اموزش مربوط به:SKETCHUP

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام . اول ورژن free یا معمولی رو نصب کنید و بعد ورژن pro ضمنا مطمئن بشید که آخرین ورژن (شش و چهار ) رو نصب میکنید . میتونید با

ehsan1982

عضو جدید
با سلام و تشکر از آموزشهای شما
بعد از نصب و اجرای پودیوم 1.6 پسورد لازم داریم
ممنون می شم اگه پسوردشو دارین بدین

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
ممنون و اینکه این لینک ورژن 7 فریه و برای ورژن 7 پرو از خود نرم افزار ، توی هلپ ، چک فور آپدیت رو بزنید ، برای اکتیو کردن هم همون سریال نامبر و اکتیویشن کد قبلی رو بدید.:
برای جزئیات بیشتر و اینکه به چه سخت افزاری نیاز هست به این لینک مراجعه کنید:
http://sketchup.google.com/support/bin/answer.py?answer=36208
در ضمن برای ویستا یا اپل هم لینکای جدا هست!

manp_m

عضو جدید
Google sketchup 7

Google sketchup 7

این هم تورنت Su7 البته نسخه پرو نیست .برای کسانی که برای دانلود از سایت گوگل مشکل دارند.;)

پیوست ها

• [isoHunt] Google_SketchUp_7.rar
    10.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Designer.tu

عضو جدید
سلام و درود بر همه اساتيد محترم مخصوصا نينو خانم و آقاي يگانگي عزيز.
من 2 روز كه با اين نرم افزار آشنا شدم , واقعا فوق العاده ست.
دارم آروم آروم از تجربيات شما استفاده ميكنم و يادش ميگيرم.
2 روز پيش من ورژن 7 رو دانلود كردم ولي كركش كار نكرد. ميخواستم در صورت امكان محبت كنيد و كيجان يا كرك ورژن 7 اين نرم افزار عالي رو اينجا محبت كنيد.
بازم ازتون به خاطر آموزشاي خوبتون ممنون و سپاس گذارم

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
الان 3 نسخه از 7 هست که با اپل، vista و xp کار میکنن. خصلت dynamic component های ورژن 7 واقعا فوقالعادس. در صورتی که کرک گیر بیارم لینک میگذارو ، با اینحال قول میدم تا 1 ماه دیگه ، گوشه میدون انقلاب گیر بیاد. :)

Arash_shah

عضو جدید
با سلام
ظاهرا تو su 7 خبری از رندرر فتوریالی که قرار بود باشه نیست ، منوی plugins هم نداره، شایدم من اشتباه می کنم اما باید بگم تو نگاه اول که منو نا امید کرد. امیدوارم توی کار کردن نظرم عوض بشه

abbasbeigy

عضو جدید
GISPlugin

GISPlugin

سلام دوستان
خسته نباشد.

من دنبال یه Plugin از نرمافزار sketchUp6 برای نرمافزار ArcGIS 9.2 هستم ولی متأسفانه به هر

دری میزنم به در بسته می خورم. همه جا بلوکه شده واسه ایرانیها.

لطفاً اگه پیدا کردین یا لینک دارین بذارین تا من هم بگیرم.

با سپاس فراوان

abbasbeigy

عضو جدید
gis Plugin

gis Plugin

سلام و خسته نباشید جناب مهندس یگانگی عزیز

ممنون از راهنماییتون

امامن هنوز نتونستم Plugin را دریافت کنم

این لینک دانلودشه:
http://dl.google.com/sketchup/gsu6/p...tchUp6ESRI.exe

این هم لینک صفحه دانلود:
http://sketchup.google.com/download/plugins.html

اما نمیتونم دانلود کنم. حتی وقتی با پروکسی داخل میشم ، 10% دانلود میکنه بعد Error میدهhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.:smile:

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
plugin mirror

plugin mirror

unzip plz to yr plugin folder فایل ضمیمه رو باز کنید و تو فولدر پلاگینا بریزید. ;برنامه رو باز و بسته کنید ، به منوی راست کلیک mirror اضافه شده

پیوست ها

• Mirror_31.zip
    3.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

suratak

عضو جدید
سلام به همگی .متاسفانه متریال های جدیدی که از اسکچ دانلود کردم .بعد از وارد کردن به فایل متریال ها داخل قسمت نمایش متریال ها ظاهر نمی شه. تنها در قسمت edit دیده میشه.نمی دونم اشکال از کجاست!!

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام. لطفا در مورد نحوه افزودن متریالا بیشتر توضیح بدید.

hadiam

عضو جدید
با سلام خدمت اساتید
آقای یگانگی عزیز یه سوال داشتم در رابطه با فایل رندر شده در پست 41 صفه 5 تاپیک Render اینکه این حالت نور پشت پرده ها رو چه جوری ایجاد کردین
چون وقتی از rectangle light خود su هم استفاده می کنم بازتاب نور مثه کار شما رو نداره و حتی متریال هم روی پرده ها اعمال می کنم از خصلت diffuse سیاه میشه موقعه render.
البته تنظیم نور خود su و حتی همون multiplie خود vray رو هم انجام دادم باز هم مثه کاره شما نشد.
اگه امکان داره یه توضیح مفضل بده که من با مبحث نور یه جورایی مشکل دارم و حتی نمی تونم نوری مثه لامپ درست کنم البته vray ملاک کارمه
این پست رو تو قسمت رندر هم دادم عذر می خوام دیدم اینجا پست جدید دادین شاید اونجا ندیدن

آخرین ویرایش:

hadiam

عضو جدید
در وی-ری کافیه به یه متریال خصلت نور دهی بدید تا به منبع نور تبدیل بشه . یعنی یه لایه emmiter بهش اضافه میکنید.
خود وی ری هم 2 نوع نور داره 4گوش ( یا صفحه ای ) و نقطه ای . هر کدام ازینها هم نکته های کوچیکی داره که در اینده به تدریج میگم .

سلام
آقای یگانگی میشه منظورتون رو درباره لایه emmiter برای نور واضح تر بگید یعنی باید در قسمت متریال ها این لایه رو ایجاد کرد یا تو خود لایه های su باید این نام رو داشته باشه
درباره تولید نور صفحه ای و نقطه ای هم از vray مطلع ام

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
وی-ری به شما اجازه میده 4نوع لایه (یا خصلت) به متریالتون بدید:نوردهی، انعکاس، بافت-رنگ و نهایتا لایه شفافیت. که به ترتیب معاذل :emissive,Reflection,diffuse, refraction باشه.
تو تصویر ضمیمه ساخت متریال منیر (نورده) رو توضیح دادم.

پیوست ها

• emitter.jpg
    emitter.jpg
    7.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
گویا فایل ضمیمه مشکلی داره ،لذا اونو زیپ کردم.

پیوست ها

• emitter.zip
    78.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Designer.tu

عضو جدید
.با سلام
آقاي يگانگي عزيز پلاگيني كه ميرور رو اضافه ميكنه رو ميشه لينكش رو محبت كني؟
و در يجايي گفتين كه با راست كليك و انتخاب دويده ميشه جسم رو به دو قسمت تقسيم كرده . من كه با راست كليك كردن رو موضوع همچين كلمه اي رو نديدم. حتما پلاگينه ! ميشه آدرس پلاگينش رو هم محبت كنين

Designer.tu

عضو جدید
به خاطر پلاگين ميرور. درست فرموديد دويده هست من شكل رو اشتباه انتخاب ميكردم.
متشكر برادر.
مي خواستم ازتون سوال كنم كه sketch up كلا چند تا پلاگين اصلي داره كه با اونا ميشه عين 3دي مكس كار كرد و هيچ مشكلي نداشت غير از پلاگين هايي كه هر روز درست ميشه و رو سايت ها انداخته ميشه!
راستيتش ديروز از استادمون در رابطه با sketch up سوال كردم گفت : واسه كاراي دانشجويي خوبه !
يعني فقط كاراي دانشجويي!

Designer.tu

عضو جدید
و يه سوال ديگه ببخشيد چرا وقتي از اتوكد مثلا يه جسم كروي مثل دايره رو وارد sketch up ميكنيم دايره خالص به ما نميده و اطراف دايره رو شكسته شكسته نشون ميده ! و آيا براي اين راهي هست و ايا ميشه در نرمي دايره رو در sketch up افزايش داد؟

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
برای طراحی های کوچک و متوسط خوبه ولی قطعا برای کارای سنگینتر ... مشکله ... با اینحال خوبه نظر معمارای جاهای دیگه دنیا رو هم بدونیم . مثلا فروم معماری و طراحی :
http://www.pushpullbar.com/forums/software-lab/
http://www.pushpullbar.com/
بله .. وقتی میرید پایین صفحه میبینید که نرم افزار برگزیدشون اسکچاپه....

دایره در su یه 24 ضلعیه و میشه اجزاش رو زیادتر کرد. مثلا در مورد دایره import شده از cad :
با دوبل کلیک وارد اون شکل که الان یه کامپوننته می شیم.
حالا روش رایت کلیک میکنیم و entityinfo رو انتخاب میکنیم و segment رو از 24 به مثلا 50 تغییر میدیم

آخرین ویرایش:

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
برای پودیوم ( وقتی فضای داخلی رندر میکنیم و معمولا تاریکه) یه چندتا preset ساختم ( که روشنتر رندر میگیره) و کافیه ازzip خارج و توی فولدر preset های پودیوم بریزید و su رو باز کنید.(یکیشم مال من نیست .و من فقط ویرایشش کردم..optimalem)

پیوست ها

• other settings.zip
    7.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش: