اموزش مربوط به:SKETCHUP

nino

مدیر بازنشسته
بچه ها من اصلا سی دی این برنامه رو نمی تونم گیر بیارم

یه سایتی معرفی کنید تا راحت من بتونم این برنامه رو دانلود کنم یه دنیا ممنون:redface:
برای دانلود از گوگل نیاز به یه برنامه داری که ip تو رو مخفی کنه چون از گوگل ایرانی ها نمیتونن دانلود بکنن :(

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
نینو جون شما نمی تونی برنامه رو برا من بزاری تا من بتونم دانلود؟؟:cry:

یا می تونین آدرس سایت رو بدین تا من برم از کافی نت دانلود کنم

jey_jey

عضو جدید
برای دانلود از گوگل نیاز به یه برنامه داری که ip تو رو مخفی کنه چون از گوگل ایرانی ها نمیتونن دانلود بکنن :(

گشت و گذار مخفيانه در اينترنت با Easy Hide IP 1.6
Easy Hide IP ابزار جدیدی در زمینه آی پی است که طبق گزارشات در بسیاری از موارد از نمونه پرطرفدار مشابه یعنی Hide IP Platinum بسیار بهتر عمل نموده است. این برنامه با شناسایی آی پی و موقعیت جغرافیایی شما با عملکرد خاص خود آی پی شما را مخفی نگه میدارد و در نتیجه سایت هایی که با آی پی شما سر و کار دارند قادر به ذخیره آی پی شما نخواهند بود و با اطمینان خاطر در اینترنت میتوانید فعالیت کنید بدون اینکه نگران باشید. این برنامه علاوه بر مخفی کردن خودکار آی پی شما به طور دستی نیز امکان تغییر آی پی را به شما میدهد.
محافظت شما از سایت هایی که از روی آدرس IP ، جاسوسی تان را کرده و ایمیل های تبلیغاتی بیشماری برایتان ارسال می کنند، محافظت از اطلاعات شخصی شما از جمله آدرس ایمیل تان ، تا آژانس های تبلیغاتی و بازاریاب ها نتوانند با بدست آوردن آنها و همچنین دانستن علاقه مندی های شما، برایتان ایمیل های تجاری و تبلیغاتی ارسال کنند، محافظت از کامپیوتر تان، با مخفی نمودن آدرس IP و همچنین سیستم عامل از دست حملات هکرها، قابلیت تعویض متناوب آدرس IP جهت افزایش ضریب اختفاء و امنیت در اینترنت، از بین بردن محدودیت هائی که برخی از صاحبان منابع اینترنتی در برخی از کشورها و منطق جغرافیایی برای کاربران اعمال می کنند، فرستادن اطلاعات بدون نشان دادن آدرس IP واقعی تان، توانائی نظارت و بازبینی عملیات موتورهای جستجو بیگانه، فعال و غیر فعال نمودن برنامه تنها با یک کلیک و ...
قابلیت های کلیدی نرم افزار Easy Hide IP 1.6:
- جلوگیری از هك شدن
- گشت و گذار مخفیانه در اینترنت
- به طور مکرر آی پی را تغییر داده تا آی پی اصلی شناسایی نشود
- فعال شدن و فعال نشدن برنامه تنها با یک کلیک
- استفاده از آی پی مخصوص و آزاد کشور ها و مناطق جغرافیایی
- پست دادن در سایت ها وتالارهای گفتمان بدون نمایش آی پی واقعی شما
- استفاده از سرویس ایمیل برای دادن ایمیل های ناشناس برای افراد
- قابل نصب بر روی ویندوز های 98, ME, 2000, XP, 2003 و ویستا
- و ...

دانلود با حجم ۲.۵ مگابایت
http://www.kamyabonline.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2142

maghsoodrayaneh

عضو جدید
:que:دوستان من يک سئوال برايم بوجودامده نرم افزار Google SketchUp 6براي رسم سه بعدي است يا سه بعدي را مياري داخل روش کارمي کني چون سه بعدي کشيدن توش يه جورايي محال به نظر مي رسه ممنون

binahayat_m

عضو جدید
بچه ها من اصلا سی دی این برنامه رو نمی تونم گیر بیارم

یه سایتی معرفی کنید تا راحت من بتونم این برنامه رو دانلود کنم یه دنیا ممنون:redface:

http://www.daryasoft.com
سايت بالا تو قسمت نرمافزار هاي مهندسيش داره
اگه بتوني تهيه كني خيلي خوبه
چون همراش pdf اموزشي و بانس پك و vray هم داره

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان . تو فکر ساخت یه cd آموزشی su هستم که از مقدماتی تا رندر v-ray رو شامل بشه ... کسی از شماها میتونه شرکت کامپیوتری مناسبی رو معرفی کنه؟ ممنون میشم

maghsoodrayaneh

عضو جدید
سلام به همه دوستان . تو فکر ساخت یه cd آموزشی su هستم که از مقدماتی تا رندر v-ray رو شامل بشه ... کسی از شماها میتونه شرکت کامپیوتری مناسبی رو معرفی کنه؟ ممنون میشم
اگرمنظورت روش ساخت است مي توني با نرم افزار adobe captivate اين کارو به بهترين نحو انجام بدي اگرهم مي خواي يه شرکت برات آماده کنه بي خيال شو چون اونا شريک توکارشون نميارن مگه اينکه سرت کلاه بذارن خودت آماده کن بده به اين موسسات تبليغاتي تا برات بسته بندي وپخش کنن

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
ممنون از نظراتتون . من با wink تجربه ساخت تاتوريال رو دارم . ولي راه و چاه بازار رو اصلا نمي دونم. به هر حال ممنونم و باز هم منتظر ميمونم .

jey_jey

عضو جدید
قابل توجه دوستان عزیز کتاب آموزش sketchup به همراه سی دی آموزشی برنامه از مقدماتی تا رندر با وی ری،پودیوم و چند پلاگین دیگه در حال چاپه و احتمالا تا چند هفته دیگه تو بازاره .از انتشارات آینده سازان و انتشارات شهر آب ;)

nino

مدیر بازنشسته
قابل توجه دوستان عزیز کتاب آموزش sketchup به همراه سی دی آموزشی برنامه از مقدماتی تا رندر با وی ری،پودیوم و چند پلاگین دیگه در حال چاپه و احتمالا تا چند هفته دیگه تو بازاره .از انتشارات آینده سازان و انتشارات شهر آب ;)

نویسنده اش کیه ؟

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
آموزش مدل صندلی

آموزش مدل صندلی

چه خبر خوبی در مورد کتاب :)
یه تاتوریال آموزش صندلی گذاشتم و امیدوارم واضح باشه .

پیوست ها

• chair tut.rar
    263.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

سعیده معمار

عضو جدید
چه خبر خوبی در مورد کتاب :)
یه تاتوریال آموزش صندلی گذاشتم و امیدوارم واضح باشه .
سلام جناب مهندس.ببخشید میخواستم ببینم شما کلاس راندو نمیذارین راستش من توی یکی از شهرهای استان اصفهان زندگی میکنم توی سایتی کا نوشتین رفتم دیدم اصفهانی هستین از کاراتونم خوشم اومد.لطفا حتما جوابم رو بدین.منتظرم.با تشکر فراوان

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
در حال حاضر من تنها در آموزشگاه سایه روشن اصفهان کلاس دارم ( راندو و پرزانته ). نمی دونم شاید با قوانین سایت مساله داشته باشه ولی شمارش 2211870 میتونید تماس بگیرید و اونجا شرایط رو بپرسید.
کسایی که تو اصفهان میخوان نرم افزار su (اسکچاپ ) رو تهیه کنن میتونن به مرکز رایانه شهرداری روبروی هتل عباسی و یا فرید رایانه مجتمع چهارباغ ( زیر زمینش ) مراجعه کنند.

پیوست ها

• home interior.rar
    311.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

سعیده معمار

عضو جدید
در حال حاضر من تنها در آموزشگاه سایه روشن اصفهان کلاس دارم ( راندو و پرزانته ). نمی دونم شاید با قوانین سایت مساله داشته باشه ولی شمارش 2211870 میتونید تماس بگیرید و اونجا شرایط رو بپرسید.
کسایی که تو اصفهان میخوان نرم افزار su (اسکچاپ ) رو تهیه کنن میتونن به مرکز رایانه شهرداری روبروی هتل عباسی و یا فرید رایانه مجتمع چهارباغ ( زیر زمینش ) مراجعه کنند.
سلام.ببخشید که مزاحم شدم و وقتتونو میگیرم و این سوالات رو توی این تاپیک مطرح میکنم شرمنده.با عرض معذرت میخواستم ببینم کلاس هاتون چه مدت طول میکشه.یه سوال دیگه اینکه باچی یاد میدین و من هر موقع اقدام به ثبت نام کنم برام کلاس میذارین.شرمنده مزاحم وقت با ارزشتون میشم اگه جواب بدین ممنون میشم.بعدش با آموزشگاه تماس میگیرم.بازم از لطفتون نهایت تشکر رو میکنم

azam

عضو جدید
واسه ساختن مخروط توی su دستور خاصی هست ؟
کلا واسه حجم هایی که سطح مقطع بالا و پایینشون با هم هم اندازه نیست باید چی کار کنیم ؟
یک سوال دیگه هم داشتم :
دستوری که مثل slice توی اتوکد باشه واسه su وجود نداره ؟مثلا اگه حجم مخروط رو ساختیم و خواستیم قسمت قله ی اونو برش بدیم باید چی کار کنیم ؟

azam

عضو جدید
کلا واسه حجم هایی که سطح مقطع بالا و پایینشون با هم هم اندازه نیست باید چی کار کنیم ؟
یک سوال دیگه هم داشتم :
دستوری که مثل slice توی اتوکد باشه واسه su وجود نداره ؟مثلا اگه حجم مخروط رو ساختیم و خواستیم قسمت قله ی اونو برش بدیم باید چی کار کنیم ؟
اومدم بگم سوالو پس می گیرم...خودمم نمی فهمم چرا این سوالو پرسیدم...فکر کنم یکم گیج می زدم...شایدم با اتوکد 3 بعدی قاطی کرده بودم که دنبال یک دستور خاص بودم...خلاصه خودمم امروز که داشتم با su کار میکردم از سوالم خندم گرفته بود ;)

nino

مدیر بازنشسته
یک سوال دیگه هم داشتم :

عزیزم پس خودت فهمیدی ؟ follow me و intersect ;)

• Like
واکنش ها: azam

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
آخرین ورژن از نسل sketchup 6 رو ازین آدرس بگیرید . و لطفا IP رو مخفی کنید :
http://sketchup.google.com/gsu6/download.html
و اینم یه پلاگین واسه dof رندر v-ray ; اگه بخواین دقیقا محل دوربین و هدفش رو تعیین کنید : unzip کنید و تو فولدر پلاگینا بریزید ( مجبور شدم فینگلیشش کنم ، چون از فونتای فارسی مطمئن نبودم ) . حالا به منوی view دو آپشن اضافه میشه

پیوست ها

• camera_parameters.zip
    1.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

nino

مدیر بازنشسته
من یک سری plug in رو تو قسمت plug in skrtch up ریختم . ولی وقتی sk رو باز میکنم این error رو میده . من باید اونا رو تو یه فلدر بریزم ؟

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
joint pull push version haye mokhtalef ba nahve nassbe mokhtalef dare . house bulder chize bedard khori nist va mitooni pakesh koni
فایلی که دیروز آپلود کردم فارسی نیست ، به جاش اینو بریزد تا به منوی camera آپشنای جدید اضافه بشه ( زیپش رو باز کنید و بریزید )

پیوست ها

• camera_parameters.zip
    1.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان

ممنون از زحماتتون

من بالاخره تونستم نرم افزار Google SketchUp را پیدا کنم.

و رو سیستمم نصب کنم. وقتی که نصب کردم علاوه بر آیکن این برنامه یه آیکن دیگم به اسم LayOut

رو دیسکتاب اومد سوالم اینه آیا اون برنامه هم مرتبط به Google SketchUp هستش؟؟

زمانی که من برنام رو باز می کنم یه کدی می خواد به این شکل که وقتی گزینه پایین رو می زنم تا

بتونم از v_ray استفاده کنم همون دفعه رو می تونم استفاده کنم و هر دفعه باید فعال کنم.

ولی گزینه اول رو می زنم یه کدی می خواد که من ندارم .

می خواستم منو لطفا راهنمایی کنید تا مشکلم حل شه.

یه سوال دیگه که داشتم اینه که آیا با فعال نمودن v_ray چیز دیگه ایی لازم نیست انجام بدم و می تونم

از این برنامه استفاده کنم.

آیا با استفاده از این برنامه میشه نور و back gruod و درخت و این جور چیزها گذاشت؟

عکسای صفحات رو می زارم

nino

مدیر بازنشسته
خوب عزیزم راستش این vrayها تریال هستن و بعد از یه مدتی قابل استفاده نیستن . من باید برم cd شو بخرم احتمالا اون کرک یا سریال نامبر داره . اینا دانلودی از اینترنت هستن .

lay out هم مرتبط به اسکچ اپ هست مثل کد که lay out داره

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
نینو جون من سی دی شو گرفتم اینجوری شد حالا آقا تاکید کرده بود که کرک شده هستش

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشین میشه از SketchUp به تری دی مکس کارمونو ببریم؟

یک سوال دیگه که وقتی یه طرح 3 بعدی رو از اتوکد به SketchUp می بریم و بهش متریال می دیم وقتی با v_ray رندیر می گیرم اصلا شکلم دیده نمی شه و صفحه

خالی نشون داده میشه و وقتی با خودهSketchUp یه طرح 3بعدی میسازم و رندر می گیرم نشون میده ولی خیلی طرح کوچیکه و وقتی سیو می کنم. تصویر کوچیکی بدست

می یاد از کجا می تونم رند رو شفاف تر و نزدیکتر بکنم؟
و یه خواهش دیگه ایی که داشتم اینه که میشه دادن نور تو این برنامه رو یه کم توضیح بدین

jey_jey

عضو جدید
خوب عزیزم راستش این vrayها تریال هستن و بعد از یه مدتی قابل استفاده نیستن . من باید برم cd شو بخرم احتمالا اون کرک یا سریال نامبر داره . اینا دانلودی از اینترنت هستن .

lay out هم مرتبط به اسکچ اپ هست مثل کد که lay out داره

برای کرک شدن وی ری باید چندتا فایل dllرو روی سیستم کپی کنید که دیگه مشکلی نداشته باشه.وقت کردم براتون میزارم

در مورد کتاب آموزش su چون مشکلاتی در مورد هزینه چاپ با ناشر پیش اومده چند هفته ای طول می کشه تا مشکل رفع بشه چون کاغذ گرون شده.

• Like
واکنش ها: nino

jey_jey

عضو جدید
ببخشین میشه از SketchUp به تری دی مکس کارمونو ببریم؟

یک سوال دیگه که وقتی یه طرح 3 بعدی رو از اتوکد به SketchUp می بریم و بهش متریال می دیم وقتی با v_ray رندیر می گیرم اصلا شکلم دیده نمی شه و صفحه

خالی نشون داده میشه و وقتی با خودهSketchUp یه طرح 3بعدی میسازم و رندر می گیرم نشون میده ولی خیلی طرح کوچیکه و وقتی سیو می کنم. تصویر کوچیکی بدست

می یاد از کجا می تونم رند رو شفاف تر و نزدیکتر بکنم؟
و یه خواهش دیگه ایی که داشتم اینه که میشه دادن نور تو این برنامه رو یه کم توضیح بدین
برای بردن به مکس یا کد باید اکسپورت تریدی یا کد بگیری
برای رندر گرفتن از حجمی که از کد اوردی روش راست کلید کنم explodeرو بزن حالا رندر بگیر
اگر تصویرت از نظر سایز کوچیکه از تنظیمات output ویری سایز تصویرتو بزرگ کن
در مورد نور و تنظیمات سایه سر فرصت برات یه pdf می زارم