کجا اول و کجا آخر شدیم؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
طبق آمار های موثق ، ایرانیان در مصرف مواد لبنیاتی رتبه آخر و در مصرف مواد آرایشی مقام اول را در منطقه احراز نمودند . این رفتار ها نشون نمیده که ما در تعریف از خودمان کمی تا قسمتی اغراق میکنیم!!!!
چرا جوان ها و حتی بزرگترا اینهمه آرایش بی حد و خارج از استاندار میکنند؟ آرایش این شکلی نشانه عدم اعتماد به خود نیست؟اگه نیست پس نشانه چی هست؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کلا اخلاق خیلی از ایرانیان اینطوریه که ، هر وقت پای خودشان هم تو یه مسئله ای گیر باشه ، زود خودشان را کنار می‌کشن و انگار نه انگاری رو در پیش میگیرن و صد البته صورت مسئله رو پاک میکنند،برا همینه که فرهنگ ما بجای پیش روی همیشه پسروی میکنه و ما عقب مانده لقب میگیریم.
هر جا که پای ایرانی گیر باشه ، نمیاد تو بحث ها مشارکت کنه.تو این تا پیک هم این قضیه صادق هست.

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
طبق آمار های موثق ، ایرانیان در مصرف مواد لبنیاتی رتبه آخر و در مصرف مواد آرایشی مقام اول را در منطقه احراز نمودند . این رفتار ها نشون نمیده که ما در تعریف از خودمان کمی تا قسمتی اغراق میکنیم!!!!
چرا جوان ها و حتی بزرگترا اینهمه آرایش بی حد و خارج از استاندار میکنند؟ آرایش این شکلی نشانه عدم اعتماد به خود نیست؟اگه نیست پس نشانه چی هست؟
سلام مشکلات و معضلات هر جامعه ای رو نمیشه یک بعدی ریشه یابی کرد این مشکل ریشه در یه سری مشکل دیگه داره که اون مشکلات هم ریشه در مشکلات دیگه ای دارن بنابراین بحث کردن در مورد شبکه ای از مشکلات اون هم در سطح جامعه و خانواده و فرد .... توی این تاپیک کفاف نمی ده کلی مطالعه می خواد اگه هم منظورتون نظر خواهی باشه قضیه اش جداست هر کدوم از ما ها بر اساس تعصبات و تجربیات خودمون نظر خواهیم داد

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مشکلات و معضلات هر جامعه ای رو نمیشه یک بعدی ریشه یابی کرد این مشکل ریشه در یه سری مشکل دیگه داره که اون مشکلات هم ریشه در مشکلات دیگه ای دارن بنابراین بحث کردن در مورد شبکه ای از مشکلات اون هم در سطح جامعه و خانواده و فرد .... توی این تاپیک کفاف نمی ده کلی مطالعه می خواد اگه هم منظورتون نظر خواهی باشه قضیه اش جداست هر کدوم از ما ها بر اساس تعصبات و تجربیات خودمون نظر خواهیم داد
یعنی باید بنشینیم و دست روی دست بگذاریم و هر کسی هم خواست چیزی بگه ، بهش بگیم ، این مشکل ریشه در یه سری مشکل دیگه داره و اون مشکل هم ریشه در مشکلات دیگه داره و .......
با این حساب باید روزه سکوت بگیریم نه؟
یکباره می تونستی نتیجه بگیری که ما از بیان عیب و ایراد هایمان هم عاجزیم و همینطوری تماشا میکنیم تا ببینیم خدا چی میخواد،
دوست عزیز ، تالار گفتگو معنیش اینه که یه موضوعی مطرح بشه و شرکت کنندگان (البته اونجایی که سواد موشکافانه دارند ) علت اون رخ داد یا اون موضوع رو ریشه یابی کنند و نتیجه ای که گرفته میشه ، به کسانی که میخوان از اون موضوع خلاصی پیدا کنند ، کمک بشه ،
البته علت یابی تنها هم به درد نمیخوره ، باید راههای برون رفت یا درمان و...... هم بیان بشه که خواننده مطلب بتونه استفاده کنه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ملتی که بهش یاد داده اند که همیشه تو هر مشکلی دست روی دست بگذارد و تنها با یه صلوات همه مشکلاتش حل بشه و به تمام خواسته هاش برسه ، طبعا در ایجاد مشکل خم به آبرو نخواهد آورد و در رفع اون هم قدمی برنخواهد داشت ، چون کارش با یه توسل و صلوات هم حل خواهد شد .پس بزن بریم دنبال خلل تالی که خدا بزرگ و ارحم الراحمینه. آره؟؟؟؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینو یادم رفت متذکر بشم که افراد تحصیل کرده در جوامع پیشرفته ، توانسته اند پیچیده ترین معما های رفتاری و علمی و زیست محیطی را مورد موشکافی قرار داده و حل نمایند . در حالی که در اینجا ، تحصیل کرده های ما قادر نیستند که راهی برای جلوگیری از مصرف بی رویه شان پیدا کنند و هاج و واج نظاره میکنند تا هر روز بیشتر در باتلاق های خود ساخته مون فرو بریم. بخاطر همین ذهنیت و بی رمقی هاست که حتی مفاهیم کتابهای درسی را نیز درک نمیکنیم و هر روز عقب مانده تر میشویم،

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جالبه بدونید با مصرف لبنیات میانگین قد چینی ها 5 سانتی متر افزایش یافته

• Like
واکنش ها: ayja

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما ب مصرف بی رویه لوازم ارایشی اشاره میکنی من میگم برو اینستاگرام ببین دخترا عملی که عکس لختی میزارن چقد زیاد شدن....کلا مردمی هستیم که ب خودنمایی علاقه داریم
البته هستند افرادی که با تلاش و کوشش به موفقیت هایی میرسن و معروف میشن ...
ولی اکثریت جامعه برای معروف شدن و یا در دید بودن سعی میکنن ب نحوی مردم رو ب خودشون جذب کنن
راحتترین روش هم همین روش آرایش و ... هست

• Like

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ما ملتی هستیم که همه چی رو به مسخره می گیریم.. و همیشه مشکل رو میدونیم راهشم میدونیم ولی براش کاری نمیکنیم..
خیلی هم ظاهر بین هستیم.. حاضریم قیافمون خوب باشه کلی خرج تیپ و قیافه کنیم ولی از دندون درد بمیریم..
هرکسی باید از خودش شروع کنه..
و هرکسی هم باید تلاش کنه.. اینکه تنهایی نمیشه کاری کرد بار مسئولیت کسی رو کم نمیکنه..
شماها میدونید و قبول دارید منم همینطور... پس از خودمون و اطرافیانمون شروع کنیم

ali199_1991

کاربر بیش فعال
استفاده از لوازم آرایش به صورت مختصر به خودی خود مشکلی نیست...مشکل اینه که تبدیل شده به یک عادت که افراد وقتی از خونه می رن بیرون حتما آرایش کنن ، حالا مقصد مهم نیست!..هر جایی که میخواد باشه ، باید حتما آرایش هم باشه!...ی جورایی تبدیل شده به یک بخش جدانشدنی از یک زن ، خیلی وقتا اگه آرایش نداشته باشه شاید ی جور دیگه بهش نگاه کنن!!

و این مشکل در مورد تیپ و ظاهر هم وجود داره...

اما اینکه خیلی ها در این مورد افراط می کنن یک دلیلش همون محدودیته هست...اون فرد وقتی نمی تونه شلوارک بپوشه بیاد تو خیابون ، تنها راهش اینه که این بخش از بدنش که قابل دیدن هست رو چنان آرایش کنه که جبران اون بشه...

شما الان این توریست ها رو ببینید...مثلا ی شلوارهایی می پوشن که بیش تر شبیه شلوار تو خونه هست و خیلی وقتا ظاهر داغونی دارن...چرا؟ چون دنبال نشون دادن خودشون نیستن و اگر هم بخوان اینکارو بکنن ، آزادن...ولی ما متاسفانه آزاد نیستیم.

استفاده از لباس های تنگ و کوتاه و آرایش غلیظ ، اگر به قصد زیبایی باشه مشکلی نداره ولی اگر هدف دار باشه نشون دادن ناخن هم ایراد داره!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نظرات دوستان خیلی بجا و منطقی است.
من در عجبم که این جمله معروف را چه کسی تو دهان ما گذاشته که هر جا دیدیم قافیه کم اومد ، فوری بگیم که ، از خودمون و اطرافیانتون شروع کنیم.
این جمله دیگه داره برام ایجاد حساسیت میکنه. البته خود جمله حرف درستی است ولی کم مونده که اینو تو لیست منوی غذاخوری ها هم بنویسیم.
چی رو باید شروع کنیم؟ ما میخواهیم علت یابی کنیم که چرا اوضامون اینطوریه و به یه راهکار مشترک برسیم.ارائه راهکار و علت یابی معضلاتی که جوانان باهاش دست به گریبان هستند چه ربطی داره که همش نتیجه گیری کنیم که باید از خودمون شروع کنیم.شما از کجا میدونید که ما هم با این افراد همرنگی داریم؟ قبول کن اگه بودیم ، جانماز آب نمی کشیدیم.
خلاصه ش اینکه ، بهتره تو نظراتمون آسیب شناسی کنیم که ریشه این معضلات کجاست.همش نگویم از کی شروع کنیم.ما تو این خط ها بودیم طرح موضوع نمی کردیم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مشکلات و معضلات هر جامعه ای رو نمیشه یک بعدی ریشه یابی کرد
حالا شما همین یک بعد رو ریشه یابی کن تا نوبت بقیه ابعاد هم برسه،بقول معروف آسیاب به نوبت.
این که بگیم مشکلات زیاده و با این بهانه تک تک اونا رو موشکافی نکنیم ، یه نوع شانه خالی کردن هست.اگر هم نمیتوانیم علت ها و ریشه ها را واکاوی کنیم ، نباید صورت مسائل رو حذف کنیم.

*محیا*

کاربر ممتاز
یعنی باید بنشینیم و دست روی دست بگذاریم و هر کسی هم خواست چیزی بگه ، بهش بگیم ، این مشکل ریشه در یه سری مشکل دیگه داره و اون مشکل هم ریشه در مشکلات دیگه داره و .......
با این حساب باید روزه سکوت بگیریم نه؟
یکباره می تونستی نتیجه بگیری که ما از بیان عیب و ایراد هایمان هم عاجزیم و همینطوری تماشا میکنیم تا ببینیم خدا چی میخواد،
دوست عزیز ، تالار گفتگو معنیش اینه که یه موضوعی مطرح بشه و شرکت کنندگان (البته اونجایی که سواد موشکافانه دارند ) علت اون رخ داد یا اون موضوع رو ریشه یابی کنند و نتیجه ای که گرفته میشه ، به کسانی که میخوان از اون موضوع خلاصی پیدا کنند ، کمک بشه ،
البته علت یابی تنها هم به درد نمیخوره ، باید راههای برون رفت یا درمان و...... هم بیان بشه که خواننده مطلب بتونه استفاده کنه.

ملتی که بهش یاد داده اند که همیشه تو هر مشکلی دست روی دست بگذارد و تنها با یه صلوات همه مشکلاتش حل بشه و به تمام خواسته هاش برسه ، طبعا در ایجاد مشکل خم به آبرو نخواهد آورد و در رفع اون هم قدمی برنخواهد داشت ، چون کارش با یه توسل و صلوات هم حل خواهد شد .پس بزن بریم دنبال خلل تالی که خدا بزرگ و ارحم الراحمینه. آره؟؟؟؟

اینو یادم رفت متذکر بشم که افراد تحصیل کرده در جوامع پیشرفته ، توانسته اند پیچیده ترین معما های رفتاری و علمی و زیست محیطی را مورد موشکافی قرار داده و حل نمایند . در حالی که در اینجا ، تحصیل کرده های ما قادر نیستند که راهی برای جلوگیری از مصرف بی رویه شان پیدا کنند و هاج و واج نظاره میکنند تا هر روز بیشتر در باتلاق های خود ساخته مون فرو بریم. بخاطر همین ذهنیت و بی رمقی هاست که حتی مفاهیم کتابهای درسی را نیز درک نمیکنیم و هر روز عقب مانده تر میشویم،
من منظورم این نبود که دست رو دست بگزاریم تا مشکلات خودشون حل بشن موضوع شما کلی است من هم جواب کلی دادم و گفتم که اینجا با گفتگو تو این تاپیک کاری از پیش نمی ره
برای حل مشکلات کارگروه می خواد اعتبارات و اختیارات می خواد و اینکه اون دوستی که فرمودن باید از خودمون شروع کنیم دقیق و بجا گفتن چونکه اگه من نوعی احساس نیاز به تغییر نکنم و متوجه اعمال نادرست خودم نشوم هیچ کسی نمی تونه برای من کاری انجام بده اما اگه کسی هم بخواد برای من نوعی کاری انجام بده تا من به راه راست هدایت شوم باید دستش پر باشه از دانش و وقت و دلسوزی و حوصله و اعتبارات و اختیارات

*محیا*

کاربر ممتاز
استفاده از لوازم آرایش به صورت مختصر به خودی خود مشکلی نیست...مشکل اینه که تبدیل شده به یک عادت که افراد وقتی از خونه می رن بیرون حتما آرایش کنن ، حالا مقصد مهم نیست!..هر جایی که میخواد باشه ، باید حتما آرایش هم باشه!...ی جورایی تبدیل شده به یک بخش جدانشدنی از یک زن ، خیلی وقتا اگه آرایش نداشته باشه شاید ی جور دیگه بهش نگاه کنن!!

و این مشکل در مورد تیپ و ظاهر هم وجود داره...

اما اینکه خیلی ها در این مورد افراط می کنن یک دلیلش همون محدودیته هست...اون فرد وقتی نمی تونه شلوارک بپوشه بیاد تو خیابون ، تنها راهش اینه که این بخش از بدنش که قابل دیدن هست رو چنان آرایش کنه که جبران اون بشه...

شما الان این توریست ها رو ببینید...مثلا ی شلوارهایی می پوشن که بیش تر شبیه شلوار تو خونه هست و خیلی وقتا ظاهر داغونی دارن...چرا؟ چون دنبال نشون دادن خودشون نیستن و اگر هم بخوان اینکارو بکنن ، آزادن...ولی ما متاسفانه آزاد نیستیم.

استفاده از لباس های تنگ و کوتاه و آرایش غلیظ ، اگر به قصد زیبایی باشه مشکلی نداره ولی اگر هدف دار باشه نشون دادن ناخن هم ایراد داره!
اینها به خاطر محدودیت نیست این بخاطر اینه که ما از خودمان گریزانیم و خودمون رو باور نداریم برای باور داشتن خودمون چیزی نداریم برای همین یه جوری این خلاء رو می خواهیم جبران کنیم و همیشه دنبال تایید شدن توسط دیگران هستیم که این تایید شدن توسط دیگران کلی عواقب مشکلزا داره و خودنمایی یکی از معضلاتشه

آخرین ویرایش:

*محیا*

کاربر ممتاز
نمی دونم چرا مد شده تا یه مشکلی پیش میاد همه کارشناس می شن و مردم کشور مون رو زیر سئوال می برن انگار دامن زدن به مشکلات بیش از خود مشکلات شده من نمی گم مشکلات نیست هست زیاد هم هست اما متعجبم این همه دلسوز هست چرا هیچ تغییری ایجاد نمیشه می خوام بگم این دلسوزی های ما نه تنها کاری رو درست نمی کنه بلکه میشه دوستی خاله خرسه دلسوزی که پشت اون دنیایی از انعطاف و مهربانی و لطافت و انسان دوستی و نگرش بزرگوارانه و علم و دانش و اراده و اختیارات و مهمتر از همه عدالت و عادل بودن نباشه میشه همون ضرب المثل خواست ابروش رو درست کنه چشمش رو کور کرد

*محیا*

کاربر ممتاز
اتفاقا دارن به ما یاد می دن و ما هم یاد گرفتیم که دست رو دست نگزاریم و هر طوری شده اهدافمون رو پیش ببریم شما چند نفر رو می شناسید که دنبال پارتی و کانال زدن برای رسیدن به اهدافشون نیستند شما چند نفر رو می شناسید که با توکل به خدا و خوبی ها راهشون رو درست رفتن و مابقیش رو واگزار کردن به درست رفتن راهشون شما چند نفر رو می شناسید که توی امورات زندگیشون دنبال راه در رو نیستند اتفاقا منشاء تمام مشکلات ما از همین دست روی دست نگزاشتنه چون اکثرا می خواهند همه چی به هر قیمتی مال خودشون باشه دست روی دست گزاشتن یعنی اینکه تو راهت رو بدونه اشتباه و خطا بری و مابقیش رو واگذار کنی به قوانین عالم هستی

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا دارن به ما یاد می دن و ما هم یاد گرفتیم که دست رو دست نگزاریم و هر طوری شده اهدافمون رو پیش ببریم شما چند نفر رو می شناسید که دنبال پارتی و کانال زدن برای رسیدن به اهدافشون نیستند شما چند نفر رو می شناسید که با توکل به خدا و خوبی ها راهشون رو درست رفتن و مابقیش رو واگزار کردن به درست رفتن راهشون شما چند نفر رو می شناسید که توی امورات زندگیشون دنبال راه در رو نیستند اتفاقا منشاء تمام مشکلات ما از همین دست روی دست نگزاشتنه چون اکثرا می خواهند همه چی به هر قیمتی مال خودشون باشه دست روی دست گزاشتن یعنی اینکه تو راهت رو بدونه اشتباه و خطا بری و مابقیش رو واگذار کنی به قوانین عالم هستی
یعنی از نظر شما معنی دست رو دست گذاشتن همینه؟یکم نه ولی خیلی عجیبه که معنیش اینایی باشه که شما گفتید.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمی دونم چرا مد شده تا یه مشکلی پیش میاد همه کارشناس می شن و مردم کشور مون رو زیر سئوال می برن انگار دامن زدن به مشکلات بیش از خود مشکلات شده من نمی گم مشکلات نیست هست زیاد هم هست اما متعجبم این همه دلسوز هست چرا هیچ تغییری ایجاد نمیشه می خوام بگم این دلسوزی های ما نه تنها کاری رو درست نمی کنه بلکه میشه دوستی خاله خرسه دلسوزی که پشت اون دنیایی از انعطاف و مهربانی و لطافت و انسان دوستی و نگرش بزرگوارانه و علم و دانش و اراده و اختیارات و مهمتر از همه عدالت و عادل بودن نباشه میشه همون ضرب المثل خواست ابروش رو درست کنه چشمش رو کور کرد
یعنی همه این مشکلات به عدم دلسوزی مربوط میشه؟نظر من اینه که مشکلات باید بررسی بشه و براش راهکار ارائه بشه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینها به خاطر محدودیت نیست این بخاطر اینه که ما از خودمان گریزانیم و خودمون رو باور نداریم برای باور داشتن خودمون چیزی نداریم برای همین یه جوری این خلاء رو می خواهیم جبران کنیم و همیشه دنبال تایید شدن توسط دیگران هستیم که این تایید شدن توسط دیگران کلی عواقب مشکلزا داره و خودنمایی یکی از معضلاتشه
بله درست می‌فرمائید. ما هم دوست داریم بدانیم که راه حل یا پیشنهاد چی هست؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من منظورم این نبود که دست رو دست بگزاریم تا مشکلات خودشون حل بشن موضوع شما کلی است من هم جواب کلی دادم و گفتم که اینجا با گفتگو تو این تاپیک کاری از پیش نمی ره
برای حل مشکلات کارگروه می خواد اعتبارات و اختیارات می خواد و اینکه اون دوستی که فرمودن باید از خودمون شروع کنیم دقیق و بجا گفتن چونکه اگه من نوعی احساس نیاز به تغییر نکنم و متوجه اعمال نادرست خودم نشوم هیچ کسی نمی تونه برای من کاری انجام بده اما اگه کسی هم بخواد برای من نوعی کاری انجام بده تا من به راه راست هدایت شوم باید دستش پر باشه از دانش و وقت و دلسوزی و حوصله و اعتبارات و اختیارات
تالار گفتگو کارش همینه که ما اینجا در مورد مسائل گفتگو کنیم و نظر بدهیم.
این کلمه دلسوزی که همه جا می‌نویسید ، ایکاش نقشش رو هم تعریف میکردید که یعنی چی؟
حوصله و اعتبارات و اختیارات هم اگه توضیح بدید که چه نقشی میتونن داشته باشند ، از شما خیلی ممنون خواهم شد.

*محیا*

کاربر ممتاز
این کلمه دلسوزی که همه جا می‌نویسید ، ایکاش نقشش رو هم تعریف میکردید که یعنی چی؟
حوصله و اعتبارات و اختیارات هم اگه توضیح بدید که چه نقشی میتونن داشته باشند ، از شما خیلی ممنون خواهم شد.
اگه دلسوزی نباشه اگه دلواپسی برای داشتن جامعه ایده آل نباشه و به تعبیر گسترده تر و فراتر و ایده آل تر اگر عشق به انسانیت و انسان دوستی نباشه کار به طور کامل و درست انجام نمی گیرد
اما اعتبارات و اختیارات : اکنون رسانه ها و مدارس و دانشگاه سازنده ترین عوامل موثر در فرهنگ یک جامعه هستند خوب دسترسی به اینها یعنی اختیارات و اعتبارات هم که همه جای کار لازمه بدون هزینه کردن هیچ کاری صورت نمی گیره

*محیا*

کاربر ممتاز
یعنی همه این مشکلات به عدم دلسوزی مربوط میشه؟نظر من اینه که مشکلات باید بررسی بشه و براش راهکار ارائه بشه.
من دلسوز رو کنایه زدم به اکثر ماها ، به خودمون که فقط نقش دلسوز رو داریم وشب و روز ورد زبونمونه که همه چیز رو کارشناسانه نقد و بررسی می کنیم و همه هم خوب بلدیم همه چیز رو خیلی قشنگ تجزیه تحلیل کنیم اما به عمل که میرسه هر کسی کار خودش رو انجام میده

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من دلسوز رو کنایه زدم به اکثر ماها ، به خودمون که فقط نقش دلسوز رو داریم وشب و روز ورد زبونمونه که همه چیز رو کارشناسانه نقد و بررسی می کنیم و همه هم خوب بلدیم همه چیز رو خیلی قشنگ تجزیه تحلیل کنیم اما به عمل که میرسه هر کسی کار خودش رو انجام میده
اگه اینطور هم که میگید باشه ، باز هم در اصل موضوع تاثیری نخواهد داشت.
ما اینهمه درس خوندیم که قادر باشیم تا مفاهیم و مسائل رو در حد بضاعت خودمان نقد و بررسی کنیم و این کار یک وظیفه است.ذکات العلم نشره.
کاری هم به دیگران نداریم که عالم بالعمل هستند یا نه.
اصل اینه که در مورد موضوع تاپیک نقد و بررسی رو ادامه بدهیم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه دلسوزی نباشه اگه دلواپسی برای داشتن جامعه ایده آل نباشه و به تعبیر گسترده تر و فراتر و ایده آل تر اگر عشق به انسانیت و انسان دوستی نباشه کار به طور کامل و درست انجام نمی گیرد
اما اعتبارات و اختیارات : اکنون رسانه ها و مدارس و دانشگاه سازنده ترین عوامل موثر در فرهنگ یک جامعه هستند خوب دسترسی به اینها یعنی اختیارات و اعتبارات هم که همه جای کار لازمه بدون هزینه کردن هیچ کاری صورت نمی گیره
من وظیفه را مقدم بر عشق و انسان دوستی میدانم.
آیا موسسات آموزش عالی و دانشگاهها و رسانه ها و مدارس در ایران کار و وظیفه خود را بدرستی انجام میدهند؟
داشتن مدرسه و دانشگاه شرط نیست ، مفاهیم و پایه های آموزشی و قدرت تعلیم و تربیت مدرسه و دانشگاه شرط است که در کشور ما این نهاد ها به وظائف خود عمل نمیکنند.
در ضمن رتبه ما در استفاده از لبنیات و لوازم آرایش و بحث در مورد علل آن رتبه ها فراموش نشه.

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما دوسته عزیز که این همه پست میزاری، خب یه بار بگو راه حلش چیه که ماهم بدونیم؟ اگه غیر از اینه که از خودمون شروع کنیم
(از خود شروع کردن خیلی عمیق تر از اون چیزیه که شما برداشت میکنی، شما یه مدت به ده نفر هر روز گل بده، بعد از مدتی میبینی اون ده نفرم روشون تاثیر میزاره و در بدترین حالت یکیشون کاره شما رو تکرار میکنه، حالا این زنجیره رو ادامه بده)
بحث یه آدم نیست بحث یه جامعه است.. رفتار جمعی خیلی پیچیده است که اگر نبود اصلا علمی به اسم جامعه شناسی شکل نمی گرفت..
نه من جامعه شناسم نه شما.. اگر خیلی پیگیر هستید و میخواین مشکلی از مشکلات حل کنید، برید چند تا کتاب بخونید بعد بیاین آسیب شناسی کنید..
مشکل آرایش بیش از حد به خیلی از مسائل بستگی داره که شاید اصلا ذهن من به اونا نرسه...ولی اون چیزایی که به نظره خودم میاد اینه..
1- تربیت نادرست در خانواده و توجه بیش از حد به ظاهر
2- کمبود اعتماد به نفس ( یکی از مواردش اینه که تا یه دختری بینی بزرگی داشت همه بهش تیکه مینداختن، الان همه چپ و راست عمل میکنن... موقع رانندگی یه دختر تا کج میره همه مردا شروع میکنن تیکه انداختن، این دختر اعتماد به نفسش به مرور کم میشه.. و انگار دخترا برای مردا و رفع نیازهای اونا افریده شدن و خوشی و ناخوشی دخترا به بودن و توجه جنس مذکر وابسته شده، یه دختر اول انسانه بعد مونث کی به این توجه میکنه)
3- بیکاری و نداشتن انگیزه و هدف های خوب برای زندگی
4- عوض شدن دغدغه های نسل ها
5- تاثیر پذیری بیش از حد از فرهنگ غربی

انجام کارای بزرگ و فرهنگی برعهده من نیست و نهاد خودشو داره، آموزش در موسسات و اموزشگاه ها در حد وظایف من نیست...
من فقط میتونم از خودم و اطرافیانم شروع کنم...
سنگ بزرگ نشونه نزدنه..
یه نفرو درست کن رفته رفته ملت اصلاح میشه

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

دقیقا.. همه قشنگ حرف میزنیم و میخوایم کارای بزرگ انجام بدیم..
روزانه هزار تا کنفرانس و جلسه تشکیل میدن در همه زمینه ها.. ولی کو عمل
چون واقعا عشق نداریم و دلمون نمی سوزه

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

قبلا که همچین تاپیکی میزدن یه ساعته صد تا نظر بود.. الان با این تلگرام و ایسنتا و.. کسی دیگه نظری نمیده، دنبال راه حل نیست.. اصلا فکر نمیکنه
منتظریم بقیه فکر کنن و ما فقط بخونیم و فوروارد کنیم..

• Like

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من وظیفه را مقدم بر عشق و انسان دوستی میدانم.
آیا موسسات آموزش عالی و دانشگاهها و رسانه ها و مدارس در ایران کار و وظیفه خود را بدرستی انجام میدهند؟
داشتن مدرسه و دانشگاه شرط نیست ، مفاهیم و پایه های آموزشی و قدرت تعلیم و تربیت مدرسه و دانشگاه شرط است که در کشور ما این نهاد ها به وظائف خود عمل نمیکنند.
در ضمن رتبه ما در استفاده از لبنیات و لوازم آرایش و بحث در مورد علل آن رتبه ها فراموش نشه.

اتفاقا عشق و انسان دوستی مقدم بر وظیفه است..
یک مثال: شهیدا عشق داشتن که رفتن و از جونشون گذشتن در مرحله بعد احساس وظیفه کردن ( فدا کردن جون وظیفه نیست عشقه)
من اگه عشق داشته باشم به تک تک آدمای دورو برم برای وطنم براشون هرکاری میکنم...
مسئولین هر کدام از نهادها عشق ندارن نسبت به وطن.. نسبت به جوونا
وگرنه خودشون که میگن دارن وظیفشون رو به درستی انجام میدن

*محیا*

کاربر ممتاز
ayja;8514416[COLOR=#ff0000 گفت:
]من وظیفه را مقدم بر عشق و انسان دوستی میدانم.[/COLOR]
این جمله شمابرای من یادآور فیلم هایی است که آدم ها رو تبدیل به ربات می کردن ربات های کاملا وظیه شناس و مطیع .
و قوانین درست و بجا اجرا میشد اما دریغ از یک ذره احساس

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این جمله شمابرای من یادآور فیلم هایی است که آدم ها رو تبدیل به ربات می کردن ربات های کاملا وظیه شناس و مطیع .
و قوانین درست و بجا اجرا میشد اما دریغ از یک ذره احساس
یکی از اساسی ترین شروط ایمان ، وظیفه شناسی است. کاربرد احساس در مسائل جدی و قانونمند جامعه رو به هرج و مرج میکشه.شما فک کن اگه مامور راهنمایی و رانندگی و قاضی و مجلس و دولت بخوان احساسی عمل کنند ، اوضاع چی میشه؟
حتی شهدا هم به وظیفه خودشان در مورد تکلیف شرعی شان عمل کردند و احساسی به مقام قرب الهی نرسیدن.
در کشور های مترقی و پیشرفته ، دختران هم سن و سال من و شما وطایفی را بعهده میگیرند و عمل میکنند که انجام اون تعهدات و کار ها از عهده مرد های جامعه ما هم بر نمیاد ولی متاسفانه اکثر دختران بالغ در ایران حتی تا سن سی سالگی هم نمی خواهند عینک احساس و احساساتی بودنشان را از چشمشان بردارند .همش آرایش و بزک دوزک و تحصیل الکی و دنبال شوهر دویدن که نشد زندگی.!!!!!
سرچشمه و ریشه همه نوع عقب ماندگی ما دختر ها در ایران ناشی از همین نگاه به زندگی با عینک احساس هست که اونم احساس واقعی نیست بلکه احساس مالکانه است و همش برای دادن فرجه به زندگی عروسکی مون هست.