsen

عضو جدید
سلام
من یه دانشجوی ترم 2 معماری ام! متاسفانه استاد مزخرفی داریم و هیچی یادمون نداده!!!!
می شه راهنمایی کنید من چه کتابایی رو برای رادو و اسکیس و عناصری مثل رنگ و نور باید بخونم؟؟!!!
ممنون :smile:

mamali-architect

عضو جدید
کار این ترم من یه حجمی بود که کلیتش شبیه به همین بود
کاری که کردم این بود
اسفنج رو به شکل دلخواه در بیار(اگه شبز باشه بهتر شکل میگیره)
بعد از تمام شدن مقدارزیادی رنگ پلاستیک رو تو یه ظرف بزرگ با اب مخلوط کن
زیاد رقیق نشه که به کار نمیچسبه
یه جوری که مثل چسب چوب باشه غلذتش
حجم رو کامل ببر توی رنگ طوری که کاملا پوشیده بشه از رنگ(رنگ زدن حجم با هر وسیله دیگه رو امتحان کردم ولی یکدست در نمیومد واین بهترین گزینه بود)
من چون عجله داشتم کل حجمو بعد از غرق کردن در رنگ بوسیله یک چنگال در می اوردم و با سشوار خشکش میکردم تا اماده رنگ زدن برای بار بعد بشه
3 بار رنگ زدم در نهایت حجمت شبیه به کیک های خامه ای یا شکلاتی در میاد و کسی تشخیص نمیده با اسفنج ساخته شده
همه فکر میکردن با گچه ولی وقتی وزنشو میدیدن براشون سوال بود که این چیه
امیدوارم که به دردت بخوره

بسیار جالب،حتما امتحان میکنم،فقط بتونی به عکس ازش بزاری خیلی ممنون میشم

موفق باشی

شهرزاد20

عضو جدید
بچه ها کسی میدونه قیمت چوب بالسا ورقه ای و چوب پنبه ورقه ای چنده؟
گنبد و مناره یه مسجد کاهگلی رو چطوری درست کنم؟ :redface:

elmira.juun

عضو جدید
سلام
كسي پلان يا اسكيس از يه دفتر فني مهندسي داره ؟
اگه كسي هست كه داشته باشه لطفا محبت كنه و بزاره ممنون ميشم

رجبی علی

عضو جدید
سلام این کروکی زیر بالکن سرای نو همدان هستش فقط نشد هیچوقت کاملش کنم ترم قبل کروکی همو دزدیدند بعضی ها واقعا شورشو درآوردن:mad:

آخرین ویرایش:

tnds

عضو جدید
ممنون بستگی داره تنها باشم یا با بروبچ خودم عشقی رفته باشم یا استاد مجبورم کرده باشه خوش باشم یا ناراحت مینیمم زمان کروکی هام 3 دقیقس که به اسکیس طراحی شباهت داره تا کروکی تو تایپیک های قبلی گذاشتم داخل ماشین دوستمو کشیدم
ولی بنظر خودم جالب ترین کارمو در بدترین شرایط روحی کشیدم قبلا تو تایپیک گذاشتمش
این همون کارمه کاروانسرای گلشن همدان
مشاهده پیوست 88171
همه کاراتون حرفه ایه واقعا لذت میبرم
الگوی کاری خوبی هستید
ممنون از لطفطون

رجبی علی

عضو جدید
افرین علی
هر روز بهتر از دیروز
نمیدونم چرا احساس میکنم سایه رو اشتباه کشیدی چون اونجا دیواری وجود نداره که سایه بزنی
ولی سایه کارتو زنده کرده
تکنیکی که من خودم تو راندو میپسندم هم همینه که به جز ماژیک مشکی و یه رنگ دیگه از رنگی استفاده نکنم
خسته نباشی
نمیدونم خودم هم یادم نمیاد سایه بود یا نبود :surprised:
کلا توی کروکی های اولم زیاد گاف دادم:redface:

آخرین ویرایش:

kazemmaghoul

عضو جدید
تا اون جایی که من میدونم از پاکن هم منع میشیم تو اسکیس
در کل طراحی با دست ازاده

رجبی علی

عضو جدید
به سلام داداش همایون آق مهندس کجا بودی هی اودم در زدم نبودی پیامی که واسه من فرستادی تو صفحه شخصی خودته میخواستم پیام بذارم دیدم
منم همین بلا سرم اومدا چند وقت طراحی نکردم سیاه و کبود شدم تا یه سردر طراحی کردم
خوبه کارت ولی به قول استاد ما که شاگرد مهندس قهوه ای خدابیامرز بود خط رو ول نکنید کار بهتر میشه

homayun.Gh

عضو جدید
به سلام داداش همایون آق مهندس کجا بودی هی اودم در زدم نبودی پیامی که واسه من فرستادی تو صفحه شخصی خودته میخواستم پیام بذارم دیدم
منم همین بلا سرم اومدا چند وقت طراحی نکردم سیاه و کبود شدم تا یه سردر طراحی کردم
خوبه کارت ولی به قول استاد ما که شاگرد مهندس قهوه ای خدابیامرز بود خط رو ول نکنید کار بهتر میشه
آدم که تنبلی کنه همین میشه.حالا درستش میکنم;) البته امیدوارم:confused:

رجبی علی

عضو جدید
پوشش گیاهیه خیلی باحال شده حال کردم! از خط های عمودی که کج شدن مشخصه اولیه است:D هممون این مشکل رو داشتیم نه؟!!!!من خودم با همه زاویه ای میکشیدم بعد سره عمودی میشد توپوگرافی زمین خطه:biggrin:

جدی یا شوخی؟:D ممنون;)
به جان مولی راست میگم چاکرتم داداش

آره خط عمودیاش سخت بود برام ولی اون روز که اونجا بودیم اینقدر خندیدم که دیگه نمیتونستم روی پام واسم یکی از بهترین روزای دوره کاردانیم بود

homayun.Gh

عضو جدید
خسته نباشید دوست عزیز خیلی خوبه
فقط از خطوط قوی هم استفاده کن تا بتونی مرزا رو خوب مشخص کنی
مثلا تو اتصال دیوار به زمین یا تو کنج ها و گوشه ها و مرز بین کروکی و اسمان
کلا منظورم اینه کارو شاخص کن تا بهتر دیده بشه
ممنون.آخرای کشیدنم اخساس کردم مشخص نیست کدوما عقبا کدوما جلو:D چشم روش کار میکنم:smile:

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام رفقای خوب من این کروکی یکی از محله های قدیمی در خیابان شهدای همدان هستش یه نَمونه بالا تر کلیسای گریگوری استپانوس قرار داره که کروکیشو تو تایپیک قبلی ها گذاشتم
مشاهده پیوست 89165
خیلی عالیه خطاتون انگار جون دارن

وضعیت
موضوع بسته شده است.