اول مرغ بوده یا تخم مرغ ؟

اول مرغ بوده یا تخم مرغ ؟

• مجموع رای دهندگان
    20

waffen

اخراجی موقت
یکی از بچه ها این سوال رو پرسید منم اشتباه جواب دادم...:razz:
حالا نمیدونم این سوال شاید هزار بار اینجا پرسیده شده باشه و یا هزار بار خودتون از خودتون یا دیگران پرسیده باشید.
ولی برا خاطر waffen هم که شده یه بار دیگه اینجا جواب بدین تا منم از تاریکی در بیام.

سوال : اول مرغ بوده تا تخم مرغ ؟

هر جوری که دوست دارید بررسی کنید و جواب بدید. ولی بخاطر خدا برای حرفتون دلیل بیارید.
اسپم نکنید. و از قطره ها هم دعوت میکنم شرکت کنند. از اونجایی که در تاپیک های قبلی شرکت نکردند. (فکر کنم خودمون دلیلش رو میدونیم;))

به نکته ای اشاره کنم که شاید باعث یشه جواب درست رو بگیرید. منظور از تخم مرغ , تخم یک مرغ نیست. منظور تخمی است که باید در آینده مرغ شود. حالا شاید بتونید بررسی کنید که کدام جواب درست است.

آخرین ویرایش:

titanium833

عضو جدید
دوست من طبق نظريه ي داروين اول مرغ بوده !!! بعد کم کم پوسته ي تخم مرغ به دور مرغ شکل گرفته !!

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
اول تخم مرغ بوده ميشه ثابت كني كه من اشتباه فكر ميكنم

آخرین ویرایش:

waffen

اخراجی موقت
اول تخم مرغ بوده ميشه صابت كني كه من اشتباه فكر ميكنم

خیر بنده نمی تونم ثابت کنم که شما اشتباه فکر میکنی در صورتی که داری درست فکر می کنی.
اون فلسفه هست که میشه با همه چیز بازی کرد. این علمه و شما هم درست جواب دادی ولی دلیلی براش نیاوردی.

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول تخم مرغ بوده نه مرغ بوده نه نه هر دو بودن اصلا چی کار داری:eek:

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول عدم بوده در عدم هم زمان مفهومی ندارد در نتیجه مکان هم بیمعنی میشه .......پس در کل اولی نبوده که دومی باشه

waffen

اخراجی موقت
اول عدم بوده در عدم هم زمان مفهومی ندارد در نتیجه مکان هم بیمعنی میشه .......پس در کل اولی نبوده که دومی باشه
شما داری از نظر فلسفی بررسی میکنی. از نظر علمی بررسی کن. اول مرغ بوده یا تخم مرغ؟
اولا تخم مرغ زشته و بذر مرغ........
دوما این سوالای بذری چیه که میپرسی؟:eek:

یعنی از اینهمه "مهندس" تو این سایت یه نفر نمیتونه یه جواب علمی برای این قضیه بیاره ؟ ؟؟
در ضمن تاپیک من بهره یا تاپیک شما در مورد یوق ماشین ؟؟؟ ها ها ها ؟

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
پسر اینو دکارت نتونسته حل کنه اونوقت میخوای من حل کنم ......قرار نیست که من اینو حل کنم .....میخوای منم دویه تا مساله ریاضی نظیر مساله جوزف بگم حل کنید؟......

mehrshad53

اخراجی موقت
عزیز جان من:
داروین میفرماید که اول تک سلولیها بودن و بعد به مرور زمان پیشرفته شدن ولی خب خودشون تکثیر میشدن....
به مرور زمان و با جهش های ژنتیکی موجوداتی متفاوت پدید اومدن که مرور زمان بسیار طولانی به موجودات امروز تبدیل شدن...
یعنی اول در این سیر تکامل موجودی بوده که خود تکثیر بوده و در اثر جهش ژنتیکی تدریجی به موجودی دوجنسی تبدیل شده که توسط امیزش دو جنس تکثیر میشده....
توی گیاهان هم هست این قضیه.
یهو که مرغ نپریده وسط خیابون که!

راستی اون شوخی را به دل نگیر داداش من!

waffen

اخراجی موقت
نه اصلا فلسفی نیست این سوال. ریاضی هم نیست. بستگی به ژنتیک و قانون تکامل داره.

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز جان من:
داروین میفرماید که اول تک سلولیها بودن و بعد به مرور زمان پیشرفته شدن ولی خب خودشون تکثیر میشدن....
به مرور زمان و با جهش های ژنتیکی موجوداتی متفاوت پدید اومدن که مرور زمان بسیار طولانی به موجودات امروز تبدیل شدن...
یعنی اول در این سیر تکامل موجودی بوده که خود تکثیر بوده و در اثر جهش ژنتیکی تدریجی به موجودی دوجنسی تبدیل شده که توسط امیزش دو جنس تکثیر میشده....

درسته ولی تک سلولی از کجا اومده؟:(

waffen

اخراجی موقت
درسته ولی تک سلولی از کجا اومده؟:(
به حرف های مهرشاد گوش ندی ها ...
خودشم نمی دونه چی میگه. هیچ کس تا حالا نتونسته پاسخی برای این سوال پیدا کنه و تمام چیزهایی که هست فقط تئوری هایی هستند که خیلی مشکل دارند.

waffen

اخراجی موقت
نظرت را نگفتی درمورد جوابم که!
جواب ندادم،محتمل بودن بی خداییش را توجیه کردم!
باباجان یکم به من محلت بده. من دارم تو 5 تا تاپیک در یک زمان مینویسم .
جوابت رو میدم. میدونم چی میگی.
حالت رو میام میگیرم.:D

Milad 1

عضو
یه نظریه هست که میگه نه مرغ بوده و نه تخم مرغ.(البته به شکل امروزیش)

موجود بزرگ که اجداد پرندگان ،پستانداران و خزندگان و... امروزی محسوب میشده. تحت تاثیر اقلیم و جهش ژنتیکی و در طول زمان چند هزار ساله تحول پیدا کرده و بی شکل موجودات کنونی در آمده.

waffen

اخراجی موقت
عزیز جان من:

خوب بنده هم که همین رو میگم. من که گفتم مرغ یهووو همینطوری درست شده. من خودم عاشق این تئوری های تکامل بشر و کلا تئوری خلقت هستم و با قوانینش خوب آشنایی دارم. میدونم چی میگی. .خوب حالا با توجه به این چیزهایی که گفتی به این نتیجه میرسیم که تخم مرغ اول بوده ؟؟؟
درسته ؟؟؟
چرا ؟؟؟
درست داشتی میگفتی ولی نصفه ولش کردی.
در ضمن من اصلا ناراحت نشدم. اینها شوخیه. ناراحتی نداره که.

mahtab.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه نظریه هست که میگه نه مرغ بوده و نه تخم مرغ.(البته به شکل امروزیش)

موجود بزرگ که اجداد پرندگان ،پستانداران و خزندگان و... امروزی محسوب میشده. تحت تاثیر اقلیم و جهش ژنتیکی و در طول زمان چند هزار ساله تحول پیدا کرده و بی شکل موجودات کنونی در آمده.
با توجه به نظریه ی موتاسیون یا همون جهش مرغ یا پرندگان امروزی از نسل خزندگان پرنده بودند ، یعنی تخم یه سری از دایتاسورهای پرنده جهش پیداکرده ، با محیط سازگار شده و تبدیل به مرغ امروزی شده ، به عبارتی اول تخم دایناسور بوده بعد مرغ :redface::razz:

بالا