ایا مشکل از ما اقایونه یا بد حجابی خانوما؟

farshid_civil66

عضو جدید
نمیدونم قبلا اینجا این بحث شده یا نه
ولی تو یه سایتی این موضوع رو مطرح کرده بودن که
ایا مشکل از ما اقایونه یا بد حجابی خانوما؟:que::que::warn:
من فک میکنم هیچکدوم چون چیزی که الان تو جامعه بعنوان حجاب جا افتاده یه چیز بیخوده:mad:
افتادن تو مراسم عروسی وجشنهای خصوصی مردم؛،بریدن کراوات اقایون و...
باعث دوری مردم از چیزی بعنوان دین شده
من فک میکنم بلایی سر مردم بعد از گذشت چند سال اومده که خودشونم نمیدونن ،عقب ماندگی فکری
یعنی چی؟یعنی به گفته سردار رادان: خانومای مزاحم پرور،مانکنهای خیابانی،اراذل واوباش
شما فقط به قرار دادن اراذل واوباش در کنار مانکنهای خیابانی دقت کنین یعنی برخورد پلیس باید با جفتشون یکی باشه(البته خودشون یه چیز دیگه میگن ولی من تو خیابون چیز دیگه ای دیدم)
چرا باید اینجوری باشه؟چرا وقتی یه خانومی شیک میگرده(شما اسمشو بذار بد حجاب)باید یه ملتی دهنشون باز بمونه و هزار جور انگ بی ربط بهش بزننو اخرشم...
اصلا چرا تو قم ومشهد(ایران 200 سال از دنیا عقبه ، قم 100 سال از ایران) که مثلا دیگه اخر حجاب وغفتن(جون عمشون) ظاهرنم مشکلی نیست ولی باطنا خودتون بهتر میدونین تو اینجاا فساد بیشتره.چرا تو کرمان اعلام میکنن رنگ زرد وسفید (که تو اسلامم به استفاده از رنگ سفید سفارش شده)میشه رنگ تحریک امیز؟ چرا قبل از انقلاب از هر 1 نفر یکی حیز بود الان از هر 10تا 11 تاش حیزن؟چرا الان ملت تنها دلخوشیشون اینه که برن یه جایی بزننو خوش باشن ولی کسی مزاحمشون نشه؟وبالاتر از این حرفا که دیگه عربها هم واسه ما شاخ شدن وادعای فرهنگشون شده و میگن ابن سینا عربه باور کنین الان دید یک عرب بیابانگرد یمنی از خیلی از ما ها بیشتره.و خیلی از چراهای دیگه.
ونکته اخر اینکه:وای به روزی که این انرژی منفی بخاد ازاد شه؟
فک کنم خیلی حرف زدم اگرم قبلا این بحث شده(گشتم پیداش نکردم) لطفا بگین مشکل چیه؟:gol:

کاملا موافقم باهات
تشکرمم که کار نمیکنه
ولی واقعا موافقم که باید همچین صحبتایی بشه
هر بلایی سرمون بیارن ایرادی نداره
اما با فرهنگمون و یا دینمون کاری کردن که حداقل یک نسل باید بره تا شاید درست شیم
تازه اگه بذارن
وقتی پسرا و دخترامونو از هم جدا میکنیم
مدرسه ی جدا
و تو جامعه هم که داریم میبینیم،
جنس مخالف برای همه میشه یه معما
یه چیزی که میخوان کشفش کنن و دیگه روش کشف ممکنه بدترین باشه
جالب ترینش 93 درصد آماری که اعلام میکنن موافقین طرحن!
به خدا تو حوزه ی علمیه
اصلا تو خود پلیس امنیت اجتماعی هم امار بگبرن به همچین آماری نمیرسن
رادان این دفعه هم که حرف زد در اوج پررویی گفت مانکن پرورها!
به خدا دیگه موندم چی بگم
فیلم اون دختره که جیغ میزنه و به زور میخوان ببرنشو دیدن همه دیگه
وقتی ته افتخار ملتی که اونجان
ته مخالفتشون اینه که فیلم میگیرن و پخشش میکنن
چرا اینا به کاراشون ادامه ندن؟
شدیم یه ملت ترسو
دیگه به اسم امنیت اجتماعی هر غلطیم میخوان میکنن
جدی دلم پره منم از این کارا
ولی فقط حرف بزنم که چی؟
کلی حرف دیگه دارم
ولی به چه دردمون میخوره؟

آخرین ویرایش:

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز
چشم‌پوشي آقايان و خانم‌ها!

چشم‌پوشي آقايان و خانم‌ها!

نخست: انتخاب لباس حريم شخصي و خصوصي‌ است. چند بار که شاهد برخورد نادرست نيروي انتظامي با بانوان‌مان بودم،‌ به‌جاي همه‌ي ايشان و مسئوليني که چنين طرحي ريخته‌اند، عرق شرم ريخته‌ام...
با چشمان خودم در ميدان هفت تير ديده‌ام نيروي انتظامي به همراه يک "لباس شخصي" منتظرند تا بانويي از مانتوفروشي بيرون بيايد و کيفش را بازرسي کنند که چه خريده است!

دوم:‌ به اين دليل که سياست‌ها و طرح‌هاي اجتماعي ما با دين گره خورده است، به ناچار از گزاره‌هاي ديني بايد بهره ببريم:
قل للمؤمنين يغضوا من ابصارهم و يحفظوا فروجهم، ذلک ازکي لهم إن الله خبير بما يصنعون* و قل للمؤمنات يغضضن من أبصارهنّ و يحفظن فروجهنّ...* (29-30: 24)
به مردان مؤمن بگو ديدگان (از نظربازي) فروگذارند، و ناموس‌شان را محفوظ بدارند، اين براي آنان پاکيزه‌تر است، بي‌گمان خداوند به آن‌چه مي‌کنند آگاه است.
و به زنان مؤمن (هم) بگو ديدگان‌شان را فروگذارند، و ناموس‌شان را محفوظ بدارند...

اگر دقت بفرماييد، آيه، نخست با تأکيد و توصيه به چشم‌پوشي آغاز مي‌شود، سپس توصيه به حفظ ظاهر... به عبارتي به حجاب باطني رهنمون شده، سپس به حجاب ظاهري... و حجاب باطني را بر حجاب ظاهري مقدم داشته است!
:gol:

آخرین ویرایش:

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز
مشکل از رژیم با مردم ایرانه که بی غیرت شدن هر چی بهشون توهین میشه واسشون مهم نیست:exclaim::mad:
اگر به اين موضوع و ادامه‌ي بحث علاقه‌مندين، لطفا کمي ملايم‌تر بحث کنيم تا خداي ناکرده براي خودمان و اين تاپيک اتفاقي نيفتد...
با احترام به قوانين باشگاه و مسئولانش، جدا از پذيرفتن نظم و قانون‌گرايي، آن را از خطر ف.ي.ل.ت.ر شدن نيز مصون مي‌داريم...
سپاس‌گزارم!
:gol:

farshid_civil66

عضو جدید
جناب depp لطفا یکم اروم تر تا تاپیک بسته نشه.
ببنید بحث بی غیرتی نیست بحث ترس از ابراز مخالفته ، شما خودت جراتشو داری اعتراض کنی ،
چند تا منوچهر محمدی و احمد باطبی و قاجار و.. پیدا میشه الان کجان؟
بعضی مواقع ادم واقعا یه چیزایی رو میبینه که واقعا نمیتونه سکوت کنه.
اینقد تو این جامعه تضاد هستش که نمیشه شمرد.
ازادی این نیست که لخت بیای بیرون ،ازادی یعنی عیسی به دین خود موسی به دین خود.
چرا د تو فیلما اونی که چادری باید ادم خوبه باشه ، و اونی که بدحجابه هرزه،من اصلانمیگم چادر بد یا خوبه میگم باید هر کس بتونه نوع پوشش خودش رو انتخاب کنه بدونی که مشکلی پیش بیاد ونباید ضوابط جامعه اجبار کنه که چی بپوشه ، اینارو برو به یه ملا بگو ببین بهت چی میگه؟
میگه این مثله بحث یه سیب فاسد تو یه سبد سیب سالمه ، اخه انسانو میشه با سیب یکی کرد؟ انسان اختیار داره خودش ایندشو تعین میکنه.
یه روز تو یه روزنامه محلی شهری که دارم درس میخونم(اسمشو نگم بهتره، یه شهر به قول خودشون پایتخت عاشوراییان ایران) نوشته بود تاسیس دانشگاه آزاد چهره شهرو خراب کرد.
من اینو سال 80 دیدم اون موقع دخترای اون شهر همشون چادری بود ، با چهره ای عبوس و گرفته،باورتون نمیشه وقتی از جلوی دانشگاه رد میشدن چادرشون رو ور میداشتن میزاشتن تو کیفشون بعدش که از جلوی دانشگاه رد میشدن دوباره میزاشتن سرشون ، هفته پیش که دوباره رفتن دیدم وضعیت یکم بهتر شده(گفتم یکم)و دیگه مردم به یه خانوم مانتویی که تو شهرای بزرگ کسی نگاشم نمیکنه لا اقل با دید بد نگاه نمیکنه(خیلی مهمه)دانشگاه ازاد هیچ کاری نکرد باور کنین سطح فرهنگ خیلی از شهرا رو برده بالا(البته خودشون به این میگن بی فرهنگی) لا اقل زندگی کردن رو بهشون یاد داد .
ولی واقعا کار ایران با خداست اگه یه دفعه تموم این محدودیت ها برداشته بشه، یعنی فاجعه...

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من مشکل مفاهیمه که هنوز واسه ی ما تعریف نشده و مجهول باقی مونده . به نظر من ما هنوز درک درستی از حجاب نداریم و اینکه چرا حجاب داشتن خوبه .فقط دائم به ما تذکر داده شده که باید حجاب داشته باشیم و کامل ترین حجاب چادره . قصد توهین به کسی رو ندارم اما به نظر من چادر یک پوششه نه حجاب .چه بسیار خانوم های چادر پوشی که...

من ندیدم دولت طرحی برای آگاهی دادن و آموزش حجاب صحیح داشته باشه اما دیدم که همه جا مامورینی بذاره تا بنا به صلاحدید خودشون بدحجاب ها رو انتخاب کنن و هر جور که دلشون میخواد باهاشون برخورد کنن غافل از اینکه این روش هیچوقت به نتیجه نمیرسه و خانه از پایبست ویران است .

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ما مردها مشکل داریم ف خانومها هم کمی مشکل دارند . البته عمومیت نمیدم به این قضیه ، نوعی نگاه میکنم . اگر مردی بهترین همسر دنیا رو هم داشته باشه ، اگه یه دختر بلوند از اونور خیابون رد بشه با نگاهش طوری که همسرش هم نفهمه اون رو میخوره ، چون ندیده ! تقصیری هم نداره ، در قبل از انقلاب مردم انقدر دیده بودند عادت کرده بودند ، خانوم ها هم همینطور ، حالت انفعالی اصولاً توی ذات انسانه که در مقابل زور انفعال نشون میده و حالت الاستو پلاستیک داره ، تا یک حدی میشه روش مانور داد ولی وقتی تغییر شکل داد دیگه نمیشه مثل روش های قبلی اصلاحش کرد و شاید کلاً از دست بره . مطمئن باشید با این برخوردها هم ره به جایی نخواهند برد :)

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم مشكل ما همش از روي كج فهمي
جامعه به دو دسته تقسيم ميشه
مردم عامي و روشنفكرا
به نظرم فهموندم بعضي از مفاهيم به عهده روشنفكراي يه جامع استكه طوري بايد اونا رو با دليل و منطق ارائه بدن كه به راحتي مردم قبول كنن ولي مشكل از همين جا شروع ميشه يعني خود روشنفكر ما خودشم خوب متوجه نشد كه بخواد خوب انتقال بده با يه انتقال نادرست از مفاهيم ديني هم دين رو يه نوع رفتار كاملا سنتي جلو ميده هم مردم رو از دين زده ميكنه چون ديني كه داره ارئه ميدي تضاد داره با پيشرفت فرهنگ
بنابر اين من از نظر خودم مشكل اساسي رو از روشنفكري ميبينم كه قرار دين رو به من معرفي كنه اون به من ديني رو معرفي كرده كه توش فقط از دو لفظ نه و حرام استفاده شده ديني كه منو از خيلي از كارا منع كرده
ببخشيد پر حرفي شد

آگرین

عضو جدید
قبل از اینکه مطلبم را بنویسم باید بگم که من یه دختر ساده با تیپ معمولی هستم نه چادری هستم و نه بی حجاب ولی عقیده ام اینه هرجای دنیا که باشم ونوع لباس پوشیدن مردم ما هرچی که بشه من همین حجابی را که الان دارم خفظ میکنم چون کسی ان را به تحمیل نکرده این چیزیه که بهش اعتقاد دارم ...
نمیدونم مقصر کیه ؟پس تحلیل میکنم
چون خودم دخترم اول از خانمها میگم ==> من خودم یه دخترم و واقعا از لباس پوشیدن بعضی خانمها خجالت میکشم اصلا نمیدونم ...پس مفهموم لباس چیه ؟؟؟ متاسفانه مانتو خانمها یه جوری شدن که به نظر من بیشتر شبیه لباس شب هستند ومناسب مهمانی است تازه انهم نه هر مهمانی ...بلکه مهمانی های زنانه ، نه خیابان ن ن ن:sweatdrop: ، الان مانتوها جوری شدن که به نظر من اگه یه خانم یه بلوز وشلوار ساده بپوشه خیلی بهتر و پوشیده تر به نظر میاد :surprised:(ناگفته نماند حجاب لزوما پوشش ولباس نیست حجاب باید ذاتی ورفتاری هم باشه ) ===در این جور موارد من حق را به آقایان میدم (یه آقایی می گفت خانمی که این جوری لباس مییوشه یعنی نگاه کردن به من ایرادی نداره وخودش اجازه داده:surprised:...
وحالا آقایان==>....وقتی سوار تاکسی هستید دقت کنید وقتی یه خانم که داره کنار خیابان را ه میره یا میخواد از عرض خیابان عبور کنه همه آقاین سوار تاکسی یه جوری به خانمه نگاه میکنن:eek:... حتا با عبور ماشین سرشون را180 درجه می چرخونن (خانم را با نگاهشون بدرقه میکنن:redface:اینجور مواقع میخوام از خنده بمیرم:w15:)...بعضی آقایان هم البته بعضی ها هم کلا چشم چران تشریف دارند وفکر کنم وقتی از خانه میان بیرون ، با این تصمیم میان بیرون که با دقت، فقط و فقط نگاه کنن:surprised::question: شخص خاصی هم در نظر ندارن (منظورم تیپ وظاهر) به همه ،هر رهگذر و عابری( اینجوری:eek:)...در این جور مواقع من حق را به خانمها میدم......................:)

آگرین دقیقا طبق بررسی خودت تو هر سری حق رو به یه کدوم دادی
آیا واقعا به این معنا نیست که هر دو مرتکب جرمی نشدن
ببینید نمی گم مثلا اون مردا که همه 180 درجه میچرخن تا دختره رو دید بزنن کار درستی می کنن و یا کارشون دیگه غیر ارادیه و ...
میگم از پایه ایراد داره
جایی که زور گذاشتن
وقتی یه دختر پوشیده تره ببخشیدا اون مرده میخواد با نگاهش کشفش کنه و در این حالت تنها زحمتش بیشتر میشه که جذابیتشم بیشتر میشه واسش!!!
یعنی اینکه مرد یا زن
هر کدوم اگر بخوان دید بزنن ، کاری به پوشش ندارن، به هر حال کارشونو میکنن
درست یا غلطش به من ربطی نداره

ولی آیا اگر از ابتدا اجباری نمیذاشتن و الان همه ی خانم ها چادر سرشون بود کسی چیزی میگفت که چرا اونها این رو انتخاب کردن

مشکل اینه که دروغ هم میگن
قضیه اینه که آماره غلط هم میدن
دردمون اینه که بعد از سال 57 کسی نگفت در حجاب اجباری هست که برعکس گفتن آزاد هم هست
اون موقع که مردم حالیشون نبود
ولی همون موقع هم از دروغ گویی پرهیز نکردن

اگرین جان از دخترایی گفته بودی که مانتوهاشون نامناسبه
من قصد بحث ندارم ها
ولی آیا این هم درسته که تو به اونها توجه میکنی؟ آیا این هم درسته که تو از ظاهر یک شخص که مخاطب تو هم نیست ایراد میگیری؟
اینها به کنار ، چون اینها دیگه تو وجود ماست و بعدا باید به اینها هم بپردازیم;)
ولی در کنار این که به ما ربطی نداره ،موضوع اینه که اون تقصیرش چیه؟
کدوم دختر یا پسریه که بدش بیاد واسه جنس مخالفش و حتی دوستای خودش جلب توجه کنه و تحسینشون بر انگیزه؟
اصلا اینها به کنار
اسم طرح امنیت اجتماعیه دیگه؟
هرچند قضیه مردم نیستن و موضوع گردن اوناییه که بالاترن
اما
من میگم اگه قراره اینجوری درستمون کنن و بهمون امنیت بدن ،خراب بمونه جامعه ای که مرداش با دیدن دست و پا و موی دخترای خودشون غسل واجب میشن

آخرین ویرایش:

بابك طراوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر به شما بگن به هيچ عنوان به غورباقه فكر نكن ... نتيجه معكوس ميشود، خواهي نخواهي غورباقه تمام ذهن شما را پر خواهد كرد.
موقعيتي را در نظر بگيريد كه شما ناگزير هستيد با همكار خانمتون ارتباط كاري داشته باشيد .. از قضا ايشون بسيار زيبا هستند ولي حجاب كامل دارند. و از قضا شما هم فردي متدين هستيد و دائم با خودتان كلنجار ميرويد كه نوع نگاهتان گناه آلود نباشد ولي نميتوانيد به غورباقه فكر نكنيد. (با اينكه حجاب كامل است. و شما هم ميخواهيد نگاهتان را كنترل كنيد) حال اگر شما به صورت خانم نخواهيد نگاه كنيد، بايد در همه حال زمين را نگاه كنيد ولي شما توي يك اتاق هستيد و در دراز مدت از نظر رواني مشكل پيدا ميكنيد. (ثابت شده كه ويبره موبايل در دراز مدت روان انسان را بهم مي ريزد طوري كه با اينكه گوشي به كمر شما نيست ولي احساسش ميكنيد)
اين يه حس طبيعي هست و در ذات خانمها وجود دارد كه دوست دارند جلب توجه كنند و به اصطلاح جلوي خانمهاي ديگه در نظر آقايون، كم نيارن ...در طبيعت ،حيوانات از طريق نمايش زيباييهاي خدادادي (مثل پرهاي رنگي) و رقصهاي جالب جفت يابي ميكنند. در انسان چون پوشش او عاريتي است از طريق پوشيدن لباسهاي مد و انواع آرايش مو و ... صورت مي پذيرد اين لطف پروردگار بوده كه آرايش انسان را به اختيار خودش قرار داده تا هر طور كه دوست دارد، خودش را آرايش كند و طبيعي است ... بوميان آمازون در برابر يكديگر با حداقل پوشش ظاهر ميشوند و براشون خيلي عادي است.
انسان آزاد آفريده شده مگر اينكه خودش دوست داشته باشه آزادي خودش را محدود كنه.

farshid_civil66

عضو جدید
قبل از اینکه مطلبم را بنویسم باید بگم که من یه دختر ساده با تیپ معمولی هستم نه چادری هستم و نه بی حجاب ولی عقیده ام اینه هرجای دنیا که باشم ونوع لباس پوشیدن مردم ما هرچی که بشه من همین حجابی را که الان دارم خفظ میکنم چون کسی ان را به تحمیل نکرده این چیزیه که بهش اعتقاد دارم ...
نمیدونم مقصر کیه ؟پس تحلیل میکنم
چون خودم دخترم اول از خانمها میگم ==> من خودم یه دخترم و واقعا از لباس پوشیدن بعضی خانمها خجالت میکشم اصلا نمیدونم ...پس مفهموم لباس چیه ؟؟؟ متاسفانه مانتو خانمها یه جوری شدن که به نظر من بیشتر شبیه لباس شب هستند ومناسب مهمانی است تازه انهم نه هر مهمانی ...بلکه مهمانی های زنانه ، نه خیابان ن ن ن:sweatdrop: ، الان مانتوها جوری شدن که به نظر من اگه یه خانم یه بلوز وشلوار ساده بپوشه خیلی بهتر و پوشیده تر به نظر میاد :surprised:(ناگفته نماند حجاب لزوما پوشش ولباس نیست حجاب باید ذاتی ورفتاری هم باشه ) ===در این جور موارد من حق را به آقایان میدم (یه آقایی می گفت خانمی که این جوری لباس مییوشه یعنی نگاه کردن به من ایرادی نداره وخودش اجازه داده:surprised:...
وحالا آقایان==>....وقتی سوار تاکسی هستید دقت کنید وقتی یه خانم که داره کنار خیابان را ه میره یا میخواد از عرض خیابان عبور کنه همه آقاین سوار تاکسی یه جوری به خانمه نگاه میکنن:eek:... حتا با عبور ماشین سرشون را180 درجه می چرخونن (خانم را با نگاهشون بدرقه میکنن:redface:اینجور مواقع میخوام از خنده بمیرم:w15:)...بعضی آقایان هم البته بعضی ها هم کلا چشم چران تشریف دارند وفکر کنم وقتی از خانه میان بیرون ، با این تصمیم میان بیرون که با دقت، فقط و فقط نگاه کنن:surprised::question: شخص خاصی هم در نظر ندارن (منظورم تیپ وظاهر) به همه ،هر رهگذر و عابری( اینجوری:eek:)...در این جور مواقع من حق را به خانمها میدم......................:)
ببنید مشکل دقیقا همین جاست چرا شما باید از لباس پوشیدن اونا خجالت بکشین واون مذموم در نظر بگیرین وچرا اونا باید فک کنن خانومای چادری عقب موندن وچرا اقایون کله شون 180 میچرخه شما خودتون فک نمیکنین اگه یه جای دیگه به دنیا میومدین این پوشش رو انتخاب نمیکردی واگه اونا یه جای دیگه بودن طرز فکرشون فرق میکرد...

karo7

اخراجی موقت
هر ساله با نزدیک شدن به فصل گرما ، اظهار نظرهای گوناگون در مورد نحوه پوشش زنان صورت میگیردبرخی مذهب را پایه و مبنای برخورد می دانند برخی بی توجهی به علت وبرخورد با معلولرا عنوان میکنند!
از طرفی هیچ تعریف مشخصی از پوشش وجود ندارد و تعریف دقیق پوشش برای جوانان مشخص نیست حال اگر هم مشخص بود ایا این قضیه معقول است که برای پوشش افراد خط گذاشت؟
جوان ایران که دو سوم جمعییت کشور را زیر 30 سال تشکیل میدهند که 60 درصد انها دانشگاهی و دختر هستند. و باید قبول کنیم که کمبود امکانات برای هیجان و انرژی تخلیه نشده این جوانان باعث بروز انواع مشکلات فردی و اجتماعی شده است.
اما باید در نظر داشت حقوق اجتماعی به حق طبیعی هر فرد برای بهره مند شدن از حداقل رفاه اقتصادی وامنیت مربوط می شود و مرد م از هر طبقه ،گروه و مذهب که باشند در زندگی خصوصی خود ازادند.
جال اگر هم گفته این آقایان را قبول کنیم و نیاز به برخورد باشد (که این خود جای شک است)باز این سوال مطرج است که چه کسی باید نوع این برخورد و حل مسئله را بیابد؟ بهر حال جواب هرچه باشد قطعا پلیس نیست!

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه تند رفتم از همه عذرخواهی میکنم آخه از بضی مسایل خیلی عصبی هستم:(

Persia Boy

عضو جدید
کاربر ممتاز
اعتراض

اعتراض

فقط من نمی دونم که چرا فقط این چیزها برای مردم بدبخت است وقتی آدم در مورد زندگی یکی از این عوامل کنجکاوی میکنه میبینه نه تنها همین چیزی که میگند برای مردم ارزشه را تو زندگیشون پیدا نمیکهم بلکه 180 درجه هم با اون چیزی که میگن فرق دارند مثل جریان دانشگاه زنجان که یکی از میلیون ها اتفاقی هست که به گوش مردم میرسه که اونم سریع توجیه میکنند و مردم را سر کار میذارند و بعد از مدتی یادشون میره
شاید هم این کارها رو میکنند تا قدرتشون را به رخ مردم بکشند
البته من میگم این مردم بی غیرت هرچه بکشند حقشونه
:w13:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یک بابایی به نام تالیران وزیر امور خارجه ناپلئون و لوئی و ناپلئون و دوباره لوئی بوده ( چون انقلاب فرانسه 3-4 دفعه توی چند سال تکرار شده ) یک جمله خیلی معروف و قشنگ داره به این شکل :
مردم خوب ، بهترین اتباع دیکتاتوری هستند .

khoshhal

عضو جدید
سلام به نظر من تقصیر 2 طرفه وهمین طور بی فرهنگی و بی دینی

mohammad_ss

عضو جدید
هر کسی باس ازاد باشه هر جور دوست داره بگرده این قضیه ام که به نام بد حجابی هست ساخته ی ذهن پوچه یه سری ادمه طالبان صفته که واسه راحتیه خودشون و به کرسی نشوندنه حرف خودشونه و می خوان به زور همرو بکنن تو بهشت نمی دونن جای خودشون تنگ می شه!!!

آگرین

عضو جدید
ببنید مشکل دقیقا همین جاست چرا شما باید از لباس پوشیدن اونا خجالت بکشین واون مذموم در نظر بگیرین وچرا اونا باید فک کنن خانومای چادری عقب موندن وچرا اقایون کله شون 180 میچرخه شما خودتون فک نمیکنین اگه یه جای دیگه به دنیا میومدین این پوشش رو انتخاب نمیکردی واگه اونا یه جای دیگه بودن طرز فکرشون فرق میکرد...
من نمیدونم که اگه یه جای دیگه، دنیا می امدم چکار میکردم و چطوری بودم:confused:(شاید یه جوری مثل بقیه مردم انجا میشدم همانطور هم که الان مثل بقیه مردم اینجا هستم ، ولی روسری زورکی نمی پوشم ، شاید بچه بودم متوجه علت پوشیدنش نبودم شاید انوقتها خیلی هم برام خسته کننده بوده ولی الان میدونم چرا می پوشم و براش ارزش قایلم )!!!من دارم در مورد الانم حرف میزنم وتفکر الانم ما با فرضیات سر و کار نداریم که اگه اگه اگه ... من گفتم الان هرجا که برم و همه هر جور که باشن من همینم که الان هستم....ببین من وقتی خجالت میکشم که یه خانم با یه مانتو تنگ و چسبون راه میره و چند تا پسر پشت سرش دارن به هم ارشاره میکنن و می خندند و...(که نیاز ی به گفتنش نیست)من کاملا میدونم حجاب یه امر خصوصیه ویه مسله شخصیه این مورد هم به خاطر سوال شما نوشتم ولی این چیزیه که الان در جامعه ما وجود داره و اصلا چیز جالبی به نظر نمیاد:(
:

آخرین ویرایش:

آگرین

عضو جدید
ضمنا نه بی حجابی نشانه روشنفکریه و نه چادری بودن نشانه عقب ماندگی مهم اینه ما هر کاری انجام میدیدم براش دلیل داشته باشیم و به نظر من هیچ چیز بدتر از این نیست که تفکرمان با اعمالمان یکسان نباشد

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چه به اجبار ، چه بی اجبار ، اختیاری در کار نیست ، اگر مسلمان نیستیم لا اقل آزاده باشیم ! اگر دختری با مانتوی تنگ و چسبان و ... دیدیم ، خیره به او نگاه نکنیم ، نگوییم دلمان نمیخواهد ! اگر میخواهیم به دور از مسائل دینی با نگاه لذتی ببریم ، آنرا به تنهایی ببریم :(

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای باباااااااااااااااا...اینم که 50 سالی میشه حل نشده!!!!!!!

armin.eleman

عضو جدید
دختر یا پسر فرقی نمیکنه.
مشکل از یه سری بی جنبه هاو آدمایه سسته.
وگرنه هرکی هر جور خودش دوس داره باید بپوشه

بالا