ايران رتبه نخست جهان در رشد توليد علم را كسب كرد

devil may cry

عضو جدید
نه دوست عزیز ، اینطور نیست !

در این گزارش یا گزارشهای شبیه به این میزان رشد علمی ایران نسبت به رشد علمی سایر کشورها آمده است نه نسبت به خودش .

منظور همانطور که در عنوان تاپیک آمده ، میزان تولید علمی یا absolute number نیست بلکه منظور رشد شاخص یا همان Growth Index که در مقالات و گزارشات GI میاید میباشد.

یعنی از منحنی وضعیت یکبار مشتق میگیریند. مثل اینکه از منحنی سرعت در مکانیک شما یکبار مشتق بگیرید که نتیجه آن شتاب خواهد بود.

این ایندکس برای مقایسه روشهای مدیریتی بکار میرود ، یعنی وقتی ایندکس رشد شما بیشترین بوده این نشان دهنده آن است که عوامل ( عمدتاً مدیریتی ) مناسب بوده اند.

در این مقاله گفته شده چین از نظر رشد در تولید علم در دنیا اول هست ولی بازهم امریکا و انگلیس و .... که داخل عکسی که گذاشتم میبینید از نظر سطح علمی در دنیا هنوز اول و دوم هستند و بعد گفته شده با سرعت و پیشرفتی که چین داره تا سال 2013 احتمالا از امریکا پیشی میگیره و ایران هم به نسیت سالهای قبل خودش سریعترین میزان رشد رو داشته نه رتبه اول در میزان رشد در جهان یعنی کشور ما رشد خوبی داشته ولی نسبت به رشد کشورهای دیگه سریعترین بوده ولی اول نیست یعنی من اگر نمره هام رو از 2 به 10 ارتقاع بدم رشد خوبی هست ولی نسبت به رشد ما بقی افراد من اولین نیستم

Arash_Sn

عضو جدید
در این مقاله گفته شده چین از نظر رشد در تولید علم در دنیا اول هست ولی بازهم امریکا و انگلیس و .... که داخل عکسی که گذاشتم میبینید از نظر سطح علمی در دنیا هنوز اول و دوم هستند و بعد گفته شده با سرعت و پیشرفتی که چین داره تا سال 2013 احتمالا از امریکا پیشی میگیره و ایران هم به نسیت سالهای قبل خودش سریعترین میزان رشد رو داشته نه رتبه اول در میزان رشد در جهان یعنی کشور ما رشد خوبی داشته ولی نسبت به رشد کشورهای دیگه سریعترین بوده ولی اول نیست یعنی من اگر نمره هام رو از 2 به 10 ارتقاع بدم رشد خوبی هست ولی نسبت به رشد ما بقی افراد من اولین نیستم

در مورد اینکه نوشتید در مقاله آمده است که چین رتبه اول رشد علمی را داشته است ، حقیقتاً هر چه گشتم نتوانستم این موضوع را پیدا کنم !!

لطف میکنید اگر مطلب انگلیسی را که شما در آن مقاله دیدید کپی کرده و در اینجا قرار دهید تا با هم ببینیم ! باز هم تشکر میکنم

در مورد ایران هم که فکر میکنم مطلب روشن است و همانطور که در پست خود شما هم آمده است ایران سریعترین رشد را بر حسب انتشارا علمی در دنیا داشته است ! در این مورد نمیدانم که چطور میتوانم شما را قانع کنم که ترجمه متن انگلیسی آن چیزی که شما میفرمائید نیست !!

devil may cry

عضو جدید
در مورد اینکه نوشتید در مقاله آمده است که چین رتبه اول رشد علمی را داشته است ، حقیقتاً هر چه گشتم نتوانستم این موضوع را پیدا کنم !!

لطف میکنید اگر مطلب انگلیسی را که شما در آن مقاله دیدید کپی کرده و در اینجا قرار دهید تا با هم ببینیم ! باز هم تشکر میکنم

در مورد ایران هم که فکر میکنم مطلب روشن است و همانطور که در پست خود شما هم آمده است ایران سریعترین رشد را بر حسب انتشارا علمی در دنیا داشته است ! در این مورد نمیدانم که چطور میتوانم شما را قانع کنم که ترجمه متن انگلیسی آن چیزی که شما میفرمائید نیست !!

این یک مقاله 114 صفحه ای هست و تا زمانی که کامل مطالعه نشه متوجه موضوع نمیشه شد;رتبه نخست جهان در تولید علم چطوری به ایران رسیده در شرایطی که در این مقاله گفته میشه که امریکا در دنیا اول هست؟به چه شکلی ایران بیشترین رشد رو داشته در شرایطی که داخل این مقاله گفته میشه که با رشدی که چین داشنه احتمالا تا چند سال اینده در دنیا اول میشه؟تمام نمودارها و امارهای این مقاله هم برای مقیسه و نشون دادن میطان رشد چین نصبت به کشورهای اول دنیا یعنی امریکا و انگلیس هست;معنی کلمه fastest هیچ زمانی در انگلیسی به معنی اول بودن نیست یعنی اگر ما داخل یک روستا زندگی کنیم که گاز نداره بعد بیاند و روستای ما رو گاز کشی کنند روستای ما در جهان سریعترین میزان رشد مصرف کنند گاز رو داره و این به هیچ عنوان به معنی اول بودن وستای ما در دنیا نیست

"China has already overtaken the UK as the second leading producer of research publications, but some time before 2020 it is expected to surpass the USA," said the report by the Royal Society in London.

While the top 10 is still dominated by the major Western powers, their share of research papers published is falling, the report said.

And as well as China, Brazil and India are coming up fast.

"The USA leads the world in research, producing 20 percent of the world’s authorship of research papers, dominating world university league tables, and investing nearly $400 billion per year in public and private research and development," said the report released Monday.
http://nz.news.yahoo.com/a/-/full-coverage/9091999/china-set-outstrip-science-research-output/
http://www.physorg.com/news/2011-03-china-outstrip-science-output.html

پیوست ها

• 222.jpg
    222.jpg
    40.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 4444.jpg
    4444.jpg
    40.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
رتبه اول در رشد علمی با رتبه اول تولید علم فرق میکنه یعنی اگه بفرض 100 مقاله پارسال ارسال شده و امسال شده 110 تا ،ما دارای رشد 10 در صدی هستیم ولی اگه یه کشور دیگه مثلا 10000 مقاله پارسال داشته و امسال شده 10100 تا ،رشد علمیش فقط یک درصده و از ما کمتره با اینکه افزایش مقالاتش از کل مقاله های ما هم ممنکه بالاتر باشه و با اینکه رتبه اول تولید علمو هم داره !

آخرین ویرایش:

JavadMessi

مدیر بازنشسته
چرا تعجب کردید؟شما اگر شما سریعتر از هر فردی قدتون رشد کنه شما سریعترین میزان رشد قد در جهان رو دارید نه اینکه هیچ فردی در جهان بلندتر از شما نیست و شما بلندقدترین فرد در جهان هستید:smile:
عزیز جان یک بار دیگه متن خودتو نگاه کن
شما سریعترین میزان رشد قد در جهان رو دارید
ایران هم سریعترین رشد علمی دنیا را داشته که فکر می کنم معنی آن بسیار واضح باشد که منظور رتبه اول در رشد علمی دنیا است.کسی هم نمی گه ایران رتبه اول علم را دارد

Sarp

مدیر بازنشسته

ایران هم سریعترین رشد علمی دنیا را داشته که فکر می کنم معنی آن بسیار واضح باشد که منظور رتبه اول در رشد علمی دنیا است.کسی هم نمی گه ایران رتبه اول علم را دارد

یه بار دیگه در تفاوت بین "سریعترین" و "رتبه اول" فکر کنید !

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا اینقدر حرص می خورید. ما 100 سال عقبیم باید سرعتمون 1000 برابر بشه تا برسیم. مثل کسی می مونه که نمره اش قبلا 19.5 بوده حالا شده 19.6 یعنی 0.1 ولی ما 2 بودیم شدیم 4 یعنی 2 نمره. تازه ما یک ضرب المثل تو ترکی داریم که می گه: بیز جدن یوللاری اولار اتوبان الیب قاییدیپ لر . این راهی رو که ما داریم میریم اونها اتوبان کردن برگشتن.

devil may cry

عضو جدید

"سریعترین رشد علم"="رتبه اول رشد علم"
"سریعترین رشد علم"=!"رتبه اول تولید علم"

فرض کنید من تا سن 3 سالگی سریعترین میزان رشد قد درجهان رو داشتم و به قد 100 سانتی متر رسیدم حالا به نظر شما از نظر میزان رشد قد من بلندترین فرد در جهان هستم یا سریعترین میزان رشد قد در جهان رو داشتم؟
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خداییش یه ایرانی که این حرف رو بزنه، چندتا دلیل بیشتر نداره
( حالا سانسور کنیم دلیلاشو )

ایران، رتبه اول؟
چه رتبه اول در رشد چه غیره

خیلی ...

JavadMessi

مدیر بازنشسته
فرض کنید من تا سن 3 سالگی سریعترین میزان رشد قد درجهان رو داشتم و به قد 100 سانتی متر رسیدم حالا به نظر شما از نظر میزان رشد قد من بلندترین فرد در جهان هستم یا سریعترین میزان رشد قد در جهان رو داشتم؟
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید
مطمئنا سریعترین میزان رشد قد
دمت گرم بنده هم همینو می گم.البته سرعت را باز هم باید بالاتر ببریم ومهمتر اینکه این علم را کاربردی کنیم

Sarp

مدیر بازنشسته
"سریعترین رشد علم"="رتبه اول رشد علم"
"سریعترین رشد علم"=!"رتبه اول تولید علم"

دوست عزیز قبلا یکی از دوستان یه مثال زد

یعنی مثلا ایران که سال قبل 100 تا مقاله داده بود و امسال 110 تا و درصدش شده 10 درصد ، بیشتر از فلان کشور که سال قبل 10000 مقاله داشته و امسال 10100 تا مقاله داده که درصدش میشه 1 درصد ، در مقام تولید ، جلوتره ؟ یا فقط در رشد اوله ؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
دوست عزیز قبلا یکی از دوستان یه مثال زد

یعنی مثلا ایران که سال قبل 100 تا مقاله داده بود و امسال 110 تا و درصدش شده 10 درصد ، بیشتر از فلان کشور که سال قبل 10000 مقاله داشته و امسال 10100 تا مقاله داده که درصدش میشه 1 درصد ، در مقام تولید ، جلوتره ؟ یا فقط در رشد اوله ؟

منم که گفتم سریعترین رشد علم نامساوی رتبه اول تولید علم

• Like
واکنش ها: Sarp

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
این ضریب ها بیشترشون بر اساس مقالالت ارائه شده ISI هست که اونها هم بیشترشون تقلبی و کپیه(نه همه اش)

زر خانیم

عضو جدید
این ضریب ها بیشترشون بر اساس مقالالت ارائه شده ISI هست که اونها هم بیشترشون تقلبی و کپیه(نه همه اش)[/QUO تولید مقاله اینطوریه
اول با یه سری ذیتا به یه نتیجه میرسن مقاله تایید میشه
بعد تو یه مفاله دیگه با همون دیتای فبلی به یه نتیجه متصاد قبلی میرسن،بازم مقاله تایید میشه یا این که از 10 تا مقاله هر کدوم یه جمله برمیدارن جمله بندیشو عوض میکنند میشه مقاله جدید