انتخابات سازمان نظام مهندسی کشاورزی

سازمان نظام مهندسی یه سازمان غیر دولتی محسوب میشه که تمام ارکان آن اعتبار خود را از شورای عمومی که متشکل از اعضای سازمان است می گیرند.
این سازمان دارای ساختار پارلمانتاریستی است به این مفهوم که شورای عمومی (جامعه اعضای سازمان) با رای خود 7 نفر از کاندیداها را به عنوان شورای استان (معادل همون پارلمان) انتخاب می کنند و شورای استان هم از بین خودشون هیات رییسه رو انتخاب می کنه که مدیریت اجرایی رو به عهده می گیره و مجری تصویب نامه های شورای استان میشه.
لازم به ذکره که علاوه بر این 7 نفر که توسط خود ماها انتخاب می شن، 4 نفر رو دولت معرفی میکنه که دونفر از جهاد کشاورزی، 1 نفر از محیط زیست و 1 نفر از وزارت علوم هسنتد درواقع این 11 نفرند که هیات رییسه رو انتخاب می کنند.
ما باید برای انتخابات دقت لازم رو بکنیم تا این NGO تبدیل به یه سازمان دولتی نشه.

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سازمان نظام مهندسی یه سازمان غیر دولتی محسوب میشه که تمام ارکان آن اعتبار خود را از شورای عمومی که متشکل از اعضای سازمان است می گیرند.
این سازمان دارای ساختار پارلمانتاریستی است به این مفهوم که شورای عمومی (جامعه اعضای سازمان) با رای خود 7 نفر از کاندیداها را به عنوان شورای استان (معادل همون پارلمان) انتخاب می کنند و شورای استان هم از بین خودشون هیات رییسه رو انتخاب می کنه که مدیریت اجرایی رو به عهده می گیره و مجری تصویب نامه های شورای استان میشه.
لازم به ذکره که علاوه بر این 7 نفر که توسط خود ماها انتخاب می شن، 4 نفر رو دولت معرفی میکنه که دونفر از جهاد کشاورزی، 1 نفر از محیط زیست و 1 نفر از وزارت علوم هسنتد درواقع این 11 نفرند که هیات رییسه رو انتخاب می کنند.
ما باید برای انتخابات دقت لازم رو بکنیم تا این NGO تبدیل به یه سازمان دولتی نشه.
والا من که خیری ازشون ندیدم
برای همینم شرکت نمیکنم ....
این نظام مهندسی شده یه ارگانی برای اذیت کردن بیشتر ما ..... والا سودی تو این دوسال من ازشون ندیدم

nobleman.mohamad

عضو جدید
اتفاقا میتونه ارگان خوبی باشه،عضویت توشم بد نیست،لا اقل هر سال یه سر رسید میدن بهمون:D:eek:
(البته در قبال حق عضویت!!)

حداقل تو شهر ما چند تا از بچه ها رو دستشونو بند کرده،خودمم چند نفرو از طریق اونجا استخدام کردم.:biggrin:

انتخابات نظام مهندسی

انتخابات نظام مهندسی

سلام باغبان جان

یک مسئله مهم بین ما اینه که همش منتظریم کسی یا جایی کاری برامون بکنه، خودمون برای خودمون چکار کردیم؟
قبول دارم که ممکنه بعضاً مشکلاتی باشه ولی اونجا خونه ماست! مال ماست! مال همه بچه ها همونطور که دوستمون اشاره کرد گه گاهی کارایی هم انجام میده اما نصفه و نیمه با این حال باید با شرکت توو انتخابات از هویت حرفه ای مون دفاع کنیم.
چرا باید سازمان رو خیلیا نشناسن؟ بخشی اش بخاطر عملکرده بخشی اش هم کم کاری ماهایی که حداقل یه اسم ازش شنیدیم. خودمون باید درستش کنیم! اینکار از ماها بر می آد!

من اگر برخیزم/ تواگر برخیزی
همه برمی خیزند!
من اگر بنشینم/ تو اگر بنشینی
چه کسی برخیزد؟ ...

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام باغبان جان

یک مسئله مهم بین ما اینه که همش منتظریم کسی یا جایی کاری برامون بکنه، خودمون برای خودمون چکار کردیم؟
قبول دارم که ممکنه بعضاً مشکلاتی باشه ولی اونجا خونه ماست! مال ماست! مال همه بچه ها همونطور که دوستمون اشاره کرد گه گاهی کارایی هم انجام میده اما نصفه و نیمه با این حال باید با شرکت توو انتخابات از هویت حرفه ای مون دفاع کنیم.
چرا باید سازمان رو خیلیا نشناسن؟ بخشی اش بخاطر عملکرده بخشی اش هم کم کاری ماهایی که حداقل یه اسم ازش شنیدیم. خودمون باید درستش کنیم! اینکار از ماها بر می آد!

همه برمی خیزند!
چه کسی برخیزد؟ ...

خوب دوست من نظرت رو قبول دارم اما هم اطلاع رساني جالبي وجود نداره هم اينكه كار خاصي برا همه نميتونه بكنه بيشتر دست همون دولتي هاست كه شما فرمودين خوب چون اقايون هم رابطه دارن هم ضابطه بيشتر شده محلي برا لفت و ليس يه عده :surprised:

nobleman.mohamad

عضو جدید
سلام باغبان جان

همه برمی خیزند!
چه کسی برخیزد؟ ...

واقعا خوب گفتی،مثلا من خودم دقیقا نمیدونم این سازمان چیکارست آخرش!!

nobleman.mohamad

عضو جدید
سلام باغبان جان

همه برمی خیزند!
چه کسی برخیزد؟ ...

واقعا خوب گفتی،مثلا من خودم دقیقا نمیدونم این سازمان چیکارست آخرش!!

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام باغبان جان

همه برمی خیزند!
چه کسی برخیزد؟ ...
اقا بوشهر که چنان چندنفر قیضش کردن که بقیه رو راه نمیدن.....

این یه سازمان صنفیه وظیفه اش هم طبق قانون خودش ساماندهی فارغ التحصیلان کشاورزی و منلبع طبیعی از طریق جلوگیری از مداخله افراد فاقد صلاحیت از طریق رتبه بندی اعضاء، ارائه آموزشهای کاربردی تخصصی و فوق تخصصی و لابی با ارگانهای صاحب کار برای ارجاع خدمات به مهندساست.
حالا اینکه چقدر موفق بوده یا اینکه اصلاً موفق بوده یا نه باید با حضور و رایماون در روز انتخابات نشون بدیم
تاریخ انتخابات برای استانهای کوچیک 3 اردیبهشت و برای استانهای بزرگ مثل تهران و آذربایجان غربی و خراسان رضوی و... که تعداد اعضاشون زیاده احتمالاً دوهفته بعدشه چون باید مجمع عمومی شون برای 3 اردیبهشت به نصف برسه و احتمالش کمه بنا براین احتمالً می ره واسه 17 یا 24 اردیبهشت

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا اي ول! :gol:گل گفتي!

حالا نامدار بیژنی میاد منو میکشه ....

حالا نامدار بیژنی میاد منو میکشه ....

نه باغبان جان چرا کسی رو برای اظهار نظر بکشم؟
من فکر می کردم تو این فروم بچه ها به مباحث صنفی علاقه مندند ولی خب اشتباه کردم
یادمون باشه نهایتاً اون چیزی که می تونه باعث کسب پرستیژ اجتماعی برای مهندسای کشاورزی و منابع طبیعی بشه داشتن یه تشکل صنفی مقتدره
همین!
فکر کنم این اتاق رو بیخیال بشم بهتره.
موفق باشید.

ormuzd

عضو جدید
یادمون باشه نهایتاً اون چیزی که می تونه باعث کسب پرستیژ اجتماعی برای مهندسای کشاورزی و منابع طبیعی بشه داشتن یه تشکل صنفی مقتدره
همین!
موفق باشید.

اي بابا كي همچو چيزي گفته داداش! كارت خوب و با ارزشه هر چند كه تا حالا سازمان نظام مهندسي نتونسته اونطور بايد و شايد به تمام وعده هاش جامهء عمل بپوشونه ولي خوب علارغم همهء نقطه ضعفهاش نبايد بعضي نكات مثبتشو ناديده بگيريم! شايدم بشه گفت كه نصفي از اين نقاط ضعف مربوط به خودمون و نصف ديگه مربوط به وزارتخانهء معطل و نون به نرخ روز خور جهاد كشاورزيه! :(چه بايد كرد ؛ ولي با نشستن هم كاري از پيش نمي ره! تا خودمون نخوايم اتفاقي نمي افته! (كس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من)

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین!
موفق باشید.
اتفاقا این بحث جالبه و واجبه
ولی چجوری واردش بشیم یکی مثل من اطلاعی نداره چیکار کنه؟

امید داشته باشیم

امید داشته باشیم

اتفاقا این بحث جالبه و واجبه
ولی چجوری واردش بشیم یکی مثل من اطلاعی نداره چیکار کنه؟

سلام دوستان
من در انتخابات نظام مهندسی کشاورزی استان تهران از ائتلاف امید حمایت می کنم!!!!
لطفا یه سری به سایتشون بزنید. حرفای جالبی می زنند.
افراد ائتلاف هم سوابق خوبی دارند. همه با هم پیش بسوی پیروزی
WWW.OMEED.IR

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
منم جمعه كار داشتم نرفتم نميدونم چي شد؟

ormuzd

عضو جدید
منم جمعه كار داشتم نرفتم نميدونم چي شد؟

مي دوني چي شد؟؟؟ نمي دونيييييييييييييييييييييييييييييييييي!!!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
خب جلسه بدون حضور شخص شما برگزار نشد ديگه!!! (اين ديگه گفتن نداشت :D)!

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
خوب اين دفعه هم نميرم اما ديگه دستور ميدم برگزار بشه

AMIR-ALI

عضو جدید
من که هنوز عضو نشدم ایشالا سال بعد هم عضو هم کاندید میشم بعد از پایان خدمت
اصرار نکنید فعلا نمیتونم شرکت کنم

yakuza

عضو جدید
به نظر من علت اینکه نظام مهندسی کشاورزی موفق نشده به اهدافش برسه حضور افرادی هست که خودشون خرشون از پل گذشته و دارای شغل هستند اگر هیئت مدیره بدونه که امکان داره تو دوره بعد بیکار باشه حتما فکری به حال ایجاد شغل برای مهندسین کشاورزی میکنه این سازمان نباید به دولتی ها اجازه بده که تو کارش دخالت کنند چه برسه که عضو هیئت مدیره هم باشند
البته من هنوز عضو نیستم چون دانشجو ام و بعد هم 2 سال خدمت
انشاا... تا اون موقع درست میشه

آخرین ویرایش:

نقره بارون

عضو جدید
به نظر من علت اینکه نظام مهندسی کشاورزی موفق نشده به اهدافش برسه حضور افرادی هست که خودشون خرشون از پل گذشته و دارای شغل هستند اگر هیئت مدیره بدونه که امکان داره تو دوره بعد بیکار باشه حتما فکری به حال ایجاد شغل برای مهندسین کشاورزی میکنه این سازمان نباید به دولتی ها اجازه بده که تو کارش دخالت کنند چه برسه که عضو هیئت مدیره هم باشند
البته من هنوز عضو نیستم چون دانشجو ام و بعد هم 2 سال خدمت
انشاا... تا اون موقع درست میشه

ای بابا سیر چه خبر از حال گرسنه داره
بعضی ها 10 تا 10 تا شغل دارن اونوقت یکی مثل ما یه کاره موقت هم نداره

بالا