اموزش مربوط به:SKETCHUP

aloosha

عضو جدید
سلام. آفای یگانگی در آموزش چمفر کردن چطور خطوط راهنما می کشید؟

aloosha

عضو جدید
یه سوال دیگه برای کشیدن سر قندعسل،در مرحله اول وقتی می خام خط دور سرشو با مداد رسم کنم خطوط رهنمای آکسها مانع کارم می شن،لطفا راهنماییم کنید.

aloosha

عضو جدید
یه سوال دیگه برای کشیدن سر قندعسل،در مرحله اول وقتی می خام خط دور سرشو با مداد رسم کنم خطوط رهنمای آکسها مانع کارم می شن،لطفا راهنماییم کنید.

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
میشه انیمیشن تو اسکچاپ هم توضیح بدید؟

dadashpoor

عضو جدید
میشه انیمیشن تو اسکچاپ هم توضیح بدید؟

دوست عزیز مشخص کنی کجاشو میخوای بدونی خیلی عالی میشه
انیمیشن تو اسکچ اپ :
1: باید scene هات به ترتیبی که میخوای بچینی
2: view-animation-settying بری که ی سری تنظیمات چند ثانیه طول بکشه scene بچرخه و چند ثانیه صبر کنه تو هر اسکین انجام بدی
3: بعد در آخر file-export-animation بری ی سری تنظیماتم در مورد اندازه صفحه و frame rate و type اکسپورتتو مشخص کنی .

حالا هر جاشو می خوای بدونید من برایاتون توضیح میدم تا اونجا که بلد باشم
موفق باشید;)

dadashpoor

عضو جدید
با سلامی دوباره خدمت همه دوستان من قصد دارم آموزش انیمیشن در اسکچ اپ توضیح بدم البته نه انیمیشن برای مثال : باز کردن در . راه رفتن . این انیمیشنی که من براتون میگم برای بهتر ارائست و ی سری کارای تفریحی امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره

animation :

1: اولین قسمت درست کردنه اسکین های مختلفه که بتونه مدلتون کامل پوشش بده

2: مثلا من دوست دارم 2تا از اسکین هامو 2تا style دیگه بهش بدم

3: با انتخاب کردن style مورد نظرتون و راست کلیک کردن روی اسکین و روی update کلیک کردن

همون طور که در زیر میبینید من 2تا از اسکین هامو تغییر style دادم

4: برای اطمینان پیدا کردن درست چیدن اسکین ها روی اسکین ال راست کلیک کنید و play animation رو کلیک کنید

ی صفحه ی کوچیک مثل تصویر زیر باز میشه

5: حالا با انجام دادن این کارها میتونید به قسمت دوم کارا که تنظیمات اسکینه برید
view - animation - setting

6 :صفحه ی زیر باز میشه

1: تنظیمات برای زمان چرخش اسکینه اگر اون تیکو بر دارید به صورت اسلاید شو نشون میده
2: تنظیمات برای صبر کردن در اسکینه اگر صفر باشه در اسکین stop نمیکنه

7: قسمت آخر و تنظیمات خروجی انیمیشنه
برای این کار اول file - animation

8 : صفحه ی زیر باز میشه

در این صفحه شما آدرس اکسپورت شدن نوع type و option در اختیار دارید type و نوع آدرس بسته به نیاز تغییر میدین

8: با کلیک option پنجره زیر باز میشه

1: تغییر سایز و رزولیشن صفحست
2: تعداد frame در هر اسکینه
3: ی جورایی save تنظیماته
4: play شدن انیمیسن بعد از اتمامه
-: من این موردایی که خط تیره گذاشتم نمیدونستم کسی میدونه به منم بگه ممنون

من برای کارام معمولا از تنظیماته زیر استفاده میکنم

این بود چیزی که من بلد بودم امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره البته باز کردن درو پنجره یا هر چیزی خواستن دوستان اگه بلد بودم در خدمتم در پناه حق موفق باشید

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
انیمیشن ساده

انیمیشن ساده

واقعا از آموزشتون ممنون .فایل ضمیمه برخی امکانات انیمیشن رو نشون میده
loop to... باعث میشه که انیمیشن جوری تنظیم بشه که دوربین از آخرین به اولین فریم بره
Anti aliasing
هم لبه های خطوط رو صافتر نشون میده اما زمان خریوجی گرفتنو زیادتر میکنه

پیوست ها

• sample animation 1.zip
    17.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

! Milad

عضو جدید
من با sketch کار نکردم ولی اینطور که از مشخصاتش فهمیدم یه برنامه ای هست شبیه Revit !
حالا از دوستان کسی هست که با هر 2 تای اینا کار کرده باشه؟ و بگه که کدوم بهتره؟
و اینکه کدوم یکی از اینا رو میشه جایگزین اتوکد کرد؟

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
من با sketch کار نکردم ولی اینطور که از مشخصاتش فهمیدم یه برنامه ای هست شبیه Revit !حالا از دوستان کسی هست که با هر 2 تای اینا کار کرده باشه؟ و بگه که کدوم بهتره؟ و اینکه کدوم یکی از اینا رو میشه جایگزین اتوکد کرد؟
خب من با هردو درحد خوب کار کردم. رهیافت ایندو و کاربردشون متفاوته، مثل مقایسه ماشین مسابقه با بولدوزر... هرکدوم واسه یه کاریه و نمیتونن جانشین هم باشن. حتی با وجود اینکه اسکچاپ + پلاگین 2d tools و رویت با ابزار دتیل لاین، تقریبا میشن کد ولی خب کد نمیشن....با اینحال مهمترین مشخصه هرکدوم اینه:sketchup سریع و intuitive و واسه مدلسازی همه چیز از ساختمون تا ماشین... و سرعت یادگیری بالا. واسه سریع رسیدن به ایده حجمیRevit کند و logicalولی با قابلیت ادیت و حجمسازی نسبتا مناسب (ولی مثلا نمیشه باهاش ماشین مدل کنی و تقریبا مختص معماریه) و سرعت یادگیری کند (مثل کد...شاید بشه گفت). مهمترین قابلیت رویت، BIM بودنشه که خصوصا در خیلی کشورا مهمه.... واسه اجرایی کردن نقشه ها، خصوصا وقتی پروژه بزرگه و با کد ، باید خود طراح ابر مغز باشه که بتونه همه چیزو مرتبط با هم ببینه و به موقع هر تغییری رو تو همه شیتها اعمال کنه (کاری که کد معمولی نمیکنه! - البته کد آرکیتکترال انجام میده)تو خیلی کشورا ترکیبی از اسکچاپ+کد+رویت رو تو دانشگاه میخونن (حتی واسه برخی حجما شما به راینو هم نیاز پیدا میکنید

s.samaneh

عضو جدید
میشه برام توضیح بدی sketchapچه جور برنامه ایه .من با تری دی کار کردم یعنی برنامه ای شبیه هم هستن؟

tarane_a

عضو جدید
یکی کمک کنه. من نمیتونم پلان هامو روی هم بزازم. چیکار باید بکنم؟

golii

عضو جدید
سلام دوستان
1سوال دارم.میخام طرح یه باغ رو 3d کنم به نظرتون با کدوم نرم افزار انجام بدم راحتتره؟ساخت توپوگرافی و .....؟
کد؟اسکچاپ؟مکس؟

dadashpoor

عضو جدید
سلام دوستان
1سوال دارم.میخام طرح یه باغ رو 3d کنم به نظرتون با کدوم نرم افزار انجام بدم راحتتره؟ساخت توپوگرافی و .....؟
کد؟اسکچاپ؟مکس؟

سلامی دوباره به همه ی دوستان
در جواب دوستمون باید بگید شما با کدام نرم افزار راحتترین
تو اسکچ اپ به 2روش میشه توپوگرافی ساخت
1. از روی پلان
2. با مربع هایی که خوده اسکچ اپ میده

ساخت توپوگرافی از روی پلان به کمک دستور sandbox
1. ایمپورت کردن فایل کد و تبدیل کردن به صفحه

2. ارتفاع به خطوط به اندازه ی مورد نظر

3. گرفتن خطوطی که ارتفاع دادین و select کردن تمامی خطوط و زدن گزینه ای که تو عکس زیر مشخص کردم

4. همان طور که تو عکس زیر مشخصه میبینید که توپو گرافی ساخته شده

5. توپو گرافی که اسکچ اپ میده به صورت گروپ آمادست مثل عکس زیر

امیدوارم که این آموزش مورد استفاده قرار بگیره

dadashpoor

عضو جدید
file - import
از قسمت file of type اتوکدو انتخاب میکنین
توجه داشته باشید که اگه اتوکد اونجا نداشتید دلیلش license نبودن اسکچ اپتونه

dadashpoor

عضو جدید
سلامی دوباره به دوستان
این چیزی که آموزش حساب بشه یا نه ولی برای کشیدن سقف های شیب دار با زاویه مشخصه
view - toolbar - principal

1. وقتی دستور مشخص شده انتخاب کنین میتونید روی ساختمونتون همان طور که تو عکس معلومه خطهای فرضی با زاویه که خودتون میدین داشته باشین
قبل از کشیدن خطهای فرضی زاویش تایپ میکنید اینتر میکنید

مثل دفعه قبل اون سمتم همین کارو میکنین

مانند عکس زیر میتونین روی اون خطهای فرضی خط بکشید تا صفحه درست بشه

حالا صفحرو push / pull کنید تا انتحن ساختمون

در اخر خطهای فرضیرم پاک کنین

امیدوارم به کارتون بیاد

farzaneh salmani

عضو جدید
سلام خیلی خوب گفته بودی ممنون! راستی نمیشه یه پلانو تو کد کشید بعد مثل 3d اونو برد تو اسکچاپ و بهش بعد توروخدا راهنمایی کن آخه باید پروژمو یه هفته دیگه تحویل بدم؟!

dadashpoor

عضو جدید
از قسمت help تو نوار ابزار بالا welcome to sketchup انتخاب میکنی وقتی صفحتون باز شد حالا add lisence با کمک keygan lisence میشه همین ...:smile:

asegroup20

عضو جدید
سلام.من یه plugin نصب کردم که به نام fur plugin هستش که برای طراحی چمن و امثال اون هستش.ولی درست نمی تونم با تنظیماتش کار کنم.لطفا اگه کسی کار کردن با این پلاگین رو میدونه آموزش بدین.مرسی:cool:

dadashpoor

عضو جدید
سلام خدمت همهی دوستان امروز همینجوری داشتم دنبال bounse pack اسکچ اپ 8 میگشتم که متوجه شدم bounse pack اسکچ اپ 6 رو اسکچ اپ 8 نصب فقط باید آدرس اسکچ اپو به جای 6 -8 کنید . برام جالب بود بهتون بگم شاید شماهم مشکل امپورت کردن مدل داشته باشین :smile:

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
شاید بجهته بروز موندت خوب باشه که اینجا عضو بشید:http://forums.sketchucation.com/viewtopic.php?f=320&t=28179با اینحال من یه ترجمه ازش کردم که سعی کردم روون باشه.. به اینترتیب تقریبا خودش گویاس. فقط عضویت لازم داره. متاسفانه نمیدونم چرا مدیریت ضمیمه ها غیر فعال شده که آپلودش کنم مستقیما همینجا

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من امروز نرم افزاره اسکچ آپو دالود کردمو یکم باهاش بازی کردم که تونستم یاد بگیرم پلانو به حجم تبدیل کنم اما خیلی مشتاقم بدونم پلاگین و وی ری کردن یعنی چی؟
و چه جوری رندر بگیرم؟
من فقط کلاسه کد 2بعدی رفتم و نرم افزاره دیگه ای بلد نیستم

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
همیشه راه میونبر راه صحیحه، خصوصا تو آموزش نرم افزار. اگه واستون جذاب بوده، لطفا درصورت دسترسی به یه کلاس خوب رجوع کنید. باور کنید اینجوری تو زمان و هزینه صرفه جویی میکنید. اما پلاگین یه ابزار الحاقیه که کاری که خود نرم افزار نمیتونه یا به آسونی نمیتونه انجام بده رو واستون راحت میکنه. وی-ری هم یه پلاگین رنده.... که واسه اسکچاپ هم نسخه خودشو داره تا خروجیای واقعی بتونید داشته باشید

Sajjad_Fashion

عضو جدید
سلام استاد خسته نباشین ... من به شدت دنبال کلاس اسکچاپ حرفه ای و وی ری اسکچاپ تو رشت هستم ولی متاسفانه من جایی پیدا نکردم ... :( یکی دو تا بود که نهایت ابزار هارو معرفی می کردن و به درد یه پروِزه معماری نمی خوردن...اگه سی دی یا کتابی چیزی در تهران هست یا شما خودتون مجموعه ای کامل رو که خودتون قبول دارین رو بتونین تو جایی به دست ما ها که دسترسی به کلاس نداریم برسونین ممنونتون میشم