اموزش مربوط به:SKETCHUP

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
يه سوال
مثلا يه خونه تو اسكچ آپ سه بعدي كرديم حالا مي خوايم آسمون بندازيم پشتش
تو تري دي ميايم يه استوانه ميكشيم و بهش متريال آسمون ميديم
تو محيط اسكچ قضيش چيه؟
ممنون مي شم بگين

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه! ولی میدونید من چه جوری آسمون میذارم واسه کارم؟
تو قسمت استایل ها یه عکس به عنوان آسمون به watermark میدم و بعد ترانسپارنسی و جاشو مشخص می کنم! معمولاً باید stretch رو بزنم که کل بکگراند رو بپوشونه!

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
استاد يگانگي از كجا آموزششو ببينيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟youtuble chie?

خیلی عجیبه که یوتیوب نمیدونید چیه ... یوتیوب یه سایت که ویدئو میتونید توش سرچ کنید ... هرچی بخوای داره آموزش هم هست توش ..

این آموزش رو میتونید دانلود کنید ... 800 کیلوبایت

مشاهده پیوست LayOut Users Guide.pdf

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه! ولی میدونید من چه جوری آسمون میذارم واسه کارم؟
تو قسمت استایل ها یه عکس به عنوان آسمون به watermark میدم و بعد ترانسپارنسی و جاشو مشخص می کنم! معمولاً باید stretch رو بزنم که کل بکگراند رو بپوشونه!

roya_darya85

عضو جدید
سلام دوستان معذرت میشه یکی به من بگه سایز این components ها رو چطوری میشه تغییر داد؟:que: پیش پیش مرسییییییییی. :)

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان معذرت میشه یکی به من بگه سایز این components ها رو چطوری میشه تغییر داد؟:que: پیش پیش مرسییییییییی. :)

سلام
وقتی آوریش تو کارت روش کیلیک کد بعد برو تو tools بعد scale حالا هر اندازه ای که میخوای تغیرش بده

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کسی کرک پودیوم رو داره؟ پیشاپیش مرسی

roya_darya85

عضو جدید
سلام و ممنون از دوستان مخصوصا توضیحات استاد یگانگی یک سوال ؟
تو رندر پودیوم فقط متریال خود اسکچاپ می شه گذاشت از کجا متریال های بیشتری بگیرم یه link گذاشته بودن اما نشد لطفا راهنمایی کنید.;)

amini_farhang

عضو جدید
سلام و ممنون از دوستان مخصوصا توضیحات استاد یگانگی یک سوال ؟
تو رندر پودیوم فقط متریال خود اسکچاپ می شه گذاشت از کجا متریال های بیشتری بگیرم یه link گذاشته بودن اما نشد لطفا راهنمایی کنید.;)
تو اینترنت سرچ کنی تکسچر کلی گیرت میاد
اینم میزارم شاید کمک کنه http://www.cgtextures.com

roya_darya85

عضو جدید
تو اینترنت سرچ کنی تکسچر کلی گیرت میاد
اینم میزارم شاید کمک کنه http://www.cgtextures.com

مرسییییییییییی من تازه دارم sketch up یاد می گیرم به کسانی که می خوان تازه شروع کنن پیشنهاد می کنم حتما فیلم آموزشی رو ببینند کسی می دونه فرق نسخه های sketch up چیه به ظاهر که شبیه هم هستن؟؟؟؟

dadashpoor

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز این لینکی که من براتون گذاشتم یک سری تکسچر سنگ آنتیکه امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره.

http://www.pic.iran-forum.ir/images/fyt692qv4v5l9yn62x.rar

sfgl

عضو جدید
با سلام وخسته نباشید میشه بگین این چطور اموزشیه من اصلا سر در نمیارم در حالی که این ترم پایان نامه دارم وحسابی به دردم میخوره میشه اموزش رو کامل رو سایت بزارید ممنون میشمکsketch up

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات. با یه سرچ ساده free textures توی گوگل میتونید هرچی بخواید گیر بیارید و اینجوری تاپیک آموزش هم پراکنده و شلوغ نمیشه. بازم ممنونم

asegroup20

عضو جدید
مرسي مهندس.من هنوز با برجسه كردن متريال تو اسكچاپ- vray مشكل دارم.ممنون مي شم اگه منو راهنماي كنيد.vray 01.00.47 روي اسكچاپ 7

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
ابتدا یه تکسچر به سطحتون بدید و اندازشو با کلیک راست کردت رو سطح ، از گزینه texture تنظیم کنید ، یا اگه میخواین واسه کل مدل عوض بشه مستقیما تو خود متریال ادیتور اسکچاپ اینکارو بکنین... متوجه باشید که برای گروهها یا کامپوننتا حتما باید در حالت ادیتشون باشید و از بیرون متریالو به گروه ندید وگرنه امکان ادیت تکسچر رو ندارین.... به هر حال بعد از ادیت تکسچر ، متریال ادیتور وی-ری رو باز کنیدو تیک بامپ رو واسه اون متریال بزنید. رو m جلوش کلیک کنید تا صفحه جدیدی باز بشه، نوع مپتون رو tex-bitmat انتخاب کنید و از اونجایی که 3تا نقطه متوالی گذاشته و تو تصویرم با سبز درخشان مشخص شده مپ مورد نظر رو به اون تکسچرتون بدین

http://www.pic.iran-forum.ir/images/z2898q56graqgfhm1il.jpg

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه مشکلی با اسکچاپم دارم
چند وقتیه که فایل هایی که از اتوکد ایمپورت کردم تو اسکچاپ به سختی ادیت میشن
مثلا واسه یه move ساده برنامه هنگ می کنه و صفحه ش سیاه میشه
و هر چه قدر هم که صبر کنم تا برنامه عکس العمل نشون بده فایده نداره
و باید save کنم برنامه رو ببندم و دوباره باز کنم
این مشکل رو میشه با uninstall کردن و نصب مجدد حل کرد؟
یا مربوط به سنگین بودن فایل اتوکده؟

dadashpoor

عضو جدید
چگونگی کم کردن قوس از رمپ قوس دار

سلام به دوستان عزیز

1. کشیدن کف رمپ

2.pull/push کردن صفحه

3. شروع رمپتون باید مشخص کنید

4. بعد از مشخص کردن خط اون رو move میکنیم به کف باید دقت کنید اگه رمپتون چند خطه باشه نمیتونید به این راحتی رمپتون بسازید

5. کشیدن صفحهای که می خوایید از رمپ کم کنید(شکل اولیش)

6.pull/push کردن صفحمونه

7.select کردن کل کاره ctrl+a

8.اصلیترین موقعیت این کار همین قسمته right clik + intersect faces +with select

9. تو این قسمت میبینید که تمام سطوحی که متقاطع هستند بینشون خط بوجود آمده

10.حالا صفحهای که داشتیم افتاد روی سطح

11. حالا اون صفحاتو پاک کنید

12.اینم یک رندر خیلی معمولی

امیدوارم به کارتون بیاد

موفق باشین ;)

Svevs

عضو جدید
سلام , سوالی داشتم.. وقتی نقشه کد رو ایمپورت میکنم تو اسکچ آپ بعد میخوام قسمت های پلان رو Push/Pull کنم اما نمیشه و غیر فعاله .. مشکل از کجاست ؟
96.jpg

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
اولا هنگام ایمپورت به گزینه options دقت کنید که با مقیاس درست وارد کنیدو ثانیا معمولا به صورت یک کامپوننت وارد میشه (نشونشم اینه که وقتی انتخابش میکنید همش با هم انتخاب میشه) لذا روش کلیک راست کنید (درحالیکه انتخابه) و گزینه edit component رو بزنید و شروع کنید رو خطای کد خط بکشید. حواستون باشه که اگه خطا به هم نرسیده باشن یا از هم یکم رد شده باشن ممکنه حوب صفحه نزنه.

vahidkey

عضو جدید
سلام دوستان، کسی میتونه در این 2 مورد منو راهنمایی کنه:

1- در su 8 نمیتونم منطقه انتخاب شده در گوگل ارث را وارد نرم افزار کنم ، همه مراحل را درست میرم ولی پرتاب میشه به نقطه ای در آمریکا
البته بگم در su 7 مشکلی ندارم و براحتی این کار را میکنم، فکر میکنید علتش چیه؟

2- چطور میشه یک متریال را در یک ابعاد مشخص ایجاد کرد، منظورم ادیت کردن نیست، مثلا در یک نما،محل نصب سنگ ها را 40 * 40 ترسیم میکنم و وقتی در قسمت ادیت ابعاد را 40 * 40 میکنم متریال مورد نظر به صورت نیمه نمایش داده میشه و هر قدر ابعاد را هم کم و زیاد میکنم بازم در کادر ترسیم شده متریال کامل ندارم.
ممنون از شما

آخرین ویرایش: