ایا پسرها با دوست دختر خود ازدواج میکنن و بالعکس؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Sima

مدیر تالار مهندسی هسته ای همکار مدیر تالار زبان
مدیر تالار
کاربر ممتاز
شاید................

*ستاره آسمان*

عضو جدید
به نظر من که پسر با دوست دخترش ازدواج نمیکنه مگه اینکه اجباری بشه:D

من خودم ترجیح میدم با هیچ دختری دوست نباشم . وقتی هم که خواستم ازدواج کنم به همون روش سنتی خانوادم یکی رو برام در نظر بگیرن

چیزی که من اطراف خودم و تو جامعه میبینم اکثر اونایی که دوست پسر و دوست دختر بودن باهم ازدواج کردن بعد از ازدواج ب مشکل خوردن و جدا شدن در حالی که کسایی که به روش سنتی خودمون ازدواج میکنن خیلی کمتر پیش میاد که از هم جدا بشن

این که طرف با دوست دختر ازدواج کنه مال اون کسایی هست که در سال با چند نفر ازدواج میکنن و جدا میشن و یه همسری که تا اخر عمر با هم زندگی کنن نمیخوان انتخواب کنن

من کلا دوستی پسر و دختر رو قبول ندارم
دوستم ببین من کار ندارم که اکثر اونایی که دوست دختر یا پسر بودن موفق بودن یا نه چون این بستگیبه هدفشون در دوستی داره شاید اون هدفی که تو دوستی داشتن رسیدن اما شما هدفتون چیز دیگست پس فکر میکنین اونا به مشکل برخوردن .ادم باید بدوند یک رابطه رو واسه چی شروع میکنه و واسه تمام مراحل و لحظاتش از قبل فکر کنه و برنامه بریزه .شما هم بهتره فرد مورد علاقتو خودت انتخاب کنی و برای تایید فرد مورد علاقه به خانواده مراجعه کنی اینکه بگی خانواده یا مادر واست گزینه بزارن تو انتخاب کنی این یکم توهین به شخصیت خودته .باید سطح سواد و فکرشو ادم انقدر بالا ببره که با مشکلات دوستی های خیابانی و بی نتیجه برخوردنکنه

hamid_diba

اخراجی موقت
دوس پسر و دختری اینجاها باب شده و کلاسه مثل لوازم لوکس شده یه مدت باحاله بعدش میره کنار قدیمی میشه البته بعضیا خیلی مرام دارن میگیرن اما بعضیا به فکر ...........

Girlicious

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانواده ی ما اکثرا یا با دوست دختراشون ازدواج کردن یا پسرا با دوست دخترشون
اره چرا که نه اگر هر 2طرف همدیگه رو دوست داشته باشن میشه

marzi morovat

عضو جدید
مهمترین شروع یه زندگی عشقه حالا طرف دوست دختر یا دوست پسرشه معنی نداره یه وقتی دختر با چند نفر بوده ولی زن خوبی واسه شوهرش میشه و در مورد پسر هم همین طور و یه وقتی هم دختر افتاب مهتاب ندیده هستش ولی نمی تونه زن خوبی بشه ودر مورد پسر هم همین طور قانون ای عالم فرای این حرفاست ...

armitazz

عضو جدید
البته دخترا حاضرمیشن بادوس پسرشون ازدواج کنن اما همه ی پسرا حاضرنیستن بادوس دختراشون ازدواج کنن..................

Yuri Boyka

عضو جدید
مهمترین شروع یه زندگی عشقه حالا طرف دوست دختر یا دوست پسرشه معنی نداره یه وقتی دختر با چند نفر بوده ولی زن خوبی واسه شوهرش میشه و در مورد پسر هم همین طور و یه وقتی هم دختر افتاب مهتاب ندیده هستش ولی نمی تونه زن خوبی بشه ودر مورد پسر هم همین طور قانون ای عالم فرای این حرفاست ...

کاملا مخالفم.
آدم تنوع طلب با یک نفر نمی تونه بسازه.
ظاهرا اول راهی!!!!

Dorsa*

عضو جدید
آدم تنوع طلب با یک نفر نمی تونه بسازه.

موافقم شدیدا با آقای رستمی ولی شاید منظور marzi مواردی بوده که ناخواسته به هم خورده و هدف تنوع طلبی نبوده . رابطه یه چیز دوطرفه است اینکه یه نفر احساس رضایت داشته باشه برای ادامه کافی نیست . باید هر دو طرف به هم احساس ، عشق و تعهد داشته باشن تا یه ازدواج موفق اتفاق بیفته . منم با دوستیهای متعدد و بی هدف کاملا مخالفم ولی فکر میکنم افرادیکه حتی یه مراوده ساده در حد حرف زدن هم با جنس مخالفشون نداشتن حداقل باید در این زمینه مطالعه کنن و سطح اطلاعاتشونو بالا ببرن
چون واقعا به عنوان مثال یه دختر آفتاب مهتاب ندیده که هیچی از ویژگیهای جسمی روانی یه مرد نمیدونه به سختی میتونه یه زن ایده آل باشه
به نظر من دنیای زنها و مردها تفاوت های زیادی داره و تا دنیای طرف مقابلتو نشناسی نمیتونی خوشبختش کنی
برای این شناخت دو راه وجود داره یا مطالعه داشته باشی یا خودت تجربه کنی
و چه بهتر که این تجربه به ازدواج ختم بشه

chinir

عضو جدید
البته دخترا حاضرمیشن بادوس پسرشون ازدواج کنن اما همه ی پسرا حاضرنیستن بادوس دختراشون ازدواج کنن..................
منم موافقم.قصد توهین به پسرای باشگاه رو ندارم ولی آدم سر از کار این پسرا در نمیاره

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دخترا اصن دوست میشن که ازدواج کنن
ولی نمیدونم چرا بعد از 1000 تا دوستی باز میرن رو کیس بعدی کار میکنن

با اون نظری هم که میگفت آدم تنوع طلب نمیتونه با یه نفر سازش کنه موافقم!! نمونش رو هم زیاد دیدم ؛ طرف شب عروسیش هم حتی ........................
آرزو میکنم فقط کاش هرکسی یاری مثل خودش نصیبش بشه
اگه دختری هستید به قولی آفتاب و مهتاب ندیده واقعا لیاقت بهترین مرد رو زمین رو دارید چون اگه نگم همچین موردی نایابه ولی کمیابه
اگرم پسری تنوع طلب و... نیستید هم باز براتون آرزوی بهترینا رو دارم

بدی زندگی تو ایران اینه که خانواده ها کلاغ رو رنگ میکنن تا جای طاووس به مردم قالب کنن و متاسفانه از طرف خانوما بیشتره
نمونش چندی پیش یکی که میشناسمش خودش رو به عنوان دختر آفتاب و مهتاب ندیده به یه بیچاره ای انداخت ! و......
آدم میمونه چیکار کنه بره همه چیو به اون پسره بگه و ز این احساس گناه راحت بشه یا چشمش رو روی واقعیت ببنده

s.sis

عضو جدید
من از نظر یه پسر میگم.
میخواستم بگم گفتم شاید بعضیا ناراحت بشن.
ولی اینو میگم پسرایی با دوست دختراشون ازدواج میکنن که دختره خیلی زرنگ باشه که مخ پسررو واسه ازدواج بزنه

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه دنیای بدی شده
چرا مردامون جدیدا سیرمونی ندارن
:w05:

آخه دخترامون جدیدا خیلی تارف میکنن اصن آدم مجبور میشه بخوره بعد قایمکی که اون نبینه بره همش رو یه گوشه بیاره بالا;)
هرچی میگی باوو سیرم همین چندی پیش سیر شدم میگه حالا که به من رسیدی رژیم گرفتی ! خیلی هم با چیز میگن اصن آدم چیز میشه;)
بیخود نیست ایران در زمینه صادرات دخترا در دنیا پیشگامه!!;):biggrin:

tala1988

عضو جدید
خانم ها اکثرا(نه همه) وقتی وارد روابط دوستی با پسرا می شن هدفشون ازدواجه،علتشم اینه که خانم ها ذاتا عاطفی هستن و وقتی با کسی دوست می شن به شدت از نظر عاطفی بهش وابسته می شن پس احتمال اینکه با دوست پسرشان ازدواج کنن خیلی بالاست مگر در موارد خاص.اما در مورد آقایون به رغم اینکه این موضوع رو که روزی بخوان با دوست دختراشون ازدواج کنن رو تکذیب می کنن ولی مشاهدات اخیر من از جامعه و اطرافیان کاملا خلاف اینو به خودم ثابت كرده(علنا دارم می بینم دخترایی رو که هیچی از زیبایی،متانت،تحصیلات و خانواده کم ندران فقط دوست پسر ندارن و اتفاقا اصلا خواستگارم ندارن) چون تقریبا 60% آقایون با دوست دختراشون ازدواج می کنن البته به نظر خود من ازدواجهایی که بر پایه ی دوستی صورت گرفته نسبت به ازدواجهای سنتی کمتر موفق بودن ولی خوب همیشه استثناء هم وجود داره.موفق باشید;)

آخرین ویرایش:

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
(علنا دارم می بینم دخترایی رو که هیچی از زیبایی،متانت،تحصیلات و خانواده کم ندران فقط دوست پسر ندارن و اتفاقا اصلا خواستگارم ندارن) چون تقریبا 60% آقایون با دوست دختراشون ازدواج می کنن;)

اولا که این نگاه و برداشت شماست و اعتبارش فقط تو حوزه فکری خودتونه - چون مشاهدات من فقط 2 مورد ازدواج با جی اف بوده و مابقی بعد از توبه به مادرشون یا خواهرشون برای معرفی یه دختر خوب رفتن!! اما بحث شما این واقعیت رو اثبات میکنه که دیگه آقایون از پیدا کردن دختری آقتاب و مهتاب ندیده دلسرد شدن و فکر میکنن تقریبا همه دخترا دیگه مثل قدیم پاک نیستن بنابر این ترجیح میدن بین بد و بدتر بد رو انتخاب کنن-- ولی اگه مردی بتونه اون دختری که شما گفتی رو پیدا کنه مطمئن باش حاضر بخاطرش خیلی کارا بکنه در حالی که بقیه دخترا براش اهمیتی ندارن اگرم با خانواده طرف به توافق نرسه براش مهم نیست چون میدونه اون دختر تفه آنچنانی نیست که ارزش سماجت داشته باشه در واقع علت زیاد طلاق هم همینه - طرف با جی افش ازدواج میکنه اکا همیشه بهش مشکوکه و نهایت یه حرکت اشتباه زندگی رو به بن بست میرسونه بدی جامعه ما قبلا هم گفتم اینه که خانواده ها میخان کلاغشون رو جای قناری به دیگران قالب کنن!! ورگنه اگه همه صداقت داشتن خیلی از مشکلات حل میشد مصلما برای هر طرز فکری یه همدم با اون شرایط هست ولی انقدر همه فیلم بازی میکنن که همه چی بهم میریزه

mitra212

عضو جدید
آخه دخترامون جدیدا خیلی تارف میکنن اصن آدم مجبور میشه بخوره بعد قایمکی که اون نبینه بره همش رو یه گوشه بیاره بالا;)
هرچی میگی باوو سیرم همین چندی پیش سیر شدم میگه حالا که به من رسیدی رژیم گرفتی ! خیلی هم با چیز میگن اصن آدم چیز میشه;)
بیخود نیست ایران در زمینه صادرات دخترا در دنیا پیشگامه!!;):biggrin:
:razz:

tala1988

عضو جدید

اولا که این نگاه و برداشت شماست و اعتبارش فقط تو حوزه فکری خودتونه - چون مشاهدات من فقط 2 مورد ازدواج با جی اف بوده و مابقی بعد از توبه به مادرشون یا خواهرشون برای معرفی یه دختر خوب رفتن!! اما بحث شما این واقعیت رو اثبات میکنه که دیگه آقایون از پیدا کردن دختری آقتاب و مهتاب ندیده دلسرد شدن و فکر میکنن تقریبا همه دخترا دیگه مثل قدیم پاک نیستن بنابر این ترجیح میدن بین بد و بدتر بد رو انتخاب کنن-- ولی اگه مردی بتونه اون دختری که شما گفتی رو پیدا کنه مطمئن باش حاضر بخاطرش خیلی کارا بکنه در حالی که بقیه دخترا براش اهمیتی ندارن اگرم با خانواده طرف به توافق نرسه براش مهم نیست چون میدونه اون دختر تفه آنچنانی نیست که ارزش سماجت داشته باشه در واقع علت زیاد طلاق هم همینه - طرف با جی افش ازدواج میکنه اکا همیشه بهش مشکوکه و نهایت یه حرکت اشتباه زندگی رو به بن بست میرسونه بدی جامعه ما قبلا هم گفتم اینه که خانواده ها میخان کلاغشون رو جای قناری به دیگران قالب کنن!! ورگنه اگه همه صداقت داشتن خیلی از مشکلات حل میشد مصلما برای هر طرز فکری یه همدم با اون شرایط هست ولی انقدر همه فیلم بازی میکنن که همه چی بهم میریزه
بله حرف شما كاملا درسته اين نظر شخصيه منه و شايد بأيد جوابمو وبرايش كنم ولي متأسفانه مواردي رو كه من ديدم حداقل اين موضوع رو به خودم إثبات كرده دخترايي كه واسه ي خودشون ارزش قائلن و با كسي دوست نمي شن اخرش به اين نتيجه مي رسن كه رفتارشون توي جامعه ي امروزي خريدار نداره و نسبت به ارزش هاي خودشون دلسرد مي شن

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله حرف شما كاملا درسته اين نظر شخصيه منه و شايد بأيد جوابمو وبرايش كنم ولي متأسفانه مواردي رو كه من ديدم حداقل اين موضوع رو به خودم إثبات كرده دخترايي كه واسه ي خودشون ارزش قائلن و با كسي دوست نمي شن اخرش به اين نتيجه مي رسن كه رفتارشون توي جامعه ي امروزي خريدار نداره و نسبت به ارزش هاي خودشون دلسرد مي شن

گفتم که اون تقصیر اون بیچاره نیست که تو مملکت ما بخصوص پایتخت و کلان شهرها پاکی و نجابت دیگه برا کسی معنا نداره و همه به........نگاه میکنن:(
ولی به این فکر کن: که مثلا اون دختر این موضوع اعتقادش هست و بلخره یه روز بهش میرسه - حالا وقتی تشکیل خانواده داده نگاه کدوم همسر ارزشی تره؟ اونی که با دوست دخترش ازدواج کرده و بعد متوجه رابطه های قبلی و تمسخر پنهانی بقیه میشه یا اونی که با یه دختری ازدواج کرده که هر روز که زندگیشون میگذره نکات مثبت و قابل تامل تری ازش میفهمه و حیرت میکنه از اینکه چه موجود ارزشمندی رو تقدیر به دستش داده و حالا بر خودش واجب میدونه که با چنگ و دندون نگهش داره- ;)
البته دخترا خصلت های زشتی هم دارن که باعث این تفکر تو جامعه شده که چیزی ازش نمیگم چون ممکنه به مزاج برخی خوش نیاد:D
و البته شما هم نمیتونید از تفکر یه پسر هرگز آگاه بشید چون خود پسرا هم از کار هم سردرنمیارن
:biggrin:
جای بحث خیلی داره منم الان گشنمه مغزم کار نمیکنه ایشالا یه تو فرصت بهتر اگه خاستید تو صندوق خصوصی با هم تبادل نظر میکنیم;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا