[ اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد 91 دانشگاه آزاد ]

s.matavos

عضو جدید
یعنی به نظر شما بالاخره من چی انتخاب کنم که حتما حتما دیگه تهران قبول بشم؟:cry:

ببین کدوم گرایش، تراز (نمره) آخرین نفرش کمترین هست میون همه گرایشا، یعد با تراز خودت قیاس کن. معمولا از اختلاف 500 با تراز (تراز تو بالاتر باشه) با امید خدا اگه اطواری در نیارن، بی شک قبولی. مثلا اگه آخرین تراز قبولی سینتیک 4900 بوده، تراز شما اگه 5400 باشه توی اون واحد دانشگاهی قبولید.

sarang

عضو جدید
بچه ها اگه کسی از آخرین تراز قبولی فرایند تهران-شمال . جداسازی تهران-شمال.پدیده ها تهران-شمال.امسال یا حداقل یکی از اینا اطلاعی داره بذاره لطفا.توروخدا یکی کمک کنه......:cry:

s.matavos

عضو جدید
بچه ها اگه کسی از آخرین تراز قبولی فرایند تهران-شمال . جداسازی تهران-شمال.پدیده ها تهران-شمال.امسال یا حداقل یکی از اینا اطلاعی داره بذاره لطفا.توروخدا یکی کمک کنه......:cry:
شما خودت چه گرایش امتحان دادی؟توی کارنامت تراز آخرین نفر رو نوشته. البته توی همون گرایش فقط. واسه بقیه گرایشا دوستان لطف می کنن و میان می گن ایشالا! نگران نباش.

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من واسه فرایندشو میدونم که 6800 بود ترمو هم 4900. پارسال جداسازی 5900 بود امسالو نمیدونم.

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من واسه فرایندشو میدونم که 6800 بود ترمو هم 4900. پارسال جداسازی 5900 بود امسالو نمیدونم.

s.matavos

عضو جدید
بزارین دفترچه بیاد ببنین کجا ها ظرفیت داره و باید مسافت را هم در نظر بگیرین اگه براتون مهم نیست کدوم شهر باشه شهرستان را بزنین احتمال زیاد میارین تهران جنوب احتمال زیاد تکمیل ظرفیت تا 160 ور میداره

دوست عزیز، کی آخه بلند میشه آزاد ارشد بره شهر دیگه؟ هزینه خام اتمام ارشد همینجوریش (بدون احتساب سالی 10% افزایش) 12-13 م تومن در میاد. فقط مسافت رو در نظر می گیری شما؟

s.matavos

عضو جدید
من با رتبه 60 آخرین فرد قبولی 25 احتمالش هست همین شهرضا رو بیارم!؟
شهرضا امسال 8تا گرایش آورده بود من خنگ فرایند رو زدم!

توی گرایش های دیگه قبولی. این آقای دانشجو خودش گفته که ارجحیت در تکمیل ظرفیت امسال بر این دو اصل بنا گشته است: یکی نمره داوطلب و دیگری بومی گزینی. و خوشا به سعادت کسانی که در دانشگاه امتحانی خویش، چند گرایش دارند که در مرحله تکمیل ظرفیت دعا گوی این سیره جدید خواهند بود! :biggrin:

s.matavos

عضو جدید
دانشگاه آزاد اسلامی -
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به امکان انتخاب رشته مجدد پذیرفته نشدگان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی گفت: جزئیات این موضوع اواخر شهریورماه اعلام خواهد شد.
ناصر اقبالی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اظهار داشت: به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که در مرحله اول پذیرش آزمون کارشناسی ارشد سال 1391 دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته نشدند، می‌رسانیم که در رشته شهرهایی از واحدهای دانشگاهی و پردیس‌های واحد علوم و تحقیقات ظرفیت ارشد وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی انتخاب رشته شهر مجدد پذیرفته نشدگان در آزمون کارشناسی ارشد سال 91 دانشگاه آزاد اسلامی را اواخر شهریور ماه به اطلاع خواهیم رساند.
به گزارش آنا، در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی 625 هزار و 935 نفر ثبت‌ نام کردند که از این تعداد 80 درصد معادل 499 هزار و 850 نفر در جلسه آزمون حضور داشتند ضمن اینکه تعداد پذیرفته‌شدگان این آزمون 63 هزار و 419 نفر است.

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام منم شیمی پلیمر قبول شدم دانشگاه آزاد شیراز ولی هیچ شناختی از این گرایش ندارم ؟چجوریاست بدرد میخوره واسه ادامه تحصیل؟من هدفم استاد دانشگاه شدنه با این مدرک میشه به چه رشته ای درس داد ؟مهندسی شیمی یا پلیمر؟اصلا بازار کار داره این مهندسی شیمی گرایش پلیمر؟

بازار کارش واسه خانم خوبه شما فقط ارشد بخوون گرایش مهم نیست!

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی گرایش های دیگه قبولی. این آقای دانشجو خودش گفته که ارجحیت در تکمیل ظرفیت امسال بر این دو اصل بنا گشته است: یکی نمره داوطلب و دیگری بومی گزینی. و خوشا به سعادت کسانی که در دانشگاه امتحانی خویش، چند گرایش دارند که در مرحله تکمیل ظرفیت دعا گوی این سیره جدید خواهند بود! :biggrin:

خوب چه گرایش بزنم بهتره؟بیوشیمی چطوریاست؟
چرا همه از محیط زیست فرارین ؟مگه برای خارج از کشور خوب نیست؟
احتمال میدین ترمو هم بیارم؟
من کلی سوال تو ذهنمه!
یعنی شما احتمال بالا میدین که من شهرضا رو بیارم ؟
انتخاب اول مهمه؟مگه چندتا انتخاب داریم؟

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا... منم قبول نشدم. مهندسی شیمی پلیمر شیراز زده بودم رتبه م شده 37. تا 23 بیشتر نمی گرفت. بچه ها چند تا سوال! اول اینکه واسه تکمیل ظرفیت باید ثبت نام کرد (نخندین، خب بار اوله می خوام تکمیل ظرفیت شرکت کنم!)؟ دوم اینکه همه با هر رتبه ای می تونن توی تکمیل ظرفیت ثبت نام کنن؟ سوم اینکه من با توجه با این اختلاف رتبه 14 تایی احتمال قبولیم هست یا نه؟ چهارم اینکه(!) علوم و تحقیقات فارس کسی می دونه ارشد مهندسی شیمیش چه گرایشی هست؟ پنیجم اینکه معدل کارشناسیم 18.02 هست و نفر اول توی فارغ التحصیلای 91. سهمیه ای برای ما بچه اینجوریا در نظر گرفتن؟! چجوریاس جرانیش؟ :razz: سپاس فراوان همراه با تبریک به میس پونه! اگه قبول شده بودم الان همکلاسی بودیم! :)

شما میتونین همین الان هم از بالا بودن معدلتون استفاده کنین و درخواست بدین .چون کنکور آزاد رو دادین راه کاملا بازهستش!

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
من حدودا از سال 86 روی همه گرایش ها مطالعه داشتم! از بس که عاشق این رشته هستم و روش تعصب دارم! هر سوالی دارید بپرسید، بنده حقیر هم در حد توان اطلاع رسانی خواهم کرد :دی

شما میگین کدوم گرایش رو بزنم ؟قطعا محیط زیست .بیوشیمی و پدیده های انتقال خالی می مونه!فرق پدیده انتقال با محیط زیست زیاده؟
با محیط زیست میشه تو صنعت کار کرد یا خیر؟
بیو چطوره؟

s.matavos

عضو جدید
شما میگین کدوم گرایش رو بزنم ؟قطعا محیط زیست .بیوشیمی و پدیده های انتقال خالی می مونه!فرق پدیده انتقال با محیط زیست زیاده؟
با محیط زیست میشه تو صنعت کار کرد یا خیر؟
بیو چطوره؟

محیط زیست، بیو و نانو (که مورد آخری رو آزاد نداره) بهترین گرایش ها مورد قبول خارج از این خاک پر گهر هستن! اول این رو مجددا یادآوری کنم. گرایش در ارشد ارجحیت نداره. اون چیزی که مهمه،قوی کار کردنه. ISI مثلا!
ولی بیو و محیط زیست چون از لحاظ محتوای ارائه شده درسی، یه ذزه یا سایر گرایش ها متفاوته (مقلا تصفیه پساب داره، علوم آئروسول داره، ایمنی صنعتی و کلا دروسش نسبت به سایر گرایشا خشک تره!) واه همین هم، اونایی که می دونن اینجوره و به سلیقشون جور نیست، نمی رن. ولی بین این سه تایی که شما فرمودین، سلیقه و نظر شخصی من روی گرایش شیرین transport phenomena یا همون پدیده های انتقال هست. که همون جور از اسمش مشخصه، محوریتش روی مکانیک سیالات، حرارت و جرم هست. اگه به این درسا علاقه داری و ریاضی هم دوست داری، خوبه، وگرنه اون دو تای دیگه! کلا ارشد خوبه! بیو و محیط زیست زیاد جایگاه مناسبی در صنعت "ایران" ندارن.

s.matavos

عضو جدید
خوب چه گرایش بزنم بهتره؟بیوشیمی چطوریاست؟
چرا همه از محیط زیست فرارین ؟مگه برای خارج از کشور خوب نیست؟
احتمال میدین ترمو هم بیارم؟
من کلی سوال تو ذهنمه!
یعنی شما احتمال بالا میدین که من شهرضا رو بیارم ؟
انتخاب اول مهمه؟مگه چندتا انتخاب داریم؟

اگه از تراز های آخرین نفر قبولی اطلاع داشته باشید، و تراز شما از اونا بالاتر باشه، هر گرایشی رو میشه انتخاب کرد. شما ترازت چقدر شده؟
سیستم اولویت بندی ماشینی آزاد، بر خلاف سیستم ارزش گذاری سنجش، انتخاب اول رو ملاک رده بندی قرار میده.
در حد نصیحت نیستم، یه وصیت برادرانه از من داشته باشین:
اون انتخابی رو اول بزنید که ریسک ریزش کمتری داره و احتمال قبولی بیشتر و باز هم تاکید می کنم: بدون در نظر گرفتن علاقه به گرایش!

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه از تراز های آخرین نفر قبولی اطلاع داشته باشید، و تراز شما از اونا بالاتر باشه، هر گرایشی رو میشه انتخاب کرد. شما ترازت چقدر شده؟
سیستم اولویت بندی ماشینی آزاد، بر خلاف سیستم ارزش گذاری سنجش، انتخاب اول رو ملاک رده بندی قرار میده.
در حد نصیحت نیستم، یه وصیت برادرانه از من داشته باشین:
اون انتخابی رو اول بزنید که ریسک ریزش کمتری داره و احتمال قبولی بیشتر و باز هم تاکید می کنم: بدون در نظر گرفتن علاقه به گرایش!
من ترازم 5400 هستش!
یعنی به نظر شما همون بیو محیط زیست و پدیده انتقال احتمال قبولی هست؟
بدون علاقه.
باید برم تحقیق کنم

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره. حدودا یه ماهی میشه که فارغ شدم.

به دانشگاهی که زدی مراجعه کن و بگو من جزو معدل ممتاز هستم.یه تیر در تاریکی احتمالا قبولت کنن.
چون پارسال به دوستم که معدلش 18.30 بود همینو گفتن اون متاسفانه امتحان آزاد نداده بود گفتن بهش اگه امتحان آزاد داده بودی میشد قبولت کنیم!

s.matavos

عضو جدید
من ترازم 5400 هستش!
یعنی به نظر شما همون بیو محیط زیست و پدیده انتقال احتمال قبولی هست؟
بدون علاقه.
باید برم تحقیق کنم

ترازتون "نسبتا خوب" هست. محیط زیست احتمال بالا میدم، بعدش بیو و در آخر هم انتقال. مبنای احتمال؟ سلیقه شرکت کننده ها! اگه می خواین 100% قبول شین، همرنگ جماعت نشین! با الفرض اگه همه حمله کردن به انتقال، شما برو سراغ اونی که از دید بقیه پنهون مونده!
صد البته که با تحقیق موافقم! الان یه لینگ براتون می ذارم. امیدوارم مفید باشه.

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
ترازتون "نسبتا خوب" هست. محیط زیست احتمال بالا میدم، بعدش بیو و در آخر هم انتقال. مبنای احتمال؟ سلیقه شرکت کننده ها! اگه می خواین 100% قبول شین، همرنگ جماعت نشین! با الفرض اگه همه حمله کردن به انتقال، شما برو سراغ اونی که از دید بقیه پنهون مونده!
صد البته که با تحقیق موافقم! الان یه لینگ براتون می ذارم. امیدوارم مفید باشه.
ممنون دستتون درد نکنه به نظرم همون محیط زیست رو باید بزنم!
محیط زیستم بد نیست واسه خانمها!
ایمنی و این جور چیزا هم جزوه دروس اختیاریش هست دیگه ؟درسته؟

s.matavos

عضو جدید
به دانشگاهی که زدی مراجعه کن و بگو من جزو معدل ممتاز هستم.یه تیر در تاریکی احتمالا قبولت کنن.
چون پارسال به دوستم که معدلش 18.30 بود همینو گفتن اون متاسفانه امتحان آزاد نداده بود گفتن بهش اگه امتحان آزاد داده بودی میشد قبولت کنیم!

واسه دکترا، همراه با معرفی نامه، استعلام پذیرش ارشد می کنن. اینجور مشکل ساز نیست؟! گرچه مدیر گروهمون الان زنگ زدم بهش، گفت 15% سهمیه داری. یعنی 15% میاد روی درصدام، بعدش توی نیمه دوم گزینش می شم. به امید خدا ایشالا ایشالا تکمیل ظرفیت قبولم. ولی اگه خدای نکرده نشد، سهمیه، اگه هم باز نشد، مجبورم دیگه از تیر آخرم استفاده کنم. کارت ا.د.ب باشگاه پژوهشگران جوان... خدا کنه تکمیل قبول شم! دعام کنید!

s.matavos

عضو جدید
ممنون دستتون درد نکنه به نظرم همون محیط زیست رو باید بزنم!
محیط زیستم بد نیست واسه خانمها!
ایمنی و این جور چیزا هم جزوه دروس اختیاریش هست دیگه ؟درسته؟

انجام وظیفه احتیاج به تشکر نداره. کلا ارشد خوبه به شرط علاقه و جدیت!
ایمنی و .. هم آره، هست.

دوره كارشناسی ارشد مهندسی شیمی همچون پل رابطی است كه دوره كارشناسی و دكترای این رشته به هم متصل می‌كند. در این دوره دانشجویان با گذراندن سطوح پیشرفته دروس دوره كارشناسی، از طرفی با جزئیات مباحث علمی دوره كارشناسی همچون مكانیك سیالات، ترمودینامیك، انتقال حرارت و... آشنا گردیده و از طرف دیگر به صورت مقدماتی با كلیات مباحث دوره دكتری آشنا می‌شوند.
دوره كارشناسی ارشد مهندسی شیمی عموماً شامل ۳۳ واحد درسی در چهار نیم‌سال تحصیلی است كه از این تعداد ۶ یا ۸ واحد آن به پروژه كارشناسی ارشد تعلق می‌گیرد (بسته به نظری یا عملی بودن پروژه). این دوره گرایش‌های متنوعی را شامل می‌شود كه هر گرایش دروس تخصصی مربوط به خود را دارد. به طور متوسط ۱۵ واحد از دروس كارشناسی ارشد به دروس تخصصی اختصاص دارد و سایر واحدها مربوط به دروسی است كه بین تعدادی از گرایش‌ها مشترك می‌باشد. در ادامه به طور مختصر با تعدای از گرایش‌های دوره كارشناسی ارشد مهندسی شیمی كه برگرفته از برنامه آموزشی دانشگاه صنعتی شریف می‌باشد، آشنا می‌شویم.

[h=6]گرایش طراحی فرایند[/h]این گرایش از آنجا كه شامل دروس تخصصی كاربردی در صنایع مهندسی شیمی می‌باشد، در بین دانشجویان علاقه‌مندان زیادی دارد. در این گرایش دانشجویان با اصول طراحی فرایندهای مهندسی شیمی و تجهیزات مربوطه آشنا می‌شوند و همچنین كار كردن با نرم‌افزارهای طراحی مهندسی شیمی را فرا می‌گیرند. طراحی تجهیزات فرایندی، طراحی مفهومی فرایندهای شیمیایی، ایمنی در فرایندهای شیمیایی و طراحی فرایندها به كمك كامپیوتر از جمله دروس تخصصی این گرایش می‌باشد. دروس مشترك این گرایش عبارتند از مكانیك سیالات پیشرفته، طراحی راكتور پیشرفته و ریاضیات عددی پیشرفته.
[h=6]گرایش پدیده‌های انتقال و فرایندهای جداسازی[/h]در این گرایش دانشجویان دروس مربوط به پدیده‌های انتقال یعنی انتقال حرارت پیشرفته، انتقال جرم پیشرفته و انتقال مومنتوم (مكانیك سیالات پیشرفته) را می‌گذرانند. آشنایی با انواع فرایندهای جداسازی مانند تقطیر، استخراج، تبلور و نیز شبیه‌سازی و مدل‌سازی فرایندها از جمله مباحثی است كه به صورت تخصصی در این گرایش مورد بررسی قرار می‌گیرند. این گرایش با توجه به دروس مربوطه زمینه‌ای مناسب را برای ادامه تحصیل در دوره دكتری فراهم می‌سازد. دروس مشترك این گرایش عبارتند از: ریاضیات عددی پیشرفته، طراحی راكتور پیشرفته و ترمودینامیك پیشرفته.
[h=6]گرایش پلیمر[/h]رشد روزافزون كاربرد مواد پلیمری در صنایع و همچنین وسعت مباحث مربوط به علم پلیمر، سبب افزایش تعداد علاقه‌مندان به این گرایش گردیده است. شیمی فیزیك پلیمرها، رئولوژی[SUP](1)[/SUP] پلیمرها، خواص مكانیكی و شكل‌دهی مواد پلیمری و همچنین مكانیك كامپوزیت‌ها[SUP](2)[/SUP] به صورت تخصصی در گرایش پلیمر تدریس می‌گردند. این گرایش زمینه‌ای مناسب را برای دانشجویانی فراهم می‌آورد كه قصد ادامه تحصیل در دوره دكترای پلیمر را دارند. ریاضیات عددی پیشرفته و طراحی راكتور پیشرفته دروس مشترك گرایش پلیمر می‌باشند.
[h=6]گرایش ترموسینیتیك و كاتالیست[/h]همان‌گونه كه از نام این گرایش برمی‌آید، مبحث تخصصی آن ترمودینامیك و واكنش‌های شیمیایی است. مبانی كاتالیست‌ها در مهندسی شیمی، فرایندهای الكتروشیمیایی، ترمودینامیك محلول‌ها و ترمودینامیك آماری از دروس تخصصی این گرایش می‌باشند. دانشجویان علاقه‌مند به مباحث ترمودینامیكی با انتخاب این گرایش می‌توانند زمینه‌ای مناسب برای ادامه این مبحث را در دوره دكتری برای خود فراهم آورند. دروس مشترك این گرایش عبارتند از ریاضیات عددی پیشرفته، مكانیك سیالات پیشرفته، انتقال جرم پیشرفته و طراحی راكتور پیشرفته.
[h=6]گرایش شبیه‌سازی و كنترل[/h]آشنایی با سیستم‌های كنترلی حاكم بر فرایندها موضوع اصلی این گرایش می‌باشد. درس ریاضیات مهندسی نقش مهمی را در فهم دروس این گرایش ایفاء می‌كند. كنترل مدرن و بهینه، كنترل دیجیتالی، كنترل غیر خطی و كاربرد هوش مصنوعی در مهندسی شیمی از جمله دروس تخصصی این گرایش می‌باشند. دروس مشترك این گرایش عبارتند از طراحی راكتور پیشرفته، ریاضیات مهندسی پیشرفته و مكانیك سیالات پیشرفته.
[h=6]گرایش محیط زیست[/h]مسائل محیط زیستی صنایع از موضوعاتی است كه اخیراً مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. از آنجا كه صنایع مربوط به مهندسی شیمی از جمله صنایعی هستند كه تأثیر فراوانی در محیط زیست دارند لذا گرایش محیط زیست در مهندسی شیمی اهمیت ویژه‌ای می‌یابد. مباحث تصفیه آب و فاضلاب و ضایعات جامد، تصفیه بی‌هوازی و كنترل آلودگی هوا از جمله موضوعاتی هستند كه در این گرایش به صورت تخصصی آموزش داده می‌شوند. مكانیك سیالات پیشرفته، ریاضیات عددی پیشرفته و طراحی راكتور پیشرفته دروس مشترك این گرایش می‌باشند.
[h=6]گرایش صنایع غذایی[/h]دروس تخصصی این گرایش مربوط به صنایع تولیدی انواع مواد غذایی می‌باشد. طراحی ماشین‌آلات صنایع غذایی، رئولوژی مواد غذایی، بیوتكنولوژی مواد غذایی، بهداشت و نگهداری و بسته‌بندی مواد غذایی از مباحث تخصصی این گرایش هستند. ریاضیات عددی پیشرفته، ترمودینامیك پیشرفته و انتقال حرارت پیشرفته دروس مشترك این گرایش می‌باشند.

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه دکترا، همراه با معرفی نامه، استعلام پذیرش ارشد می کنن. اینجور مشکل ساز نیست؟! گرچه مدیر گروهمون الان زنگ زدم بهش، گفت 15% سهمیه داری. یعنی 15% میاد روی درصدام، بعدش توی نیمه دوم گزینش می شم. به امید خدا ایشالا ایشالا تکمیل ظرفیت قبولم. ولی اگه خدای نکرده نشد، سهمیه، اگه هم باز نشد، مجبورم دیگه از تیر آخرم استفاده کنم. کارت ا.د.ب باشگاه پژوهشگران جوان... خدا کنه تکمیل قبول شم! دعام کنید!
یعنی ماهم اگه تو تکمیل ظرفیت قبول سیم بهمن میریم سر کلاس؟
حالا شما استفاده کن از این سهمیه!مطمئنم قبولی!
واسه دکترا هم بپرس داداش!
پس از نظر شما محیط زیست ارجح ترهستش!؟
ممنون واسه راهنمایی !
لینک رو نفرستادین !

s.matavos

عضو جدید
یعنی ماهم اگه تو تکمیل ظرفیت قبول سیم بهمن میریم سر کلاس؟
حالا شما استفاده کن از این سهمیه!مطمئنم قبولی!
واسه دکترا هم بپرس داداش!
پس از نظر شما محیط زیست ارجح ترهستش!؟
ممنون واسه راهنمایی !
لینک رو نفرستادین !

آخه حق بقیه ضایع میشه. گذاشتم آخر کار. دیرو زود بشه اشکال نداره که؟!
از نظر من، محیط زیست خوبه. گرچه، نظر شخصیمه و کاملا مختار هستین.
اینم لینک خدمت آجی آناهیتا:
http://www.modares.ac.ir/file/مهندس...BBVEg-&n=2YXZh9mG2K/Ys9mKX9i02YrZhdmKLnBkZg--

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه حق بقیه ضایع میشه. گذاشتم آخر کار. دیرو زود بشه اشکال نداره که؟!
از نظر من، محیط زیست خوبه. گرچه، نظر شخصیمه و کاملا مختار هستین.
اینم لینک خدمت آجی آناهیتا:
http://www.modares.ac.ir/file/%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%D9%8A_%D8%B4%D9%8A%D9%85%D9%8A.pdf?p=L3VwbG9hZHMvVEFSQklBVC9UQkxfUEFHRV9GSUxFL9mF2YfZhtiv2LPZil/YtNmK2YXZii5wZGYuMjc3Mzk5X1BBVEg-&n=2YXZh9mG2K/Ys9mKX9i02YrZhdmKLnBkZg--
دست شما درد نکنه.ممنون.نگفتین یعنی اگه ما قبول بشیم باید بهمن بریم سر کلاس؟

Darko

عضو جدید
کاتالیست شبانه صنعتی بابل یا بیوتکنولوژی علوم تحقیقات؟ جنگی جواب بدین لطفا !!!!

کاتالیست شبانه صنعتی بابل یا بیوتکنولوژی علوم تحقیقات؟ جنگی جواب بدین لطفا !!!!

دوستان گرامی کدوم بهتره؟ لطفا توضیح بدهید چرا؟ از تمامی جوانب ( مقاله، بازار کار داخل و خارج، ادامه تحصیل داخل و خارج و...)
با تشکر از وقتی که میذارید.

بالا